2018-2019 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Ben bugün bir haber aldım renktaşlar, bilmiyorum %99 doğru deniliyor. Dün de yazdı gerçi, Theodore... İtalya'dan arkadaşımla konuştum. Theodore bitmiş. Hayırlı olsun Galatasaray'a.

Ben bugün bir haber aldım renktaşlar, bilmiyorum %99 doğru deniliyor. Dün de yazdı gerçi, Theodore... İtalya'dan arkadaşımla konuştum. Theodore bitmiş. Hayırlı olsun Galatasaray'a.

Çok enteresan bir mesaj... Hali hazırda 3 oyuncudan transfer yasağımız var ve önümüzde seçim var. Bırakın transferi koç ile gelecek sezonun planlamasının yapıldığından bile emin değilim. Kaynağınızı daha net paylaşırsanız sevinirim. Saygısızlık olmasın ama trolleme gibi geldi bana neredeyse :)

Teodor bitmismi bilmemde malkovic Isil haric hicbi turkle uzatmak istememis onu napicaz. Tugba kalirsa tabi Istanbulu ister teodor. Ama once tugbanin kalmasi lazim

Bir sporcunun başka bir sporcuyla gönül ilişkisi olması ne kadar normalse buna dayanarak transfer olmasını düşünmek o derece mantıksız. Guidetti Bahar'la üstelik evli ama 3 yıldır farklı takımlarda mücadele ediyorlar. Tuğba başarılı ise kalsın, birini mutlu etmek için değil.

Son düzenleme:
Tugba'nin da kalmasini istemis Maljkovic. Daha cok konusulur. Su secimden sonra ozellikle. Galatasarayimiza kim yararli olacaksa o gelsin.

Theodore'dan çok ciddi verim alır Oktay Mahmuti. Ergence tavırları olmakla birlikte, ciddi karakter koyabilecek de bir isim Theodore. Zaman zaman rakip taraftarlar ve hakemlerle hiç olmaması gereken diyaloglara girmesi eksi puan ama kendini geliştirdiğini de görüyoruz öte yandan. Ayrıca geçen yıl "daha çok pick and roll çalışmalıyım, bu eksiğimi kapamalıyım" gibisinden bir tweeti vardı, hiç unutmuyorum. Zaten hırsı ve gelişime açık olması sayesinde buralara geldi. Öğrenmesi gereken şey, kontrolsüz gücün güç olmadığı/olamayacağı.

Bana kalırsa şu belirsizlikte çok zor transfer ama kesinlikle isterdim.

Bir sporcunun başka bir sporcuyla gönül ilişkisi olması ne kadar normalse buna dayanarak transfer olmasını düşünmek o derece mantıksız. Guidetti Bahar'la üstelik evli ama 3 yıldır farklı takımlarda mücadele ediyorlar. Tuğba başarılı ise kalsın, birini mutlu etmek için değil.
Hicte mantiksiz degil. Bayan takiminda jeferson ve quikli transferlerini gonul iliskileri sayesinde yaptik.

Tugba'nin da kalmasini istemis Maljkovic. Daha cok konusulur. Su secimden sonra ozellikle. Galatasarayimiza kim yararli olacaksa o gelsin.
Ilk etapta Isil ve 3 yabancinin kalmasini istedi sadece. Tugba diger istenenler alinamazsa kalabilcek alternatiflerden.

Arkadaşlar endişeleri anlıyor ve paylaşıyorum fakat belli başlı durumlar var. Bu yönetim ve diğer kulüplerin Başkanları toplanıp Cumhurbaşkanı'na gidiyorlar ve amatör branşlara devlet tarafından destek verilmesi gerekliliğini ifade ediyorlar. Bunun üzerine herkesin bildiği son yasa çıkıyor. Futbolcuların vergi paraları amatör branşlara aktarılacak. Bu parayı da basketbol AŞ kurulması halinde alamıyoruz. Bu sebeple basketbol AŞ durumu ortadan kalktı en azından kısa vade de.

İkinci olarak ne dersek diyelim şubenin içinde bulunduğu bir borç sarmalı söz konusu. Başkanımız Mustafa Cengiz'in anlattıkları doğru. Birinci ağız yöneticilerimizin söylediği isim sponsorluğumuz Odeabank seneye devam ediyor. Parası kırdırılmış. Bunun değişmesi için bu firmayla sözleşmeyi fesh edip tazminat vermemiz gerek. Yani öyle bir sponsorluk anlaşması yapacağız ki hem bu parayı tazmin edecek hem bize para verecek. Şimdi bırakın isimleri, hangi yönetim gelse bu sponsorluğu ülkenin içinde bulunduğu bu şartlarda bulabilir? Önceden bulmuş olsanız dahi kimse şu seçim döneminde imza atmaz.

