2018/2019 EuroLeague

Şu avukatlığı bırakın. Başarısını istemeyen mi var? İnşallah kupayı da alır ama böyle antipatik oluyorsunuz. Herkes fikrini söyleyebilir. Moerman yerine Erceg'i koy maçın skorunu tahmin et bakalım. Burada demek istediğim Ataman bizim koçumuzken savunma yapmayan takım görmekten usanmıştık. Savunma yönü güçlü oyuncular göremiyorduk hiç. Efes'te görünce keşke bizde de olsa diyoruz. Bunda bir kötülük yok. Art niyet aramayın.

Art niyetli yazdığın çok açık. Adam Efes'te ilk yılında takımının son yıllardaki en başarılı sezonunu geçirmiş Euroleague başlığında Ataman ile ilgili doğru dürüst bir tane mesajın yok. Barca deplasmanında takım şov yapmış hala iğneleyici mesaj atma derdindesin

Senin gibiler Ataman düşmanlığından vazgeçtiğinde ben de avukatlığını bırakmayı düşünüyorum

Art niyetli yazdığın çok açık. Adam Efes'te ilk yılında takımının son yıllardaki en başarılı sezonunu geçirmiş Euroleague başlığında Ataman ile ilgili doğru dürüst bir tane mesajın yok. Barca deplasmanında takım şov yapmış hala iğneleyici mesaj atma derdindesin

Senin gibiler Ataman düşmanlığından vazgeçtiğinde ben de avukatlığını bırakmayı düşünüyorum

Mesajımın başında Efes-Larkin şov yapıyor demişim. Senin Ataman hayranlığın gözünü kör etmiş. Biatçılığına devam et, bir daha benle diyaloğa girme.

Mesajımın başında Efes-Larkin şov yapıyor demişim. Senin Ataman hayranlığın gözünü kör etmiş. Biatçılığına devam et, bir daha benle diyaloğa girme.

Gs tarihinde gördüğüm en büyük başarıları bana yaşatan, Efes'i çalıştırdığında bile Gs'nin basketbola yeteri kadar önem vermediğine değinen her fırsatta Galatasaraylılığını ortaya koyana adama varsın biatçılık yapmış olayım. Senin gibi nankörlük yapmaktan daha iyidir.

Ha bu arada biatçılık yaptığım Ataman'dan sonra da Gs basketbolunun hali ortada

Son düzenleme:
Zaten kırgınlığım var diyerek objektif yorum yapmadığını kendin de itiraf etmiş oldun. Bu arada tapmak fala hoş laflar değil..

Nankörlük de hoş laf değil. Beni tanımadan önyargılı yorum yapıyorsun. Ataman'ı çok severdim hâlâ da severim fakat dediğim gibi kırgınlığım var. Ve en insan sevdiğine kırılır, düşmanına değil.

Nankörlük de hoş laf değil. Beni tanımadan önyargılı yorum yapıyorsun. Ataman'ı çok severdim hâlâ da severim fakat dediğim gibi kırgınlığım var. Ve en insan sevdiğine kırılır, düşmanına değil.

Senin kişisel hayatında nasıl biri olduğunu bilemem. Ama Gs basketboluna önemli bir tarih kazandırmış, her fırsatta Gs basketbolundaki sorunlara değinen, yeri geldiğinde bu uğurda yöneticilerle papaz olan, Gs'liğini her fırsatta ortaya koyan birine karşı böyle bir sezonda şu başlıkta yaptığın-yapmadığın yorumları okuyunca benim yerimde sen olsan Ataman'a karşı olan tutumunu nasıl ifade edersin?

''Savunma yapmayı yeni öğreniyor'' nedir ya? Adamın muhtemelen senin yaşına yakın antrenörlük geçmişi var ve çoğu da üst düzey. Euroleague'de şöyle sezon geçirmiş, bu nasıl yorum? Hadi gel sen kendi tavrını bir sıfatla ifade et

Son düzenleme:
Senin kişisel hayatında nasıl biri olduğunu bilemem. Ama Gs basketboluna önemli bir tarih kazandırmış, her fırsatta Gs basketbolundaki sorunlara değinen, yeri geldiğinde bu uğurda yöneticilerle papaz olan, Gs'liğini her fırsatta ortaya koyan birine karşı böyle bir sezonda şu başlıkta yaptığın yorumları okuyunca benim yerimde sen olsan kendine ne dersin?

