2 Mac Seyircisiz Oynanacak

Galatasaray Cafe Crown - Pınar Karşıyaka takımları arasında oynanan lig maçında çıkan olaylar Sarı-kırmızılı kulübe ağır ceza geldi. Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu 24 Kasım tarihinde oynanan maç ile ilgili kararını açıkladı. Kararda, karşılaşma sırasında Galatasaray Cafe Crown taraftarlarının; sahaya yabancı madde atmaları , küfürlü tezahüratta bulunmaları sebebiyle 4 kez anons yapıldığı,karşılaşmanın durduğu veSarı-kırmızılı taraftarlarının salon dışarısına çıkarıldığının altı çizildi. Kurula gelen hakem, teknik komiserile lig komiseri raporlarının ışığında Galatasaray - Cafe Crown Kulübü’ne 3.000.- YTL para cezası ve 2 maç seyircisiz maç oynama cezası ile verildi. Kararın ayrıntıları şöyle: Disiplin soruşturmasına esas Hakem ve Teknik Komiser raporları ve maça ilişkin görüntü kayıtları incelendiğinde, Galatasaray taraftarlarının küfürlü tezahüratı nedeniyle 1. periyodun 6. dakikasında 1. anonsun yapıldığı bu anonsun yapılması sırasında Galatasaray taraftarlarının sahaya yanıcı ve patlayıcı madde attıkları bu nedenle maçın durduğu ve 2. anonsun yapıldığı, 2 periyodun 6 dakikasında Galatasaraylı seyircilerin sahaya girdikleri bu nedenle maçın durduğu ve takımların soyunma odasına gönderilerek 3. anonsun yapıldığı, oyunun 15 dakikalık duraklamadan sonra yeniden başladığı, 3 periyodun ortalarında Galatasaray seyircilerin bu defa toplu olarak koro halinde bir başka takım aleyhinde küfürlü tezahüratta bulundukları bu periyodun sonunda 4. anonsun yaptırılarak, emniyet güçleri vasıtasıyla bir kısım seyircinin dışarı çıkartıldığı sübuta ermiştir. Spor Müsabakalarında görülen şiddet, kanun koyucunun, bu şiddeti önlemek için 5149 sayılı Spor Müsabakalarında Şiddet ve Düzensizliğin önlenmesine dair kanun çıkartmasına yol açmıştır. 5149 sayılı kanunun 1. maddesinde, kanunun amacının, spor müsabakalarındaki her türlü şiddetin önlenmesi olduğu belirtilmiş, 4. madde de spor alanlarının sağlık ve güvenlikle ilgili her türlü düzenleme yapma görevinin ev sahibi kulübe ait olduğu ifade ile, konuk takım seyircisinin güvenliğinin sağlanması 7. madde de özel olarak düzenlenmiştir. Basketbol Disiplin Talimatının 28.1. maddesinde, Organizasyonu gerçekleştiren kulüplerin maç öncesinde, sırasında ve saha alanı ve saha dışı düzenden sorumlu olduğu hüküm altına alınmıştır. Maç sırasında meydana gelen tüm yazılı ve görsel medyaya yansıyan görüntülerin, Basketbol olan ilgiyi olumsuz etkilediği, vatandaşların müsabaka seyretmeye gitmekten alıkoyduğu ve bu eylemlerin sonuçta Türk Sporuna zarar verdiği izahtan varestedir. Sporda şiddetin önlenmesi için eldeki mevzuat hükümlerine göre hareket eden kurumumuzun, bu kabil olaylardaki yerleşik uygulaması basketbol camiasınca da bilinmektedir. ( Bkz. Pınar Karşıyaka/Beşiktaş Cola Turca TBL, müsabakasında meydana gelen olaylara ilişkin kurulumuzun21.12.2005/06-16 sayılı kararı) Açıklanan gerekçelerle, Disiplin Yönergesi’nin 7, 11.5,11.6 ile 28.2.1 , 28.2.3 ve 54.madde hükümleri uyarınca Galatasaray - Cafe Crown Kulübü’nün 3 .000.- YTL para cezası ve 2 maç seyircisiz maç oynama cezası ile tecziyesine, Kararın ilgiliye tebliğine, Disiplin Talimatının 51. madde çerçevesinde para cezasının 30 gün içerisinde ödenmesi gereğinin bildirilmesine oy birliği ile karar verildi

beklenen cezaydı beni şaşırtmadı açıkcası , iki maçtan fazla geleceğini düşünmedim hiç , tahkime giderse bir maça inebilir diye düşünüyorum

olsun yinede bundan tek galatasaray deil rakip de etkilencek yinede biz olsak avantajlı olurduk ama olsun artık kaderimize küselim bi kaç kendini bilmez hadsiz herif çıkıp sahaya iniyor onların yüzünden takımımız belki de maç kaybedecek seyircisizlikten yazık be utanın şimdi SEVİNİN YAPTIĞINIZDAN!!!!!

insallah kayıpsız atlatırız ama efes macında taraftarımız olsaydı harika olurdu yaa lütfen maclarda biraz daha sakin olalım

bu ceza bize futbol seyircisinin kufur icin stada gidenlerin ve ne yazıkkı uAnin hediyesi.
aslına bakılırsa hak edilmis bir cezaydı her nekadar temyiz hakkı olsada bence asın aslı bu ceza cok normaldı
artık futbol seyircisinin ya kulture kavusmasının yada basket sahalarını terk etmesi gerektiginin gostergesi

Kendi salonunu yapmayıp, zaman icersinde bir basketbol seyircisi kitlesi olusturmazsan bu olaylar her zaman icin devam eder. "Futbol seyircisi" deyip belli bir sınıfa sokmak ta hosuma gitmiyo insanlari. En nihayetinde bu insanlar Galatasarayi seviyor. Ama ishte bazi arkadaslarimiz salon veya tribun icinde yaptiklari bütün hatalı davranislari Galatasaray Sevdasi adi altinda hakli bir sebebe dayandirmaya calisiyorlar. Bu da herkese zarar veriyor. Yazik

arkadaşlar bence bazı kişileri suçlarken o kişilerin yaptıkları olumlu davranışları göz önüne alın.ben kesnlikle uA üyesi değilim ve ama şu bi gerçekki sizin kültürsüz dediğiniz ve GALATASARAY a sedece zararları var dediğiniz kişiler bu takım için bir çok fedakarlığı yapmış ve yapacak olan kişiler.ben kesinlikle o gün sahaya girenleri savunmuyorum ama bazı arkadaşlarımız tüm ultraslanı suçluyo bu çok yanlış.ultraslan dediğiniz grup siz sıcacık evlerinizde maç izlerken karda olimpiyata gittiler.onlar her maça 8-9 saat önceden girip hazırlık yapan insanlar.onlar takımın her deplasmanına otobüsle giden insanlar.onlar kaybedilen her maçtan sonra floryaya gidip oyuncularımıza moral veren insanlar.lütfen bir iki kendini bilmezin sahaya inmesini tüm uA ya maletmeyin.onlar ömürlerini bu renklere adayan insanlar...bana katılmıyo olabilirsiniz saygı duyarım

HERŞEYDEN ÖNCE GALATASARAY... :atki

Bunu uA'ya mal etmekle ne alakası var anlamadım? Ben de bir ultrAslan'ım ve kuruldugu günden beride bu oluşumun içerisindeyim,az ya da çok yapılan organizasyonlar da katkıda bulunuyoruz. uA'nın Galatasaray için yaptıklarını kimse tartmaya kalkmasın sakın.

O gün salonda bu olaya sebebiyet verenler,uA olsun ya da olmasın suçludur. Bunu uA yapmıştır diye bi genelleme yapmaya gerek yok. Umarım bu herkese ders olur da bundan sonra daha dikkatli oluruz. Bizim amacımız bu klübe destek vermek köstek olmak degil !

sana katılıyorum önder arkadaşım hepimiz bu renklere aşığız kimse klübün zarar görmesini istemez

artık olanlardan ders alalım ve daha dikkatli olalım...

