2018-2019 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Arkadaşlar yeni sezon planlamasında olduğu için ve sizleri de bilgilendirmek için buraya yazıyorum. Önder abimizin önderliğinde forumumuzun twitter hesabından açıklamalar yapıldı bugün. Bu açıklamalar çok değerli ve önemli tespitlerdir. Bu açıklamalar doğrultusunda Radyospor'da Spor Kazanı programını yapan Özgür Sancar ile iletişime geçip Cansever veya Yalçınkaya ile görüşmesini ve bizleri bilgilendirmesini talep ettim. Sağolsun o da anında Yalçınkaya ile iletişim kurup açıklama aldı. Açıklamanın içeriğine Oktay Mahmuti kalıyor mu? Galatasaray'dan resmi açıklama geldi... - Spor Haberleri ulaşabilirsiniz. Bunun haricinde İsmail Şenol ile iletişime geçip daha net bilgi almak istedim. O'nun bana verdiği cevap Koç'un garanti kontratı olduğu ve ayrılık gibi bir düşüncenin olmayacağını ayrıyeten bu sene bütçenin daha da düşeceğini bana söyledi. Son olarak da yönetici Mahmut Recevik ile iletişim kurup tekrar tekrar Ömer Yalçınkaya ile ilgili düşüncelerimizi kendisine aktardım. O da Oktay Mahmuti ile alakalı böyle bir durumun söz konusu olmadığını söyledi.

Netice itibariyle gelişmeler böyle. Umarım bir an evvel GM değişikliğine gidilip Oktay Mahmuti'nin ve kulübün durumu doğrultusunda istekleri yerine getirip basketbol konuşmaya ve transfer değerlendirmelerine başlarız.

Son düzenleme:
Arkadaşlar yeni sezon planlamasında olduğu için ve sizleri de bilgilendirmek için buraya yazıyorum. Önder abimizin önderliğinde forumumuzun twitter hesabından açıklamalar yapıldı bugün. Bu açıklamalar çok değerli ve önemli tespitlerdir. Bu açıklamalar doğrultusunda Radyospor'da Spor Kazanı programını yapan Özgür Sancar ile iletişime geçip Cansever veya Yalçınkaya ile görüşmesini ve bizleri bilgilendirmesini talep ettim. Sağolsun o da anında Yalçınkaya ile iletişim kurup açıklama aldı. Açıklamanın içeriğine Oktay Mahmuti kalıyor mu? Galatasaray'dan resmi açıklama geldi... - Spor Haberleri ulaşabilirsiniz. Bunun haricinde İsmail Şenol ile iletişime geçip daha net bilgi almak istedim. O'nun bana verdiği cevap Koç'un garanti kontratı olduğu ve ayrılık gibi bir düşüncenin olmayacağını ayrıyeten bu sene bütçenin daha da düşeceğini bana söyledi. Son olarak da yönetici Mahmut Recevik ile iletişim kurup tekrar tekrar Ömer Yalçınkaya ile ilgili düşüncelerimizi kendisine aktardım. O da Oktay Mahmuti ile alakalı böyle bir durumun söz konusu olmadığını söyledi.

Netice itibariyle gelişmeler böyle. Umarım bir an evvel GM değişikliğine gidilip Oktay Mahmuti'nin ve kulübün durumu doğrultusunda istekleri yerine getirip basketbol konuşmaya ve transfer değerlendirmelerine başlarız.

Kusura bakma kardeş de ben bunlarda bir haber değeri göremedim koç zaten gelecek sene sözleşmesi var bütçenin düşeceğini sağır sultan bile biliyor.
Bu postun daha çok benim yüksek yerlerde tanıdıklarım var tadında olmuş

Kusura bakma kardeş de ben bunlarda bir haber değeri göremedim koç zaten gelecek sene sözleşmesi var bütçenin düşeceğini sağır sultan bile biliyor.
Bu postun daha çok benim yüksek yerlerde tanıdıklarım var tadında olmuş

Ekrem bey, foruma kayıt tarihim 24 Nisan 2009 daha konuşmaya gerek var mı? Tanıdığım olsa ne olur olmasa ne olur benim kazandığım bir şey var mı Allah aşkınıza :) Amaç burada vakit bulup okuyacak olan arkadaşlarımızı bilgilendirmek tamamen, siz yanlış değerlendirmişsiniz. Sevgiler, saygılar.

Ekrem bey, foruma kayıt tarihim 24 Nisan 2009 daha konuşmaya gerek var mı? Tanıdığım olsa ne olur olmasa ne olur benim kazandığım bir şey var mı Allah aşkınıza :) Amaç burada vakit bulup okuyacak olan arkadaşlarımızı bilgilendirmek tamamen, siz yanlış değerlendirmişsiniz. Sevgiler, saygılar.
Bu sezonun bütçesi 3 milyon dolar mı ?
geçen bir yerlerde o tarz bir şey okudum.

1-2 milyon dolar nedir arkadaş dalga mı geçiyor bunlar. Takımda hiç değilse bir tane yıldız oyuncu olsa zaten onun ücreti 1-2 milyon dolar olur. İyice milleti bıktırma politikasına girdiler. Bizler kadar düşündükleri yok takımı. Varsa yoksa futbol. Gerçi aziz yıldırım'ın bile futboldaki başarısızlıklar yüzünden yirmi yıllık saltanatını kaybettiğini düşününce bizimkilerin böyle davranması normal.

