THY Euroleague | 5.Hafta | Galatasaray Liv Hospital: 84 - FC Bayern Munich: 74

Bu nasıl negatif bir yazıdır. Foruma 3. mesajınız da kara bulutları serpiştirmişsiniz bravo. Ben sene başı yapılan yorumlara çok da gaza gelinip yazıldığına inanmıyorum çünkü sene başında çok iyi bir kadromuz vardı ve as kadroyu da bozmadık eğer sakatlıklar üst üste gelmeseydi durum çok ta farklı olabilirdi. Ülkerle aramız da ki en büyük fark ise oturmuş takımımız olmasıydı nitekim ülkere yeni oyuncular ve yeni koç geldi herkesin böyle düşünmesi normaldi . Galatasaray'ın olduğu yerde her zaman hedef üst sıralar dır 2 yenilgi aldık gidişat kötü diye hemen pes edip büyük arenadan ayrılalım demek nasıl bir düşünce. Kendi evimizde ki maçları kazanıp deplasman da ise elimizden geleni yapıp olabildiğince kendimizi yukarıları atmamız gerekir. 2. grup ta ise herşey çok farklı oturacaktır yeni oyuncuların da katkı vermesiyle f8 hayal değil hele ki işin içinde GALATASARAY var ise.

Bogdanovic'i övmüşsün adam bu sene ye kadar ne katkı ver di takımına daha 3-4 maç oynadı diye ne bu poh pohlamalar geçen sene ülker fark lar yerken bogdanovic yokmuy du bırakın bu işi yahu.

Eurocupa sen git biz gelmiyoruz . Daha 5-6 maç oynanmış iken bu sene kayıp olacak demek nasıl bir düşünce tarzın olduğunu gösteriyor.

O takıldığın forumlarda yaz bunları burası gsbasket forumu yanlış gelmişsin ...

İnsanlar büyüdükçe olayların sonunu daha en başından görebiliyor ayrıca taraftarlık naraları atarak burada popülarite kazanabilirsin ancak gerçeği değiştirmez,ben salona gitmeyelim,elimizi ayağımızı çekelim asla demedim,demem de zaten ama senaryolar açık ve net,bunları yaşından dolayı göremiyor olabilirsin.

Bogdanovic o beğenilmeyen takımda parlayan tek oyuncuydu,o yüzden onun üzerine çok gidildi,madem o kadar kötü oyuncuydu bogdanovic neden Barcelona'nın ilk tercihiydi,Barcelona çok istedi ama Fener bırakmadı.Nets'e de izin vermedi.

Şuan ki durumumuz negatif oyuncular sakat,koç küskün,polyanacılık oynayamam kusura bakma ben oyuncaklarla oynama yaşım çoktan geçti.

Ayrıca sen kimsin ki benim taraftarlığımı sorgulayabilirsin,aramızda üyelik farkı 5 ay,sen bundan önce neredeydin antu da mı diye sorarlar insan....

Reçete çok açık bu sene kazanılacak euroleague bileti,şampiyonluk kadar kıymetlidir.Seneye takımın başına İvkovic'i getirir,tüm yabancıları yollayıp,Türkiye liginde filizlenmiş genç yetenekleri toplayarak,sıfırdan genç,ateşli,kazanmaya tahammülü olmayan oyuncularla sezona başlamalıyız.

Bayern maçına dönecek olursak Malcolm'a dikkat etmeliyiz,ayrıca 2 sezon önce bizde oynayan Djedovic harika işler yapıyor,çok tehlikeli bir takım.

İnsanlar büyüdükçe olayların sonunu daha en başından görebiliyor ayrıca taraftarlık naraları atarak burada popülarite kazanabilirsin ancak gerçeği değiştirmez,ben salona gitmeyelim,elimizi ayağımızı çekelim asla demedim,demem de zaten ama senaryolar açık ve net,bunları yaşından dolayı göremiyor olabilirsin.

Bogdanovic o beğenilmeyen takımda parlayan tek oyuncuydu,o yüzden onun üzerine çok gidildi,madem o kadar kötü oyuncuydu bogdanovic neden Barcelona'nın ilk tercihiydi,Barcelona çok istedi ama Fener bırakmadı.Nets'e de izin vermedi.

Şuan ki durumumuz negatif oyuncular sakat,koç küskün,polyanacılık oynayamam kusura bakma ben oyuncaklarla oynama yaşım çoktan geçti.

Ayrıca sen kimsin ki benim taraftarlığımı sorgulayabilirsin,aramızda üyelik farkı 5 ay,sen bundan önce neredeydin antu da mı diye sorarlar insan....