erdi' Alıntı:
arkadaşlar bence bazı kişileri suçlarken o kişilerin yaptıkları olumlu davranışları göz önüne alın.ben kesnlikle uA üyesi değilim ve ama şu bi gerçekki sizin kültürsüz dediğiniz ve GALATASARAY a sedece zararları var dediğiniz kişiler bu takım için bir çok fedakarlığı yapmış ve yapacak olan kişiler.ben kesinlikle o gün sahaya girenleri savunmuyorum ama bazı arkadaşlarımız tüm ultraslanı suçluyo bu çok yanlış.ultraslan dediğiniz grup siz sıcacık evlerinizde maç izlerken karda olimpiyata gittiler.onlar her maça 8-9 saat önceden girip hazırlık yapan insanlar.onlar takımın her deplasmanına otobüsle giden insanlar.onlar kaybedilen her maçtan sonra floryaya gidip oyuncularımıza moral veren insanlar.lütfen bir iki kendini bilmezin sahaya inmesini tüm uA ya maletmeyin.onlar ömürlerini bu renklere adayan insanlar...bana katılmıyo olabilirsiniz saygı duyarım

HERŞEYDEN ÖNCE GALATASARAY... :atki

2001 yılında sen 12 yaşındayken bizler uA nın kuruluşuna hizmet etmiş kişileriz. Sallamayın kafadan birşeyler. Ben Önder kadar ılımlı yazamıyorum, bu forumda şu şekilde yorumlar yapılmasın. Bizler de bu tribünlere gökten zembille inmedik.

ben zaten bunu herkes için yazmamıştım
tüm sorumluluğu ultraslan a bağlayanlar için yazmıştım
yoksa az ya da çok hepimizin klübe katkısı oluyo bunu kimse inkar edemez

GALATASARAY için yapılan her türlü desteğin her zaman arkasındayım

bu arada ben 19 yaşındayım yanlış gözüküyo yaşım

uA a Söyleyecek çok şey var aslında,
Kimse ne yaptıklarını inkar edebilir,ne de Galatasarayı ne kadar sevdiklerini,
Ancak şu sıralarda tanıdığım aklı başında bir çok eski uA da gidişattan hiç memnun değil.
Ciddi bir güç oluştu uA adı altında, hatta öyle bir güç oluştu ki sonradan bu çatı altına giren genç hatta daha çocuk yaşta denilecek ciddi bir kitle bu isim adı altında yapacakları her türlü olayı mübah sanmaya başladı ve artık uA maalesef kontrolsuz bir güç haline geldi.
Bilindiği gibi kontrol edilemeyen güç de hiç bir zaman güç değildir,
Bu grubun son 4 yılda izlemeye ???? geldiği tüm basketbol maçlarınının tamamında salon boşaltıldı,bir sonraki maç da maalesef seyircisiz oynandı.
Hepimizin cefakar uA topluluğuna sevgisi ve yaptıkları olumlu işlere de saygısı var ama bu işlere kim dur diyecek.
Aralarına girip yapmayın etmeyin deseniz ya da bir yerlere birşeyler yazsanız, sen kimsin , ben şu sahaya gittim yaralandım, falanca deplasmana gittim 3 gece içerde yattım, gibilerden kendilerine kıdem kazandırdığını ve bir takım olayları çıkarmaya hakları olduğuna inandıkları olayları anlatıp sen Galatasaray için ne yaptın diyorlar.
Evde maç seyreden Galatasaraylılar ikinci sınıf ama her türlü olaylara karışanlar da has Galatasaraylı sayılıyor.
Futbol takımının cezaya maruz kalmadığı lig ya da avrupa kupalarında oynanan tek bir maç yok.
Basket maçlarına seyirci geldiğinde , maçın seyirci ile tamamlanmasına imkan yok.
Bu olaylar nasıl önlenecek ve bu arkadaşlara kim dur diyerek kontrol altına alacak.
Durum aslında hiç de iç açıcı değil.
Bu iş artık destek vermekden ziyade köstek olmaya dönüştü.
Halbuki bu seneki takım gerçekten seyirci desteği verilmeye son derece layık bir takım ve de yine bu takım iyi bir seyirci desteği ile gerçekten de sene başında hayal bile etmediğimiz yerlere gidebilecek durumda.

