Chuck Davis

Bir kaç kilo verirse şampiyonluk yılında Dudley'den aldığımız katkıyı alabiliriz. Şu şartlarda seneye hem 4 hem 5'i 5-10 dk yedeklemek için tutulabilir ama fiziksel olarak biraz toparlanmalı . Daha iyi alternatifler oluşturabileceğimiz zannetmiyorum .

Oynadıkça, maç ritmini buldukça, fiziğinde toparlanmalar oldukça kıvama gelmeye başladı. Son maçlardaki performansı dikkat çekici olsa da potansiyelinde çok daha fazlasına sahip olduğunu biliyoruz. Oyun görüşü, zekası, esnekliği çok değerli özellikleri.

Özellikle ligin play-off döneminde, dananın kuyruğunun kopacağı dönemlerde ulaşacağı form çizgisinin ne şekilde olacağını merak ediyorum. Zira o günlere geldiğimizde tam anlamıyla Banvit'teki çizgisine ulaşmış olursa, takıma birkaç kademe attırır.

Müthiş bir oyun aklı var. Sadece verdiği aradan nasıl döneceği soru işaretiydi. Ama görüyoruz ki oynadıkça formunu buluyor. Play Off'lara kadar biraz daha ritmini arttırırsa çok farklı bir derinlik katar takıma. Eşleşmede ciddi sorun yaşatan bir oyuncu C.Davis. Şampıyonluk yolumuzda umarım katkı vermeye devam eder.

Bu adam 2 büyük sakatlık geçirdi. Aksi takdirde bu atletizm, oyun aklı ve parmak hassasiyetiyle cok başka yerlerde olurdu kariyeri.

Yazın bunu da seneye kadroya direkt.

Bugün ki galibiyeti önce C.Davis-Lasme sonra taraftara yazıyorum.Lasme'de o kadar olumsuzluğa rağmen katkısını sundu.Davis'te o yokken ayakta tuttu.Muazzam oynadı minnettarım

Son oynadigimiz 4-5 macin en az ucunde macin kahramaniydi; Bayern,TED,Canaria. Konya macinda en kritik yerde buldugu sayilarla rakibin geri gelmesini engellemisti. Cok buyuk oynuyor.

Estetik oyunu göz okşuyor. Bize yazılıp çizildiğinde belli bir seviyede katkı alacağımızı düşünüyordum fakat Chuck sakatlık öncesi Banvit günlerine geri döndüğünü, oyununu her geçen maç yukarı taşıdığını yine gösterdi. Green'in bu formsuzluğunda ortaya koyduğu performans karşısında kelimeler biraz da kifayetsiz kalıyor. Canaria deplasmanında da aynı oyunu bekliyoruz Avrupa'nın en estetik oyuncusu!

Gitgide ayakları hızlanıyor. Bileği zaten düzgündü ama bugün özellikle pota altındaki kıvraklığı ve bitiriciliği üst seviyedeydi. Fiziksel olarak iyiye gidiyor, savunmada artık kolay pes etmiyor, 2 ya da 3 pozisyon hariç adamını kaçırmadı, Omic'in karşısında durdu. 10 ribaundu var görünüyor ama özellikle sektirip kazandırdığı hücum ribauntları da var. Takımın 12 hücum ribaundunun 6 ya da 7'sinde katkısı var.
EC'de iç saha performansları KSK, Bayern ve Canaria maçlarında gayet iyi ama deplasman performansları biraz zayıf. Canaria deplasmanında biraz daha kendini göstermeli. Bu şekilde devam ederse fiyat-performans oranı en iyi oyuncumuz olur. Green'in formsuz olduğu dönemde ilaç oldu resmen.