2018-2019 BSL Takımlarının Transferleri ve Hazırlık Dönemi

Basketbol Süper Ligi ekiplerinin transfer haberlerini, yeni sezon kadro yapılanmalarını ve hazırlık dönemini bu başlık altında değerlendirelim...

Anadolu Efes son yılların aksine bu defa yerli transferine önem vererek başladı. İki sezondur yerli pivot almayarak ligde Dunston'ın pestilini çıkarıyorlardı, Ergin Ataman bu sezon Sertaç Şanlı hamlesiyle çok doğru hamle yaptı.

Buğrahan Tuncer, Metecan Birsen ve Sertaç Şanlı ile yerli rotasyonunu güçlendirdi. Şimdi en önemli hamle Scottie Wilbekin olacak, yerli statüsüne geçen Wilbekin'i alabilirlerse gelecek yıl ligin en büyük favorisi olacaklar.

Anadolu Efes son yılların aksine bu defa yerli transferine önem vererek başladı. İki sezondur yerli pivot almayarak ligde Dunston'ın pestilini çıkarıyorlardı, Ergin Ataman bu sezon Sertaç Şanlı hamlesiyle çok doğru hamle yaptı.

Buğrahan Tuncer, Metecan Birsen ve Sertaç Şanlı ile yerli rotasyonunu güçlendirdi. Şimdi en önemli hamle Scottie Wilbekin olacak, yerli statüsüne geçen Wilbekin'i alabilirlerse gelecek yıl ligin en büyük favorisi olacaklar.

Aykut Wilbekin hamlesi de olursa yerli rotasyon sıkıntısını halletmiş olacak Ergin Ataman.
Ama ben en çok yabancı oyuncu hamlelerini merak ediyorum Ataman'ın.
Bakalım neler yapacak ?

Seneye Fenerbahce ligde olmayacak mi?

Yabancı kuralının değişme ihtimali var, Scottie Wilbekin'ı alan takım bana göre ligin favorisi olacak, Anadolu Efes şu ana kadar çok doğru hamleler yaptı ama Wilbekin'i Fenerbahçe Doğuş alırsa çok anlamı olmaz.

Yabancı kuralının değişme ihtimali var, Scottie Wilbekin'ı alan takım bana göre ligin favorisi olacak, Anadolu Efes şu ana kadar çok doğru hamleler yaptı ama Wilbekin'i Fenerbahçe Doğuş alırsa çok anlamı olmaz.

Yabanci kurali ya hic degismeyecek ya da 4 + 1 olacak. Zaten resmen olmasa da fiilen 4+1 oluyor. Sahada bir yerli oyuncu oluyor cogu zaman.

Wilbekini de bu kadar gozunuzde buyutmeyin. One man show ile eurocup seviyesinde is yapmakla euroligde f4 veya tbl de sampiyonluk kazanmak ayni sey degil. Wilbekinin Mc Collumdan ne artisi var. Yerli olunca attigi sayilar ikiyle mi carpilacak. Tofasa bile supurulmekten zor kurtulan Efes feneri gecip sampiyon mu olacak. Ataman ile Efes seneye euroligde 12-14 arasi birsey olur. Ligde de yarifinalde el sallar. Atamanin hala guclu sistem takimlarini seride yenebilecegini saniyorsunuz. Daha Tofasi gecemiyor. Kendi kuracagi kadroyu da gorecegiz.

Fener buyuk ihtimal Dixondan vazgecmeyecek. Wilbekini efes alacak. Bu yil Weems ve McCollum ile oynanan saldim cayira oyunu farkli isimlerle devam edecek.

Yabanci kurali ya hic degismeyecek ya da 4 + 1 olacak. Zaten resmen olmasa da fiilen 4+1 oluyor. Sahada bir yerli oyuncu oluyor cogu zaman.

