2008-2009 Küçük Bayanlar Şampiyonası-Adana

Ender abi final heycanı filan derken sizlerle ilgilenemedim ne olur kusuruma bakma.Kızları teselli etmekten siz velilere iyi bir teşekkür edemedim.

Tüm turnuva boyunca kızlarınızın yanında oldunuz kızlar böyle aileleri oldukları için gerçekten çok şanslılar.Önceki yazımda taraftar olarak Antalya ve Galatasaray kafilelerini birinci seçmiştim zaten.Tekrar elinize ayağınıza sağlık.

ender kılıc' Alıntı:
bir arkadaş fotografların fotomontaj oldugu görüşündeydi resimlerin ve yakılan meşalelerin gerçek oldugunu ifade etmek isterim

nereden biliyorum çünkü meşaleleri biz yaktık

maça gelen bütün galatasaraylılara ve galatasaraylı olmayıp bizi destekleyen herkese teşekkürlerimi sunarım kızlarımız ellerinden geleni yaptılar ama ikincilkle yetindiler başta antrönör birtan hoca olmak üzere tüm takımave yardımcılara teşekkür ederiz.

Ender Abi o lafta şaka yatıyor ayrıca meşale yakılan resime degil Arda Abinin takımla olan resmine atıfda bulunarak öyle bişey dedim yoksa bende mactaydım gördüm gercek oldugunu aman yanlış anlaşılmasın tüm emegi gecen herkese teşekkürler

Öncelikle kızlarımızı tebrik ediyorum. Onlar zaten gönüllerin şampiyonu. Maçtan sonra Galatasaray duruşunu sergilediler ve büyük alkış aldılar. Takımdan birkaç arkadaşımıza da söyledim. Biz onları şampiyon olarak görüyoruz zaten :) Maç bittikten sonra birkaç arkadaşımızın ağlamasına çok üzüldüm. Keşke şampiyon Galatasaray olsaydı da bunlar sevinç gözyaşı olsaydı dedim. Küçük Aslan'lar Galatasaray'ı çok iyi temsil ettiler. Size söylenecek çok şey var kızlar... Hepinize teker teker teşekkür ediyorum. Maçlarda en çok ilgi gören isim Gamze Dülegöz'dü :D Herkes geleceğin Işıl'ı diyor ona. Galatasaray umarım başka takıma kaptırmaz :p Maç sonunda bir abimiz Gamze'ye (#6); " İstanbul'a gidince annene ve babana senin gibi bir evlat yetiştirdikleri için teşekkür et " dedi :) Final oynadık ama en çok üzüldüğüm nokta maçta oyuncu ailelerinden başka 3-5 Galatasaray taraftarı olmasıydı. Beklentim, takımımıza destek verecek bir grubun gelmesiydi...

4162_1148385302569_1015674705_453497_6169283_n.jpg

4162_1148385342570_1015674705_453498_1167788_n.jpg

4162_1148385702579_1015674705_453507_6221863_n.jpg

Bu resimler de benden :)

Çağla PASTACI' Alıntı:
Maçlarda en çok ilgi gören isim Gamze Dülegöz'dü :D Herkes geleceğin Işıl'ı diyor ona. Galatasaray umarım başka takıma kaptırmaz :p Maç sonunda bir abimiz Gamze'ye (#6); " İstanbul'a gidince annene ve babana senin gibi bir evlat yetiştirdikleri için teşekkür et " dedi :)

Bir de resimlerde Gamze'nin ve diğer kızlarımızın hangilerini olduğunu yazarsan çok güzel olucak.Yavaştan ezberlemeye başlayalım artık onları da :)

En son resimde sol üstten başlıyalım

Melis,Rukiye,Nurcan,Büşra,İdil,Meral,Dilara,Gizem

Sol alttan başlıyalım
Ender abinin kızı Sena,Gamze,Ece,Pınar

altyapibasket.com'un bu turbuvayla ilgili haberini aşağıya aldım.

http://www.altyapibasket.com/index.php/ ... evap-verdi

Adana?da düzenlenen Küçük Bayanlar Türkiye Şampiyonası?nda mutlu sona ulaşan Botaş, turnuvanın ardından çıkan iddialara Altyapıbasket.com aracılığı ile cevap verdi.

