Los Angeles Lakers

Los Angeles Lakers, Kentavious Caldwell-Pope ile 2 yıl-16 milyon dolarlık bir kontrat imzalamak istiyor. (@ramonashelburne)

Lakers maaş boşluğunu tüm HIZLA doldurmaya devam ediyor. JaVale McGee 2 senelik 8.2 milyon dolara evet dedi! Sözleşmenin 2. senesinde oyuncu opsiyonu bulunuyor.

Son düzenleme:
Los Angeles Lakers, Quinn Cook ile 2 yıl-6 milyon dolarlık kontrat için anlaşmaya vardı. (@ChrisBHaynes)

Lakers’ın bu hamle ile 5.5 milyon dolarlık maaş boşluğu ve 4.8 milyon dolarlık mid level exception’ı bulunuyor. 32 milyonla gelen parçalar Green, McGee, KCP, Cook...

Gerçi KCP'nin sözleşmesi Bird hakkı Lakers'a olduğu için etkilemiyor olabilirmiş. Umarım doğrudur bu haber.

(via@herseynba)

Son düzenleme:
DeMarcus Cousins, Los Angeles Lakers ile bir yıllık anlaşmaya vardı.

Davis ve McGee varken ne gerek vardı ki?
Ya da madem bu hamle olacaktı McGee neden kaldı?
Acaba olası sakatlık durumuları mı dikkate alındı.

Bana biraz saçma geldi ama olur da sakatlık sorunu yaşayamaz ve eski Cousins olursa net şampiyonluk hamlesi olur...

Lakers yine çorba oldu. Kawhi, kyrie gibi bir superstar daha alamadık diye kim çıkarsa önlerine almaya çalışıyorlar.
Rondo-Green-Lebron-Davis-Cousins beşi oldu galiba. Şampiyonluk gelir mi bu beşle bilemiyorum.

Hem Rajon Rondo, hem de DeMarcus Cousins'ın kontratları veteran minimum. (@wojespn)

Cousins, 1 yıl için 2.3 milyon dolar kazanacak. (@wojespn)

Hem Rajon Rondo, hem de DeMarcus Cousins'ın kontratları veteran minimum. (@wojespn)

Cousins, 1 yıl için 2.3 milyon dolar kazanacak. (@wojespn)

Cousins ne yapıyor böyle. Geçen sene de bu adam yine minimum kontratla oynamamış mıydı. Hadi geçen yıl sakatlıktan yeni çıkmıştı ama bu sene gayet rahat iyi bir kontrat alırdı. Sonuçta bu adam all-star olmuş hatta sakatlıktan önce superstar seviyesinde bir adamdı. Şu iki senede adamın kaybettiği para belki 50 milyon dolardır.

Cousins'a ne bu sene ne geçen sene kimse doğru düzgün kontrat önermedi. 2.3'e, boştaki oyuncuların iyice azaldığı dönemde bende imzalardım. Kawhi bekledik ve olmadı. Serbest piyasa açıldığında Kawhi'ye verilebilecek parayla 3-4 tane ciddi katkı verebilecek oyuncular alınabilirdi ama kumar tutmadı. Şimdi ki yan parçalar da beni şu an çok tatmin etmiyor.

Rajon Rondo - Quinn Cook - Alex Caruso
Kentavious Caldvell Pope -Troy Daniels
LeBron James - Danny Green
Kyle Kuzma - Jared Dudley
Anthony Davis - DeMarcus Causins - JaVale McGee

Utah - Clippers - Portland - Denver'in Batıda tepeye oynayacağı açık.Sıkıntıda olan Houston ve kadrosunu bariz şekilde güçlendiren Spurs'de bir şekilde play-off'a girecek.Geriye kalan 2 takımlık yer için 3 aday var: potansiyelli kadrosuyla Sacremento , Thompson dönene kadar sıkıntı yaşayacak Golden State ve Lakers .Dallas ve New Orleans bir sürpriz yapmazlarsa bu üçü arasında play-off yarışı geçecek ve sonucu ne olursa olsun Lakers'ı sıkıntılı bir sezon bekliyor.Sadece oyun kurucu rotasyonları bile sıkıntı çekmeleri için yeterli bir neden.

Son düzenleme:
Cousins’a ne geçen sene ne bu sene kimse doğru düzgün kontrat önermedi diye bişey yok. Sakatlandıktan hemen sonra new orleans iki sene için 40 milyon dolar önermişti. ( new orleans da sakatlığı bahane ederek kendilerince ucuza kapatmak istedi bu teklifle ) Cousins bunu kabul etmedi o zaman. Free agent olunca daha iyi teklif alırım diye. Daha iyi teklif gelmeyince yüzük için gsw’ye gitti. Bu sene de yine yüzük için lakers’a gitti. Yoksa bu adamın ederinin 2,3 milyon dolardan çok daha fazla olduğunu beş yaşındaki çocuk bile bilir. Yoksa avrupaya gelse fener bile bu paraları verirdi. Adamın derdi yüzük. Yoksa sadece o teklifi kabul etse iki yılda 40 milyon dolar kazanmıştı zaten.

Cousins yüzük için GSW’ye gitmedi. Hiçbir takım sakatlık sonrası kontrat vermedi Cousins için NOP’un o dönemi dışında. Tek görüşmek isteyen Myers olmuş ve veteran minimuma imzalamıştı. Yine herhangi bir takım teklif vermemiş. GSW bir süperstarın gidişine göre tutacaktı ama çok kötü play off geçirince vazgeçtiler.