Galatasaraylılığından şüphemiz yok fakat sevapları kadar günahlarına da bakmak lazım. Son dönemimizi, ısrarla yapılan fiyasko transferleri, "fb bizim rakibimiz değil" gibi açıklamalarını, protesto eden taraftarları Galatasaraylı olmamakla suçlaması gibi şeyleri ben kabullenemedim mesela. Elbette tarihimizde çok önemli yeri vardır bunu inkâr eden yok zaten. Ve bu sene de umarım şampiyon olur hatta bunu Obra'yı tokatlayarak yapması tüm forumu çok memnun eder.

Galatasaraylılığından şüphemiz yok fakat sevapları kadar günahlarına da bakmak lazım. Son dönemimizi, ısrarla yapılan fiyasko transferleri, "fb bizim rakibimiz değil" gibi açıklamalarını, protesto eden taraftarları Galatasaraylı olmamakla suçlaması gibi şeyleri ben kabullenemedim mesela. Elbette tarihimizde çok önemli yeri vardır bunu inkâr eden yok zaten. Ve bu sene de umarım şampiyon olur hatta bunu Obra'yı tokatlayarak yapması tüm forumu çok memnun eder.

Ya Fb bizim rakibimiz olabilir mi Allah aşkına? Bir adamların basketbola yatırımlarına bak, bir de bizimkine. Bir Fb yönetiminin basketboldaki kurumsallığına bak bir de bizim yönetime. Ama orda da suç Ataman'ın. Fb'nin yarı bütçesiyle ve abuk subuk yönetim anlayışına rağmen Obra'ya dönem dönem öyle zor anlar yaşattı ki bir anda kendimizi Fb seviyesinde görmeye başladık. E sonra da ayaklar yere basmıyor tabi

Ya Fb bizim rakibimiz olabilir mi Allah aşkına? Bir adamların basketbola yatırımlarına bak, bir de bizimkine. Bir Fb yönetiminin basketboldaki kurumsallığına bak bir de bizim yönetime. Ama orda da suç Ataman'ın. Fb'nin yarı bütçesiyle ve abuk subuk yönetim anlayışına rağmen Obra'ya dönem dönem öyle zor anlar yaşattı ki bir anda kendimizi Fb seviyesinde görmeye başladık. E sonra da ayaklar yere basmıyor tabi

Gs-fb derbisi şartlar ne olursa olsun özeldir. Evet bütçelerin arasında uçurum olabilir, her maç yenilebilirsin, hatta fark yiyebilirsin ama "fb bizim rakibimiz değil" diyemezsin. Her iki kesim taraftarlarının büyük çoğunluğunun da bu görüşte olduğunu düşünüyorum.

Gs-fb derbisi şartlar ne olursa olsun özeldir. Evet bütçelerin arasında uçurum olabilir, her maç yenilebilirsin, hatta fark yiyebilirsin ama "fb bizim rakibimiz değil" diyemezsin. Her iki kesim taraftarlarının büyük çoğunluğunun da bu görüşte olduğunu düşünüyorum.

Fb dediğin takım bütçesi, kurumsallığı, basketbola verdiği önem ve parkedeki başarılarıyla yıllardır Avrupa'nın en iyi 2-3 takımından birisi. Nereye rakip oluyoruz, aç tavuk kendini darı ambarında görürmüş.

