2009 - 2010 Transfer Sezonu

takımda tutulacak oyuncular belli graves-tufan-hüseyin-milojevic-hosley bunların yanına can ve evren geldi...bence alınabilecek iii yabancı guard ve pivot ile yabancı konusunu hallederiz...yerlilerden de geriye kalan ersin veya bekir 3 numara için ideal olabilir pivot için ben ümit sonkolu tercih ederim cevherin yerine çünkü ümit cevhere göre hücumu ve savunması üst düzeyde bana göre...sonuç olarak benim rotasyonum can+yabancı guard+evren-graves+TUFAN-ersin yada bekir+hosley-milo+ümit-hüso+yabancı pivot

Forumda söylenenlere bakılırsa ki sağlam kaynaklar bunları söyleyen(ler) bütün yabancılar gitmiş yani bu demektirki sezona 4 yeni yüz ile başlayacağız. Bu nedenle hâlâ Hosley, Graves , Milo ile kadro kuranlar yeni arayışlara girsinler.

Okan Hocanın oyun anlayışına bakılırsa 1 numara kesinlikle çok tecrübeli ve elit bir isim olacaktır keza 5 numarada o şekilde olacağını düşünüyorum. Alacağı 3-4 numaralar daha çok savunma ve ribaunt katkısı olan oyuncuları seçecektir.

Hızlı hücum, sert savunma, bol bol koşan, geriye iyi koşan ve kesinlikle kolay kolay fast-break yemeyen bir takım olacağımızı düşünüyorum.

1-4-5 numaralarda iyi tercihler yapılırsa ilk 3 içinde olabiliriz.

Ben açıkcası bu seneki Hüseyin kalsınmı derseniz kesinlikle hayır derim...Bize içerden sayı bulabilecek yırtıcı bir pivot lazım...Hüseyin ne kadar güç faktörünü ortaya koyamasada teknigiyle 1 önceki sezon sayılarını buluyordu ama bu sezon üçlük üçlük pivotun yapacağı hiç bir şeyi dogru dürüst yapamadı...Ama bana geçen seneki hüseyini tutmaya çalışıyoruz deseler pankartla giderim 100 kişiyi yanıma alıp

Umut Erdem' Alıntı:
Ben açıkcası bu seneki Hüseyin kalsınmı derseniz kesinlikle hayır derim...Bize içerden sayı bulabilecek yırtıcı bir pivot lazım...Hüseyin ne kadar güç faktörünü ortaya koyamasada teknigiyle 1 önceki sezon sayılarını buluyordu ama bu sezon üçlük üçlük pivotun yapacağı hiç bir şeyi dogru dürüst yapamadı...Ama bana geçen seneki hüseyini tutmaya çalışıyoruz deseler pankartla giderim 100 kişiyi yanıma alıp
Normal sezonda bize en az 10 maç kazandıran Hüseyin bu Hüseyin değil mi? O da bir zaman düşüşe geçecekti ama takımın ahengsizliği, kargaşalar vb. sebeplerle iyice düştü performansı. Hüseyin gelecek sezonda bu sezon gibi oynasın yeter sözleşme için. Yalnız alacağı parada indirime gitmek lazım.
Hiçbirşey yapmadı demişsin birde. Fener maçında fenerin 4 uzununu kendi başına denize dökmedi mi? Daha buna benzer birçok maçı var pota altını karattığı. Rashid gitsin yeter gerisini elleme.

Anıl Aksaç' Alıntı:
Umut Yenice Antalya BŞB ile imzalayacak bugün yarın. Ersin Görkem için de az önce menajeriyle görüştüm, GS'ye mi verdiniz diye. Yooo, yok öyle bir şey dedi. Birçok takımla görüşüyoruz, GS de bunlardan biri dedi.

Bilginize.

