Beko Basketbol Ligi | 1.Hafta | Anadolu Efes 67 Galatasaray Liv Hospital 85

evet salon önündeki gişelerden bilet alabilirsiniz.dün akşam üzeri galatasaray tribünü için ayrılan biletlerden 7 tl olanlar bitmişti.efes deplasman maçlarında çok güzel atmosfer oluyor genelde kemik taraftar geliyor maçlara.geçen sezon oynanan ayhan şahenk'teki lig maçı iki sene önceki sinan erdem'deki euroleague maçı.

Ben dün internetten kredi kartı ile aldım 2 tane bilet arkadaşımla gideceğim maça . Biletleri salon önündeki gişeden alacağım da. Kimlik ve referans no dışında bir şey gerekiyor mu bi sorun olmasın orada. Bir de arkadaşım Fenerli olduğundan malesef Efes tarafından aldık çocuk rahatsız olmasın bizimkilerin arasında diye

Fenerbahce maci ucunda kupa olmasi acisindan onemli bir macti. Sonucta tum kupalara her zaman talip olmus bir camiayiz. Ama bugun oynayacagimiz gibi sezon basindaki maclarin sonuc acisindan cok onemli oldugunu dusunmuyorum. Ozellikle de onumuzde zorlu Euroleague maclari varken. Oynayacagimiz oyun, yapamasak bile yapmaya calisacagimiz isler daha onemli benim icin. Gecen seneki gibi ne oynadigini bilen ve sistemi oturmus takim huviyetine bir an once kavusmamiz lazim. Domercant, Sinan, Jawai, Erceg gibi oyuncularin takima uyum saglamasi ve ritim bulmasi icin bolca kullanilmasi bugun sonuctan daha onemli bence.

Efes'e karşı uzun süredir galibiyet serimiz devam ediyor.
İnşaAllah bu maçta da devamı gelecektir.
Kerem'in olmaması bizim için büyük avantaj.
Ergin Hoca başka bir ağabeyiminde dediği gibi 2 maç üst üste kaybetmez.
Zor olcak belki ama inşaAllah alacağız bu maçı.
Allah utandırmasın...

Bana göre bütçe kısıntısına gitmesine rağmen yeni takviyelerle Mahmuti takımına dönüşen Efes ile yaptığı eklemelerle şampiyon kadrosunu 1 tık bile ileri götürmeyip 3 tık geri götüren takımımızın maçı olacak.

Yaz transfer döneminde neler döndü bilmiyorum ama Ergin hoca pek ciddiye almadı sanırım rakibi. Bireysel olarak daha yüksek kalitedeki adamlar yerine sistem içerisinde iş yapabilecek daha düşük seviyedeki eklemeler yapıldı. Her zaman söylemişimdir. Ligde oynanan maçlar boş maçlar. 1 deplasman galibiyeti 1 şans basketi ile 30 maçlık aldığın sonucu lehine çevirebiliyorsun. Ya da aleyhine dönebiliyor playofflarda Mesela; kaybedilen FB maçının rövanşı sezon sonu oynanacak lig finalidir gözümde.

Kötü başladık sezona ama bir söz vardır ''Mutlu sonların kötü başlangıçlarına alışabilmeli'' diye. Canımız sağ olsun.. Önemli olan sonudur ancak bu maç özelinde konuşmak gerekirse Ergin hoca üst üste 2 büyük maç vermemeli 2 büyük antrenöre karşı. Vermez. Kazanırız.

Bana göre bütçe kısıntısına gitmesine rağmen yeni takviyelerle Mahmuti takımına dönüşen Efes ile yaptığı eklemelerle şampiyon kadrosunu 1 tık bile ileri götürmeyip 3 tık geri götüren takımımızın maçı olacak.

Yaz transfer döneminde neler döndü bilmiyorum ama Ergin hoca pek ciddiye almadı sanırım rakibi. Bireysel olarak daha yüksek kalitedeki adamlar yerine sistem içerisinde iş yapabilecek daha düşük seviyedeki eklemeler yapıldı. Her zaman söylemişimdir. Ligde oynanan maçlar boş maçlar. 1 deplasman galibiyeti 1 şans basketi ile 30 maçlık aldığın sonucu lehine çevirebiliyorsun. Ya da aleyhine dönebiliyor playofflarda Mesela; kaybedilen FB maçının rövanşı sezon sonu oynanacak lig finalidir gözümde.

Kötü başladık sezona ama bir söz vardır ''Mutlu sonların kötü başlangıçlarına alışabilmeli'' diye. Canımız sağ olsun.. Önemli olan sonudur ancak bu maç özelinde konuşmak gerekirse Ergin hoca üst üste 2 büyük maç vermemeli 2 büyük antrenöre karşı. Vermez. Kazanırız.

Üstad öncelikle şunu söylemek istiyorum düşüncelerine ve yorumlarına saygı duyuyorum ama katılmadığım hatta gs taraftarı olarak bozulduğum bir cümle var ; demişsinki takım şampiyon kadrosunu 1 tık ileri götürmedi 3 tık geri götürdü .. bu kanaate 4 maç sonundamı vardın? 3-5 maç sonra yahut euroleagude oynanan maçlarda erceg,jawai,sinan beklenen katkıyı verirse o zaman ne diyeceksin..ben çoğu kişinin gecen sezon başında ndong'u eleştirdiğini tatile geldiğini söylediğini biliyorum şimdi ise ndong ile kıyaslanıyor yeni oyuncular...lütfen biraz yıkıcı değilde yapıcı olalım.. ben 30 yaşında gördüm gs şampiyonluğunu...Ergin hocayada onun üzerine erceg'ede jawai yede fazlasıyla güveniyorum...!

Yalnız bu sonuç gösterdiki ligimiz yunan ligine dikey geçiş yapmıştır artık 2 tane çok iyi takım (fenerbahçe ülker-(panathinaikos) ve Galatasaray-(Olympiacos) ) ve başaltı bikaç takım kalmıştır...

bi eleştirimde cumbaba kupasından sonra bu takıma sallayanlara! Arkadaşlar maçı 50 sayıyla kaybetmedik tamam rakibimiz eksikti filanda sanki sahada 12 kişi oynayacakmış gibi konuşmayın her bölgesinde adamları vardı sonuçta ve maç son atamadığımız 3lük le kaybedildi ben böyle kaybetmeyi isterim bu ligin en iyi takımından birine... Hem bu rekabet inanın bana hem bize hemde fenerbahçe ülkere yarayacak ve bence avrupada bu iki takımda muazzam işler başaracaktır. hep derdik ligimiz yunanistan liginden daha iyi acb den sonra en iyi lig diye ama avrupada pana ve oly hep bizi takımlardan daha başarılı olmuştur... Ben artık ligimizinde yunan ligi gibi olduğunu ve hem bizim hemde fenerin avrupada ses getireceğini düşünüyorum... Başarılar yakındır ilk gündne ense karartmaya gerek yok!

Rahat bir galibiyet oldu.Ancak Efes'e ve Mahmuti'ye üzüldüm ne hallere düşmüşler.
Erceg'i bir haftada asanlara SELAM.