Wilbekini de bu kadar gozunuzde buyutmeyin. One man show ile eurocup seviyesinde is yapmakla euroligde f4 veya tbl de sampiyonluk kazanmak ayni sey degil. Wilbekinin Mc Collumdan ne artisi var. Yerli olunca attigi sayilar ikiyle mi carpilacak. Tofasa bile supurulmekten zor kurtulan Efes feneri gecip sampiyon mu olacak. Ataman ile Efes seneye euroligde 12-14 arasi birsey olur. Ligde de yarifinalde el sallar. Atamanin hala guclu sistem takimlarini seride yenebilecegini saniyorsunuz. Daha Tofasi gecemiyor. Kendi kuracagi kadroyu da gorecegiz.

Fener buyuk ihtimal Dixondam vazgecmeyecek ki Wilbekinden asa

Kendi kurduğu kadroyla Anadolu Efes, Beşiktaş ve Galatasaray ile senin takımları geçtiğini gördüğüm için sorun yapmıyorum ben o kadar ;)

Scottie Wilbekin şu an Avrupa'nın en iyi kısalarından biri, yerli olmasını geçtim yabancı olarak bile fark yaratıyor zaten.

Eğer Anadolu Efes Scottie Wilbekin'i alırsa avantaj olacağı ortada. Sahada bir ya da iki yerli bulundurma zorunluluğu gelirse çok fark eder, biz Göksenin ile, Fenerbahçe Sinan ile falan oynarken Anadolu Efes Wilbekin ile oynuyor olacak, aradaki farkı görememiş olman üzücü :) Tam tersi durum Fenerbahçe içinde geçerli, rakiplerin Doğuş'la, Göksenin'le oynarken sen yıllardır Dixon ile oynadın, şimdi alırsan Wilbekin ile oynayacan.

Son düzenleme:
Aykut Wilbekin hamlesi de olursa yerli rotasyon sıkıntısını halletmiş olacak Ergin Ataman.
Ama ben en çok yabancı oyuncu hamlelerini merak ediyorum Ataman'ın.
Bakalım neler yapacak ?

Dunston dışında Weems'in kalacağını düşünüyorum, Simon'u tutabilir hoca. Diğer yabancılarla yola devam etmezler. Pierria Henry, Nick Calathes, Edgaras Ulanovas, Chris Singleton isimleri şu ana kadar yazılan oyuncular. Hocadan dört numaraya Nick Minnerath ya da Jarrod Jones hamlesi bekliyorum. Yine hem 4 hemde 5 oynayabilecek uzun hamlesi bekliyorum, Raymar Morgan ya da JaJuan Johnson olabilir.

Dunston dışında Weems'in kalacağını düşünüyorum, Simon'u tutabilir hoca. Diğer yabancılarla yola devam etmezler. Pierria Henry, Nick Calathes, Edgaras Ulanovas, Chris Singleton isimleri şu ana kadar yazılan oyuncular. Hocadan dört numaraya Nick Minnerath ya da Jarrod Jones hamlesi bekliyorum. Yine hem 4 hemde 5 oynayabilecek uzun hamlesi bekliyorum, Raymar Morgan ya da JaJuan Johnson olabilir.

Ergin Ataman bence de Dunston'ı tutacaktır.
Hatta Simon'u da tutabilir.
Özellikle 1 ve 4 numara tercihlerini merak ediyorum.

Sana bir konuda da katılıyorum.
Seneye en iyi yerli kadro Efes'te olacak Wilbekin'i de kadroya dahil ederlerse.
Ama karşı tarafta ne olursa olsun Obra var.
Ve o varken başkası favori olamaz bence.

Kendi kurduğu kadroyla Anadolu Efes, Beşiktaş ve Galatasaray ile senin takımları geçtiğini gördüğüm için sorun yapmıyorum ben o kadar ;)

Scottie Wilbekin şu an Avrupa'nın en iyi kısalarından biri, yerli olmasını geçtim yabancı olarak bile fark yaratıyor zaten.