Kawhi-George'un gelmemesi çok sıkıntı değil de böyle bir çağda guard pozisyonunu Rondo'ya, Caruso'ya filan emanet etmek akıl karı değil artık. Kemba oyuncu tipi olarak onlara çok uygundu ama Kawhi'la uğraşacağız diye bütün alternatifleri çöpe attılar resmen. Warriors'ın cap'te yeri kalmaması nedeniyle 3. yıldızından olması ve yerini dolduramaması mı daha fahiş yoksa Lakers'ın cap'te bolca yeri olmasına rağmen ortada süperyıldız kalmaması mı bilemiyorum. Davis'in yıldız gelecek diye feragat ettiği 4 milyon doları bile göze batar bunun yanına bir şey ekleyemezlerse. Chris Paul 24 saniyenin 15'inde topu eline istemese son atımda iyi ekleme olurdu ama onun da Lebron'la aynı takımda oynaması stil gereği çok zor gözüküyor.

Ben Lakers'ın yerinde olsam Kawhi'la hiç uğraşmayıp en başından Paul George'u eklemeye çalışırdım. Adam Westbrook'un yanında sabır testinden geçe geçe Klay'le birlikte ligin topsuz oyunda en değerli oyuncularından birisi haline geldi. Muazzam savunmacı, nokta şutör, kendi şutunu bile yaratabilen bir süperyıldız, bence Kawhi'dan bile çok uyardı Lakers'a. İşin gerçeği Jerry West Pelinka'ya göre katbekat daha iyi kullandı LA pazarını. Lebron-Davis muazzam ikili olsa da son kertede 5. oyuncunun Rondo olması uzun vadede çok sıkıntı yaratır. Böyle giderse Lebron'un gönlü olsun diye sonlara doğru Paul'ün filan aptalca kontratını üstlenme durumunda kalacaklar. Hakikaten Davis hamlesi sonrası çok kötü iş yaptılar.

Cousins yüzük için GSW’ye gitmedi. Hiçbir takım sakatlık sonrası kontrat vermedi Cousins için NOP’un o dönemi dışında. Tek görüşmek isteyen Myers olmuş ve veteran minimuma imzalamıştı. Yine herhangi bir takım teklif vermemiş. GSW bir süperstarın gidişine göre tutacaktı ama çok kötü play off geçirince vazgeçtiler.
New orleans’ınki tekliften sayılmıyor mu ? İki sene 40 milyon dolar teklif yapmıştı sakatlıktan sonra. Adam kabul etmedi bunu. Sonra yüzük için gsw’ye gitti. Google da iki dakikalık aramada çıkar bunlar.

New orleans’ınki tekliften sayılmıyor mu ? İki sene 40 milyon dolar teklif yapmıştı sakatlıktan sonra. Adam kabul etmedi bunu. Sonra yüzük için gsw’ye gitti. Google da iki dakikalık aramada çıkar bunlar.

Yani ben olsam ben de kabul etmem abi bunu. Sakatlıktan iyi dönüp kontrat kovalamak varken. Risk aldı. İki senelik riski düşününce kaybetmiş görünüyor ama bu ilerde kazanma ihtimalini öldürmüyor tabi ki.

Bu arada o teklif sakatlıktan önce yapılmış Cousins reddetmiş. Daha sonra sakatlanınca Pelicans görüşmelerden çekilmiş.

Yani ben olsam ben de kabul etmem abi bunu. Sakatlıktan iyi dönüp kontrat kovalamak varken. Risk aldı. İki senelik riski düşününce kaybetmiş görünüyor ama bu ilerde kazanma ihtimalini öldürmüyor tabi ki.

Bu arada o teklif sakatlıktan önce yapılmış Cousins reddetmiş. Daha sonra sakatlanınca Pelicans görüşmelerden çekilmiş.
O teklif sakatlandıktan hemen sonra yapılmıştı o yüzden ucuza kapatmaya çalıştılar dedim zaten. Yoksa sakatlanmadan önce kariyer zirvesini geçiriyordu bu adam ve max kontrat alacaktı kesin. O risk aldı kabul etmedi, doğru yaptı yanlış yaptı tartışılır. Dediğin gibi ilerde belki daha iyi kontratlar kapar belli olmaz.

Arkadaslar iyi bir Cousins ve Davis rakibinin olmadigini soylemeye gerek yok sanirim. Dusunsenize Nop'taki gibi form tuttuklarini ? ve buna bi de James ekleyin. Allahim sana geliyorum :)

Arkadaslar iyi bir Cousins ve Davis rakibinin olmadigini soylemeye gerek yok sanirim. Dusunsenize Nop'taki gibi form tuttuklarini ? ve buna bi de James ekleyin. Allahim sana geliyorum :)
Onlar iyi de kısalarda sorun var. Yani rondo ile caruso ile koca sezon geçer mi bilmiyorum. Kemba veya kyrie gelseydi bitmişti iş. Onları getiremediler şimdi yan parçalarla o boşluğu doldurmaya çalışıyorlar. Zor.

Bu günlerde lakers'lıların ağlamasını görmek için bu başlığa girmek ayrı bir keyif oldu benim için:D O kadar üzülmeyin arkadaşlar en azından bir Batı Finali oynar ve oradan Kawhi Reisin özenle hazırladığı tokadını yiyerek Kawhi'a hiç olmadığı kadar yaklaşırsınız;):ROFLMAO: