Bernard James

Eurocup yarı finaline çıktık,daçka maçı ertelenmesi derken, Bernard James'in gelişi unutuldu gibi oldu.İşin enteresan yani James'in instagram sayfasında kulüple ilgili hiçbir paylaşım yok.Henüz takımla bir maça çıkamadı ama ne bir antrenman resmi ne de takımla ilgili hiçbir paylaşım yok.Araba resimleri paylaşıp duruyor.Yarın oynayacağımız konya maçında yer alacak mı acaba.Bir bilgim yok ama dikkatimi çekti kaç gündür:)

https://www.instagram.com/bernardjame5/

Sezon arası bu bütçe ile iyi bir oyuncu alınmış bence, Lasme ile benzer özelliklere sahip onun az daha kalıplısı gibi geldi bana, her şeyden önemlisi adam sağlam, sakat ya da bitik değil :)

Biraz değişik bir oyuncu. İstediği zaman yere sağlam basarak atletizm tuşunu kapatarak sağlam oynuyor, gerektiği zaman da atletizmiyle. Sertliği ve oyun tarzı bana biraz Steven Adams'ı anımsatıyor.

Derler ya bizim buralarda bunlardan cok...Aynen oyle..Vasat bir oyuncu.Konya gibi pota alti sertligi olmayan bir takima, eline dusen 3 sans topu ile 12-14 sayi atsa ne yazar.Nba'de bile ilk 5 baslamasi Dallas'ta,NBA'in artik kalitesizlestigini gosterir. Simdi ilk gunden elestirmek olur mu diye yazanlara ise : Auto message cevabim su : Boyle agir,umursamaz kendi halinde kontrolsuz bir seyler yapmaya calisan bir izlenim..Hic begenmedim bu oyuncuyu..5 dakikakatki verse yeter. 150.000 dolara bu gunde Marjanovic,Gasol alinmiyor. Sonuc olarak : Allah Lasme'mizi sakatliklardan,belalardan korusun..

Daha hazır değil ne Lasmeyi tribüne gönderelim düşüncesi doğru ne de verimsiz olacağı düşüncesi. Zaten tanıyanların söylediği hücum kısmında vasat ama savunma bölümünde faydalı bir oyuncu olduğu. Chuck Davisi de ilk geldiğinde bunu niye aldık diye eleştiriyorduk hatırlatırım

SM-A500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ataman, yeni transferleri James'ın faydalı olacağını gösterdiğini vurgulayarak, "Pota altında Dorsey gittikten sonra sadece Lasme tek başına direnç gösteriyordu. Lasme'ye de dinlenme şansı verdik. İlk yarı müthiş oynadı. 5 ribaund aldı, 10 sayı attı. Ben lig akışı içerisinde pota altında büyük güç vereceğini düşünüyorum" dedi.

Derler ya bizim buralarda bunlardan cok...Aynen oyle..Vasat bir oyuncu.Konya gibi pota alti sertligi olmayan bir takima, eline dusen 3 sans topu ile 12-14 sayi atsa ne yazar.Nba'de bile ilk 5 baslamasi Dallas'ta,NBA'in artik kalitesizlestigini gosterir. Simdi ilk gunden elestirmek olur mu diye yazanlara ise : Auto message cevabim su : Boyle agir,umursamaz kendi halinde kontrolsuz bir seyler yapmaya calisan bir izlenim..Hic begenmedim bu oyuncuyu..5 dakikakatki verse yeter. 150.000 dolara bu gunde Marjanovic,Gasol alinmiyor. Sonuc olarak : Allah Lasme'mizi sakatliklardan,belalardan korusun..

Ağır, umursamaz ve kontrolsüz oynadığını düşünmenizi gerektiren doneleri de sunarsanız daha anlaşılır olur.Zira gayet de olumlu sinyaller verdi.İkili oyun savunmasında verdiği gedikleri mental sorunlara bağlamak yerine uyum süreci adı altında değerlendirmek daha doğru olur.Takım düzenlerine adapte olduğunda çok iyi işler yapacağına eminim.