Adın SaLsa olarak yazsın abi, millet kim olduğunu anlamıyor... :)

Umut Yenice kimdir arkadaş. Banvit'te ne becerebilmiştir de bize gelecektir. Yani Lance'in yedeği olduğunu söylemesin kimse, kariyerinin öncesini de biliyoruz. Ayrıca o abartılmasını sağlayan performansı gösterdiği yer de bizim takım(Selçuk) idi ve ben o zamanlarda bile kendisini beğenmiyordum.

Alperen Kaplan' Alıntı:
Umut Yenice kimdir arkadaş. Banvit'te ne becerebilmiştir de bize gelecektir. Yani Lance'in yedeği olduğunu söylemesin kimse, kariyerinin öncesini de biliyoruz. Ayrıca o abartılmasını sağlayan performansı gösterdiği yer de bizim takım(Selçuk) idi ve ben o zamanlarda bile kendisini beğenmiyordum.

Alperen Umut Yenice'yi ben de beğenmem,bir türlü beklenen patlamayı yapamadı kariyeri boyunca ama bir iki sezon sırtı dönük oyunu en iyi oynayan uzunlardan biriydi.Sonra ne oldu da kariyeri böyle düşüşe geçti anlamak zor gerçekten.

Umut Yenice'nin Selçukda oynarken istatistikleri ve oyunu gayet iyiydi.Hatta sayı ve ribaundda yanlış hatırlamıyorsam ilk 10da yer alan tek Türkdü.O sezonun sonunda AEK ile anlaşma durumu vardı olmamıştı.Sonrasında bu sezon Banvite gitti.Banvitteki performansı iyi değildi.
Genel olarak bakıldığında kenardan gelip iyi katkılar verebilecek bir uzun.

Can Akın yarın imzalıyor, Ersin Görkem ile görüşmeler devam ediyor, başka isimler ilede görüşüyormuşuz!

Kötü haber, Kaya Peker ve Kerem Gönlüm malesef gündemimizde yokmuş.

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
Can Akın yarın imzalıyor, Ersin Görkem ile görüşmeler devam ediyor, başka isimler ilede görüşüyormuşuz!

Mithat Duran'nın her dediğine OK diyecektim gelselerdi :)

Tabi gelmeyecekleri kesindi ondan öyle demiştim :)

Eyüp YILDIZ' Alıntı:

Eyüp Abi 1-2 oyuncu transferinin açıklanacağını söylemiştin.1.si Can Akın da 2.sini Ersin Görkem mi kabul edelim?

Kaya Peker Ermal Kuqo Kerem Gönlüm gibi milli takım seviyesinde 2 oyuncu başarı için şart geçen sene bütçemiz vardı geç kaldık diye alamadık bu sene bütçemiz yok

Arkadaşlar bilmiyorum herkes uzun düşüncesi içersinde ama benim 5-6 gün önce mehmet yağmurun bize geleceğini ve Murat Kayanın bjk ye gidecegini söylemiştim ve bunun yanındada cenk akyolla ciddi ilgilendiğimizi belirtmiştim...

--Kaynaklarımı tekrar dogrulamak için bir kaç görüşme yaptım ve şuan Ersin Görkemden sonra ilgilendiğimiz(ciddi şekilde)tek oyuncu Cenk Akyol'muş..

--Bu arada Ersin Görkem için yarıştığımız takım Türk Telekom'muş...

Hüseyin'in kaldığını ve Ersin'i de aldığımızı varsayarsak bu sene Türk rotasyonumuz fena olmayacak gibi.

PG:Can Akın
SG:Murat Kaya,Evren Büker
SF:Tufan Ersöz,Ersin Görkem
PF:polat Kocaoğlu
C:Hüseyin Beşok,Cemal Nalga

Bu kadronun üstüne 4 yabancı transferle ve tabiki de takımına sahip çıkan,kombineleri (inş)alan taraftarıyla ilk 4'e girebiliriz.Yabancıların durumuna göre de şampiyonluk yada 5-6 için oynarız.