Eğer Anadolu Efes Scottie Wilbekin'i alırsa avantaj olacağı ortada. Sahada bir ya da iki yerli bulundurma zorunluluğu gelirse çok fark eder, biz Göksenin ile, Fenerbahçe Sinan ile falan oynarken Anadolu Efes Wilbekin ile oynuyor olacak, aradaki farkı görememiş olman üzücü :) Tam tersi durum Fenerbahçe içinde geçerli, rakiplerin Doğuş'la, Göksenin'le oynarken sen yıllardır Dixon ile oynadın, şimdi alırsan Wilbekin ile oynayacan.

Ergin Ataman Obradovicin takimlarini hic gecemedi. Hatta ilk uc sene hem Obradovicin takimina yenilerek elendi. Son iki sene ise Obradovicin karsisina dahi gelemeden eleniyor. Fenerin su anki oyun olgunlugu takim kalitesi efesin cok uzerinde bir iki transferle de kapanacak bir fark degil. Her seyden once takim karakteri kimyasi zihniyeti arasinda ucurum var. Ustune taraftar dezavantaji var.

Wilbekin iyi oyuncu ama euroligde fark yaratacak oyuncu degil. Bir sene once euroligde hicbir fark yaratamadi. Eurocup ile.eurolig seviyesi arasinda ciddi fark var. Wilbekin Mc Collum kadar iste, ben aralarinda kalite farki goremiyorum. Takimin kendisinin eline baktigi iso temelli oyun oynar Wilbekin ile Ataman.

Wilbekin devsirme oldu ve efese gecti diyelim efesin yerlileri Dogus Birkan Bugrahan Sertac Wilbekin olur. Fenerinkiler Sinan Dixon Melih Egehan Ahmet. Ben efes adina bir arti goremiyorum. Efes bir Vesely Melli bilabilecek mi? Sloukas Datome bulabilecek mi. Wanamaker Nunnaly falan da var. Bir de saglam uzun alirlar Thompson yerine

Son uc yil euroligde final oynayan takim karsisinda bir devsirme Wilbekin geldi diye favori olunacagini ciddi ciddi dusunuyor musunuz? Son iki sezonda tblde lig playoff toplam 79 macta 6 mac kaybetmis takima karsi 7 maclik seride favori olacagina inaniyorsunuz hayret dogrusu.

Bu yil da Efesten sampiyonluk bekliyordunuz diye hatirliyorum. Daha Fenerin iki uc seviye alti Tofasi gecemeyen supurulmekten zor kurtulan Efes bir tane eurolig ayarinda devsirme edindi diye favori nasil olacak.

Son düzenleme:
Ergin Ataman Obradovicin takimlarini hic gecemedi. Hatta ilk uc sene hem Obradovicin takimina yenilerek elendi. Fenerin su anki oyun olgunlugu takim kalitesi efesin cok uzerinde bir iki transferle de kapanacak bir fark degil. Her seyden once takim karakteri kimyasi zihniyeti arasinda ucurum var. Ustune taraftar dezavantaji var.

Wilbekin iyi oyuncu ama euroligde fark yaratacak oyuncu degil. Mc Collum kadar iste, ben aralarinda kalite farki goremiyorum. Takimin kendisinin eline baktigi iso temelli oyun oynar Wilbin ile Ataman.

Wilbekin devsirme oldu ve efese gecti diyelim efesin yerlileri Dogus Birkan Bugrahan Sertac Wilbekin olur. Fenerinkiler Sinan Dixon Melih Egehan Ahmet. Ben efes adina bir arti goremiyorum. Efes bir Vesely Melli bilabilecek mi? Sloukas Datome bulabilecek mi. Wanamaker Nunnaly falan da var. Bir de saglam uzun alirlar.

Son uc yil euroligde final oynayan takim karsisinda bir devsirme Wilbekin geldi diye favori olunacagini ciddi ciddi dusunuyor musunuz?