Reçete çok açık bu sene kazanılacak euroleague bileti,şampiyonluk kadar kıymetlidir.Seneye takımın başına İvkovic'i getirir,tüm yabancıları yollayıp,Türkiye liginde filizlenmiş genç yetenekleri toplayarak,sıfırdan genç,ateşli,kazanmaya tahammülü olmayan oyuncularla sezona başlamalıyız.

Bayern maçına dönecek olursak Malcolm'a dikkat etmeliyiz,ayrıca 2 sezon önce bizde oynayan Djedovic harika işler yapıyor,çok tehlikeli bir takım.

Ahmet Bey mevzu sen doğru söylüyorsun yanlış söylüyorsun değil..Burada Galatasaray'ın Bayern Munich'le maç başlığında(belkide turu geçmemizi %80 garantileyecek bir maçta ) konu Fener'i bütün Avrupa beğeniyor, herkes oyuncularını istiyor bizden kimse istenmiyor kendi kendine nasıl geldi bende anlamadım doğrusu...

Arkadaşlar ben yarın Marmaray ile geleceğim maça . Kazlıçeşme durağında indikten sonra nasıl gelebilirim bi tarif edebilir misiniz ?

Arkadaslar biz bu takimi sampiyon olsun, Final Four oynasin diye sevmedik. Kumede kalmaya calisirken de pesindeydik, sampiyonluk kovalarken de. Basketbolda o kadar sene kan tukurup kizilcik serbeti ictigini soyleyen Galatasaray taraftari ne olursa olsun takiminin arkasinda duracaktir...

Spor Sergi Sarayinin koltuksuz altlari bosluk cokme riski olan tahta tribunlerinde ziplarken, Ayhan Sahenk gibi minyatur salonda takimimizi desteklerken, ezeli rakip yoneticilerin takimimiza 50 sayi fark atip ezeceklerini soyledikleri maclarda dahi Abdi Ipekci'ye kosarken Euroleague'te Final Four hedeflemiyorduk. Karamsar olanlari da saygiyla karsiliyorum ama birlik olalim takimimiza her kosulda destekleyelim. Guzel gunler gelecektir...

Tribun dolacaktir ama dolu tribunun yaninda o atmosferi yaratmak takima bu zor gununde dahi arkasinda nasil bir gucun oldugunu gostermek te onemli. Gosterelim ki onlarda bu sevgiyi bu destegi bilerek son topa kadar aslan gibi mucadele etsinler...

Ahmet Bey mevzu sen doğru söylüyorsun yanlış söylüyorsun değil..Burada Galatasaray'ın Bayern Munich'le maç başlığında(belkide turu geçmemizi %80 garantileyecek bir maçta ) konu Fener'i bütün Avrupa beğeniyor, herkes oyuncularını istiyor bizden kimse istenmiyor kendi kendine nasıl geldi bende anlamadım doğrusu...

Cem bey o konuda haklısınız ama Can beyle muhabbetinize istemeden dahil oldum ama anlaşılmayacak bir şey yok kötü kadro planlaması,rakibimizi kötülemek,çamur atmak,aşağıya çekmek yerine nasıl onların üstüne çıkacağımızı düşünmeliyiz,planlamalıyız.Şuan yabancı oyuncu sayımız 9,Türk oyuncu sayımız 8 buna oynamayan Doğukan Sönmez'de dahil

Sienanın deplasmanda Malagayı yenmesiyle grup ikinciliği için şansımız arttı, yarınki galibiyet artık daha değerli.Hatta sayı farkı bile çok önemli

Bu konunun yaş ile pek de ilgisi yok siz açık açık gelip hem de Bayern maçının konusuna takımı kötülüyorsunuz , yok böyle oldu yok şöyle diye sonra karşı yorum gelince büyümekten bahsediyorsunuz bunları geçelim lütfen. Burada veya başka bir yerde yazdığım ve söylediğim şeylerin hiçbir zaman popülarite kaygısı gütmeden dile getirdim ve getiririm popülarite ’ye ihtiyacım yok sizin varsa bilemem tabi. Senaryolar açık demişsiniz daha neyin senaryosu 5-6 maç oynanmış kafanızdan felaket senaryoları uydurup rakip takımı övüyorsunuz böyle bir şey olamaz sonrada işi yaşa getirmeyin her şeyi görebilecek düşünecek ve yorumlaya bilecek yaştayım merak etmeyin.

