2009 - 2010 Transfer Sezonu

Alperen Kaplan' Alıntı:
Valla şayet küçüleceksek Gerald Fitch ve Ekene İbekwe kaçırılmamalı derim ben.

Nedense Fitch'i oldum olası sevememişimdir.Galiba fener maçıydı,o kadar bencil oynamıştı ki beni çileden çıkarmıştı.Ayrıca yönetimin yeni politikasında bu denli skorer oyuncu alacağını sanmıyorum.Efes ve Ülker'in geçmişte yaptığı gibi elimizdeki Türk oyuncuların bolca süre ve sorumluluk almasına çalışıcaz gibi duruyor.Hedefimize ulaşırsak da 2 sene sonra bu takımlarla baş edebiliriz.

Alperen transfer önerilerin bence küçülen takıma ilaç olur gercekden bu 2 oyuncuyu alırsak iyi iş olur

Ayrıca bir macla kimse değerlendiremez gerald begendigim ve Galatasaraya yardımı dokunabilecek bir oyuncu en azından bu sezon playofflara kalalım Graves cücü gibi sutör isimler gitti bari takviyeler yapalım

Erdal Icelli' Alıntı:
Alperen transfer önerilerin bence küçülen takıma ilaç olur gercekden bu 2 oyuncuyu alırsak iyi iş olur

Ayrıca bir macla kimse değerlendiremez gerald begendigim ve Galatasaraya yardımı dokunabilecek bir oyuncu en azından bu sezon playofflara kalalım Graves cücü gibi sutör isimler gitti bari takviyeler yapalım

Erdal bir de şuan düşünülen Türk rotasyonuna ligdeki herhangi bir takımın yabancı oyuncularını katsak bile play-off a gireriz zaten.

Ben olsam daralan bütçeye piyango vurmasını beklemektense 5 yabancı alacaksam 3 ünü geçen sene tbl de oynamış oyunculardan seçerim kalan 2 sinide ncaa den draftta seçilmeyen oyunculardan alırım
Yine koç ben olsam 3 yabancı hakkımı
pg:Lester Mccaleb
sg:Gerald Fitch
pf:Ekene İbekwe olarak kullanırım
Yanına da gerekli bölgelere 2 yabancıyı ncaaden alırım transferi kapatırım

Gerald Fitch´i getirip geçici başarı elde etmek yerine, kalıcı başarılar için genç oyunculara yönelik uzun vadeli transferler ön planda olmalıdır! Gerald Fitch´e harcanılacak paraya Furkan Aldemir gibi bir çok yeteneği kadroya katıp kalıcı gelecek vaadeden oyuncular alıp ileriye yönelik kadro kurmak mantıklıdır. Gerald Fitch´in çok iyi bir oyuncu olduğu doğru ama tek kişiyle ancak maç kazanabilirsin kupayı rüyada görebiliriz sadece. Bence şimdiden başlanılmalı alt yapı çalışmalarına. Efes gibi pilot takım kurup genç yetenekler kazansak ve onların 1.ligde yer alıp tecrübe kazanıp bu takıma kazandırmak ne büyük bir iş olur hatta bu klüp için devrim kabul ederim ben.Bir takımda tek başına bir yıldız hiçtir.Maçta rakip takım onun üzerine savunma yapıp,Gerald Fitch gibi oyuncuyu durdursa o zaman galibiyette hayal olur.

Bence sil baştan yakmak en doğrusudur.

Barış Ermiş,Barış Hersek,Melih Mahmutoğlu!!,Gökhan Pen,Hakan Demirel,Caner Şentürk,Hazer Avcı,Berkay Sahillioğlu,Polat Kaya,Orhan Aydın Hacıyeva,Ufuk Gürgen,Sertay Gürsu,Melih Kabakçı!!,Ogün Sevinç!!... Bu oyuncuların hepsi de 17-22 yaş arası oyuncular seç pilot takım futbola harcıyacağın parayı pilot takıma harca bu oyuncular 2 sene pilot takımda 1.lig tblde oynasın tecrübe edinsin. Sonra takıma uzun vadeli yabancı oyuncu al 5 tane 3 amerika,2avrupalı,2 türk Kerem Gönlüm,Hakan Köseoğlu gibi 3-4 sene sonra karşılığını ilelebet alırsın bu düşünceyle. Böyle bir düşünceye gidecek bütçe bizim Murat hoca zamanında yapılan transferlere harcananın paranın yanında hiç kalır! Oyuncu bulabilecek bir de staff bulursun teknik heyete görünmeyen cevherleri pilot takıma getirir, oyuncu da kendini geliştirir. Pilot takımın başına Okan Çevik,bu takımın başına da Oktay Mahmudi´yi getirirsin çok uzun süreli anlaşma imzalarsın. O zaman başarıı kaçınılmaz olur...