Bu yil da Efesten sampiyonluk bekliyordunuz diye hatirliyorum. Daha Fenerin iki uc seviye alti Tofasi gecemeyen supurulmekten zor kurtulan Efes bir tane eurolig ayarinda devsirme edindi diye favori nasil olacak.

1- Ergin Ataman ilk sene Obradovic'in takımına falan elenmedi, Obradovic ilk yıl kovulmadıysa fenerasyona teşekkür etsin önce.

2- Wilbekin şu an Euroleague'de benim diyen ABD'li kısadan iyi oyuncu. McCollum iyi skorer ama Wilbekin şu an çok farklı seviyede Euroleague içinde öyle.

3- Wilbekin-Buğrahan-Doğuş-Metecan-Birkan ve Sertaç yerli rotasyonu Dixon-Sinan-Melih-Egehan ve Ahmet rotasyonundan daha iyi. Dixon ve Sinan yaşlandı artık farkına varsanız diyorum...

4-Yabancı seçimleri önemli tabii, Dunston ve Weems(devam edeceğini düşünüyorum) pozisyonunda en iyilerden bana göre. Onun dışında kaliteli oyuncular yazılıyor ama görmek lazım yapılacak transferleri.

5- Yerli transferler şu ana kadar çok doğru ve yerinde ama Wilbekin'i almazlarsa çokta anlamı olmayacak çünkü Fenerbahçe'ye gidecek.

6- Aynı Tofaş takımı önemli oyuncuları yokken Fenerbahçe Doğuş'a karşı 3 maçta başa baş top oynadı 1 maçı kazandı. Ayrıca Anadolu Efes serisinde Weems'in sakatlığı olmasa zaten 4. maça kalacaktı, ona rağmen son saniyede bitti maç, yani öyle bir süpürülme falan olmadı, Tofaş'ın attığı son sayı önceside steps, yani hakem işini yapsa yine son maça kalıyordu seri. Basketbol işte adaletsiz bir oyun Banvit tüm maç oynar hakem bir düdükle maçı Fenerbahçe Doğuş'a verir, sonra sen gelip burda kazandık falan hikayeleri yazarsın :)

7-Tekrar edeyim belki bu defa anlarsın, diyorumki Anadolu Efes Wilbekin'i alırsa yerli kadrosu daha iyi olacak, Dunston ve Weems gibi oyuncuların etrafına gayet rahatlıkla iyi yabancılarda alabilirler, yani bu durumda favori olması gayet doğal olur.

8- Ergin Ataman büyük ihtimal Zeljko Obradovic'e karşı en fazla maç kazanan hocalardan birisi, yani hiç yapmadığı bir şeyi yapmasını beklemiyorum ;)

Son düzenleme:
He tabi 6 kişiyle Obradovic’i eli boş gönderen bendim zaten. Şu Fener hayranlığınız için Antu var niye orda değilsiniz..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

1- Ergin Ataman ilk sene Obradovic'in takımına falan elenmedi, Obradovic ilk yıl kovulmadıysa fenerasyona teşekkür etsin önce.

2- Wilbekin şu an Euroleague'de benim diyen ABD'li kısadan iyi oyuncu. McCollum iyi skorer ama Wilbekin şu an çok farklı seviyede Euroleague içinde öyle.

3- Wilbekin-Buğrahan-Doğuş-Metecan-Birkan ve Sertaç yerli rotasyonu Dixon-Sinan-Melih-Egehan ve Ahmet rotasyonundan daha iyi. Dixon ve Sinan yaşlandı artık farkına varsanız diyorum...

4-Yabancı seçimleri önemli tabii, Dunston ve Weems(devam edeceğini düşünüyorum) pozisyonunda en iyilerden bana göre. Onun dışında kaliteli oyuncular yazılıyor ama görmek lazım yapılacak transferleri.

