2019-2020 Galatasaray Futbol Takımı

Yenmeyi, yenilmeyi geçtim kaç senedir ne oynadığımız belli değil.

İyi bir aday varsa Terim emekli olsun artık.

Fatih Hoca olmasa maddi olarakta sportif olarakta çok daha geride kalmıştık.
Pandemi oyunu öncesi oynadığımız oyunu diğer takımlar bile hayranlıkla izliyordu.
Azıcık insaf.

Diğer bir durum.
Kuzey Afrikalı oyuncular Fatih Hocadan önce alınmıştı.
ŞL katılımını bıraktım UEFA kupası bile zora girdi.
Pandemi sonrası malesef tepe takla giden bir durum oldu.
Sağlık olsun.
Şimdiden gelecek senenin planları yapılmalı.
Muslera, Luyi, Marcao ve Seri dışında ki diğer yabancılar ile yollar ayrılmalı.
Belhanda, Feghouli, Babel, Diagne ve Falcao 3-5 e bakılmadan satılmalı.
Allah yardımcımız olsun inşAllah 🤲

Pandemi sonrası yaşadıklarımız, TT Arena seyircisinin ne kadar önemli olduğunu ortaya koydu. Hakemler dolu tribünler önünde çalamayacakları düdükleri çok kolay çaldı.

Futbol konusunda gelirsek, papaz bu sefer pilav yemedi. İki senedir sezona kötü başlayıp ikinci yarı toparlayarak şampiyon olduk ama bu sene, pandeminin de etkisiyle, bunu başaramadık. Burada hata önceliklte Terim, sonra da yönetimde. Yanlış transferler, yetersiz hazırlık kampı ve sonrasında sahada yürüyerek sozuna başlayan futbolcular, ŞL'den eleniş... Seneye bu hatalardan ders çıkarmazsak bir daha şampiyonluğu zor görürüz. Artık karşımızda sadece FB ve BJK yok.

Ne hayranlığı yahu? Şampiyon takımın üstüne 10 transferle Başakşehir’in, Trabzon’un yarısı top oynamamışsın. Futbolcularının çoğunun koşmaya hali yok, koşan da sakatlanıyor. Taktiğin yok, sistemin yok, B planın yok. Ben yönetimin de Terim’in de gitmesini istiyorum. Bu düşüncem için de kimseden icazet alacak değilim.

Ne hayranlığı yahu? Şampiyon takımın üstüne 10 transferle Başakşehir’in, Trabzon’un yarısı top oynamamışsın. Futbolcularının çoğunun koşmaya hali yok, koşan da sakatlanıyor. Taktiğin yok, sistemin yok, B planın yok. Ben yönetimin de Terim’in de gitmesini istiyorum. Bu düşüncem için de kimseden icazet alacak değilim.

Galatasaray’da teknik direktör olduğu 10 sezonda 8 şampiyonluk, 3 Türkiye kupası, 5 Süper Kupa, 1 UEFA kupası kazanmasına rağmen sadece 1 sezon şampiyonluk gittiği için Galatasaray taraftarından af dileyen bir Teknik direktöre sahibiz.

İcazet tabiki değil estağfurullah olur mu öyle şey?
Ama Fatih Hoca'yı kaybedersek bir daha şampiyonluk falan göremeyiz, aklımızda bulunması ve unutmamamız gereken bir husus...

Tüm transferleri yönetim kendi kafasına göre yapmadıysa bu sezon net bir şekilde hocaya yazar. Zaten yaşlanan ve durağan bir takıma yaşını başını almış Babel, nzonzi ve Falcao geldi. Sezon başı kampında bir sıkıntı var bu belli. Bu sezon 8-9 maçlık iyi bir periyot geçirdik sonrası zaten malum. Açıkcası o 9 haftalık oyun yerine 34 haftalık ne oynadığını bilen daha alt seviye oynayan takımı tercih ederim. İlk yarı 24 puan kaybettik bu inanılmaz bir sayı zaten bana kalırsa şampiyonluk umudu Ankaragücü maçında gitti. Birde şampiyon olamazsak dibi görüyoruz bu huydan da kurtulmak lazım. Galatasaray her zaman son haftaya kadar şampiyonluk yarışı içinde olmalıdır olur olmaz o ayrı.Neyse bunu diyeceğimi hiç düşünmezdim ama başakşehirin şampiyon olması tercih ediyorum bunun da en büyük sebebi Avrupa liginde ki performanslarıdır. Artık tüm Türk takımlarının Avrupa ligini önemsemesi gerekiyor.