Bogdanovic beğenilmeyen takımın baş sırasın da geliyordu ne bir takım oyunu ne bir katkı vardı adamı öyle bir yere koymuşsunuz ki sanki kobe pohpohlayın efenim bedava zaten.
Şuan ki kötü sonuçların açıklaması bunlar olduğu için yazdım kaldı ki seneler sonra takımımızı şampiyon yapan hani sevmediğiniz koç var ya o da bu görüşleri belirtiyor.
Böyle kritik maçta böyle yazı yazarsanız ve bu yazıda forum da ki sadece 3. mesajınızsa kusura bakmayın ben bunu sorgularım ve buraya da yorumu mu yazarım. Buraya gelip yok ülker böyle yok işte oyuncularımız kötü ülker müthiş mükemmel deyip daha ligin ve euroleague ‘in başındayken böyle yorumlar yaparsanız bende bunu eleştiririm ve sorgularım. Çocukluk yaşım geçti demişsiniz ama yazılarınızda pek de değişiklik olmamış maalesef 

Tüm takımı gönderelim hocayı yollayalım ve bu hoca seni yıllar sonra şampiyon yapan bir hoca oh ne güzel anca rakip takımın taraftarı böyle bir yazı yazardı zaten ee görevi çok iyi yerine getiriyorsunuz ama bravo 
Takımımızın desteğe en çok ihtiyacı olduğu günde gelip takımı sıfırlayalım her şey bitti hoca kötü bu oyuncu oynamaz, deyip rakip takımı direk övmek yerlere göklere sığdıramamak nasıl mantık yahu yaşınızda benden büyük böyle yorum nasıl yapılır anlam veremiyorum.

Ahmet Sefer Bey,

Haziranda şampiyon olmuşuz, Kasım ayındayız. Siz geldiniz seneye tüm yabancıları ve hocayı yolladınız. Ek olarak yerli gençler aldığınıza göre mevcuttaki yerlileri de yolladınız. Tüm bunlarla birlikte, "yaşın küçük anlayamazsın sen" konularına girdiniz.

O zaman sizden daha büyüğüm, o halde ben sizden daha iyi anlarım (sizin mantığınızla). Oyuncaklarla oynamayın bişey dediğimiz yok, ama her ne ile oynuyorsanız; gidip az ötede oynayın .

Biz de eleştiriyoruz. Yeri gelsin Ergin Ataman 'ı da, sporcuları da eleştiririz, istifa diye de bağırırız. Ama yeri ve zamanı çok önemli. Sizin yaşınızda bunları bilmemeniz normal olabilir (sizin mantığınızla).

Yeni bir ortama girdiğinizde azıcık ağır olacaksınız. Önce bir bakacaksınız buralarda neler oluyor diye. Direk ona buna sataşırsan olmaz. Ama bunu da zamanla öğreneceksiniz nasıl olsa, daha yaşınız genç (sizin mantığınızla).

Umarım artık bu yaş muhabbetinin ne kadar saçma olduğunu anlamışsınızdır. Siz birinden büyükseniz ancak saygı beklersiniz, ama önce hak etmeniz gerekli. Yeri gelir 12 yaşındaki bir çocuk bile size yol gösterir, ki ben burada Metehan kardeşimin ne kadar güzel şeyler yazdığına defalarca şahit oldum. Hiçbir fikrin yaşa bağlı olarak pozitif veya negatifliği olamaz.

Konu nerelere gelmiş arkadaşlar. Dün dediğim gibi hep destek tam destek ama hem takımın hem de seyircinin aşırı motivasyona girmesine gerek yok. Yenilsek de yensek de hiçbirşey bitmiyor.

Ahmet Sefer Bey,

Haziranda şampiyon olmuşuz, Kasım ayındayız. Siz geldiniz seneye tüm yabancıları ve hocayı yolladınız. Ek olarak yerli gençler aldığınıza göre mevcuttaki yerlileri de yolladınız. Tüm bunlarla birlikte, "yaşın küçük anlayamazsın sen" konularına girdiniz.

O zaman sizden daha büyüğüm, o halde ben sizden daha iyi anlarım (sizin mantığınızla). Oyuncaklarla oynamayın bişey dediğimiz yok, ama her ne ile oynuyorsanız; gidip az ötede oynayın .

Biz de eleştiriyoruz. Yeri gelsin Ergin Ataman 'ı da, sporcuları da eleştiririz, istifa diye de bağırırız. Ama yeri ve zamanı çok önemli. Sizin yaşınızda bunları bilmemeniz normal olabilir (sizin mantığınızla).