5- Yerli transferler şu ana kadar çok doğru ve yerinde ama Wilbekin'i almazlarsa çokta anlamı olmayacak çünkü Fenerbahçe'ye gidecek.

6- Aynı Tofaş takımı önemli oyuncuları yokken Fenerbahçe Doğuş'a karşı 3 maçta başa baş top oynadı 1 maçı kazandı. Ayrıca Anadolu Efes serisinde Weems'in sakatlığı olmasa zaten 4. maça kalacaktı, ona rağmen son saniyede bitti maç, yani öyle bir süpürülme falan olmadı, Tofaş'ın attığı son sayı önceside steps, yani hakem işini yapsa yine son maça kalıyordu seri. Basketbol işte adaletsiz bir oyun Banvit tüm maç oynar hakem bir düdükle maçı Fenerbahçe Doğuş'a verir, sonra sen gelip burda kazandık falan hikayeleri yazarsın :)

7-Tekrar edeyim belki bu defa anlarsın, diyorumki Anadolu Efes Wilbekin'i alırsa yerli kadrosu daha iyi olacak, Dunston ve Weems gibi oyuncuların etrafına gayet rahatlıkla iyi yabancılarda alabilirler, yani bu durumda favori olması gayet doğal olur.

8- Ergin Ataman büyük ihtimal Zeljko Obradovic'e karşı en fazla maç kazanan hocalardan birisi, yani hiç yapmadığı bir şeyi yapmasını beklemiyorum ;)

1- Netice olarak Ataman kaybetti sampiyonlugu kazanan Obradovic oldu. Federasyon falan klasik bahaneler.
2- Eurocupta istatistik yapip euroligdeki kisalardan daha iyi olunmuyor. Mc Collum da eurocup mvpsi. Euroligin sayili kisalarindan olsa zaten en iyi takimlar kanca atar. Pasaporta bakilmaksizim herkes isterse oyuncuyu o zaman iyi oyuncusun demektir. Wilbekin yerli diye degerli goruluyor sahaya cikinca pasaport degil kalite konusur. Mc Collum ayarimda adam Wilbekin. Bir sene ince de euroligdeydi Wanamakerin arkasinda yanciydi.
3-Tblde vasat takimlarda biraz parlamis adamlar ile Melihi Sinani Ahmeti falan kiyaslamaya calisiyorsun. Melih tblde vasat bir takima gitse takimin en iyilerinden temel taslarindan olur. Keza Sinan da oyle. Ahmet euroligde bile oynatilmaya baslandi. En iyi yerli pivot konumunda. Dixon da yaslanmasina ragmen cikar sahaya klasini gosterir. Cakma degil yurekli adam. Fener vazgecmezse sebebi bu zaten. Efes Birkandan ne aldi ki Bugrahandan fazlasini alsin. Metecan Okbenden daha mi iyi ki Giresunda parlayan Okben dackada kayboldu. Iki sene once takimdan sepetledigi Sertactan Ataman ne alacak. Wibekin haric kaliteli yerlisi gene olmayacak Efesin.
4- Weems yetenekli skor yapan ama mental acidan sorunlu mucadele savunma takim ruhundan uzak bir adam. Tam Atamanlik oyuncu kalacak ve seneye mac basina 20 sut atacaktir Dunston baya iyi oyuncu kalmazsa buyuk hata olur. Atamanin muthis kadro muhendisligini iki sene once gorduk. Gene gorecegiz biraz beklemek gerekecek sadece her sey zaten ortaya cikacak.
5- Fener Wilbekini buyuk ihtimal almaz. Cok sut kullaniyor seviye olarak iyi oyuncu ama Shvedi bile bu tarzda oymayacaksa almaz fener. Kendisiyle konusup rolunun daralacagini kabul ederse belki. Efes bence favori
6-Tofas bir macta 30 bir macta 40 bir macta 18 sayi fark yedi. Bir maci 8 sayiyla kaybedip bir maci da son saniye sutuyla kazandi. Banvir Fener macinda belirgin bir hakem hatasi yok sen oyle gormek istiyorsun. Tofasin kazandigi macta 37-12 serbest atis sayilarinda var ama sen sadece tek bir tarafi gormek istedigin icin bahsetmeyeceksin. Dunyada kac tane ornegi var acaba 3 kat serbest atisin. Fener Tofasi rahat rahat bazi maclar kilit adamlari dinlendire dinlendire yendi. Seri iki mac daha olsa Tofas parkede olecekti.
7- Efesin yerli kadrosu zaten daha iyi olmayacak da iyi bile olsa 4+1 duzeninde yabanci etkisi yerli etkisinin kabaca 4 kati olacak. Vesely Melli Datome Sloukas ayarinda kac oyuncu var ki onlari da Efes alacak. Fener avrupanin en kaliteli kadrolarindan birine sahip uc senedir eurolig finalisti. Son eurolig sonuncusunun Wilbekin ve bir iki kaliteli yabanci takviyesiyle favori olacagini saniyorsunuz. Cska ve Real karsisinda sanslar esit olur geri kalan herkese karsi Fener seride net favori olur.
8- Ataman Obradovici kac defa yendiyse iki kati yenildi. Uc sene playofflarda bizzat Obradovic tarafindan elendi. Git gide ligde daha da dominant olan Obradovic ile 4 senesir finale dahi kalamayan Ataman gercegi var. Atamanin son lig basarilari Obradovic oncesiydi. Kendisi gelince Atamanin elinde bos vaatler kaldi. Bu sene de guya ligde sampiyon olacakti. Tofasa supurulmekten Mc Collumun oynadigi ozel bir mac sayesinde kurtulabildi.

