2018-2019 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Yunanistan Ligi

8 Yunanistan ligi sampiyonlugu + 8 kez finalist
4 Yunanistan kupasi + 7 kez finalist

Avrupa

2 Saporta kupasi + 1 kez finalist
1 Fiba Champhions League
1 Euroleauge Finalisti
1 Euroleauge Yari finali
1 Final Four

Iste o kucumsedigin takimin gecmisi bu ! Serce aynaya bakinca sahin gorurmus kendisini!

Gecmisle yasanmiyor, o kupalar Dixon ile alinmadi. Dixon vasat bir takim olan bizim ligde playoff yapar yapmaz mechul bir takimin skoreri olarak oynadi . Isi gercegi bu , bir zamanlar efsane olan takimlarin yarisi tarih oldu. Simdiki zaman ve gelecekle yasamayi ogrenin. Dixon ikinci ligde takimini tasiyip sampiyon yapamamis vasat bir skorer. Mac sonucuna bakip attigi skora gore muthis zanneden sig mantiginla super zannebilirsin. Bu tip skorerler ile Giresun Dibcek ayarinda takim olursun.

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz, Sen bu yil ki takimimizin oyuncularina git bi bak sonra da gel Dixona laf soylersin. Kaldi ki gecmis dedigin 90 yillardan bu yana hatta bu yil bile Aek avrupada kupa kaldirdi. Hele hele Oly ve Pana gibi basketbol dunyasinda ekol sayilan iki klubun golgesinde ki basarilari hicbir donem kucumseyemezsin. 100 yil once de olsa basaridir bugun de olsa basaridir.

Oyuncu yazinda bilelim. amac ikili tartisma yaratmak degil.

En azindan ogrenmis oldun Aek kim ki yahu sorusunun cevabini !

Yersiz ironileri ve laf sokmaları doğrudan sileceğiz. Misko'nun oyuncu listesini verip "işte hocanın transfer listesi" diye sunmak da ne demek?

GS Basket'in en okunur başlıklarından birisi bu. Herkes mesajlarının içeriğine dikkat etmeli, imla kurallarına da olabildiğince uymaya özen gösterelim.

"GS Basket'in en okunur başlıklarından birisi" denilen başlıkta voleybol konuşabilirsiniz aek'nın büyüklüğünü konuşabilirsiniz ama basketbolla ilgili ironi yapamazsınız. Gerçekten en ironik olay bu olmuş :)

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz, Sen bu yil ki takimimizin oyuncularina git bi bak sonra da gel Dixona laf soylersin. Kaldi ki gecmis dedigin 90 yillardan bu yana hatta bu yil bile Aek avrupada kupa kaldirdi. Hele hele Oly ve Pana gibi basketbol dunyasinda ekol sayilan iki klubun golgesinde ki basarilari hicbir donem kucumseyemezsin. 100 yil once de olsa basaridir bugun de olsa basaridir.

Üstelik AEK bu yıl Yunanistan kupasını Panathinaikos ve Olympiakos'u yenerek kazandı, ayrıca FIBA Şampiyonlar ligi'ni kazandı. Michael Dixon gayet iyi oyuncu, Bahçeşehir'e gelmiş olması ya da takımının lige çıkamamış olması bunu değiştirmiyor.

Dixon ikinci ligde takimini tasiyip sampiyon yapamamis vasat bir skorer. Mac sonucuna bakip attigi skora gore muthis zanneden sig mantiginla super zannebilirsin. Bu tip skorerler ile Giresun Dibcek ayarinda takim olursun.
Olayin ozeti. Altina imzami atarim. Adam gelmis dalgagecer gibi ikinci ligden skorer oneriyo. Trabzondaki Alrighmi ne bi adam var ikinci ligin en iyisiydi superligde trabzonda cekmecede vasat oynayabiliyo iste. Karsisinda mehmet mustafa yok superligde o istatistikleri yapabilsin. Ya gercekten sig mantikli ya da gercekten dalga geciyo. Busene kendi teknik kadrosundaki isimle dunaksamki konusmami yazmistim gozden kaciranlar tekrar okuyabilir. Kendi teknik ekibinden adam Galatasaraya olmaz o diyo.

Belki toplam 4 macini izlemek tanimaya yetmez ben yaniliyorumdur mehmet derin haklidir diye dusunup bahcesehir teknik kadrosundan bi tanidigima bu adam Galatasaraya olurmu diye sordum az once. Oda dalgami geciyosun superligde uzerine takim kurulacak oyuncumu sence o. Yok gorevadami yapacaksan o turde bi oyuncu degil dedi.

Son düzenleme:
Dixon'un Strasbourg'da geçen sene Bahçeşehir'e gelmeden önceki istatistikleri. Bu arada Strasbourg normal sezonu 2. bitirdi.