Yeni bir ortama girdiğinizde azıcık ağır olacaksınız. Önce bir bakacaksınız buralarda neler oluyor diye. Direk ona buna sataşırsan olmaz. Ama bunu da zamanla öğreneceksiniz nasıl olsa, daha yaşınız genç (sizin mantığınızla).

Umarım artık bu yaş muhabbetinin ne kadar saçma olduğunu anlamışsınızdır. Siz birinden büyükseniz ancak saygı beklersiniz, ama önce hak etmeniz gerekli. Yeri gelir 12 yaşındaki bir çocuk bile size yol gösterir, ki ben burada Metehan kardeşimin ne kadar güzel şeyler yazdığına defalarca şahit oldum. Hiçbir fikrin yaşa bağlı olarak pozitif veya negatifliği olamaz.

kesinlikle önce hak etmelisiniz.....

Ahmet Sefer Bey,

hala felaket senaryosundan mı bahsediyorsun.Takımın yarısından çoğu yabancı,birde bunlara Gordon,Jawai,Marco,Engin,Ersin sakat bunlar takımın en önemli parçalarıydı,Engin haricinde birde Domercant,Furkan,Cenk gibi yeni sakatlıktan çıkan henüz formuna ulaşmamış oyuncularımız var,bir de üstüne her an sakatlanabilecek Bonsuyu alıyorsunuz,Malik ise Amerika'da kendine ne kadar iyi baktığını bile bilmiyoruz,iyi transfer ama bu kadar kaosun içinde,Bogdanovic'i futbol kökenli basketten anladığını zanneden basket cahilleri beğenmiyordu.

Arroyo'ya 30 dakika süre verirsen nasıl başarılı olmayı planlıyorsun,34 yaşında bir oyuncunun alması gereken süre ortalama 20 dakika,bundan fazla olursa savunmamızda düşer,hücum gücümüzde düşer ama onu yedekleyecek oyuncu Ender'e hiç sorumluluk verilmiyor,Türk oyuncular olayın iyice dışına itildiler,Ergin Ataman artık ne Cenk'in yüzüne bakıyor, ne Ender'in

Şampiyon takım diyorsunuz ancak her türlü iddiaya varım ki seneye koçumuz değişecek,koç değişmezse ben hesabımı silerim ama değişirse sizde de aynı yürek var mı?

Admin yada mod arkadaşlardan biri euroleage diye başlık açsa, konuyu orada tartışsak, daha şık olur gibi geliyor. Maç önü konusunu ben dahil çok kirlettiğimizi düşünüyorum.

Bugün abarttığınız takım Bayern Münih.Daha euroleague arenasının E'sine aşina olmayan bir takım.Takımında almanya düzeyinde önemli oyuncular olabilir ama almanbasketbolu dünyanın hangi seviyesinde?

Koçumuz takıma çok net bir mesaj verdi ve oyuncularımızda bu mesajı anlayabilecek kapasiteye sahiptir.Koç kısıtlı rotasyonla zaten oynamayı sever ve bugün seyirci desteğini de arkasına alacak burası çok net.Bu akşam cuma ve tüm galatasaray taraftarı işinden-okulundan çıkıp oraya gelecek.

Böyle gereksiz konuşmaları bırakın lütfen yok kim bizden oyuncu alır,yok kimlerle dans ediyoruz ya o zaman bırakalım hiç girmeyelim euroleague'e falan madem real madrid,barcelona,olympiakos,cska işi baştan bitirmiş biz hiç çabalamayalım ilk 16 ya girsek ne olur ilk 8 e girsek ne olur.Böyle bir basketbol hatta spor mantığı yok arkadaşlar yıllardır bu işin içindeyim ve galatasaray'ın kadrosu,yönetici kalitesi,taraftarı -sakat oyuncuları takımdan çıkardığınızda bile euroleague kalitesinin üst sıralarında yer alır.Euroleague'in galatasaray gibi taraftara sahip takımlara ihtiyacı var başka türlü ilerleyebilecek bir organizasyon değil.İyi de bir takım kuruldu sakatlar olabilir fakat şunu bilmenizde yarar var basketbolun içinden biri olarak en iyi oyuncularını kaybetmiş takımların nasıl bir sonraki maçta step-up yaptıkları dünyada bilnen bir basketbol mantığıdır.Bu maçta oyuncularımız bir başka oyuncularmış gibi oynayacak bundan emin olabilirsiniz buna rüya veya hayalcilik demek basketbolu bilmemektir.

Bugün Galatasaray herkesin beklentisinin aksine bayern takımını yenecektir.Bu yeteneğe-güce ve motivasyona sahip bir takım çıkacak sahaya bundan emin olabilirsiniz.