Botaş?ın şampiyonluğu ile sonuçlanan turnuvanın ardından şampiyonayı yerinde izleyen basketbolseverler bizlere hakemleri eleştiren mailler yollarken, Adana takımlarının da kollandığını iddia etmişti.Turnuvayı yakından takip etme şansımız olmadığı için iddialara kulak asmamayı tercih ettik.

Turnuvanın Adana?da olması ve iki Adana takımının da ilk 3 içerisinde yer alması bu iddiaları daha da hararetlendirirken konu ile ilgili olarak şampiyon takımın Genel Menajeri Abdullah Kutlu?ya ulaşarak bu soru işaretlerini cevaplandırılmasını istedik.

Bu konuda bizi kırmayan Kutlu, yazmış olduğu mail ile durumu özetledi.

şte Botaş Spor Kulübü Genel Menajeri Abdullah Kutlu?nun konu ile ilgili cevabı;

"Bu takım Elazığ?da yapılan Ortaokullar Türkiye Şampiyonası?nda şampiyon oldu. Geçen yıl ortaokullar Türkiye finalisti ve Küçük Bayanlar?da da Türkiye Şampiyonu olan teknik ekip ve sporcuların tamamı Adanalı? Biz sistemimizi en az 5 yıllık bir olan ve proje çerçevesinde hazırlanıyoruz. Oyuncularımızın hepsi aynı okulda okuyor ve anne-babalarından çok onların her şeyine koşuyoruz.

A takım sezonu erken bittiği için tüm kadro olarak altyapı takımlarıyla çalışıyoruz. Her başarının bir hikayesi vardır. Bu çocuklar 3 aydır çift antrenman yapıyor. Aileleri her antrenmana geliyor ve hepsi basketbolu iyi biliyor. Biz bu sezon Adana?da 8 tane ilkokul takımı çıkardık. Geçen yıl da İlköğretim?de Adana?dan iki takım gitti. Birisi Türkiye 3.?sü diğeri de 6. oldu. Tüm bunlara rağmen bunlara nasıl sürpriz diyebilirler. A takımımızda da 9 tane altyapı patentli oyuncusu olan başka bir takım varsa o zaman konuşmak lazım.

Botaş?ın altyapısı olmazsa, olmaz. Bu kadar bütçelerin döndüğü ligde A takımımızın vitrin ama altyapıda çok fazla emek harcıyoruz.

Bizler spor adamıyız. Liglere bakın yönetici, antrenör, sporcu ve masör yetiştiren bir fabrikayız. Milli takımların her seviyesinde antrenörümüz var. Son 5 yılda 3 şampiyonluk ve 6 final oynayan altyapı antrenörüne ve kulübümüze saygı göstermelerini bekliyoruz. Bir baksınlar bakalım hangi kategoride şampiyonluğumuz yok.

Sonuç olarak bu kadar sistemli bir çalışma içerisinde olan kulübümüz yapmış olduğu işbirliği ile Çukurova Üniversitesi BESYO Bölümü?nde okuyan ve kendi yetiştirdiğimiz ekiple bu işi yapıyoruz. Sanıyorum ki diğer takımlar bizi eleştirme yönünde değil, örnek alarak takdir etmeleri gerekir diye düşünüyorum. Çünkü, bizim kapımızı çalan ve sistemle ilgili bilgi isteyen herkese yardımcı oluyoruz. Örneğin; Ceyhan, Mersin ve Tarsus Belediye lige çıkış aşamasının yanı sıra devamında da her yönden destek verdiğimiz kulüplerdendir. Bu yılda lige yeni katılan Samsun Basket Kulübü Yönetim Kurulu sezon başında yaptıkları basın açıklamasında Botaş Spor Kulübü?nü örnek aldıklarını ve bu çerçevede faaliyetlerine devam edeceklerini belirttiler. Buradan da anlaşılacağı üzere yaptığımız işler ortadadır. Türkiye?de bulunan tüm kulüplerin sistem içerisinde çalışmaları durumunda milli takımlara ve kulüp takımlarına çok büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum."

Öte yandan, Abdullah Kutlu, Botaş'ın A takımlar, altyapılar ve okullardaki başarılarının yanı sıra kulübün bünyesinden yetişen antrenörlerin yanı sıra sporcuların listesini bizlere gönderdi.