Bu tarz boş, romantik argumanlarla uğraşacağına Gs basketboluna seviye atlatan, Efes'i çalıştırırken bile Gs basketbolundaki sorunlara değinen, bizde çalıştığı yıllarda basketbolu ayakta tutmak için elinden geleni yapan Ataman'ın Efes'te bu sene yaptıklarından gurur duymanı tavsiye ederim

Maçı izleyemedim, gece sonuca baktığımda ise inanılmaz şaşırdım. Ne kadar kırılgan olursa olsun Barcelona’yı, hatta herhangi bir F8 takımını deplasmanda böyle ezmek muazzam.
Olur da Efes F4 yaparsa Ergin hocamın Fener’e ters gelme ihtimali var.
Fener’in sıradaki maçı alacağını yazmıştım geçen gün ama böyle de beklemiyordum. Zalgiris gerçekten hak ediyor bu seriyi.
Her neyse NBA’de bile inanılmaz şeyler oluyorken konuşmak için erken.

Ergin hocanın kritik maçlar öncesi attığı twitlere de değinmek istiyorum.
Yıllardır ne yazdıysa hepsi istisnasız tuttu. Kazanmamız elzem olan Kızılyıldız deplasmanı öncesi kazanacağız dedi, eurocup sezonu şampiyon olacağız dedi vs ne yazsa hepsini gerçekleştirdi dün de hissetmiş gibi yazdı ve söylediği gibi de farklı bir akşam oldu, gerçekten inanılmaz.

Uzun zamandır yoktu forumda. Ataman başarılı olunca yine teşrif etmiş gördüm sizi hoşgeldiniz öncelikle.

Anadolu Efes başantrenörünün forumda sürekli olarak tartışılıyor olması rahatsız edici. Zamanında yakaladığımız başarıya karşılık gerek maddi gerek manevi olarak karşılığını almıştır. Ha istiyorsanız ki herkes sevsin kendisini burası böyle bir yer değil öncelikle tekrar hatırlatmak isterim.

Yaz ayında bizi final four kesmez diye açıklama yapıp, iç sahada 25 sayı fark yedikten sonra rakibimiz değildir açıklaması yapamazsın. O zaman bu takımı final foura yazan sizler nasıl oluyor da FB’yi o zamana göre rakip görmüyorsunuz anlamıyorum.

Son sezon yaşattığı fiyasko bir yana, Efes ile uzun süre devam edecek bir birlikteliğin yanında başarılar diliyorum kendisine.

Fb dediğin takım bütçesi, kurumsallığı, basketbola verdiği önem ve parkedeki başarılarıyla yıllardır Avrupa'nın en iyi 2-3 takımından birisi. Nereye rakip oluyoruz, aç tavuk kendini darı ambarında görürmüş.

Bu tarz boş, romantik argumanlarla uğraşacağına Gs basketboluna seviye atlatan, Efes'i çalıştırırken bile Gs basketbolundaki sorunlara değinen, bizde çalıştığı yıllarda basketbolu ayakta tutmak için elinden geleni yapan Ataman'ın Efes'te bu sene yaptıklarından gurur duymanı tavsiye ederim

O müthiş tavsiyelerini kendine sakla. Aç da Atamanlı son dönemlerimize bak boş yapmaktan sıkıldıysan. Laftan anlamıyorsun belli hâlâ aklınca laf sokmaya çalışıyorsun. Git fan club başkanlık maaşını al devam et. Ataman kendini senin kadar savunamaz. O bile hatalarını kabul eder çünkü. Yeter artık bu muhabbet.

O müthiş tavsiyelerini kendine sakla. Aç da Atamanlı son dönemlerimize bak boş yapmaktan sıkıldıysan. Laftan anlamıyorsun belli hâlâ aklınca laf sokmaya çalışıyorsun. Git fan club başkanlık maaşını al devam et. Ataman kendini senin kadar savunamaz. O bile hatalarını kabul eder çünkü. Yeter artık bu muhabbet.

Ne saçmalıyorsun ya, fun club, maaş bilmem ne? Ataman dediğin adam şu anda Avrupa'nın zirvesine oynuyor ben savunsam ne olur savunmasam ne olur..