Sizde takmışsınız Antu Antu ne Antuymuş arkadaş.

Aykut nickli arkadaş komikçe şeyler yazmış. Bizde çok güzel Espiri dedik hesap bu :)

Ergin Ataman sporcu olacağıma, Zeljko Obradovic Sporu tutarım hepsi bu.

Ayrıca bu konu Süper lig takımlarının transfer gelişmelerini göreceğimiz bir konu. Galatasaray dışında her süper lig takımını konuşabiliriz. Sizden izin mi alacağız.

Neyse

Fenerbahçe Doğuş ' un muhtemel yapacağı transferler

Calathes, Singleton, Wilbekin,Nemanja Bjelica,Kyle Hines

Gidecekler = Wanamaker, Thompson, Dixon, Guduric
Hocam bu transferler tamamen fantezi olmuş. Guduric e boyout verildi, kimse sene sonunda göndermez. Hines ve Bjelica da gelmez. Bjelica zaten nba de devam eder bence.

Şu ligi baz alıp Obra ile diğer antrenörlerin kıyasını yapmak kadar komik bir durum olamaz. Adam en yakın rakibi Efes'in 2, diğer rakiplerinin 4-5 kat fazla bütçeleriyle takım kuruyor. Euroleague'de bile CSKA, Real, Barca ile en büyük 4 bütçeden birine sahip. Millet de oturup paragraflarca Obra güzellemesi yapıyor, ne diyebilirim ki...

Canı sıkılır buyout verdirir, canı ister istediği oyuncuya milyon dolarlar verdirir. Kimse kusura bakmasın Fb'nin basketbola yaptığı yatırımın doğal sonucu şampiyonluktur. Aksi tüm sonuçlar başarısızlıktır.

Şu ligi baz alıp Obra ile diğer antrenörlerin kıyasını yapmak kadar komik bir durum olamaz. Adam en yakın rakibi Efes'in 2, diğer rakiplerinin 4-5 kat fazla bütçeleriyle takım kuruyor. Euroleague'de bile CSKA, Real, Barca ile en büyük 4 bütçeden birine sahip. Millet de oturup paragraflarca Obra güzellemesi yapıyor, ne diyebilirim ki...