Galatasaray’da teknik direktör olduğu 10 sezonda 8 şampiyonluk, 3 Türkiye kupası, 5 Süper Kupa, 1 UEFA kupası kazanmasına rağmen sadece 1 sezon şampiyonluk gittiği için Galatasaray taraftarından af dileyen bir Teknik direktöre sahibiz.

İcazet tabiki değil estağfurullah olur mu öyle şey?
Ama Fatih Hoca'yı kaybedersek bir daha şampiyonluk falan göremeyiz, aklımızda bulunması ve unutmamamız gereken bir husus...

Bu biraz Galatasaray tarihine saygısızlık oluyor. Ne demek Terim olmazsa bir daha şampiyonluk göremeyiz? 115 yıllık kulüp Terim’siz şampiyonluk yaşamadı mı? Koca Galatasaray bir kişiye mi muhtaç? Başarılıdır lâkin putlaştırmaya gerek yok, yeniliklere de açık olmalıyız. Millet şampiyonlar ligi şampiyonu hocasını gönderiyor performansını beğenmeyince. O seviyeye çıkmak lazım. Şahsen göze hoş gelen futbol izlemeyi, Avrupada ses getiren takım görmeyi özledim. Uzun süredir hasret kaldık. Türkiye’de şans, kısmet son haftalara girersem belki götürürüm zihniyetiyle gün kurtarılsa da, Avrupada işlemiyor ne yazık ki.

Bu biraz Galatasaray tarihine saygısızlık oluyor. Ne demek Terim olmazsa bir daha şampiyonluk göremeyiz? 115 yıllık kulüp Terim’siz şampiyonluk yaşamadı mı? Koca Galatasaray bir kişiye mi muhtaç? Başarılıdır lâkin putlaştırmaya gerek yok, yeniliklere de açık olmalıyız. Millet şampiyonlar ligi şampiyonu hocasını gönderiyor performansını beğenmeyince. O seviyeye çıkmak lazım. Şahsen göze hoş gelen futbol izlemeyi, Avrupada ses getiren takım görmeyi özledim. Uzun süredir hasret kaldık. Türkiye’de şans, kısmet son haftalara girersem belki götürürüm zihniyetiyle gün kurtarılsa da, Avrupada işlemiyor ne yazık ki.

Malesef bunun için kaliteli bir başkan ve yönetim kurulu gerekiyor.
Şu anda böyle bir başkan adayı göremiyorum.
Varsa siz söyleyin?
Dursun Özbek gibi Mustafa Cengiz gibi bir başkan varken Fatih Terim'den başka bir Teknik Direktör bunu başaramaz.
Bu ekonomik sıkıntı da hangi teknik direktörü getirebilirsiniz?
Fatih Hoca gitse yerli hangi teknik direktör bize dediğiniz oyunu oynatacak?

Yani mesele basketbol takımı olduğu zaman sanki hocaların eli bolmuş gibi üst perdeden konuşup, futbol olduğunda ekonomik kriz var denmesi bana garip geliyor. Hiçbir yönetim Fatih Terimin bir dediğini iki etmiyor tabi ki alınmasını istediği alınamayan oyuncular var. Bundan sonra da olacak hatta sırf hoca istediği kadroyu kursun diye tarihimizde ilk defa kiralık paralarını cepten verip karşılığında bonservis aldık Galatasaray kadrosunda bulunmayan oyunculara 10 milyon euro civarında para ödüyor. Bu korkunç bi şey.

