Eurocup şampiyonu erkek basketbol takımımız, yeni sezon kadro planlaması konusunda çalışmalarını sürdürüyor. Daha önce, idari menajer Ömer Yalçınkaya GS TV’de katıldığı programda özetle şunları söylemişti;

-Ergin Ataman’ın kontratı devam ediyor, hocamızla hiç bir problemimiz yok.

-Micov, Göksenin ve Ege’nin sözleşmeleri devam ediyor.

-İç transferde Mccollum, Schilb ve Lasme ile anlaşmak istiyoruz, yeni kontrat görüşmelerine başladık.

-Sinan Güler’in opsiyonu var, Sinan’la da görüşüyoruz.

-Kadromuzda 7 veya 8 yabancıyla yola çıkacağız.

-Taraftarımız sabretsin, Temmuz başı gibi yeni gelişmelerle karşınıza çıkacağız.

***

Lasme’nin doping testinde keyif verici madde çıkması dolayısıyla Lasme ile ilgili şu an belirsizlik hakim. Ergin hocanın Mccollum ve Schilb’i kadroda tutmak istediğini biliyoruz. Muhtemelen çok kısa bir zaman dilimi içerisinde görüşmeler sonuçlanacaktır.

Dış transferde ise üç gelişme yaşandı şu ana dek. Henüz resmiyete dökülen hamlemiz yok fakat farklı haber kaynaklarından belirtilen ciddi iddialar var.

Austin Daye ile sözleşme imzalamaya çok yakın olduğumuz yönündeki haberler sıklaştı. GSBasket olarak aldığımız bilgiler de anlaşmanın tamam olduğu yönünde. NBA kariyeri de bulunan Daye, savunması vasat olsa da Ataman’ın sistemi içerisinde müthiş bir skorer olabilir.

Bunun yanı sıra, Nenad Krstic ile ilgilendiğimiz -ve hatta- anlaşmak üzere olduğumuz dedikoduları da mevcut. Son olarak İsmail Şenol da bahsetti bu durumdan. Ancak bildiğiniz üzere Krstic çok ciddi bir sakatlık geçirdi (geçen sezonki KSK final serisinin üçüncü maçında bağları koptu) ve bir yıldır basketbol oynamıyor. Yaşı da 33. Yani transferi oldukça riskli…

https://twitter.com/ismailsenol/status/745895785443827712

Ve son olarak gündemimize düşen isim ise Bayern Münih’in forveti Deon Thompson oldu. Hem 4 hem 5 oynayabilen Thompson, çeyrek finaldeki eşleşmemizde hücumdaki etkinliğiyle bizi oldukça zorlamıştı.

Gelişmeler şimdilik bu şekilde. Gelecek sezon Euroleague’in yeni formatıyla birlikte takvim daha yoğun olacak ve yaptığımız her transfer hamlesi sezon gidişatına doğrudan etki edecek. O yüzden özellikle Krstic konusunda çok çok ince düşünmemiz, kılı kırk yarmamız gerekiyor.

Her transferimizin takıma ayrıca güç katması dileğiyle.

  • Neydi, ne oldu?

    Yazı dizimizin 2.yazısında yerli rotasyonunu ve uzun rotasyonumuzda yaşadığımız eksen kaym…
  • Euroleague’de Transfer Gündemi

    2015-16 sezonunun tamamlanmasıyla beraber gelecek sezon Euroleague’de mücadele edece…
  • DEON THOMPSON

    Umut Kaan Arslan yeni uzunumuz Deon Thompson'u değerlendirdi. …
Yoruma kapalı.

İlginizi Çekebilir

Özel Röportaj | Efe Güven

Antrenörlük hayatınız nasıl başladı? Galatasaray ile yollarınız nasıl kesişti? Antrenörlük…