2016-2017 Galatasaray Futbol Takımı

Altay ve Kocaelispor gibi ülke futbolunun dev çınarları 2. Lig'e çıkma mücadelesi verirken; Başakşehir, Osmanlıspor gibi uyduruk kulüplerin, arkasına iktidar gücünü alarak Süper Lig'de top koşturduğu düzene "Türk futbolu" denir.

SON DAKİKA!

Bruma'nın menajeri Catio Balde açıkladı: Leipzig ve Galatasaray anlaştı!

Haber doğru ise acaba kaça sattık ?

L'Equipe ve Bild kaynaklı haberler geçildi..Evet 18M Euro bonservis ödenecek yazıyor ayrıca Lizbon'a 1.7M Euro yetiştirme bedeli..Umarım bizimkiler de akıl etmiştir bir sonraki satıştan pay maddesini :S Bu almanlar 18'e alıyorsa 30-40'a satarlar..Yalnız rakam iyi geldi bana şu şartlarda tabi bu paralar Ademlere,Mehmetlere gitmez ise..

30'dan aşağı satmamak lazım. Zaten 13'e almadık mı? 5 m kâr için mi göndereceğiz? Onun yerine yine wonderkid, gelecekte iyi paralara satacağımız isimler gelse amenna, lakin o parayı nerde çöp var onlarla çarçur edecekler.

O yüzden Bruma satılmamalı. Bu kötü giden sezonda bile maç izliyorsam Bruma sayesinde. Ondan başka bizi heyecanlandıracak topçu yok zaten.

30'dan aşağı satmamak lazım. Zaten 13'e almadık mı? 5 m kâr için mi göndereceğiz? Onun yerine yine wonderkid, gelecekte iyi paralara satacağımız isimler gelse amenna, lakin o parayı nerde çöp var onlarla çarçur edecekler.

O yüzden Bruma satılmamalı. Bu kötü giden sezonda bile maç izliyorsam Bruma sayesinde. Ondan başka bizi heyecanlandıracak topçu yok zaten.

Katılıyorum size yalnız bu sene satmazsa bu yönetim bir daha satamaz ki Ocak ayında görüşmelere başlıyor adam..Onu geçtim bu paraları da bir daha göremeyiz üstelik adam bedavaya uçar gider..Bu sebeplerden dolayı satılması lazım acilen..Bu yönetim ölçülerinde gayet iyi para bence ben daha az bekliyordum..

Satın hainler satın. Muslera ve Sneijder'i de satın, Anadolu takımına çevirin koca Galatasaray'ı. Gelecek paralarla da yeni yerli kazmalar alırsınız.

Daha transfer sezonu açılmadı poldi ( Takımın en çok gol atan oyuncusu ) ve bruma ( Takımın en iyi oyuncusu bu sezon ki ) satıldı şimdiden seneye küme düşmemeye oynarsak hiç şaşırmam , freni patlamış kamyon gibi aşagı doğru gidiyoruz bir spor branşında bile başarı kalmadı ama dinazorlar para için tutuyolar hala görevde dursun denen haini 2018 de tekrar bile seçerler , bizim için tek kurtuluş kulübün satılması artık bu dinazorlardan başka türlü kurtuluş yok.

Katılıyorum size yalnız bu sene satmazsa bu yönetim bir daha satamaz ki Ocak ayında görüşmelere başlıyor adam..Onu geçtim bu paraları da bir daha göremeyiz üstelik adam bedavaya uçar gider..Bu sebeplerden dolayı satılması lazım acilen..Bu yönetim ölçülerinde gayet iyi para bence ben daha az bekliyordum..
Seneye serbest kalıyor ama +1 daha uzatmak lazım. Gelecek sezon Avrupa Ligi'nde kendisini gösterirse çok rahat o paralara gider. Bruma gitmek istiyor belki ama burada mutsuz değil. Sadece daha iyi şartlarda ve kulüplerde oynamak istiyor. Aslında Bundesliga onun tarzında bir lig değil. Fiziğin ve taktiğin ön planda olduğu, savunmanın da hücum kadar ön planda olduğu bir lig. Bruma daha çok EPL ve La Liga'ya uygun.

Tabi Leipzig seneye ŞL'de olacak onun da bir faktörü olabilir.

Seneye serbest kalıyor ama +1 daha uzatmak lazım. Gelecek sezon Avrupa Ligi'nde kendisini gösterirse çok rahat o paralara gider. Bruma gitmek istiyor belki ama burada mutsuz değil. Sadece daha iyi şartlarda ve kulüplerde oynamak istiyor. Aslında Bundesliga onun tarzında bir lig değil. Fiziğin ve taktiğin ön planda olduğu, savunmanın da hücum kadar ön planda olduğu bir lig. Bruma daha çok EPL ve La Liga'ya uygun.

