Oytun Özer

Ne istifası hocam güzel okuyalım eleştiriyoruz kendisini, zira aşırı derecede hatalı işler yapıyor. Göreve Haziran ayında getirilmiş, yeni kuralan takımın her kısmının birinci sorumlusu kendisidir. İlk seçim güzeldi Zach Hawkins ama sonrası ilgilenilen isinler malesef vasatı geçmiyor çoğu da rookie en basitinden bugün harikalar yaratan sırbistanda oyununa farklı şeyler katmış Okben Ulubayı sezon ortarı almayı akıl eden Petkimden ne eksiğimiz var para mı sizce?

Okben GS'ye şu saatte iyi ki gelmemiş. Sene sonu yapılanır, kafaca temiz şubeye çekersen ne ala. Yanılmıyorsam Petkim'le sezon sonuna kadar kontratı. Sene başı kurulan kadro tamamen Ertuğrul Hoca'nın tercihleri. Bence kurulan kadroya 1-2 takviye yapılsa burdan daha üstte olabilir kağıt üstünde ama mental olarak Ertuğrul Hoca ipin ucunu kaçırmıştı. Bütün takımı değiştirsen şu saatten sonra farkı olmazdı. Sonraki 4 transferle ilgili benim yazdıklarım. Bu takımı hoca kurdu, hala oyuncuların bireysel anlamda fena oyuncular olduklarını düşünmüyorum. RJ hep söylediğim gibi risk transferiydi. Alex, Macon, Motum kağıt üstünde iyiydi. Birincil hatası Hankins'i sadece Johnathan'la kapatmaya çalışmasıydı ama hocanın en büyük suçu mental kontrolünü kaybetti takımdaki.

Takımın başında hoca mı vardı? Alex geldikten 3 gün sonra Ertuğrul Erdoğan gitti, Trice-Marei-Amile geldikten 1 hafta sonra Uğurata gitti. Bu da mı yalan?
Takımın koçu yetersiz olduğu belliyken ve bu koçunda gönderileceği apaçık ortadayken bu transferler sadece taraftarın gözünü boyamak içindir. Biz transferde yaptık ancak takım oynamıyor demektir.

Takımın koçu yetersiz olduğu belliyken ve bu koçunda gönderileceği apaçık ortadayken bu transferler sadece taraftarın gözünü boyamak içindir. Biz transferde yaptık ancak takım oynamıyor demektir.

Bu nasıl bir şeydir anlamıyorum. Efes-Bakken Bears-Fener yaptık bir haftada. Efesle fenere yenildik diye mi gönderdiler Uğurata'yı?

Basit bir soru sordum. Madem bu kadar içeriyi iyi biliyorsun bu yönetimden Oytun Özer yerine kimin bakmasını istiyorsun?
İçeriyi bilmek? Oytun Özer yazarsın google'e ve nerede ne yapmış bir bakarsın. Hani şu iletişim çağında bunları bulmak bir kaç dakika ancak sürer. Aynı menajerlik şirketiyle sürekli çalışmak şüpheli bir iştir.
Ayrıca bu oyuncu ve koç seçimlerini de Oytun Özer yaptıysa tek sorumlu o'dur. Oytun Özer ayrıca yönetimde de değil.

Basit bir soru sordum. Madem bu kadar içeriyi iyi biliyorsun bu yönetimden Oytun Özer yerine kimin bakmasını istiyorsun?
"
Yönergelere göre ilk beş oyuncunun lisansı için TBF'ye bedel ödemeyen Galatasaray daha sonra altıncı için 85.000, yedinci için 95.000, sekizinci için 105.000 dokuzuncu ve onuncu için 250.000'şer bin TL para yatırdı. İki yabancı hakkı daha kalan Galatasaray bu transferleri gerçekleştirmesi durumunda TBF'ye 400'er bin TL ödemek durumunda. Bütün bu yoğun trafik içine Galatasaray, Real Madrid'e giden Alex Tyus için bir miktar LOC bedeli aldı.
"
Kaynak: Basketfaul

Ali efendi çok sevdiğin, savunduğun yöneticinin sezon başından beri performansı, sonuç çöpe giden yine Galatasaray'ın paraları.... Yazık, gözlerin kör olmuş elbet işinin ehli adamları göreve getirecek bir yönetici bulur Galatasaray..

Ben şu gelsin bu gelsin demedim. Yalan söylüyorsun dedin. Doğru olduğunu gördün. Lafı çeviriyorsun.
Furkan, seninle daha önce seviyeli oldugunu düşündüğüm tartışmalarimiz oldu, ayni şekilde karşılıklı özürlerimiz de oldu. Katılmadığım çok fikrin oluyor, zaman zaman da cevaben yazıyorum. Fakat oyunu iyi takip ettiğini ve de iyi bildiğini de düşünüyorum.
Burada çok anlamsız ve hiçbir şekilde bir yere varamayacağın bir tartismadasin. Anlamsız derken yanlış anlama, sana yüzde yüz katılıyorum. Söylediklerin üzerine hiç düşünmeden yazan bir arkadaş var, ne desen karşı tarafta bir anlam uyandırmıyor. Bu adam ne demek istiyor diye yazdıklarını iyi bir şekilde okuduğunu bile inanmıyorum.

