2014 Incheon Dünya Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası

Şampiyonanın son 2 gününde bu başlığı geçte olsa açma gereği duydum.Şampiyona da ilk turu2 galibiyet(kolay rakiplere karşı) ve abd(17 sayı) yenilgisiyle geçtikten sonra 2.turda almanya'ya 24 sayı farkla ve avustralya'ya bugün aldığımız aynı skorla 63-58 kaybettik.Son gün almanya'nın aldığı sürpriz mağlubiyetle gelen grup 4.'lüğü fırsatını italya'yı yenerek değerlendirdik.Çeyrek finalde kendi tarafında ispanya dışında güçlü takım olmasa da namağlup B.Britanya'dan geçen seneki avrupa şampiyonasının finalinin ve 2012 londra paralimpik oyunları çeyrek finalinin rövanşını aldık.Ancak bugün Dünya tekerlekli sandalye basketbol şampiyonasında çok iyi başladığımız ve 20 sayı önde olduğumuz Avustralya yarı final maçını 63-58 kaybettik.3.çeyrekte Avustralya savunmasının sertleşmesiyle zorlama şutlara kalan hücumdan neredeyse hiç sayı üretemememiz ve savunmada sayı yiyene kadar verdiğimiz hücum ribauntları ve kolay atışlar farkın erimesine neden oldu.Son çeyrekte farkı koruyacak gibi görünürken üst üste yediğimiz 2 üçlük-ki tekerlekli sandalyede pek tercih edilmez-son 2,5 dkda avustralya'nın bizi yakalamasına neden oldu ve maçı kaybettik.Çok büyük tarihi fırsatı 20 sayı öndeyken tepmek çok üzücü.Yenebileceğimiz 2 takım abd veya ispanya'ya finali kaybetsek bile çok büyük başarı olurdu.Ama maç öncesi umudum yokken ispanya'ya karşı bronz madalya maçını kazanma fırsatı heyecanlandırıyordu beni.Şimdi turnuvaya çok kötü başlayan bir takımın eline ne olursa olsun madalya şansı geçti.Yeni bir motivasyonla kendine gelip madalyayı takmamız lazım.

Sabah saatlerinde 3.'lük maçını kazanıp bronz madalyayı taktık.Elimizden kaçırdığımız avustralya'da şampiyon oldu.Herşey güzel ama kendim açtım kaendim yorumluyorum bu başlığı.Demek ki neymiş Galatasaray tekerlekli sandalye takımının aldığı şampiyonluklarda yerinde duramayan biz Galatasaray'lılar, sadece Galatasaray olduğu için ilgiliymiş engelli sporuyla.