Tabi Leipzig seneye ŞL'de olacak onun da bir faktörü olabilir.

Evet ama işte bu yönetim bunu beceremez, uzatamazlar sözleşmesini sonra ikinci Ribery olayı patlar..Beklerim bunlardan kesin yaparlar..Bence de gitmek istiyor bana mutsuz gibi geliyor hali-tavırlarından..Evet İngiltere veya İspanya liglerine daha uygun..

Bruma'da önemli bir husus var; oyuncunun son senesi ve sözleşme uzatmak istemiyor. Durum böyleyken, 18m euro çok iyi fiyat. Her futbolcu değerini bulunduğunda satılmalı, 18m euro da Bruma'nın ederinden net olarak fazla. Burada tek bir soru işareti var; bu yönetimin 18m euro'yu doğru şekilde kullanamayacak oluşu.

Osmanlıspor, Semih ve Hakan Balta'yı istiyormuş. Yanına Donk, Cavanda gibi sözleşmesi olan çöpleri de ekleyerek, Ndiaye'yi alabiliriz. Hem çöplerden kurtulmuş oluruz hem de iyi bir oyuncu kazanmış oluruz.

Bu takımın iskeleti çöktü, forvet transferinden önce iskeleti oluşturmalıyız; 2 stoper, 2 orta saha almamız lazım. Bu oyuncular direk ilk 11'de oynayacak kapasitede ve tecrübede olmalı. Forvet, sol bek, sağ bek tabii ki şart...

Satın hainler satın. Muslera ve Sneijder'i de satın, Anadolu takımına çevirin koca Galatasaray'ı. Gelecek paralarla da yeni yerli kazmalar alırsınız.

Bu yönetim birçok rezillik yaptı ama bu yaptıkları çok az sayıda doğrudan biri.

Bu yıl kontratı son bulacak, uzatmak istemiyor Bruma, takımdan ayrılmak isteyen adamı zorlamı tutacaklar.

Sneijder iki yıl top oynamadan senede 5 milyon Euro kazanıyor. Alacak bir kulüp varsa düşünmeden satılsın.

Bu yönetim birçok rezillik yaptı ama bu yaptıkları çok az sayıda doğrudan biri.

Bu yıl kontratı son bulacak, uzatmak istemiyor Bruma, takımdan ayrılmak isteyen adamı zorlamı tutacaklar.

Sneijder iki yıl top oynamadan senede 5 milyon Euro kazanıyor. Alacak bir kulüp varsa düşünmeden satılsın.

Gelen parayı ne yapacaklar? Menajerler mi yiyecek? Yoksa yerli oyunculara mı çar çur mu edecekler? Bu yönetim neyi doğru yaptı şimdiye kadar?

Yıllardır bedavadan para kazanan Sabri, Semih, Selçuk gibi sahte futbolcular gitti mi de Sneijder'e sıra geldi? Evet maaşı fazla lâkin Sneijder olmadan orta sahayı geçemez bu takım.

Son düzenleme:
Sinan Gümüş'ü 2.5m euro değil de, 4-5m euro + sonraki satıştan pay alacak şekilde satabilirsek iyi olur. Bu sezon son 4-5 haftayı çıkartırsak Sinan için kötü bir sezon oldu. Değerini bulmuşken satmak en doğru iş olacaktır çünkü elimizde patlaması olası.

Podolski'nin Florya'nın çimlerini öptüğü fotoğrafı sanırım hepimiz gördük. Eray İşcan denen asalağın da Florya'ya sevgilisi, arabası ve köpeğiyle girdiği fotoğrafı da gördük. Podolski yabancı el oğlu!, Eray evlat!.

Bu yaz transfer mevsiminde mümkün mertebe elimizdeki yerli ve yabancı çöplerin hepsinden kurtulmalıyız. Bonservis alabileceğimizi satıp, yurtiçinde değerli olanları takasta kullanmalıyız. Konya'dan Bajic ve Osmanlı'dan Ndiaye önemli oyuncular, eldeki çöpleri takaslayarak bu oyuncuları alabiliriz. Hem as hem de kulübe derinliği olarak iş yapabilirler.

Yolun açık olsun Poldi. Doğru takıma yanlış zamanda geldin ne yazık ki. Keşke şartlar daha farklı olsaydı. Yine de her şey için teşekkürler. Çok iyi bir profesyonelsin. Sıcakkanlılığını ve Türkçe konuşmalarını özleyeceğiz...