2018-2019 BSL Takımlarının Transferleri ve Hazırlık Dönemi

Anadolu Efes'de ki Ömercan İlyasoğlu hazırlık maçlarında iyi süre alıp iyi katkı veriyor. İlk defa bu sene ismini duydum. Nasıl bir oyuncu?

Anadolu Efes'de ki Ömercan İlyasoğlu hazırlık maçlarında iyi süre alıp iyi katkı veriyor. İlk defa bu sene ismini duydum. Nasıl bir oyuncu?
Ailece tanirim keratayi Taner. Spor camiasinda bilinen bi ailedir. Annesi Rus asilli eski basketbolcu babasi recep uzun yillar istanbulsporda calismis futbol antrenoru ablasida voleybolcu seli. Komple sporcu aileden gelmesinin buyuk genetik ve piskolojik avantaji var. Altyapilarda cokca basarili sonuclar aldi mvp secildi. Gelecek vadeden bi cocuk.

Son düzenleme:
Anadolu Efes, Daçka'yı 2.yarıda ki oyunu ile farklı yendi.
Buğrahan yerli Spanoulis olur mu :)

Efes'de Larkin beklenilen katkıyı verir ve 4 numarada da ciddi katkı alırlarsa Avrupa'da final fpur hiçte zor değil bence...

Son düzenleme:
Banvit'in yabancıları çok kötü bu sene.
Yerlileri ile işi götüreceklerdir.
Yabancı tercihleri biraz Alex Perez hariç çok kötü...

Gomelsky Cup da Anadolu Efes-Oly maçını izliyorum. İlk yarı da Anadolu Efes süpürdü resmen Oly'i. Müthiş bir kardo kurdu. Motum yerine atletik bir oyuncu alsalarmış final four oynarlar derdim.
51-28 ilk yarı bitti.
Larkin ve Micic takımı müthiş yönetiyor.
Beabouis müthiş skorer ve formda.
4-5 de Moerman Dunston çok uyumlular.
Keşke Anderson ve Motum yerine daha iyi isimler alabilselermiş.

Son düzenleme:
Fener Ennis sakatlanınca onun yerine Erci Green'i almış. Net iyi transfer bence. Hatta sağlıklı Ennis'ten bile çok daha fazla katkı verir. Ennis için çok üzüldüm ama fener için her şerde bir hayır vardır dedikleri bu olsa gerek. Şutu iyi, skorer. Tam fenerin aradığı özellikler.

Fener Ennis sakatlanınca onun yerine Erci Green'i almış. Net iyi transfer bence. Hatta sağlıklı Ennis'ten bile çok daha fazla katkı verir. Ennis için çok üzüldüm ama fener için her şerde bir hayır vardır dedikleri bu olsa gerek. Şutu iyi, skorer. Tam fenerin aradığı özellikler.

Buradaki çoğu kişinin aksine ben Ennis'in fenere iyi katkı vereceğini düşünüyordum ancak Green dediğiniz gibi tam fenerin ihtiyaç duyduğu türde bir oyuncu. Sağlam savunmaları iyi bir hücum düzenleri olsa da düzen dışı skor bulma konusunda hedefleri ölçüsünde yeterli değillerdi. Green euroligde en underrated adamlardan birisi, çok temiz bir hücumu ve ortalama bir savunması var. 2 senedir euroligde olması ve Oly gibi bir sistem takımında da oynamış olması da önemli bir artı. Nba'den bir oyuncu getirseler, oyuncu kıta basketboluna alışana kadar çok zorluk çekerdi