BSL 4. Hafta | Galatasaray Nef 78-85 Bahçeşehir Koleji

Or
Yazmana birşey demiyorum zaten sadece sıfırdan kurulan takım ve belki de ilk defa bu kadar iyi bir yapı var zaman lazım kendimide katarak daha bir maç kaybedince eleştirirsek yanlış olur. Mesela pivot konusunda alınırsa daha farklı bir takım oluruz.

Ortada iyi yapı yok abi bu bütçelere bi sene iyi takım kurarsın iki sene kurarsın. İyi oynayan oyuncu tutacak gücün yoksa elbet patlıyorsun bir yerde. Ertuğrul Erdoğan dönemi ortada bütün iyi oyuncular gitti bu paralara transfer şans işi. Ortada bi yapılanma yok sadece Nef el uzatmış da takım kurmuşlar. Bunlar Euroleague masalı anlatıyor Erden Timur olmasa takım bile kuramazlar

Bost deli meli ama takımın olmazsa olmazlarından.

Ekrem Memnun, Turgay Zeytingöz, Kerem Tunçeri de takımın eksiklerini görüp sessiz kalıyorlarsa daha diyecek bir şey yok.

Burak Elmas kenardan alkışlamaya devam etsin utanmadan.

Yazmana birşey demiyorum zaten sadece sıfırdan kurulan takım ve belki de ilk defa bu kadar iyi bir yapı var zaman lazım kendimide katarak daha bir maç kaybedince eleştirirsek yanlış olur. Mesela pivot konusunda alınırsa daha farklı bir takım oluruz.
Verdigin cevaptan dolayi yazdigimi siliyorum kusura bakma yanlis anlamisim demek ki.Uslubumu bozduysam kusura bakma 👍

Herkesin ayaklarını yere basması açısından önemli bir mağlubiyet oldu. Kadro kalitesi olarak ligde ilk altı takım arasına giremeyiz ve Bahçeşehir de bunlardan biri. Lütfen bu kadronun üzerine çok fazla anlam yüklemeyin. Olabildiğince oyundan keyif almaya çalışarak geçen seneki korkulu rüyayı görmeden geçelim bu seneyi yeterli. En azından gelecek sezon yapılanmasına başlamak için dar vaktimiz olmayacak artık.

Saygılar.

Bu yönetimle yapılanma falan hikaye. Furkan’ın dediği gibi kendileri 5 kuruş vermemek için Nef’i bulup her şeyi ona yüklediler. Ortamlarda sorarlarsa “hedef Euroleague” derler. Dostlar alışverişte görsün. EL hedefleyen takımın bütçesi 2 milyon mu olur ya? Çocuk mu kandırıyorsunuz?

Ortada iyi yapı yok abi bu bütçelere bi sene iyi takım kurarsın iki sene kurarsın. İyi oynayan oyuncu tutacak gücün yoksa elbet patlıyorsun bir yerde. Ertuğrul Erdoğan dönemi ortada bütün iyi oyuncular gitti bu paralara transfer şans işi. Ortada bi yapılanma yok sadece Nef el uzatmış da takım kurmuşlar. Bunlar Euroleague masalı anlatıyor Erden Timur olmasa takım bile kuramazlar
Bütçe elbette bizim gibi takımlar için çok iyi değil 2 nef veriyorsa sen en az 1 çıkartacaksın belki hoca pivot konusunda daha iyi isimler istemiştir ancak bütce nedeniyle alınamamıştır.Bu sezon için nef ben vereyim seneye sizde ekleyin dediyse de diyecek birşeyim yok açıkçası

Bütçe elbette bizim gibi takımlar için çok iyi değil 2 nef veriyorsa sen en az 1 çıkartacaksın belki hoca pivot konusunda daha iyi isimler istemiştir ancak bütce nedeniyle alınamamıştır.Bu sezon için nef ben vereyim seneye sizde ekleyin dediyse de diyecek birşeyim yok açıkçası

Nef her sene bu parayı verir ama daha AŞ olmadan AŞ olduk diye caka sattılar GK onayı olmadan AŞ olunmaz. Başarısızlık durumunda da yalan hazır AŞ yapacaktık izin vermediler. Binmişler NEFin sırtına başkancılık oynuyorlar

Bi söz de hakem üçlüsüne, bize iç sahada bu kadar kolay tehdit edip rakip koçlarla muhabbet ediyorlar. Daçka maçında Selçuk Ernak bu maçta Erhan Ernak bütün maç hakeme söylenip faul çaldırıyorlar, bi ara kenarda gülüşüyorlardı bunlara çıkıp konuşmak lazım tek sesimizi duyuramıyoruz diplerine oturmamıza rağmen böyle iş olmaz

Nef her sene bu parayı verir ama daha AŞ olmadan AŞ olduk diye caka sattılar GK onayı olmadan AŞ olunmaz. Başarısızlık durumunda da yalan hazır AŞ yapacaktık izin vermediler. Binmişler NEFin sırtına başkancılık oynuyorlar
Ulan bizim ihtiyar heyeti ne anlar AŞ den. Anca çıkarlar kürsüye 20-30 sene önce bunu yaptık şunu yaptık derler.

Yerli oyuncu farkıyla daha da önemlisi koç farkıyla kaybettiğimiz 2. maç. Takıma yeni bir uzun alınsa bile koçun ve yerli oyuncuların kalitesizliği nedeniyle bu takımdan umudum yok. Sezon sonu play-off'a kalmazsak şaşırmam bile.

Galatasaray bu kalitesizliğe mahkum olmamalı.

Katılmadığım bir şey var: Bahçeşehir bizden iyi. Hayır, iyi değil. Bizim kaybettiğimiz 2 maçta da çok az kişinin fark ettiği bir şey var; biz kendi kendimizi mağlup ediyoruz. Tam vurup geçecekken veya vurup geçmişken, kendi kendimizin ipini çekiyoruz. Tek bir oyuncuyla izah etmeyi sevmesem de; evet Bost olsaydı maçın kazananı %90 ihtimalle bizdik.
Hakemler konusunu da söylemek istemesem de maalesef ortada böyle bir şerefi bozukluk gerçeği de var, göz ardı da edilemez. Ekrem Hoca'nın kavga dövüş artık ağırlığını koyması lazım saha yönetimine.
Bahçeşehir son saniyede Fener'e kaybetmiş. E biz de Fener'i eze eze yendik ? Fener ölçüt mü olacak ? Ölmüşler ağlayanları yok zaten onların.

Bahcesehir’in bizden iyi takim oldugunu dusunmuyorum.Bugun macin buyuk bolumunu Berkay-Oguz ikilisiyle oynadilar.Bugun Bost olsa vurup gecerdik bence net.Macin kirilma anlarinda bircok ribaundu cekemememiz bugunku maglubiyeti getirdi bence.Bugun Bahcesehirdeki yabancilardan sadece Smith’i bize isterim acik soyleyeyim.Yerli kalitesi bugun belirleyici oldu kadro konusunda.

Bahcesehir’in bizden iyi takim oldugunu dusunmuyorum.Bugun macin buyuk bolumunu Berkay-Oguz ikilisiyle oynadilar.Bugun Bost olsa vurup gecerdik bence net.Macin kirilma anlarinda bircok ribaundu cekemememiz bugunku maglubiyeti getirdi bence.Bugun Bahcesehirdeki yabancilardan sadece Smith’i bize isterim acik soyleyeyim.Yerli kalitesi bugun belirleyici oldu kadro konusunda.
Bazen eleştirdiğimiz Bost'un bizim için ne kadar önemli olduğunu gördük. Daçka maçı gibi kendi hatalarımız ve hakem kararlarıyla gitti maç.

Bazen eleştirdiğimiz Bost'un bizim için ne kadar önemli olduğunu gördük. Daçka maçı gibi kendi hatalarımız ve hakem kararlarıyla gitti maç.
Kesinlikle Bost bizim icin cok degerli.Zaten bu butce cercevesinde Bost’tan iyisini bulmamiz cok zor ki.Belki daha iyi takip eden arkadaslarimiz daha iyi bilebilirler ama benim portfoyumde Bost baya iyi tercih bizim butcemiz icin.