2018-2019 Galatasaray Futbol Takımı

Lan 4 gün sonra ligler başlıyor hala forvet gelmedi. Bu forvet ne zaman gelecek de ne zaman takıma alışacak? Şurada kaldı 15 gün. 15 gün daha sabredeceğim. Hala beklenen transferler olmazsa kallavi bir küfür edeceğim yönetime. Ceza falan umrumda değil.

Ozan 12 milyon euro karşılığında Stutgart'ta.
Umarım bir daha ki satıştan pay almışızdır.
Çok ucuza sattık.

Satmışken 8-9a Belhanda'yı 4-5e Maicon'u da satalım.

Çok yanlış işler yapıyoruz.
Bu sene zor biter.
Bu yönetim de tez zamanda gider inşAllah...

Her takım böyle oyuncu satıp yerine de birilerini alnıyorsa, yangın görünenden çok daha büyük demektir. Bakalım nerelere varacak bu işin sonu..

Ne olursa olsun 0 maliyet ve 5 ay oncesine kadar isminin duyulmadigi birinin boyle bir meblaga satilmasi basaridir. Alt yapiya gereken onemi gostermis olmasi acisindan da sevinmis bulunmaktayim.

Umarim oyle sacma sapan oyunculara milyon Eurolar odenmez, 5 milyon Eurosunu sadece 100 genc icin alt yapida kullanalim. Belki 100 milyon Euro getirisi olur kim bilir !

Ne olursa olsun 0 maliyet ve 5 ay oncesine kadar isminin duyulmadigi birinin boyle bir meblaga satilmasi basaridir. Alt yapiya gereken onemi gostermis olmasi acisindan da sevinmis bulunmaktayim.

Umarim oyle sacma sapan oyunculara milyon Eurolar odenmez, 5 milyon Eurosunu sadece 100 genc icin alt yapida kullanalim. Belki 100 milyon Euro getirisi olur kim bilir !
5 ay önce sadece siz ismini bilmiyordunuz herhalde. Çünkü Ozan Milenyum Jenerasyonunun en yetenekli oyuncusuydu ve futbolu gerçekten takip eden herkes ismini biliyordu. Ayrıca yaz kampına katılamadı sakat olduğu için. Buna rağmen oynadığı maçlarda iyiydi. Özellikle ŞL maçlarında iyi performans koydu. Yaşıtı De Ligt için 60-70 m konuşuluyorken Uefa'nın listelerinde yer alan bir oyuncuyu 11 milyona satmak başarı değildir. Umarım sonraki satıştan pay alma gibi maddeler koyabiliriz yoksa böyle bir yetenek çıkarmışken sadece 11 milyon kar etmek zarar olur.

En az 20 milyon edecek, Hocanın da muhakkak kalsın dediği Ozan Kabak’ı da 12’ye ucuza sattılar.

-Gomis’i, Rodrigues’i hocayı kandırıp sattılar
-Belhanda’yı, Hoca kalsın demesine rağmen satmaya çalışıyorlar

Bu yönetim Açık açık Şampiyonluğu ve Fatih Hoca’yı satıyor. Uyanın!

Alıntıdır...

Ozan Kabak'ı beş ay önce kimse bilmiyordu. Kimse Fatih Terim'in onu oynatacağını da tahmin etmiyordu. Ozan'ın potansiyeline verildi bu para yoksa oynadığı oyunda bişey yok daha. Aynısını bikaç sene önce yine almanlar beşiktaş'taki atınç'a da yapmışlardı. O da aynı Ozan gibi üç-beş maç oynayıp almanya'ya potansiyeli olduğu için transfer olmuştu. Ama o potansiyelini gerçeğe dönüştüremedi şimdi nerde oynuyor onu bile bilmiyorum. Umarım Ozan başarılı olur. Ben alt yapımızdan çıkan bir oyuncunun bikaç sene bizde oynamasını isterdim ama yarım sezon oynayıp 12 milyon euro ya satılan 18 yaşındaki bir oyuncu her şartta başarıdır bizim ülke için. Ozan potansiyelini değerlendirirse o zaman 30-35 milyonlar konuşulabilir onun için. Onu da bizim ligimizde yapması biraz zordu açıkçası. Yani bizim ligimizde bir stoperin hem de bundan daha fazla bi bedelle transfer olması biraz zor görünüyor. Olmaz demiyorum ama çok zor. O yüzden ben bu transferi öncelikle fatih terim'in başarısı olarak görüyorum. Yönetim iyi iş yaptı.

Siz adamı önce zorla göndermeye çalışın. Sonra da göndermeyi beceremeyince kaldığı için zam yapın.
İlk geldiğiniz de desteklediğim için kendimden utanıyorum.
Yazıklar olsun geldiğinize güne!!!