Bugün ki temaslar 1-2 milyon dolara kadar düşüldüğünü işaret ediyor. Net bir bilgi duymak için çabalasak da kimse bir şey söylemiyor maalesef...
Bu sezon 4 milyon dolar oyuncu bütçesi ile zaten başarısız olmuşsun uzun süre sonra play off yapamamışsın. Bir de üstüne bütçeyi biraz daha düşürmeye çalışıyorsun. Bu tam olarak bunların kalibresinde bir olay. Ben böyle olacağını söylemiştim. Yanlış anlama lafım sana değil, sen sevdiğim bir kardeşimsin ama yeni sezonda oyuncu bütçesi 4.9- 5 milyon dolar olacak dediğinde konuştuklarımızı hatırlıyorsundur. Ben sana bunlar o oyuncu bütçesini koymaz Doruk inanma demiştim. Adamların kalibreleri belli. Seçimden önce umut aşıladılar seçimden sonra özlerine döndüler. Defalarca söyledim bu zihniyet seçilmemeliydi.

Yaptıkları bütçeden her şey belliydi zaten. Topsakal döneminin de altındaydı planladıkları bütçe. öngörülen bütçe basketbol erkekte 21.925.954 tl. Başımızda bir de kur belası var. Adamların planladıkları toplam bütçe bugünkü kurdan 4.8 milyon dolar ve anladığım kadarıyla mevcut borçları transfer yasaklarını filan kaldırıp kalanı ile bir takım kurmaya çalışacaklar. Borçlar ne kadar bilmiyorum. 1.8 milyon dolar olsa kaldı mı sana 3 milyon dolar. bunun da yüzde 60-70'i oyuncu bütçesi olarak adamlar kafalarında en iyi ihtimalle 2 milyon dolarlık bir oyuncu bütçesi planlıyorlar. Bu tam manasıyla Rezalet..

Bu zihniyet seçilmemeliydi arkadaşlar.. Oktay Hocanın yerinde olsam istifa ederim hiç kusura bakmasınlar. Zaten onların da istediği bence bu. Böyle bir bütçe için mi göreve talip oldu bu ihtiyar heyeti. Can Topsakal bile aranabilir bu niteliksiz arkadaşlarla..

Ömer Yalçınkaya'dan kurtulmadıkça bizi çok daha kötü günler bekliyor. Adamın umurunda değil tek düşündüğü yukarıdan laf gelmesin. Her geçen gün bütçe mi düşer?

Anlaşılan bu senede Basketboldan uzak bir sezon olacak her ne kadar ümidimi yitirmesemde inşAllah bizim icin çok başarılı bir sezon olur temennim bu yönde

Yönetim Kurulu ile ilgili aklımdaki sorular: Yönetim kurulunun misyonu, vizyonu, hedefi, planı, yol haritası nedir? Basketbol şubesinin veya diğer şubelerin bir sorumlusu var mıdır? Kongre üyeleri sizi Fatih Terim'in muhasebecisi olarak mı seçti? Neden hiç konuşmuyorsunuz? Küsmüyüz? Aklınıza ürün satmaktan başka bir fikir gelmiyor mu? Fikir sizde yoksa olandan alamayacak kadar ego sahibi misiniz? .....

2 olur mu arkadaşlar Oktay hocaya 800 veren kulüp basketbola 2 mi ayıracak ? Tuhaf bi orantı oluyor , öyle iş olmaz bence.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bence şube yönetiminde A kişisinin B'den, B'nin C'den, A'nın C'den haberi yok.

Allah sonumuzu hayır eylesin. Geçen sezonu arayacak durumlara düşmeyiz umarım. Mustafa Cengiz'in umrunda değil basketbol. Hiçbir hazırlığı yok.

Bu yönetimle ilgili bazı şeyleri Mayıs ayında ki kongreden önce anlayanlar olmuştu,haklıydılar ve zaman onları haklı çikaracaktı.Bu daha başlangıç,taraftarın hiç bir icraati olmadan kahramanlaştırdığı Mustafa Cengiz için asıl eleştiriler futbol takımıyla ilgili işler kötü gittiğinde,futbol transferleri çok sönük kaldığında,Fatih hoca yavaştan laf çarpmaya başladığında artacak.Bu işler böyle,futbol endeksli.Dört gözle yeni bir kongre bekliyorum.

Umarim soylentiler dogru degildir! 2-3 milyon usd nedir ya ? Hic kimsenin kurdu kuzuya bogdurmaya hakki yoktur. Galatasaraya baskan olmak demek, sadece Futbol Kulubu baskani olmak degildir. O makama geliyorsaniz, sponsor bulmak ve her brans icin gerekeni yapmak zorundasiniz. Galatasaray isminin gectigi hersey kutsaldir. Galatasaray 115 yillik koca cinarin govdesinden ibaret degil, o cinarin butun dallarina sahip cikmak zorundasiniz.

Varin birazda Galatasaray Basket icin borclanin kardesim. Tarik Camdallara 50 trilyon para harcarken akliniz neredeydi derler adama. Acikcasi utanc duyuyorum yasananlardan ve bir an once Galatasaray Basketin ayaga kalktigini gormek istiyorum.