Her sene kendi getirdiği oyuncuları gönderiyor, yerine kendi oyuncularını alıyor. Takımın demirbaşları yine Mariano, Feghouli, Belhanda oluyor.Bu nasıl bir planlamadır anlayabilen var mı?

yani bu ülkede özür lütuf olarak görülüyor çok ilginç. Hocamız bizden özür dilemiş. Sezon boyunca ‘’sabretsinler, bildiğimiz var’’ diyerek her türlü eleştirinin önünü kapatan da kendisi.
Yapılanma dediğiniz şey. Şampiyon olamasa bile kendini ikame eden takım yapmaktır. Gomis yerine gelen oyunculara ödenen paraları hesaplayın mutlaka unuttuğunuz kalem çıkar. Gomis nerde, diğerleri nerde mesela. Bunu bile eleştiremedik.

galatasaray ve fatih terim birlikteliği. ülkenin yapısıyla birebir benzer durumda. kendi içinden yapılan eleştirilere tahammülü olmayan, dışarıya karşı hep oyun, kumpas sözleri. İçeride eleştirenlere saldırı ve sürekli günü kurtarma hesapları. Maalesef bu dediğiniz şeyin adı planlama değil. Biz hala bugün Arda Turan, Semih Kaya konuşuyoruz. Yani inanılır gibi değil.

Fatih Terimin hata yapicakdir yapmistir .Fatih Hoca hersene sampiyon yapmak ister bizde sampiyon olmak isteriz bazen isler yolunda gitmeye bilir normaldir.
Ne oynadigimizi bilelim bilmeyelim adam son 5 senesinin 4 tanesinde bizi sampiyon yapmis.
SAMPIYONLAR ligi ceyrek finali yaptirmis.

Biraz el insaf Fatih Hoca kotu ise bugun hemen gönderelim kim gelicek ,Bu vizyonsuzlar toplulugunun gidecegi ilk vede tek isim Hamza Hamzaoglu tam tencere kapak nederseler eyvallah dicek,Para yok dicekler oyuncu almicak ,Umut bulut geri doner,Sabri reis 1 sene idare eder felan.

Arda gelmesin deniliyor ,Sahada isyan eden varmiydi ? Oyuna Takima Hakeme yoktu.

Bazen saha ici lideri lazimdir,Hakeme gidicek konuscak,kendi takimina kizicak.

Bu Takimda boyle biri varmi yok ,Fenerde Emre sahaya girdimi isin rengi 10dk degisiyor.

Belhanda,Sofian kafalarina gore sahada hareket cektiklerinde varsa yurekleri Arda varken yapsinlar üstune Ardaya cevap versinler goreyim, gereklidir bazen bu tarz Formanin degerini kiymetini bilenin sahada olmasi.

Ardanin ozel hayati onu ilgilendirir magazinci paparizi degiliz.Milli takimda yasananlar tek suclu o degildi digerlerine gore daha dik durdu sucu ustlendi.

Giderken aslanlar gibi para kazandirdi gitti,Hocasinin gönlunu almis ise sorun yoktur,Benim gönlumu almasina gerek yok veya Galatasarayli bir taraftarin gönlunu almasina gerek yok bu adamla ask yasamicaz ,dost olmicaz.

Sahada Formanin hakkini vericek kadar Galatasarayli bizede ;Galatasaraya Yakiscak sekilde sahip cikmak gerektigini düsunuyorum.

MUSTAFA CENGIZ KONUSMAMIZMI LAZIM DEMISTINIZ.GEREKEN SEKILDE GALATASARAYI SAVUNUYORUZ DEMISTINIZ.

Dursun Özbek zihniyetiniz ve ayni yolda yüremeye basladiniz.

Yolunuz Galatasaray degil Koltuk sevdasi ama sizede yedirmezler😉

İte kaka sezon oynatıyorlar ve Katar hariç bundan mutlu olan var mıdır bilmem! Neticede taraftar filan olmayınca işin destek ve gaz boyutu arka plana itiliyor, taktik açıdan da bizim oyuncuların tam olarak ne oynamaya çalıştığı belli değil zaten.