Bu oyuncu Patric Young'un ilk macinda vermis oldugu sinyalin % 30'unu veremedi.Hemde pota alti olmayan bir takima karsi. Birakalim 13-14 sayi atsin.Dusan Cantekin bile oynasa 10 sayisi mutlaka olurdu. Bu oyuncudan aldigim boyle olumsuz elektrigin,nedenlerini ilerleyen haftalarda Konya'dan daha guclu pota alti gucu olan takimlar karisinda daha iyi yazarim..Mutsuz oldugum konular oyun icindeki detaylarda sakli .James alinacagina herhangi bir ligimizden pota alti oyuncusu alinsa ayni katkiyi verir. Son olarak umarim James benim dusuncelerimi yaniltir..!

Bu oyuncudan aldigim boyle olumsuz elektrigin,nedenlerini ilerleyen haftalarda Konya'dan daha guclu pota alti gucu olan takimlar karisinda daha iyi yazarim..Mutsuz oldugum konular oyun icindeki detaylarda sakli ..!

Size mutsuz olmanıza neden olan etkenleri fark etmenizi sağlayan doneler nedir ? diye sorulmuş verdiğiniz cevap mutsuz olduğum konular detaylarda saklı zaten soruyu soran da "bu detayları " sormuş .Yani oyuncuyu begenmemenize neden olan doneler neler sorusuna "oyun içindeki doneler" gibi bir cevap vermissiniz.O detayları söylerseniz biz de güçlü pota altı olan takımlarla karşılaşmdan anlamış ve boş yere ümitlenmemiş oluruz

Bu oyuncu Patric Young'un ilk macinda vermis oldugu sinyalin % 30'unu veremedi.Hemde pota alti olmayan bir takima karsi. Birakalim 13-14 sayi atsin.Dusan Cantekin bile oynasa 10 sayisi mutlaka olurdu. Bu oyuncudan aldigim boyle olumsuz elektrigin,nedenlerini ilerleyen haftalarda Konya'dan daha guclu pota alti gucu olan takimlar karisinda daha iyi yazarim..Mutsuz oldugum konular oyun icindeki detaylarda sakli .James alinacagina herhangi bir ligimizden pota alti oyuncusu alinsa ayni katkiyi verir. Son olarak umarim James benim dusuncelerimi yaniltir..!

Amacım polemik değil ama gerçekten tuhaf geldi fikriniz.İlk maçında süre aldığı 18 dakikada ne gördünüz veya görmediniz de ağır, umursamaz ve kontrolsüz olduğunu düşündünüz, bunu anlamak istemiştim yanıt alamadım.Kontrolsüz derken teknik anlamda mı, mental anlamda mı, fiziksel anlamda mı? Anlayamadım.Ayrıca ağır olduğunu hiç düşünmüyorum.Bu maç özelinde umursamaz olduğunu düşünmeniz de enteresan çünkü bir blok yaptı, bir bloğuna da faul çalındı.Bir hücum ribaundu aldı bir de Davis'in hücum ribaundu almasını sağladı.Çaldığı bir topu yere atlayıp yerdeki topu rakibinden alıp kazandırdı.

Yatay eksende biraz ağır gibi geldi bana savunmada bir miktar handikap oluşturabilir.Öte yandan bu tarz ABD'li beş numaraların hücüm potansiyellerini düşününce hücümda beklendiğimden daha potansiyelli bir oyuncu sanırım.Doğru yerde topla buluşturulursa zaman zaman hücümda da ciddi katkı alabiliriz.

Bizim takım hücumda PG'ın eline bakmayan , 3-4 tane karar veren oyuncusu olan, yaratıcılığı dağıtmaya çalışan, savunmada da 5 numaraya çok fazla görev yükleyen bir takım.Şu sistemde gelip bir günde iş yapması çok zor bir 5 numaranın. Adam hiç olmazsa ne beklendiğini bir kavrasın.James dün ortaya çıkmış biri değil ve Avrupa basketbolu için gayet yeterli bir oyuncu.Biraz sabır.

James dükkanınızı soyup dolandırıp kayıplara karışmış gibi yorum yapmışsınız, bana tuhaf geldi yorumunuz açıkcası . Birçok konuda katı eleştiri yapan arkadaşlar gördüm ama böylesini sanırım ilk kez görüyorum.

Tek bir pivotumuz varken James'i beğenmeme gibi bir lüksümüz olduğunu zannetmiyorum onu geçtim James ilk maçı olmasına rağmen fena değildi. Takıma alıştıkça daha iyi katkı verecektir.