Temeli olmayan binaya ne kadar kaliteli malzeme koyarsan koy,bina yıkılır! Binayı yeniden kurup,sağlam adımlar atmak en mantıklısıdır.

Can Akan' Alıntı:
[quote="Kerem SEÇER":clow571d]Avrupalı almak zorundayız Can.
pardon şimdi hatırladım 2 avrupalı gerekiyordu değil mi
ama düşük bütçelerle avrupalı oyuncu bulmak zor[/quote:clow571d]

Zor değil abi ya. İşini bilen koçlar öyle bir yollarki en alalarını. :)

Haber 1903 Murat Kaya BJK'ye doğru diye bir haber yapmış. çok güvenilir değil belki ama madem sözleşme devam ediyor neyin nesi bu

Kutay Çamcı' Alıntı:
Haber 1903 Murat Kaya BJK'ye doğru diye bir haber yapmış. çok güvenilir değil belki ama madem sözleşme devam ediyor neyin nesi bu

Abi yaklaşık 30-40 gün önce duymuştum ben de. Şimdi işte haber doğru, nasıl bilmiyorum ama ciddi olarak istiyorlar.

Antalya'ya Banvit takviyesi Tarih: 16 Haziran 2009 Salı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Banvitspor'dan Oktay Yılmaz ve Umut Yenice'yi transfer etti.

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Atatürk Spor Salonu'nda yapılan imza törenine, Kulüp Başkanı Recep Tokgöz ile Oktay Yılmaz ve Umut Yenice katıldı. Açıklamada, pivot Umut Yenice'nin daha önce sırasıyla, Karşıyaka, Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi ve Banvitspor'da oynadığı ve 2.08 metre boyunda olduğu belirtildi.
Daha önce Darüşşafaka, Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Banvitspor'da yer alan Oktay Yılmaz'ın ise 2.05 metre boyunda olduğu ve kaydedildi. Başkan Tokgöz, açıklamada, Umut Yenice ve Oktay Yılmaz ile birer yıllığına anlaşma sağladıklarını belirtti.

baketdergisi.com

Emre Evren İçöz' Alıntı:
Antalya'ya Banvit takviyesi Tarih: 16 Haziran 2009 Salı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Banvitspor'dan Oktay Yılmaz ve Umut Yenice'yi transfer etti.

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Atatürk Spor Salonu'nda yapılan imza törenine, Kulüp Başkanı Recep Tokgöz ile Oktay Yılmaz ve Umut Yenice katıldı. Açıklamada, pivot Umut Yenice'nin daha önce sırasıyla, Karşıyaka, Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi ve Banvitspor'da oynadığı ve 2.08 metre boyunda olduğu belirtildi.
Daha önce Darüşşafaka, Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Banvitspor'da yer alan Oktay Yılmaz'ın ise 2.05 metre boyunda olduğu ve kaydedildi. Başkan Tokgöz, açıklamada, Umut Yenice ve Oktay Yılmaz ile birer yıllığına anlaşma sağladıklarını belirtti.

baketdergisi.com
Bu haberin bizimle ne alakası var

Ekene Ibekwe alınırsa takıma çok fayda sağlar.En mantıklısı alınacak yabancı oyuncuların 2-3 tanesinin TBLde forma giymiş olması.

Bu seneyi pas geçelim basketbolda, şimdiden tüm heyecanımı kaybettim. Şube olarak koca senenin geçmesini ölece izleyeceğiz. 1-2 tanede büyük bütçeli takımdan galibiyet alırsak ne mutlu bize.

Eren Aydın' Alıntı:
Bu seneyi pas geçelim basketbolda, şimdiden tüm heyecanımı kaybettim. Şube olarak koca senenin geçmesini ölece izleyeceğiz. 1-2 tanede büyük bütçeli takımdan galibiyet alırsak ne mutlu bize.
Eren'in söylediklerine katılmamak mümkün değil sezon ortasında koç değişikliğine gideriz Ardın yeni koç oyuncu ister 2 ABDli getirip sezonu 5-6
bitirip ilk turda Telekom veya Efes'e elenip 2010-2011 sezonuna umutla bakarız.