Ben boş yapmaktan sıkıldığımda Ataman dönemi aldığımız Eurocup'u ve şampiyonluğu inceliyorum. Ha bir de Euroleague f8'i var. Arada ona da bakıyorum. E ne yapıyım, hayatım boyunca Gs'de basketbol namına daha büyük başarılar görmedim ne de olsa. Sen rüyanda falan gördüysen onları da inceleyebilirsin tabi

Adama sorarlar,hayatın boyunca Ataman dışında kaç şampiyonluk gördün, kaç Avrupa Kupası aldın diye? Son döneminde hatalı transfer yapmışmış, peehh

Yahu basketbolda Gs yönetimiyle uzun yıllar çalışan adam kafayı yer, bırak hatalı transfer yapmayı. Oyuncuların maaşı yatmaz, birini ikna edersin, öbürü kaçar, öbürünü tutarsın takımın kaptanı gider, kendi maaşın zaten yatmaz, üzerine takımı iddialı tutmaya çalıştığın için yönetimden baskı yersin..

Ataman'ın kurumsal bir takımda ilk tam yılında Efes gibi bir looseri çıkardığı seviyeyi herkes görüyor ama sen hatalı transfer falan devam et

Son düzenleme:
Uzun zamandır yoktu forumda. Ataman başarılı olunca yine teşrif etmiş gördüm sizi hoşgeldiniz öncelikle.

Anadolu Efes başantrenörünün forumda sürekli olarak tartışılıyor olması rahatsız edici. Zamanında yakaladığımız başarıya karşılık gerek maddi gerek manevi olarak karşılığını almıştır. Ha istiyorsanız ki herkes sevsin kendisini burası böyle bir yer değil öncelikle tekrar hatırlatmak isterim.

Yaz ayında bizi final four kesmez diye açıklama yapıp, iç sahada 25 sayı fark yedikten sonra rakibimiz değildir açıklaması yapamazsın. O zaman bu takımı final foura yazan sizler nasıl oluyor da FB’yi o zamana göre rakip görmüyorsunuz anlamıyorum.

Son sezon yaşattığı fiyasko bir yana, Efes ile uzun süre devam edecek bir birlikteliğin yanında başarılar diliyorum kendisine.

Öncelikle bu başlık Euroleague başlığıysa Euroleague'de antrenörlük yapan bir coachun tartışılmasından daha doğal bir şey olamaz. Sıkıldıysan başka başlıklarda zaman geçirebilirsin ya da madem rahatsız oldun o zaman muhabbete niye yorum yaparak katılıyorsun diye adama sorarlar.

İkincisi Euroleague'de oynadığımız son sezon, Ataman'ın kurmuş olduğu takımın 9 ya da 10. sırada sezonu bitireceğini ve play off yapamayacağını söyledim. Ezbere yorum yapmazsan sevinirim.

Üçüncüsü Ataman'ın bizde her dönem başarılı olduğunu zaten söylemedim. Ancak bizde çalıştığı 5 yıl içerisinde senin de hayatın boyunca gördüğün ve muhtemelen uzun yıllar göremeyeceğin en büyük başarıları bizlere yaşattığı için burada tuhaf, kinayeli yorumlar yerine saygıyı hakkettiğini söylüyorum.

Kabul etseniz de etmeseniz de GS müzesindeki basketbol ile ilgili kısmı gezdiğinizde Ataman'ın Gs tarihinin en önemli figürlerinden birisi olduğunu görürsünüz. Bu görece değil, kupalarla ortaya konulmuş bir realitedir.

Ha bütün bu tattırdığı başarılara rağmen yine de sevmeyebilirsin. Ama 20 yıl antrenörlük kariyeri olan, kariyerinde 3 Avrupa Kupası bulunan, bazı takımlara 25 yıl sonra şampiyonluk yaşatmış, şu anda da Avrupa'nın zirvesine oynayan bir adama ''Savunma yapmayı öğreniyor'' gibi talihsiz bir yorum yaparsan tepki görmen kadar da normal bir şey olamaz diye düsünüyorum. Üstelik bu adam GS'nin sahip olduğu nadir kupalardan birkaçını müzeye kattıysa

Son düzenleme: