2018-2019 Galatasaray Futbol Takımı

Ne olursa olsun altyapiya yuklenelim artik. Gencler oynasin ama makul rakamlara oyle sacma sapan 3-4 milyon Eurolara degil, 200 bin 300 Tl civarlarinda.

Inanilmaz bir borc yukunun altindayiz. Kurtulus alt yapidan genclerin oynamasinda. Sampiyonlugu gectim batisa gidiyoruz!

Yukarida yazdiklarim soyle bir yana dursun, Ozan Kabak denen alt yapi futbolcusunun yillik 220 bin tl ucretini 5 yillik sozlesme yapilmasini kabul etmesi sartiyla yillik 3.5 milyon Tl ye yukseltmisiz. Allahinizdan bulun emi!

Alan'ın Ocak'ta sözleşmesi bitiyor
Falcao'yu kiralayabiliriz Monaco zor durumda
Mangala'yı kiralayabiliriz Man City oynatmıyor
Bruma'yı kiralayabiliriz ligde pek oynatmıyor Leipzig

Rodrigues ve Maicon'u da göndersek

Muslera
Linnes - Ozan - Mangala - Nagatomo
Fernando
Feghouli - Ndiaye - Bruma
Falcao - Alan

Yedekler; İsmail, Serdar, Eren, Emre, Mariano, Belhanda, Donk, Onyekuru

Mis gibi kadro olurdu açıkçası. Bu kadro ligi ve AL'yi kazanırdı.

Mangala keşke olsa ama Haziran da kontratı bitiyor bu yüzden bize kiralarlar mı ? Sanmıyorum bence devre arasında satmayı denerler. Maicon'u satabilirsek belki olabilir..
Vagner Love'u getirmeye çalışan bir kulüp şimdi de Demba ba'yı getirmeye kalkarsa hiç şaşırmam...

Başakşehir denen iğrenç takım o iğrenç futboluyla bu hafta da 1-0 kazansaydı yazık olacaktı. Alanya çok net pozisyonlar buldu, iyi oynadı.
Başakşehir 3 haftadır kazanamıyor sanırım ama lig öyle çöp bi lig oldu ki adamlar hala puan farkıyla lider.

Bu Var denen sistem neden sadece Galatasaray aleyhine çalışıyor? Ben bu zamana kadar Bjk ve Fb aleyhine çalıştığını görmedim bu sistemin. Diagne gol attı herif gol sevincinde maske taktı sarı kart veriliyor. Ee madem gol iptal o zaman sarı kartı da iptal et o zaman. Yok bunların alayı tetikçi ve şerefsiz. İnşallah çaldığınız emeklerde boğulursunuz öbür dünyada. Orada da eyyamınız kurtaracak mı sizi...

Evimizde Sivas'ı yenersek devreyi Başakşehir'in 6 puan gerisinde kapatıyoruz. BJK'nin de 3 puan önüne geçiyoruz. İnşallah takım gereken galibiyeti alır.

Sivas formda, zor maçlardan galip çıkarak geliyorlar buraya. İlk devrenin son maçı, iyi oyundan ziyade 3 puan önemli. Sonrasına devre arası tatilinde bakılır.
Bu arada Robinho oynayacak mı acaba. Zira oynarsa şimdiden bi golü var.

Robinho şov yapıyor Madrid günleri gibi. Bizim kağnıların bu adamı tutmasına imkan yok. Ne zaman ceza yayı çevresinde topu ayağına alsa bileklerini kırdı defansın. Yani biz niye şu adamı almadık da Eren’le elendik diyicem, Robinho bu yönetimin çapını fersah fersah aşarmış, kurmayayım öyle bi cümle. Robinho’ya ayıp olur.

Onyekuru’nun golü buz gibi gol, umarım VAR bu sefer de bize VAR’dır.
Edit; gol verildi ama sıktı artık bu VAR olayı. Dün Kasımpaşa Beşiktaş maçında da hayvan kadar net EL pozisyonu Cüneyt hayır dedi. Sonra VAR a gitti el var dedi. Yani teknoloji var diye hakemler iyice sallamaya başladı olayı. Net golümüzde bile öğrencinin öğretmenin gözüne bakması gibi izin bekliyoruz öyle seviniyoruz.

Basket takımı kazanınca futbol yenemiyordu, futbol yenince baskettekiler yenemiyordu. Bugün iki de iki yaptık, bunlardan biri derbi olunca çok daha keyifli oldu tabii ki.

Maça gelirsek; ikinci yarı iyi futbolun sonucunu aldık. Eren'in yaptığı kazmalık ilk defa işimize yaradı, kendisi vursaydı auta atardı. Defansımız çok kötü. Ozan hadi neyse ama Maicon aşırı ağır kalıyor defansta. Sivas'ın atletik oyuncuları defansla dalga geçti resmen. Mutlaka oraya Mangala gibi atletik bir oyuncu şart. Orta saha yönünden sıkıntımız yok, özellikle Emre'nin de dönecek olmasıyla çok rotasyonlu bir bölgemiz olacak. Ancak defans ve forvete mutlak surette kaliteli isimler şart.

Sonunda kırdık zincirlerimizi. İç sahada iki gol hala galibiyete yetmiyor. Bunu çözmemiz lazım. Galatasaray içeride iki gol atıyorsa karşı takımın direncini kırmalı. Bir forvet transferiyle lig yeniden başlar. Lütfen yine ayağımıza sıkmayalım.

Belhanda’ya methiyeler yağıyor dünden beri her yerde. Ben mi futboldan anlamıyorum acaba diye düşünüyorum. Aldığı her topu ezdi neredeyse. Basit top kayıpları yaptı, pas desen pas yeteneği de ciddi anlamda sınırlı. Şut zaten hiç yok. Ne yaptı da bu adam bu kadar ortalık ayağa kalktı anlatacak varsa buyursun dinliyorum? Topu ayağına aldığında bu kadar güven vermeyen en son kim vardı bu takımda hatırlamıyorum. Çok kötü paslar atıyor, ayağının ayarı yok, şut yeteneği berbat, basit top kayıpları ve top kaybı sonrası yatış yapıyor. Atıyorum bi Sneijder olsa Beckham gibi paslar atar, 90 a şutlar takar ama bu Belhanda Allah aşkına dün ne yaptı da böyle herkes övgüler yağdırıyor ? Adamın hiç bir yararı yok takıma. Aldığı paraya göre zaten zararı var takıma yararı geçtim.

Belhanda’ya methiyeler yağıyor dünden beri her yerde. Ben mi futboldan anlamıyorum acaba diye düşünüyorum. Aldığı her topu ezdi neredeyse. Basit top kayıpları yaptı, pas desen pas yeteneği de ciddi anlamda sınırlı. Şut zaten hiç yok. Ne yaptı da bu adam bu kadar ortalık ayağa kalktı anlatacak varsa buyursun dinliyorum? Topu ayağına aldığında bu kadar güven vermeyen en son kim vardı bu takımda hatırlamıyorum. Çok kötü paslar atıyor, ayağının ayarı yok, şut yeteneği berbat, basit top kayıpları ve top kaybı sonrası yatış yapıyor. Atıyorum bi Sneijder olsa Beckham gibi paslar atar, 90 a şutlar takar ama bu Belhanda Allah aşkına dün ne yaptı da böyle herkes övgüler yağdırıyor ? Adamın hiç bir yararı yok takıma. Aldığı paraya göre zaten zararı var takıma yararı geçtim.

Son 8 macta alinan 1 galibiyet size yeterli bir cevap olmuyorsa belhandayi bi daha cikartalim :)

Bize santrafor kadar stoper de lazım. Hatta iki tane stoper lazım. Dünkü maçta ilk gol neydi öyle ? Maicon nerede duracağını bilmiyor adam aldı götürdü maicon'u komple açtı alanı bir anda. Ozan, serdar, ahmet falan desen zaten hepsi saatli bomba her an penaltı yaptırabilirler. Devre arası en az bir santrafor ve bir stoper şart oğlu şart bize. Yönetim artık devre arasında da bunu yapmazsa hiç durmasınlar o koltuklarda.

Belhanda konusunda bende overrated olduğunu düşünüyorum. Gol atamayan, şut çekemeyen 10 numara mı olur? Büyük maçlarda tamamen kayboluyor zaten. Hatta derbi atmosferini kaldıramayıp kırmızı yiyor sürekli. Yetenekli olabilir ama mental açıdan sıkıntıları var bu adamın. Büyük maçların oyuncusu değil. Tabii bu gözler winner Sneijder'i gördükten sonra hiçbiri bizi memnun etmeyecekti. Kesinlikle aldığı paranın oyuncusu değil. Umarım iyi bir teklif gelirse satılır. Bir de bu adamı savunanlar var twitter'da vs. Belhanda asistin asistini yapıyor, Belhanda olmadan maç kazanıyoz sanki diye garip garip argümanlar üretiyorlar. Sanki Belhanda varken kayıpsız gidiyorduk. Adam sakatlanalı 2-3 hafta oldu ondan önce nerdeymiş?

Overrated ya da overpaid cumlelerine saygi duyarim. Suan takimda zaten Ozan disinda overpaid olmayan oyuncu yok. Belhanda en son Kayseri deplasmaninda oynadi. O aradaki maclarin hicbirini kazanamadik. Ben hep soyluyorum bu adam bu kadar kotuyse soyleyin terime oynatmasin. Oynamadigi durum ortada nasilsa yerine kimi koysak kotunun yerine oynar. Ozan orneginde oldugu gibi. Terimin sevip sevmemesi umrumda degil ama o olmadan kazanamiyoruz. tablo ortadayken fazlasina gerek yok bence