Justin Dentmon

r6vgrB.jpg

Yürüyerek basketbol oynuyordun birader çıkarmışsın göbeği sporcu musun pideci misin belli değil, 2 trilyon para alıyorsun kendine kulübüne saygın olacak.
Bazı koçlar yönetir bu tarz oyuncular bazı koçlar yönetmez. Ergin hoca da diğer türden bu konu da onu eleştiremem ancak neden transfer ettin diye eleştiririm.

valla hoca icin soyledikleri ne kadar dogru ise kendisininde buraya tatile geldigi gercegini gormezden gelemeyiz!!!

Tatile geldiğini nereden çıkarttınız Mehmet Bey..?
Dentmon oldukça profesyonel bir sporcuydu ve henüz 31 yaşındaydı,tatile gelecek bir durumu yoktu bence.
Hoca için söylediklerine gelince de, gerçekleri çekinmeden söylediği için tebrik ederim ve hocayla ilgili söylediklerinin de altına imzamı atarım. Bir oyuncu ilk hatasında onu sürekli kenara alan ve her mağlubiyetten sonra kendinde kusur aramak yerine oyuncularını suçlayan bir antrenör ile ne yapabilir ki..? Hep söyledik hiçbir şey yapamaz. Ergin Ataman işler kötü gittiği zaman bunu hep yapıyor. Russ Smith'e de yaptı, Dentmon'a da yaptı, Deon Thompson'a da yaptı, Austin Daye'e de yaptı. Yarın mağlubiyetler olursa Fitipaldo için de aynısını yapar. Sıkıntı hocanın bakış açısında kimse kusura bakmasın, hatayı kendinde arayacak önce.

Bir de işin daha detay bir kısmı var. Bir koç bunu her oyuncusu için yaparsa tavrı hiç doğru değil ama bu adam da böyle demek ki dersin ama daha da kötü ve trajikomik olanı bir koç bunu her oyuncusuna değil bazı oyuncularına yapıyorsa o zaman kimse ona saygı duymaz, çünkü orada adalet diye bir şey yok demektir. Russ'a Dentmon'a diğerlerine bu tavrı gösterirken, Sinan'a hiç göstermiyorsa Micov'a göstermiyorsa kimse bu duruma ve böyle davranan bir koça saygı göstermez. Hatta yarın bir gün Sinan ve pozitif davrandığı diğer oyuncular da göstermez.

Yürüyerek basketbol oynuyordun birader çıkarmışsın göbeği sporcu musun pideci misin belli değil, 2 trilyon para alıyorsun kendine kulübüne saygın olacak.
Bazı koçlar yönetir bu tarz oyuncular bazı koçlar yönetmez. Ergin hoca da diğer türden bu konu da onu eleştiremem ancak neden transfer ettin diye eleştiririm.

Şu düşünce yapısında olan arkadaşlar sebebiyle Ergin Ataman bu kulübü babasının çiftliği, kendisini de dokunulmaz olarak görüyor.

Justin Dentmon yıllardır Avrupa Basketbolunda var olan ve belli bir piyasası olan bir oyuncu ve bence iyi de bir profesyonel ve Dentmon gibi kalitesi belli olan bir basketbolcuya pideci demek zaten talihsizlik ama bu adam,arkadaşın tabiriyle pideci ise yıllardır pideciydi ya da yıllardır durarak oynuyordu. O zaman haşmetli koçunuz bu oyuncuyu transfer etmeyecekti eğer oynatamayacaksa. Öyle menajer önerileriyle, oyunculara çok fazla hakim olmadan transfer yapmakla olmuyor bu işler.

Justin Dentmon açıklamalarda bulunmuş..

Ergin Ataman hakkında konuşan Amerikalı oyuncu, “Benim gibi oyuncu tiplerini takdir etmeyen bir coach için oynamak çok zordu. Çoğu zaman başarılıydım ama böyle durumlar yaşanması oyunu sevmiyormuşum gibi hissettirdi. Ben üst düzey bir oyuncuyum ve bana üst seviyede hiçbir şey yapamayan biri gibi davranıldığını hissettim, sanki daha basketbola yeni başlamış gibi” ifadelerini kullandı.

Oyun stilinin serbestliğine değinen Dentmon, “Sahada ben olmama izin vermelisiniz, benim gibi bir oyuncuyu robot gibi kontrol edemezsiniz. Ben bu şekilde kazandım ve profesyonel bir sporcu olarak başarılı oldum.” derken Galatasaray’ı kabul ettiğinden pişman olduğunu söyleyerek “Galatasaray’a bu şansı verdiği için teşekkür ederim ama böyle olacağını bilseydim onları kariyerimde 4. kez reddederdim.” dedi.