Screenshot_5.jpg

Ekli dosyalar

• Screenshot_4.jpg
    Screenshot_4.jpg
    31.6 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:

Bu yilki basarisizlik vasat oyunculara amenna diyecegimiz anlamina gelmiyor. Dixon kendisiyle basari kazanilacak bir oyuncu degil. Hardy kadar bile kalitesi olmayan bir adam.

Basarinin eski zamanda kazanilmasi gunumuzde bu takimi basarili yapmiyor. Bologna takimlarinin da kac tane avrupa kupasi var simdi ne haldeler. Gecmis, takimlarinin bugununu degerli yapmaz.

Aeknun bu yil.aldigi avrupa kupasi ucuncu sinif kupa. Eurocupin ceyregi bile etmez kaldiki eurocup sampiyonu Dacka ceyrek finali gecemedi bizim ligde. Fibanin ucuncu sinif kupasini almak basari olacaksa gidelim fibaya on senenin besinde kazaniriz zaten.

Üstelik AEK bu yıl Yunanistan kupasını Panathinaikos ve Olympiakos'u yenerek kazandı, ayrıca FIBA Şampiyonlar ligi'ni kazandı. Michael Dixon gayet iyi oyuncu, Bahçeşehir'e gelmiş olması ya da takımının lige çıkamamış olması bunu değiştirmiyor.

Aek korkusundan eurocupa bile katilamiyor orada pas pas olacagini bildigi icin. Kaldi ki bu yil aldigi kupalar ile Dixon ne alaka.Tam tersi Dixon varken başarılı olamıyorlardı simdi tirt bile olsa kupa aliyorlar. Demek ki Dixon ile degil onsuz daha iyi olunuyormus. Her topu kendisi kullanacak Amerikali ariyorsak bir suru var boyle vasat tiplerden. Dibcekten Walker Antepten Armand Giresundan Byton. Bu takimlardan bir farkimiz olmasin diyorsaniz siz bilirsiniz ben yakistiramiyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Dixon daha önceleri de yazılmıştı AEK ile oynadığımız bir hazırlık maçı sonrasında. Oyun kurucu olarak çok yetersiz, skorer olarak da tek yönlü bir oyuncu, biraz Fitch'vari diyebiliriz hatırlayanlar için. Ben AEK'dan Sakota'yı alırdım eskiden olsa, şimdi bir fikrim yok, bu yıl çok takip etmedim. Ama keşke geçtiğimiz yıl Boynton'u alsaydık, iki yıl önce bizim ikinci ligdeydi sonra Rusya'da Deandre Kane ile aynı takımda ondan çok daha verimli bir oyuncuydu, ben 2-3 defa yazmıştım ama herkes Kane'yi yazarken kimsenin dikkatini çekmedi.

Ben Gerald Robinson, Jordan Loyd gibi pg/skorer isterdim, yanına da David Logan tarzı bir üst akıl :) Sonuçta takımı Oktay Hoca kuruyor, Dixon'u ve diğerlerini az çok takip etmiştir. İsterse alınabilecek bir oyuncu bizim bütçelerde.

Oktay Mahmuti açıklama yapmış: "ödemeler yapılmadığı için oyuncuların gözünde Galatasaray'ın imajı zedelendi, kolay kolay oyuncu bulamıyoruz önce imajı düzeltmek gerek" diye. Haklı adam. Yani 10 milyon bütçemiz olsa ne olur ki? Oyuncuların kafasında maaşlarım zamanında yatacak mı kulüple davalık olur muyuz gibi düşünceler varken ne kadar maçlara konsantre olabilirler? Sonuçta buraya babasının hayrına gelmiyorlar.

Oktay Mahmuti açıklama yapmış: "ödemeler yapılmadığı için oyuncuların gözünde Galatasaray'ın imajı zedelendi, kolay kolay oyuncu bulamıyoruz önce imajı düzeltmek gerek" diye. Haklı adam. Yani 10 milyon bütçemiz olsa ne olur ki? Oyuncuların kafasında maaşlarım zamanında yatacak mı kulüple davalık olur muyuz gibi düşünceler varken ne kadar maçlara konsantre olabilirler? Sonuçta buraya babasının hayrına gelmiyorlar.

Bana iyi kadro vermediler, Haziran oldu daha bir transfer yok diye ağlamayıp neşteri o kadar güzel yerden vurmuş ki. Bu yüzden bu adamı çok seviyorum ve hep Galatasaray'ın başında görmek istiyorum. Oyun yönünden yeni tarza karşı zaafiyetlerini bilsem de, şu açıklamaya rağmen en ufak hata ve yanlışı yönetim ve taraftarın yüzüne vurmaktan geri durmayacağına emin olsam da. Galatasaray'ın her şeyden önce etrafında olan kitleye ve kulüp içinde çalışanlara iyi bir iş kapısı, örnek bir işveren olması lazım. İstersek 1 milyon dolara kuralım, istersek 15 milyon dolara herkesin maaşını gününde aldığı, doğru çalışma ve geçim sıkıntsını, yabancı ülkedeki zorlukları düşündürmeyecek bir kurum olması lazım. Onlarca Cas cezası, onlarca maaş sıkıntısı, onlarca seyircisiz maç. Kazanılan pek tabii ki en nihayetinde Türkiye'ye alındığı gün itibariyle getirilen en büyük Avrupa Kupası oldu ama geri dönüp baktığımda, 3 yıldır çektiğimiz sıkıntıları düşündüğümde diyorum ki, değer miydi? Neyse, artık geçmiş geçmişte kaldı, önüne bakmanın günü.

