#11 Ege Arar

Konu başlığını henüz açmadığımızı farkettim.

Sezon başında aldığı kısa sürelerin aksine, Maccabi ve Trabzon maçlarında kendisine daha çok güvenen bir Ege gördüm. "Ben ne kadar antrenman yaparsam yapayım, en azından bu sene ve gelecek sene için kadroda düşünülmem" derken içinde bulunduğumuz durumlar sebebiyle süre almaya başladı. Şimdi kafasında oluşan "Ben iyi oynarsam, gelecek sene bu takımda süre bulabilirim" düşüncesi sahaya yansımaya başladı.

Sezonun bundan sonraki kısmı play off'a kalsak bile bizim adımıza karanlık. Bence rotasyonda daha çok süre almaları gerekiyor. En azından 20 dakikayı hakettiklerini düşünüyorum.

Efes geçen sene EL'de ve ligde kâbus yaşarken olumlu gelişme olarak Cediyi kazandı. Biz de bu olumsuzluklar silsilesinde Ege ve Nikolov'u kazanmak üzereyiz. Böyle bi ortamda üzerlerine düşen görevin azımsanacak bi görev olmadığını anladı gençlerimiz. Tabi oynarak özgüven de kazanmaya başladılar ve sorumluluk duyguları da arttı.

[video=youtube;I_KHG0FwB88]https://www.youtube.com/watch?v=I_KHG0FwB88&feature=youtu.be[/video]

Maccabi maçı için bişey söyleyemem ama diğer maçlarda oyuna girip cok faul yaptı sanki savunmada ne yapacağını bilmiyormuş gibi davranıyor ya da rakipten çok çekindiğinden bu durum oluşuyor

Çok büyük yetenek olacak inşAllah.
Bu sene verilen görevleri yerine getirirse Hersek ve Izzet yerine daha iyi bir 4 numara kazanmış oluruz.

Bence bu sene 8-10 dakika şansı hak ediyor.
X(20)-Izzet(10)-Ege (10)
Sofo(18)-Dusan(12)-Izzet(10)

Gibi bir rotasyon çok mu kötü oldu ?

Takımı unutmak istediğimiz bir sezonun, bireysel olarak hatırlanabilir tek oyuncusu. Son düzlükteki çıkışı, belki de sezonun tek artısı.

Ege ve Ege gibi çocukların A takımda oynayarak tabiri caiz er meydanında da güven kazanıp takıma monte olmaları lazım. Bu da forma şansı verilerek gerçekleşebilecek birşey.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geçtiğimiz sezon ona tecrübe katmıştır yani katmalı dizinin titreyeceği maçları oynadı yaşadı bitti, Bu sezon az süre alacak yine ama o aldığı süreleri verimli kullanacağına inanıyorum bunun akabinde de süresi minimum seviyede artacaktır

Ege oyuna ilk olarak ikinci çeyrekte dahil oldu, oyuna girdiği anda bir özgüven eksikliği ve hantallık yavaşlık vardı. Rakip eksik kadrosuna rağmen farkı 4'e kadar indirdi. Ergin Hoca, esas beşine dönüp bir dakika için de farkı tekrar 10'lara çıkardı. Ege'nin oyundan çıkmasına sebep olan hatası, (sanırım) Micov'un girmeyen şutunda potaya asılıp, topun rakibe geçmesine sebep olması olabilir. Oysaki bunu yapmasa top zaten Dorsey'in kucağına düşmüştü. Bir de bir pozisyonda Dorsey'in harika asistini çember dibinden mahvetti. Ama 4 periyotta rakibin iyice yorulması ile daha rahat alan bulmaya başlayınca, bir kaç şutu da girince maç içinde heyecanını atmayı başardı.

Ege'nin daha önünde çok yolu var gibi duruyor, ayrıca o baldırlarla çabukluk kazanamayacağını düşünüyorum. Bunun yerine üst bedeni geliştirmesi ve daha sağlam duruşu olması benim görüşüm.

Erceg'e ağır laflar edip Ege'ye niye süre verilmiyor diyene ağır laflar hazırladım. Ege'nin Erceg'ten tek artısı fiyatının ucuz olmasıdır.

Üzgünüm ama bir şey olmayacak gibi. NBA takımları falan izliyor deniyordu bilmiyorum onlar umudu kesti mi? Önünde kendini geliştirmesi gereken çok yol var deniliyordu hiç bir şey kat edememiş gibi duruyor. Oldum havasına erken girdiğini düşünüyorum. Genç bir oyuncu olarak süre maçlarda verilmesini ve bu aldığı süreleri istekli bir şekilde bir şeyler yapmaya çalışarak kullanmasını beklersiniz ama Ege zorla oynatılıyor gibi..

Arkadaş ben vallahi anlamıyorum ya, gencecik adam, Allah fizik vermiş, Galatasaray'da oynuyorsun, insan birazcık kendisini geliştirmez mi?
Ya Allah aşkına günde 1 saat ağırlık çalış, güçlen biraz, yarım saat şut çalış, ama extra çalış, Allah aşkına yaaa..

Uzun oyuncularda cok ozel atletik yetenekleri olmadigi surece 20'li yaslarinin ortasina kadar gelisim sureci devam eder. Bu arada boyu uzamaya devam ettigi icin agirlik calismalari gene uzama durana kadar limitli bir sekilde devam eder. Simdi Ege henuz 19 yasinda, inanilmaz bir yetenek deil yani tabiri caizse ekmegini tasta cikaran tipte bir oyuncu. Bu cocuktan henuz yapamayacagi isleri beklemeyin.
Sanki Ege altyapilarda nowitzki gibiydi de simdi ust seviyede sinifta kaldi. Hayir, ege gercekten cok calisiyor ve kapasitesini adim adim gelistiriyor. Ege' nin en az iki sene daha gelisim sureci var.

Uzun oyuncularda cok ozel atletik yetenekleri olmadigi surece 20'li yaslarinin ortasina kadar gelisim sureci devam eder. Bu arada boyu uzamaya devam ettigi icin agirlik calismalari gene uzama durana kadar limitli bir sekilde devam eder. Simdi Ege henuz 19 yasinda, inanilmaz bir yetenek deil yani tabiri caizse ekmegini tasta cikaran tipte bir oyuncu. Bu cocuktan henuz yapamayacagi isleri beklemeyin.
Sanki Ege altyapilarda nowitzki gibiydi de simdi ust seviyede sinifta kaldi. Hayir, ege gercekten cok calisiyor ve kapasitesini adim adim gelistiriyor. Ege' nin en az iki sene daha gelisim sureci var.

Bende katılıyorum, yaşı ilerledikçe daha çok kendini gösterecektir. Ama herşey fizik değildir, fizik hemen gelişemez ama düşünce yapısı değişebilir. Bizim takımdaki gençlerin biraz daha zeki olmalarını, doğru şutu ve pası bulmalarını istiyorum. Özellikle Göksenin'in bazen inanılmaz saçma pas ve gereksiz şutları beni çıldırtıyor. Kendisine hiç yakışmayacak acemilikler yapabiliyor. Gençlerimiz acemiliklerini sahada rakiplere hissettirmemeliler. Daha uyanık olmalılar diye düşünüyorum.

Ege bugünkü hazırlık maçının ilk yarısında bir orta mesafe şut kullandı ki, aman yarabbi...Potansiyeli olduğuna dair hiç bir izlenim vermiyor.