Şu ekonomik koşullarda futbol şubesi özelinde yönetime laf söyleyen ezbere söylüyordur çok açık olarak ifade edeyim. Şampiyonlar ligi için kadro kurduk ligi bile alamadık, şampiyonlar liginde averaj takımı olmamızı filan saymıyorum daha... Falcao kumarının sonu belliydi ama bile bile lades işte. Şampiyonlar ligi için fark yaratabilirdi, bir veya iki maça çıkabildi. Lig için zaten çok lüks. Sezonun başında da ortasında da kimi aldıysak fos çıktı. Elimizde müthiş pahalı ve yaşlı bir takım kaldı. Ayrıca şampiyonlar ligine gideceğimizin garantisi yok. Hoca hem sattırmadığı hem de aldırdığı oyuncularla ciddi problem yarattı. Seneye işimiz zor görünüyor.

Bu sene gecti bitti. Bence bundan sonra en onemlisi 2021 Mayis da yapilacak olan yeni secim. Dilerim amator branslara da onem veren kaliteli biri baskan adayi olur ve secilir.

Yapılanma dediğimiz şeyi yapabilmek için önce sağlıklı bir mali yapın olacak sonra etkili bir yönetimin olacak. Bu ikisi iyi olup teknik ekibin istediklerini yaparsan o zaman doğru düzgün bir yapılanmaya gidersin.
Bizde öyle bir şey olmadığı gerçek. Yapılan transferlerin çoğu son dakika fırsat transferi (Nzonzi, Lemina, Andone) ya da iş bilmezce son dakika yapılmış transferler (Diagne, Falcao).
Tabi bunu yazarken hakkını yemeyelim teknik ekibin de inanılmaz akıl tutulmaları oluyor. Bkz; Babel

Kısacası 7 tane kiralık 6 de bonservissiz düşük kalibre transfer ile yapılanma yapmaz günü kurtarırsın sadece. Bizim de yaptığımız o.

Yapılanma dediğimiz şeyi yapabilmek için önce sağlıklı bir mali yapın olacak sonra etkili bir yönetimin olacak. Bu ikisi iyi olup teknik ekibin istediklerini yaparsan o zaman doğru düzgün bir yapılanmaya gidersin.
Bizde öyle bir şey olmadığı gerçek. Yapılan transferlerin çoğu son dakika fırsat transferi (Nzonzi, Lemina, Andone) ya da iş bilmezce son dakika yapılmış transferler (Diagne, Falcao).
Tabi bunu yazarken hakkını yemeyelim teknik ekibin de inanılmaz akıl tutulmaları oluyor. Bkz; Babel

Kısacası 7 tane kiralık 6 de bonservissiz düşük kalibre transfer ile yapılanma yapmaz günü kurtarırsın sadece. Bizim de yaptığımız o.

Yukarıda yapılan transferlerden hangisi kötü transfer?
Diagne gol kralı olarak geldi. Bizi geçen sene şampiyon yapacak golü de attı. Evet malesef çok para verdik ama bu Hocanın suçu mu?

Falcao çok pahalı bir transfer ama ŞL gibi bir arenada böyle forvetlere ihtiyaç vardı. İlk geldiğinde çoğu kişi burda göklere çıkardı. Sakatlık yaşayacağını kim öngörebilir?

Nzonzi ilk geldiğinde herkes şaşırmadı mı nasıl alabildik hemde uygun fiyata diye? Malesef takımı yavaşlatan isimlerin başında olacağını kim bilebilirdi?

Andone ve Lemina da çok iyi 2 transfer idi. Ama malesef sakatlıklar peşlerini bırakmadı. Fatih hoca böyle olmasını ister miydi?

Babel yüklü miktarda geldi ama herkes ilk geldiğinde ŞL için bu tip kanat oyuncularına ihtiyacımız var demişti. Nagatomo ile uyum sağlayamayacağını kötü transfer olduğunu kim söylemişti, ben hatırlamıyorum.