5 ay önce sadece siz ismini bilmiyordunuz herhalde. Çünkü Ozan Milenyum Jenerasyonunun en yetenekli oyuncusuydu ve futbolu gerçekten takip eden herkes ismini biliyordu. Ayrıca yaz kampına katılamadı sakat olduğu için. Buna rağmen oynadığı maçlarda iyiydi. Özellikle ŞL maçlarında iyi performans koydu. Yaşıtı De Ligt için 60-70 m konuşuluyorken Uefa'nın listelerinde yer alan bir oyuncuyu 11 milyona satmak başarı değildir. Umarım sonraki satıştan pay alma gibi maddeler koyabiliriz yoksa böyle bir yetenek çıkarmışken sadece 11 milyon kar etmek zarar olur.

Cok sukur hayallerimi ipotek etmedim ben simdiye kadar, Allah hic kimseyi hayallerini ipotek edip zavallilarin sitesinde bas taci yaptirmasin. Ozan Kabaga gelince. Ben bilmiyordum ama emin ol % 90 taraftarinda haberi yok. Herkes adina konusma lutfen. Sen kendinden sorumlusun. Sen biliyormussun afferin sana. Antuya malzeme verme bir daha bu senin birinci vazifen olsun!

Cok sukur hayallerimi ipotek etmedim ben simdiye kadar, Allah hic kimseyi hayallerini ipotek edip zavallilarin sitesinde bas taci yaptirmasin. Ozan Kabaga gelince. Ben bilmiyordum ama emin ol % 90 taraftarinda haberi yok. Herkes adina konusma lutfen. Sen kendinden sorumlusun. Sen biliyormussun afferin sana. Antuya malzeme verme bir daha bu senin birinci vazifen olsun!
İlk yazdığın bölümü kime ithaf ettin bilmiyorum.

İkincisi; Adı bilinmiyor diye birisinin sonradan değerlenmesi imkansıza mı giriyor? Tarık'ın ismini herkes biliyor da ne oldu? Mbappe birden parlamadı mı Monaco'da?

Üçüncüsü; Antuya malzeme falan verdiğimiz yok. Burada gerçekleri konuşuyoruz. Onlar gitsin ali koçla dalga geçsin bizle dalga geçmeye çalışacaklarına.

Dördüncüsü; emredersin :)

Semih'i geri getireceğime 3.5 milyon euro çıkış parası verir Alanyaspor'dan Merih'i alır onu da 1-2 seneye en az 10 milyon euroya satarım...
Merih'i ben de düşünmüştüm. Daha 20 yaşında ve kumaşı sağlam lakin Alanya kiraladı Sporting'den. Alanya'yı nasıl vazgeçiririz bilmiyorum çünkü kiraladıkları oyuncuyu geri verip sonra Sporting'den bonservisini almak baya uzun sürecektir. Umarım seneye alabiliriz.
Serdar ve Ozan'ın gönderilmesinden sonra bir stoper daha gelecek bir problem olmazsa. Semih gelecek büyük ihtimalle. Her ne kadar beğenmesem de 5 aylığına idare eder. Tabii gönül isterse Kaan Ayhan'ı alalım. Tam Terim'in sevdiği tarzda bir oyuncu. Ayrıca sağ bek de oynayabiliyor.

Orta saha için Savanier konuşuluyor. İlk başlarda burun kıvırdım ancak detaylı takip edince fena topçu olmadığını söyleyebilirim. Tabii gelmesi için Belhanda'nın gitmesi lazım. Çünkü hem yabancı sınırı var hem de bonservis ücretini veremeyiz bu şartlarda.

Forvet için Tetteh haberleri artmaya başladı. Sparta Prag 12 milyon istiyor diyorlardı, satılanların parasını büyük ihtimalle ona verecek yönetim. Alan da gelsin artık ya 1 aydır gelemedi.

Kadro şöyle olsa fena olmazdı;

---------------Muslera
Linnes-----Maicon---Marcao----Nagatomo
----------Fernando----Ndiaye
----------------Savanier--------
Feghouli-----Tetteh------Alan

Kurtulduğumuza sevindiğimiz Semih kazmasının geri gelmesinde kimin payı varsa Allah belasını versin. Leşçuk ile de sözleşme uzatın. Emre Çolak'ı da geri alın hatta Tarık Çamdal ile de yeniden anlaşın.

Terim'e tanrı muamelesi yapan güruh da bir yok olsun artık. Yok "ne yaparsa doğru yapar, vardır bir bildiği, sorgulanamaz, eleştirilemez.." Başımıza ne geliyorsa bu biat kültüründen geliyor. Twitter'da 3-5 takipçisi var diye kendini bir halt zanneden ergenlerin yıkama yağlamalarından gına geldi.

Son düzenleme:
Ozan’ın 11 e gitmesi bence de fena olmadı. Yukarıda bi arkadaşın yazdığı gibi ben de pek ahım şahım performans gösterdiğini düşünmüyorum. Dar dönemde 11 iyidir. Ha Barcelona’ya falan bu paralara gitseydi söverdim ama ortalama bi Alman takımında Atınç olayına dönmesi muhtemel gözüktüğü için 11 fena değil diyorum. Ama hala çok ağır ve vasat bi transfer süreci geçtiği gerçeğini değiştirmiyor.