Joshua Ian Shipp

Shipp ile ilgili iyi üçlük atan bir oyuncu söylermisiniz ama Shipp gibi muhteşem penetreleri olsun savunma ve rebolardada en az onun kadar katkısı olsun. Şimdi Onur'un bu mantığı ile yaklaşırsak bende gelecek oyuncunun savunmasına Ribaunduna ve penetresine laf edebilrim. Shipp zaten bi çok pozisyonda penetresi sonucu basket faullleri ile ekstra sayı kazandırıyor. Sistem içinde kim gelirse gelsin çok fazla şut atmayacaktır. Oktay hoca bu sistemi bina etmeye çalışan kişi olarak kalsın diyorsa kalacak, bu transfer döneminde kim gelirse gelsin yada kim giderse gitsin ben hocayı zerre eleştirmeden arkasında durulması taraftarıyım.

En azında şu geldi bu gitti ulan bunu nasıl transfer ederler gibi eleştiri yapmayacağım bunu hakettiler.

Shipp'in kalmasından mutlu olan biri olarak yazdıklarınızın üstüne hemen Alan Anderson geldi aklıma :)

Berkan darılmada sende bombayı patlatmışsın ya :D

Robert Hite'ın nasıl sıcramak dısında bir özelliği yoktu. NCAA tarihinin en çok üçlük atan 5 oyuncusundan biriydi geldiğinde. Ayrıca savunmasına söylenecek laf yok. :D

:D Shipp ile çok yakın üçlük yüzdesi NCA'de, sadece zıplamak tabiki abartı oldu biraz ama tek artı noktası daha iyi sıçramak bence

Shipp'in kalmasından mutlu olan biri olarak yazdıklarınızın üstüne hemen Alan Anderson geldi aklıma :)

Ben en başından beri diyorum Alan Anderson'u ama zor gibi artık 2 numara..Yani De Colo gelirse 2 yabancı hakkı kalıyo(6 yabancı kullanılmayacak deniyor,ki bence gerekiyor)

Pota altı alınınca 3 numarada açık kalıyor(Shumpert 4 olacak gibi yine)

Belki 3 numara olarak alırız Alan Anderson'u ama mantıklı olur mu bilmiyorum..

Benzetmek gerekirse kendisi Antonio Granger gibi bir oyuncu,onun daha da güçlüsü,umarım gelir bu konuyla bi alakası olmasa da :)

Ben en başından beri diyorum Alan Anderson'u ama zor gibi artık 2 numara..Yani De Colo gelirse 2 yabancı hakkı kalıyo(6 yabancı kullanılmayacak deniyor,ki bence gerekiyor)

Pota altı alınınca 3 numarada açık kalıyor(Shumpert 4 olacak gibi yine)

Belki 3 numara olarak alırız Alan Anderson'u ama mantıklı olur mu bilmiyorum..

Sarper şöyle olur.
Shipp,De Colo,Tepic,Andric,Pekovic eder 5 yabancı.4e Furkan,Cevher ve Shumpert yeter.

Geçtiğimiz sezon parkede en çok görmek istediğim adamdı. Sözleşmesinin uzatılmasına çok sevindim. (Uzatıldığı haberi doğru ise)
Bizim özelimizde baktığımda bir gelenek, bir ekol oluşturabilmenin mücadele gücü yüksek, egosu düşük oyunculardan kurulu "GERÇEK" bir takım ile-Birlikte kazanıp, birlikte kaybeden- mümkün olduğuna inanıyorum. Bu yüzden kalışına ayrıca sevindim.

Çok sevindiğimi söyleyemem ama üzülmedim de. Eğer sayı üretme konusunda da aşama kaydederse değişilmez isimlerden biri olacak zaten. İstikrar açısından 3 yabancımızın kalması güzel.. İleriki senelerde Shumpert yerine devşirme oyuncu kontenjanında değerlendirilir eğer devam ederse takımda

Geçen sezon takımın kimyasını oluşturan en önemli parçalardan biriydi bence. Kalmasına çok sevindim. Bence önümüzdeki sezon daha da iyi olacak.

Gitmeli idi-kaldığı iyi oldu ikileminde takım istikrarıda önemli.Geçen sene nerede ise silbaştan takım kurmuştuk.Shipp'de gitse idi onun yerine gelecek oyuncu ile birlikte 4 yabancı ve 3 yerli takımın yarısından fazlası değişmiş olacaktı ki şu hali ile bile takımın yarısını değiştirdik ki muhtemelen gelen oyuncular dakikalarda aslan payını alacak oyuncular olacak (özellikle yabancılar).

Kinsey neden onca yıldızın olduğu bir kadroda daha kariyerli daha yıldız bir oyuncu alınabilecekken Fenerbahçe ülkerin kadrosunda yer aldıysa ship te işte o yüzden kalmalıydı..ikisinin ortak özelliği hiçbirşeyler ama aynı zamanda herşeyler..

Kinsey neden onca yıldızın olduğu bir kadroda daha kariyerli daha yıldız bir oyuncu alınabilecekken Fenerbahçe ülkerin kadrosunda yer aldıysa ship te işte o yüzden kalmalıydı..ikisinin ortak özelliği hiçbirşeyler ama aynı zamanda herşeyler..

Kinsey mecburiyetten kaldı.Fener göndermeye çalıştı ama Kinsey kabul etmedi sözleşmesi olduğu için.Fenerin Kinseyi tutma isteği falan yoktu yani

Kinsey mecburiyetten kaldı.Fener göndermeye çalıştı ama Kinsey kabul etmedi sözleşmesi olduğu için.Fenerin Kinseyi tutma isteği falan yoktu yani

Aziz yıldırım la kahvaltıda konuştunuz heralde..Göndermek istedikleri adamı zaten göndermişken tekrar göndermeye çalışmak için geri almış olmalılar..

Eleştirilerin haklılık payı var ama Shipp Türkiye´ye ve camiaya alışmış bir isim. Tabii tek başına yeterli değil bu takımda kalması için ama yukarıda da ifade edildiği gibi ribauntlara yaptığı katkı, penetreleri ve savunmada gösterdiği direnci gözardı etmemek gerekir.

Evet, bir isme körü körüne bağlanmak adetim değildir ama söz konusu Oktay Hoca olunca işler değişiyor. Mahmuti´ye o kadar çok güveniyorum ki Shipp´in kalmasını istediyse vardır bir bildiği diyorum.

Andric'den sonra müthiş bir hamle daha :)
Çok güzel transfer haberleri geliyor gerçketen..Umarım kaliteli yabancı transferler de olur ki eminim olacaktır :)

Oyunu şöyle-böyle iyi-kötü, şut atıyor-atamıyor hiç biri beni bağlamıyor. O gözyaşları ödüllendirilecekti, elbette bu takımda kalacaktı. Olması gereken oldu ve kaldı. J.Shipp GS için, GS'lı için, önemli bir değerdir en azından benim gözümde öyledir. Kalacağına zaten emindim, öyle de oldu. Seninle çok seneler geçireceğiz J.Shipp...

shipp in şut yüzdesinin düşük olmasındaki en büyük sebep savunmada harcamış olduğu efordur. Takımımızda rebound sıralamasında 2. veya 3. sıradadır. Shipp tam takım oyuncusudur ve bu takıma herzaman lazımdır.