Coach Ataman’ın sürekli kendisini suçladığından şikayet eden 31 yaşındaki oyuncu, “Kariyerimde ilk kez böyle şartlar altında kaldım. Şimdiye kadar hiçbir zaman her yenilgide ben suçlanmadım ya da her hatamda oyundan alınmadım. Bir oyuncu böyle şartlarda nasıl oynar?” şeklinde konuştu.

Dentmon, Galatasaray formasıyla Euroleague’de 8 maça çıkmış ve bu maçlarda 12.3 sayı ve 2.3 asist ortalamalarıyla oynamıştı.

basketball.com.tr

haklı olmasının ötesinde iyi ki de söylemiş bunları. birinin hocaya güzel bir tokat atması gerekliydi. sosyal medya atışmalarıyla kendisinin kaf dağındaki burnuna ulaşmak imkansız olduğundan bu sefer medyanın önüne kendisinin atılmasına çok sevindim. ergin ataman klinik bir narsistik kişilik bozukluğu vakası. kendini basketbolda geliştirmekten önce insan olarak geliştirmesi gerekiyor. ağzına sağlık dentmon'un. umarım bi nebze etkisi olur bu söylediklerinin hoca üzerinde.

Zalgiris'teki haline göre minimum yüzde 10 fazla yağı vardı ya, onu da tahmin etmemiz mi gerekiyordu? Göbekli gelmişti resmen
Ha ben ona rağmen yararlanılması gerektiğini, faydalı olduğu maçlar da olduğunu düşünüyordum.Hocanın da alırken oyun tarzını biliyor olması lazımdı tabii. Ama Dentmon'ın da Galatasaray'ı 3 kere reddettim demesinden bile buraya bir nebze umursamaz olarak geldiği belli ki zaten dediğim gibi vücut yağ oranı bile profesyonel sporcuya yakışmayan bir durumdaydı

Şu düşünce yapısında olan arkadaşlar sebebiyle Ergin Ataman bu kulübü babasının çiftliği, kendisini de dokunulmaz olarak görüyor.

Justin Dentmon yıllardır Avrupa Basketbolunda var olan ve belli bir piyasası olan bir oyuncu ve bence iyi de bir profesyonel ve Dentmon gibi kalitesi belli olan bir basketbolcuya pideci demek zaten talihsizlik ama bu adam,arkadaşın tabiriyle pideci ise yıllardır pideciydi ya da yıllardır durarak oynuyordu. O zaman haşmetli koçunuz bu oyuncuyu transfer etmeyecekti eğer oynatamayacaksa. Öyle menajer önerileriyle, oyunculara çok fazla hakim olmadan transfer yapmakla olmuyor bu işler.

Benim mesajımı alıntılayıp eleştirip aynı şeyi söylemeniz enterasan olmuş. Ben Dentmon kalitesiz bir oyuncu demedim göbeği olan temposuz savunması olmayan bir oyuncu dedim, sporcu fizğine uymayan bir yapısı var dedim. En son haşmetli koçunuz vs demişsiniz, son cümlemi okursanız zaten transfer edilmesinin yanlış oldıuğunu söyledim. İyice okuyup öyle mesaj yazmakta fayda var boş konuşamamak için.

Benim mesajımı alıntılayıp eleştirip aynı şeyi söylemeniz enterasan olmuş. Ben Dentmon kalitesiz bir oyuncu demedim göbeği olan temposuz savunması olmayan bir oyuncu dedim, sporcu fizğine uymayan bir yapısı var dedim. En son haşmetli koçunuz vs demişsiniz, son cümlemi okursanız zaten transfer edilmesinin yanlış oldıuğunu söyledim. İyice okuyup öyle mesaj yazmakta fayda var boş konuşamamak için.

Ben yazdıklarınızdan değil yarattığınız algıdan bahsediyorum, anlamamış olabilirsiniz sıkıntı değil:) ama siz ve sizin gibi arkadaşların Ergin Ataman ile ilgili yarattığı algı ortada, söylediklerinde yüzde yüz haklı olmasına rağmen bir sporcu için pideci demeniz ve hatalı olan insana yani koça yüklenmek yerine haklı ve mağdur olan oyuncuya yüklenmeniz filan aslında her şeyi gösteriyor:)) özetle yani bunlar hep algı:)).

Siz ve sizin gibilerin yarattığı algı sebebiyle Ergin Ataman bu kulübü babasının çiftliği, kendisini de dokunulmaz olarak görüyor, yani sözümün de arkasındayım. Ayrıca boş konuştuğumu zannetmiyorum ama sizin demenizle boş konuşuyor oluyorsam da varsın boş konuşuyor olayım:) ama yeter ki Ataman fanboyları ve bu külübe verdiği inanılmaz zararlara rağmen hala Atamanı aklama çabası içerisinde olan ve bu yönde algı yaratmaya çalışan insanlar bu şubeden ellerini çeksinler, önemli olan bu.