Bunu 100 kere söylemekten dilim damağım kurudu ama son bir kez daha yinelemek istiyorum. Hayalimdeki Galatasaray ne Fenerbahçe, Efes gibi para babası bir kulüp, ne de Trabzon, Gaziantep gibi yükselmek için kendini nihayetinde batıran bir yapılanma. Sadece Galatasaray'ın kendi yağında kavrulan, altında çalışan herkesin mutlu ve vicdanen rahat olduğu, taraftarı için izlemekten ve takip etmekten, sporcusu içinse çalışmaktan ve oynamaktan keyif aldığı bir kulüp olmasını istiyorum. 2018-19 sezonu ve hiç yoktan Sayın Cengiz'in gelecek 3 yıllık başkanlık sürecindeki tek beklentim, herhangi bir şubemizde maaş sıkıntısı, Cas-FFP cezası, davalık durumlar çıkmaması ve 3 yılın sonunda Galatasaray'ın, Oktay hocanın da bahsettiği kötü imajını toparlayacak bir politika izlemesidir. Emin olun ortalama bir kadroya doğru ve rahat çalışma imkanını sağlar, başına da doğru insanları tayin ederseniz, kurduğunuz pahalı kadrolar ama bir türlü ödemediğiniz maaşlardan çok daha başarılı bir sonuç alırsınız. Hele bu takım o sıkıntıları yaşamayıp bir de güzel oyunla taraftarını yanına çekerse, o zaman bu sene futbolda Ocak sonrası yaşadığımız mucize ve büyük branşı birden fazla branşımıza taşırız. Başarı için bütçe fark etmeksizin her şeyi doğru ve makul yapmak birincil şarttır. Aynı benzer paraları 7-8 yıl harcayan Fenerbahçe basketbol takımının ancak son 4 yılda, doğru koç ve menajerle harcadığı paranın karşılığını almaya başlaması gibi. Aynı ligin ilk yarısında tökezleyen, maaşını alamayan Galatasaray futbol takımının, ligin ikinci yarısıyla bir ''kıyam''a uyanıp en doğru teknik direktör ve biraz rötarlı olsa da bir şekilde ödenen doğru maaşlarla, tüm rakiplerini ezerek nihayetinde şampiyonluğa uzanması gibi. Ne kadar doğruları yaparsanız, sonucunda o kadar fazla ödüllendirilirsiniz. Oktay hocanın bahsettiği gibi bizim de ilk işimiz doğru profesyonelleri şubelere getirip herkesin çalışmaktan gurur duyduğu ve mutlu olduğu bir kulüp inşa etmektir. Ha, geçen süreçte bunun kaçta kaçı gerçek olmuştur, onu da Oktay hoca gibi kulübün içindeki insanlardan dinlemek lazım. Çok güzel yazıyoruz-söylüyoruz ama bunların ne kadar şu ana kadar gerçek oldu, o büyük muamma. En azından halen koltuğunun başındaki isimler, esas hedefe çok da yakın olmadığımızın ispati gibi.

Oktay Mahmuti, popülizmden olabildiğince uzak durup gerçekçi konuşmuş yine. Bu manada Galatasaray basketbolunun görebileceği en kıymetli isimlerden biridir bence, keşke kontratını uzatsak. Ve aşama aşama gideceğimiz 2 yıllık bir yol haritası çıkarsak...

Şu transfer yasaklarıyla anılan kulüp imajını derhal düzeltmemiz, silmemiz ve beyaz bir sayfa açmamız gerekiyor.

Daha once mahmudi hakkinda yazilan haberlere istinaden yazdim. Bu donemde bu konuda henuz bildigim bisey yok
Dedikodulara çok itibar etmemek lazım. Elbette kendi menajerinden daha kolay oyuncu alabilir ama bunda bir art niyet olduğunu ya da olacağını da düşünmüyorum. Kaldı ki Ergin Ataman da Beobasket'ten bir sürü oyuncu almıştır, Ergin Ataman'ın menajerlik şirketi de aynıydı eğer değiştirmediyse.. Beobasket zaten piyasaya çok hakim elbette ki onların oyuncuları da olacaktır. Genel olarak bütün yabancıların aynı menajerlik şirketinden olması bence de yanlış olur mesela, ben tercih etmem. Şirketin adı ne olursa olsun farketmez.

Önemli olan oyuncunun iyi olması hangi menajerlik şirketinden olduğunun bir önemi yok benim için. Sanırım Mahmuti de aynı şekilde düşünüyordur.