Yahoo NBA Fantasy League 2011-2012

Lokavt bittiğine göre yeni ligin temellerini atabiliriz.Geçen yıl ki ligi Emre abi ve Levent abi kurmuştu.Bu yılda tekrardan kurabilirler[maalesef ligi kurmayı bilmiyorum].12 ve ya 14 kişilik bir lig kurabiliriz.Herkes ismini yazdıktan sonrada Online Draft'ı yaparız.Draft için en uygun tarih [transfer-takas dönemi 9 Aralık'da lig 25 Aralık'da başlaycağı için] 22-23 Aralık diye düşünüyorum.

Son şampiyon olarak lige katılacak herkese başarılar diliyorum...

-Oyuncuların normal sezondaki maçlarda yapacağı istatistikler belirliyor sonuçları
Bu İstatistikler:

Şut Yüzdesi
Giren 3 sayı adedi
Serbest Atış Yüzdesi
Sayı
Asist
Rebound
Blok
Top Çalma
Top kaybı

9 özellik war ve head to head sistemi olduğu için bu özelliklerden hangisinde rakibinden o hafta üstünsen 1 puan kazanıyorsun her özellikte. Yani her hafta 9 puan kazanabilirsin max, toplam 5 özellik rakibinden üstünse o haftayı 5 galibiyet 4 yenilgi ile tamamlamış sayılacaksın. Top kaybında doğal olarak daha az top kaybı yaparsan üstün sayılırsın, diğer özelliklerde de rakibinden daha çok yapman lazım. Yani rakibinden 1000 fazla sayı at 1000 ribaund fazla al farketmiyor sadece 2 puan alabiliyorsun, istersen 1 fark at sayıda ve ribaundda.

Şimdi bu hafta rakibim Alperen ise ve o daha çok sayı atıyorsa, o özellikte de kesinlikle benden üstünste 1-0 öne başlayacak kafadan bana. Bu durumda benim yapmam gereken 30 sayı atıp 2 rib alan birini oynatmaktansa, 2 sayı atan ama bunun akabinde 10 ribaund civarı yapabilecek bir adamı oynatmak. Ya da 2'miz arasında asist durumu kritikse, asist yapacak olan oyuncuları oynatırım ki sayıdan kaybettiğim avantajı diğer alanlarda alayım.

1- Erdal Avcı
2- Nilay Kızılok
3. Mustafa Yalımdemir
4. Alperen Küçük
5. Tanju Çiçek
6-Serkan Akcan
7-Sunay Sönmez
8-Sarper Uluoluk

1- Erdal Avcı
2- Nilay Kızılok
3. Mustafa Yalımdemir
4. Alperen Küçük
5. Tanju Çiçek
6- Serkan Akcan
7- Sunay Sönmez
8- Sarper Uluoluk
9- Veysel Kaya
10-Canber İşcan
11-Doğuş Arun
12-Ömer Konyalıoğlu

Ben yazdım isteyenlerin hepsini burdan devam edersiniz..

1- Erdal Avcı
2- Nilay Kızılok
3. Mustafa Yalımdemir
4. Alperen Küçük
5. Tanju Çiçek
6- Serkan Akcan
7- Sunay Sönmez
8- Sarper Uluoluk
9- Veysel Kaya
10-Canber İşcan
11-Doğuş Arun
12-Ömer Konyalıoğlu
13-Taner Tuna

Liste güzel ama bu oyun moderastörü belli.. Levent : ))
Önce ligin başlaması kesinleşsin, sonra daha net konuşulur..
Her lig için 12 kişilik kontenjan var bu arada maalesef.