Furkan, seninle daha önce seviyeli oldugunu düşündüğüm tartışmalarimiz oldu, ayni şekilde karşılıklı özürlerimiz de oldu. Katılmadığım çok fikrin oluyor, zaman zaman da cevaben yazıyorum. Fakat oyunu iyi takip ettiğini ve de iyi bildiğini de düşünüyorum.
Burada çok anlamsız ve hiçbir şekilde bir yere varamayacağın bir tartismadasin. Anlamsız derken yanlış anlama, sana yüzde yüz katılıyorum. Söylediklerin üzerine hiç düşünmeden yazan bir arkadaş var, ne desen karşı tarafta bir anlam uyandırmıyor. Bu adam ne demek istiyor diye yazdıklarını iyi bir şekilde okuduğunu bile inanmıyorum.

Ben tartışmaya girmiyorum ya. Tartışma olarak görmüyorum yani. Sene başından beri olanları, geçmişte olanları neyse onu yazıyorum. Karşıt yorum gelirse saldırı olsun ya da olmasın cevabımı veriyorum. Kaldı ki benim derdim kendisiyle de değil, kendisi bugün var yarın yok. Benim derdim kendisinin "fişekledikleriyle." Daha önce de söyledim bu kulüpte birileri sürekli birileriyle oturup bi şeyler yapıyor. Benim öyle bir derdim olmadı. Yazdıklarımı da gördüklerini varsayıyorum bir derdi olan varsa isterse bana telefonla ulaşır, isterse dava açar. Bir çekincem yok yani. O yüzden kimin ne dediği ya da ne düşündüğü çok da önemli değil.

Son düzenleme:
Yaptığı hataları telafi etmeye çalışıp ortadan kaybolmadığı için kendisine teşekkür ederim. Basketbol şubesinde bu kadar kolay transfer yapamıyorduk eskiden.

Şubeye cebinden para vermiyorsa ortadan kaybolmaması fedakarlık vs değil ki. Şirket yönetim kurulu üyesi muhtemelen huzur hakkı alıyordur. Almıyor olsa bile muhtemelen basketbolu seven bir insan kendisi, ne güzel en gerçeğinden basketbol menejerlik oyunu oynuyor gibi keyfini alıyor maddi kayıplar kendi cebinden çıkmaksızın insan. Bir oyuncu gitti bonservis geldi kasaya para girdi hooop o paraya 3 oyuncu alalım bakalım vs zevkli iş bence.

Şubeye cebinden para vermiyorsa ortadan kaybolmaması fedakarlık vs değil ki. Şirket yönetim kurulu üyesi muhtemelen huzur hakkı alıyordur. Almıyor olsa bile muhtemelen basketbolu seven bir insan kendisi, ne güzel en gerçeğinden basketbol menejerlik oyunu oynuyor gibi keyfini alıyor maddi kayıplar kendi cebinden çıkmaksızın insan. Bir oyuncu gitti bonservis geldi kasaya para girdi hooop o paraya 3 oyuncu alalım bakalım vs zevkli iş bence.
bu şube maçlara bile gitmeyen, oyuncuları tanımayan yöneticiler gördü. sadece yapması gerekenleri yaptığı için oytun beye teşekkür ettim cünkü bunu bile özlemişiz malesef. geçen sene kadın takımına bir yönetici cebinden karşılayacak olmasına rağmen transfer engellendi. şimdi istenilen her oyuncu şak diye alınıyor. gidenin yeri hemen doluyor.

bu şube maçlara bile gitmeyen, oyuncuları tanımayan yöneticiler gördü. sadece yapması gerekenleri yaptığı için oytun beye teşekkür ettim cünkü bunu bile özlemişiz malesef. geçen sene kadın takımına bir yönetici cebinden karşılayacak olmasına rağmen transfer engellendi. şimdi istenilen her oyuncu şak diye alınıyor. gidenin yeri hemen doluyor.

Suimisal emsal olmaz x ve y daha kötü idi bu yüzden z iyidir şeklinde bir bakış açıcı pek sağlıklı değil.Sürekli birilerinin gidip geliyor olması zaten olumlu birşey değil her seferinde gelenlerde sorun var demek ki :)

Suimisal emsal olmaz x ve y daha kötü idi bu yüzden z iyidir şeklinde bir bakış açıcı pek sağlıklı değil.Sürekli birilerinin gidip geliyor olması zaten olumlu birşey değil her seferinde gelenlerde sorun var demek ki :)
o yüzden bu kötü yönetimde olabilecek en iyi isim kendisi. en azından ilgileniyor başıboş bırakmıyor.

o yüzden bu kötü yönetimde olabilecek en iyi isim kendisi. en azından ilgileniyor başıboş bırakmıyor.

Kendisi yönetim kurulu üyesi değil ki yönetimdekilerle kıyaslıyorsunuz ayrıca dediğim gibi ondan daha kötüleri var o zaman o iyidir gibi bir mantık pek anlamlı değil ama siz bilirsiniz :)