Canı sıkılır buyout verdirir, canı ister istediği oyuncuya milyon dolarlar verdirir. Kimse kusura bakmasın Fb'nin basketbola yaptığı yatırımın doğal sonucu şampiyonluktur. Aksi tüm sonuçlar başarısızlıktır.
Yalnız, ikinci paragrafındaki ilk cümle ile tamamen Ergin Ataman ı tarif etmişsin. Obra hicbir zaman sezon ortasında paralar saçmadı, Ataman sadece bu sene bile sezonun ortasında 2 tane ciddi paralara oyuncu aldı.

Ben kimsesporcu değilim hala anlamadın mı mantığı ? Sen buraya gelip “obra Ergin’i süpürdü, hele ilk yıllar hep süpürdü” dersen ben de buraya gerçekleri yazarım, tıpkı her konuda olduğu gibi. Bu kadar takılma obradovice.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Obradovic'in Euroleague Şampiyonu yaptığı Partizan takımını bütçesini ve kadro kalitesine bir bak güzel kardeşim..

Ayrıyetten 45 milyon euro harcıyor yaklaşık 8 senedir her sene Cska Moskova. Ve kaç Euroleague Şampiyonluğu var. Bunu da bir araştır bakalım.

Güzel kardeşim Obradovic, Partizan'ı şampiyon yaptığında sen hayatta mıydın acaba, merakımdan soruyorum. Çünkü geçmiş zamanın spor dinamikleriyle şimdinin spor dinamikleri arasındaki farktan habersizsin

Bundan 25-30 sene önce ne basketbol ne de futbol maddi anlamda belli kulüplerin tekeli altına girmediği için ekolü olan ülke takımları iyi jenerasyonlar yakaladığında sürpriz işler yapabiliyordu. Örneğin o Partizan'da Djordevic ve Danilovic gibi Avrupa'nın gelmiş geçmiş en önemli oyuncularından ikisi vardı.

Futbolda şimdi adını duymadığın takımlar Şampiyonlar Liginde final oynayabiliyordu. Mesela Hagi, Lacatus gibi isimlerle iyi bir jenerasyon yakalayan S.Bükreş Şampiyon Kulüpler Kupası'nda final oynarken Barcelonalar, Bayernler UEFA Kupası oynuyordu. Keşke biraz derinlemesine düşünüp yorumunu yapsaydın.

Mesela o dönem Partizan öncesi Euroelague'yi domine eden takım Jugoplastikaydı. Şuan hala basketbol kulüpleri var mı, onu bile bilmiyorum.

Senin Obradovic dediğin adam bütçesi 12-13 milyon euroya düştü diye sembol olduğu Pana'yı bırakan adam. Umuyorum ki Fb'nin bütçesi de kısa süre içerisinde 10 milyon dolar civarına düşer. O zaman Obradovic'i (Tabi eğer Fb'den de kaçmazsa) daha hakkaniyetli şartlar altında başkalarıyla kıyaslarız

Son düzenleme:
Yalnız, ikinci paragrafındaki ilk cümle ile tamamen Ergin Ataman ı tarif etmişsin. Obra hicbir zaman sezon ortasında paralar saçmadı, Ataman sadece bu sene bile sezonun ortasında 2 tane ciddi paralara oyuncu aldı.

Doğrudur, Pierre Jackson'u, A.Bennet'i da Ataman aldırmıştı. Thompson gibi sıradan bir adamı 1.750 milyon euroya aldıran, her sene bir Sırp oyucuya 6-7 haneli boyutlar verdiren, Vesely ve Udoh'u takımda tutmak için 3 milyon dolar civarı kontrat verme lüksüne sahip olan da Atamandır. Direk Ataman tarifi yapmışım, özür dilerim