Kabul edelim malesef bu sene sakatlıklar, hakem hataları ve şanssızlıklar peşimizi bırakmadı. Malesef hep en önemli oyuncularımız bu sıkıntıyı yaşadı.

FFP varken kimi alabilirdik ki bonservis verip? Malesef FFP bitene kadar böyle devam edeceğiz. 1 sene daha sabretmeliyiz.

Fatih Hoca'ya yüklenmek haksızlık olur düşüncesindeyim.

İyi ya da kötü transfer oldukları için yazmadım zaten. Yapılanma yapabilmek için sağlıklı bir durumda olmadığımızı bu yüzden eleştirinin de çok doğru olmadığını göstermek adına yazdım.

Hocanın da dediği gibi bu sezonun en büyük sorumlusu kendisi. Benimde bu konuda ki tavrım net; canı sağ olsun.

Bu sene garanti maaş ödememiz 53,5m € civarı. Bunu ilk etapta 40m € civarına düşürmeliyiz. Sözleşmesi bitecek oyuncuları baz alınca elimizde kalan kontrat miktarı 30m€ civarı. Babel, Belhanda ve Fegouli'den de çıkarsak elimiz inanılmaz rahatlar. Herkesin ''bu paraları nasıl ödeyecek'' dediği duruma düşmemiş oluruz.

Yani ne yapsa eleştirilmeyecek seviyeye geldiği için bu haldeyiz. 2 milyon euroluk takım kurarız 20 tane sakatla eurocup maçına çıkarız yenildi mi hoca galatasarayı yönetecek seviyede olmaz. Ama en yakın rakibin 30 milyon euro maaş öderken sen 60 milyon euro ödersin yine eleştirilmezsin.

eleştiri birinden nefret etmek değil, eleştiri yolu kapandığı için artık insanlar kutuplaşıyor. Yani bir şey ne sadece beyaz, ne de siyahtır.

Yani adam orda Demba Ba ile şampiyon oluyor. Aynı kadronun geçen sene oynadığı topla bu sene oynadığı topa bakın zaten sorunun kadro değil hocanın mantalitesi olduğunu anlarsınız. En büyük hedefim ŞL diyor. 12 de 1 yapmış. Maç sonu çıkıp dediği biz zaten ŞL düşünmüyoruz :) elinde artık adam kalmayınca mecburen Emin’i alıyor, diyor ki doğru zaman geldi :) Yani ben sadece gülüyorum artık. Koca Fatih Terim Kendine yakıştırıyor mu bunları diye.

Galatasaray bu ligde şampiyon olamazsa başarısızdır. Galatasaray bu ligde kötü top oynayarak şampiyon olursa eleştirilir.

elindeki forveti sırf emre akbaba için satarken bana mı sordu da üstüne getirdiği 5 tane forvet hala bi tane adamın yarısı kadar top oynamıyor. Yani binbir zorlukla mücadele eden insanların başlığında istifa yazılırken destek olunuyor ama burda Fatih hocayı eleştirirken düşman oluyorsun. Garip geliyor bana

Yahu Furkan ağzına pelesenk etmişsin bir eleştirilmiyor lafını. Burada bile sayfalarca eleştiri yazısı dönüyor. Ya okuman yok ya görmezden geliyorsun. Hakikaten anlamıyorum.

Kim mesela 30m € ödeyen yakın rakibim? Var mı bizim gibi açıkça maaş açıklayan. (bunu bilmediğimden soruyorum başka amacı yok)

Trabzonu saymıyorum onlar kaç sene sattı buraya gelmek için. En basit örneği başakşehir. Toplasan 3-5 milyon bonservis vermiştir. Hadi 30 değil 40 olsun. 6 ayda 13 milyon eurosu çöpe gitti Galatasaray’ın. 7 milyona ndiaye aldık diye edilmedik küfür kalmadı twitter’da.