Türkiye Kupası Çeyrek Final | Pınar Karşıyaka 88-72 Galatasaray Ekmas

Maşallah 4 ve 5 numaralarımız o kadar yırtıcı ki kısaları şut sokamayıp sürekli top kaybeden Karşıyaka uzunlarıyla farka gidiyor bu sefer. 2. yarı kısaların da şutları girmeye başlayınca Allah yardımcımız olsun deriz.

Basketbol cahili, vandal taraftarlarını bir kenara bırakırsak; rakibin epey kötü gününde olmasına rağmen oyunu çift haneli farklarda önde götürmesi, bizim halimizi açıklamaya yetiyor.

Savunma kötü diyenlere katılmıyorum çünkü bu takımın savunması yok. Prepelic de olmasa maçı 40 sayıyla falan tamamlayacağız galiba. Evlere şenlik bir durum, parkede beş benzemez doğaçlama oyun izliyoruz.

Türkiye kupasından sonra mille ara var. O arada ben 2-3 transfer hamlesi bekliyorum. Yoksa Yakup hocanın bu kadar rezil bir yabancı rotasyonunu sezon sonuna kadar kabul edip bize gelecek kadar saf olduğunu düşünmüyorum..

Prepelic karakter olarak büyük takımı kaldırabilecek tek oyuncumuz gibi. Onun sayesinde devrede 20 sayı olabilecek bir karakter koyduğumuz devreyi tek haneyle geçmek üzereyiz. Onun da pili bitince 3 uzunumuz Carey'e voleybol oynatır artık potada.

Rakip son Daçka mağlubiyetinden dolayı aşırı derecede titrekliğe sahip ancak ve ancak bizim takımda Yeboah Halilovic Walden gibi akılalmaz derecede kötü oyuncular olunca maalesef onların titrekliği bir işe yaramıyor yani bide Thomas Akyazılıya değinecem abi sen Rambo Okan mısın nasıl olur da koca sene sadece Galatasaray'a karşı şut sokabilirsin aklımı kaçıracam ya.

Yapılamamış bestenin kontrası çok etkin oluyor. Yapılabilmiş bestenin kontrası ise sadece ve sadece aslını yaşatıyor. ''I will survive'' gol müziği olarak; UEFA Kupası şampiyonluğu gördü, Avrupa Süper Kupası şampiyonluğu gördü, Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde 4 kez son 16, 2 kez çeyrek final gördü. Göztepeliler dahi kıkır kıkır gülmüştür, derbi oynayamıyor oluşumuz bir tarafa biz yerel Süper Lig'e çıkıyoruz diyerek.

Bizim takım kariyerli oyunculardan, tanınmış simalardan kurulu mahalle takımı olduğundan düzeni olan Karşıyaka'yı da bozdu. Bu yerli kadrosundan Yeniçeri Ocağı olmayacağı gibi ancak kabile devleti, muz cumhuriyeti çıkar. Hayatında az da olsa basketbolu hissetmiş olan istisnasız hemen herkes, bu devrenin ardından Karşıyaka bir kaza yaşamasın ve Cuma; tercihen Pazar takımı ve tribünüyle Konya'da olsun der. Öyle nesnel bir sorun yumağı var bizde.

Türkiye kupasından sonra mille ara var. O arada ben 2-3 transfer hamlesi bekliyorum. Yoksa Yakup hocanın bu kadar rezil bir yabancı rotasyonunu sezon sonuna kadar kabul edip bize gelecek kadar saf olduğunu düşünmüyorum..
Tamam anladık, yabancı rotasyonu kötü, peki yerli rotasyonu çok mu iyi? Mesela Samet basketbolcu mu sizce? Efes, FB veya Karşıyaka İsmet’i, Sadık’ı veya Buğrahan’ı kadrosunda görmek ister mi? Göksenin’i hiç saymıyorum bile :) İyi dediğiniz yerli rotasyonu bu mu? Takımda bir tek Prepeliç’i tutup diğer oyuncuların tamamını satsak aranızdan bir kişi bile üzülür mü acaba? Nasıl olur da bu kadar vasıfsız adamlar GS gibi ülkeye basketbolu getirmiş bir takımda forma giyebilir? Hiç bu gerçeği düşüneniniz var mı? Mesela forumun Balkanlar’dan gelen büyük feylesofu bu konularla ilgili ne tür anlaşılmayacak bir yorumda bulunur acaba?

Ekleme: ben bu mesajı yazarken, feylezof yorumunu üste koymuş, kusura bakmayın…

Tamam anladık, yabancı rotasyonu kötü, peki yerli rotasyonu çok mu iyi? Mesela Samet basketbolcu mu sizce? Efes, FB veya Karşıyaka İsmet’i, Sadık’ı veya Buğrahan’ı kadrosunda görmek ister mi? Göksenin’i hiç saymıyorum bile :) İyi dediğiniz yerli rotasyonu bu mu? Takımda bir tek Prepeliç’i tutup diğer oyuncuların tamamını satsak aranızdan bir kişi bile üzülür mü acaba? Nasıl olur da bu kadar vasıfsız adamlar GS gibi ülkeye basketbolu getirmiş bir takımda forma giyebilir? Hiç bu gerçeği düşüneniniz var mı? Mesela forumun Balkanlar’dan gelen büyük feylesofu bu konularla ilgili ne tür anlaşılmayacak bir yorumda bulunur acaba?

Ekleme: ben bu mesajı yazarken, feylezof yorumunu üste koymuş, kusura bakmayın…
Kimi alabilirdik yerli olarak mesela?
İsmet ya da Buğrahan dışında.

Halilovic transferi çok garip gerçekten. Neye göre alındı acaba. Boş turnike atamıyor, bol ribaundu alamıyor. Hakaret etmek istemiyorum ama bu elemanı neden almışlar acaba.

Deseler ki; sahayı boşaltacağız, Galatasaraylı bir oyuncu boş sahada potaya gidip sahayı atsın, kazanacaksınız. Yemin ediyorum Prepelic harici biri atamaz o sayıyı. Ya topu elinden kaçırır ya steps yapar veya turnikeyi kaçırır boş potaya.