Seyirciye en çok ihtiyaç duyulacak , gerçek seyirci baskısı ile çok şeylerin değiştirilebileceği bir Efes maçı da ne yazık ki seyircisiz oynanacak.
İnşallah uA içindeki ağabeyler bazı kişilerin kulaklarını çeker ya da bu topluluğum arasına girer ve bu gücün Galatasarayımıza daha faydalı şeyler yapmasının yollarını bulur.

arkadaşlar herşeyi uA ya mal etmeyin..cezayı tartışma daha doğru olucak bu konuda..!bence 1 maça iner sanırım itirazdan sonra darüşşafaka maçını seyircili oynarız gbime geliyor.

Keşke tahkimle 2 maç saha kapatmaya çevrilebilse ceza.İzmir ve Ankara'daki seyircilerimizin basketbol takımı bu şehirlere gittiğinde takımı sahiplenişi ortada.

kimsenin bence taraftar grubunu kötülemeye gerek yok her grubun içinde iyisi de vardır kötüsü de , şimdi burada bunun yorumunu yapmak bana düşmez ama o gün sahada gördüğüm bazı kendilerine taraftar diyen kişilerin , sanki gs -ksk maçı için değil de bordeux maçınıın ardından oraya yönetimle hesaplaşmaya gelmişler gibi bir izlenim doğdu bana.

futboldan bir örnek vereceğim antalyaspor yönetimi bedava bileti kesmişti sene başında ve arka arkaya 2-3 maç ciddi para cezaları ödediler nedeni de bileti kesilen seyircilerin bilet vermezseniz küfür ederiz ceza getiririz kulübe demeleriydi...., yani o gün sahada o hareketleri yapan taraftarlarında bundan farkı yok benim için, şimdi hem ateşli şekilde takımını ama sadece takımını destekleyen ( ki bu forumda da özhan canaydın a karşı olan çok kişi var ama kimse kalkıp ta basket maçında ona küfür etmiyor herhalde) taraftara , ailesiyle sevgilisiyle kardeşiyle oraya gelip basketbolun keyfini çıkartmaya çalışan insanlara verilen ceza oldu bu,

o sahaya atlayanların çok mu umrunda acaba alınan bu ceza , madem bu takımı bu derece ölesiye seviyorlardı küme düşmenin eşiğinde iken nerelerdeydiler acaba kemik kitle dışında maçı izleyen yoktu o yıl.

herkes gs yi sevebilir ben bu takımın taraftarıyım diyebilir kimse buna laf etmez zaten , ama taraftar dediğin takımına destek olur köstek değil, salonlar ya da stadlar böyle ilkel protesto mecraları değildir, tezahürat konusunda yaratıcı olabilen bir kitle yönetimi ve takımı eleştirme konusunda da yaratıcı olmalı bence , hoş gerçi bu genel anlamda ülkemizin sorunu nedense eleştirmeyi sürekli bağırıp çağırmak küfür etmek birşey atmak olmadı kendimizi sahaya atmak olarak görüyoruz

ARdaQue' Alıntı:
2001 yılında sen 12 yaşındayken bizler uA nın kuruluşuna hizmet etmiş kişileriz. Sallamayın kafadan birşeyler. Ben Önder kadar ılımlı yazamıyorum, bu forumda şu şekilde yorumlar yapılmasın. Bizler de bu tribünlere gökten zembille inmedik.

Bu konuda hoş görülü davranmamak gerekir.Ultraslan'dan öncesinin var oldugunu bilmeyen yeni jenerasyon,Gs taraftar gruplarının miladını da Ultraslan'ın kuruluş tarihi sanıyor.Ben öncekilerin yaptıgı güzel şeyleri daha çok begeniyorum.

Tribünde emeği olan herkese saygı gösterilir;ancak sahaya giren kişilerinde hatalarının farkına varmasını yine tribün sağlar.Biz nasıl bir taraftarız ki 3,5 kişi bizi umursamaksızın içeriye girebiliyor?Senin böyle bir gücün olması,statta boyle bir hakimiyetin olması lazım.

selim53' Alıntı:
4-5 kendini bilmez karşıyakalı yüzünden 2 maç sahamız kapanacak yazık...
karşıyakalıların bunu yapacağı belliydi gs taraftarı bilinçli olsaydı da maçın ortasında adam dövmek için sahaya atlamasaydı.o ksk hepsi keyiften dört köşe olmuşlardır.