Ben ve birkaç arkadaşımız sürekli yöneticilerle temas halindeyiz. Herkes şundan emin olsun değerli renktaşlar, Dursun Özbek yönetimine göre fersah fersah iyi yönetiliyoruz. Haa çıta bu mu? Değil elbette ama daha iyisi için zaman gerekiyor.

Bu konuda değerli ağabeyimiz Önder Çiçekoğlu'nun görüşlerini ben merak ediyorum. İnşallah o da fikrini bu konuda bizlerle paylaşır.

Arkadaşlar endişeleri anlıyor ve paylaşıyorum fakat belli başlı durumlar var. Bu yönetim ve diğer kulüplerin Başkanları toplanıp Cumhurbaşkanı'na gidiyorlar ve amatör branşlara devlet tarafından destek verilmesi gerekliliğini ifade ediyorlar. Bunun üzerine herkesin bildiği son yasa çıkıyor. Futbolcuların vergi paraları amatör branşlara aktarılacak. Bu parayı da basketbol AŞ kurulması halinde alamıyoruz. Bu sebeple basketbol AŞ durumu ortadan kalktı en azından kısa vade de.

Bu konuda özür dilerim. Tamamen benim yanılgımmış. Ben Basketbol AŞ kurulursa devletten yardım gelecek sanıyordum, tam tersiymiş. Bu durumda başkanı eleştirmem büyük haksızlık olur. Bunun yanı sıra basketbolcularımızdan "adamlar" diye bahsetmesi ve halen sponsor konusunda bir çözüm bulunamaması ise eleştirilerimin arkasında durduğum hususlar.

Bu konuda özür dilerim. Tamamen benim yanılgımmış. Ben Basketbol AŞ kurulursa devletten yardım gelecek sanıyordum, tam tersiymiş. Bu durumda başkanı eleştirmem büyük haksızlık olur. Bunun yanı sıra basketbolcularımızdan "adamlar" diye bahsetmesi ve halen sponsor konusunda bir çözüm bulunamaması ise eleştirilerimin arkasında durduğum hususlar.

Estağfurullah ne özürü Semih'cim. Tüm arkadaşlarımız bilgi sahibi olsunlar. Hem sen hem ben zaten kişilerden bağımsız şubemiz için neyi daha iyi yapabiliriz diye çabalıyoruz. Hep beraber güzel günlere doğru yönetim ve yönetim anlayışıyla geleceğiz inşallah.

Mustafa Cengiz ya da Dursun Özbek ile bu kulüp yönetilmez hatta sınıfımda öğrenci olsalar, ikisine şu etkileşimli tahtayı aktif hale getir dahi demeyeceğim iki yeteneksiz ve hayal hibecileridir! Terim sayesinde işler yolunda görünüyor ancak zerre spor ya da yöneticilik vizyonu, hedefi olmayan iki adam!

Seneye Terim kalırsa, futbolda en azından ülke sınırlarında mutlu oluruz ancak Avrupa kupalarında ve basketbolda hiçbir umudum yok bu iki çapsızdan...

Basketbol takımı sonuncuya yenilince adam küplere binmiş, ligin ikincisini yenince de bu nasıl bir profesyonellikmiş!
Futbol takımın da ligden düşen Gençlerbirliği'ne yenilmedi mi hem de çıkıp bir de lig lideri Başakşehir'i yendi; bu nasıl bir amatörlüktür böyle deseydiniz ya...

Bu adamlardan muhtar bile olmaz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Mustafa ya da Dursun ile bu kulüp yönetilmez hatta sınıfımda öğrenci olsalar, ikisine şu etkileşimli tahtayı aktif hale getir dahi demeyeceğim iki yeteneksiz ve hayal hibecileridir! Terim sayesinde işler yolunda görünüyor ancak zerre spor ya da yöneticilik vizyonu, hedefi ve karakteri olmayan iki adam!

Seneye Terim kalırsa, futbolda en azından ülke sınırlarında mutlu oluruz ancak Avrupa kupalarında ve basketbolda hiçbir umudum yok bu iki çapsızdan...

Basketbol takımı sonuncuya yenilince adam küplere binmiş, ligin ikincisini yenince de bu nasıl bir profesyonellikmiş!
Futbol takımın da ligden düşen Gençlerbirliği'ne yenilmedi mi hem de çıkıp bir de lig lideri Başakşehir'i yendi; bu nasıl bir amatörlüktür böyle deseydiniz ya...

Savunmak gibi algılamayın ama bugün ki açıklamasını açıp izleseniz ilk sözü diyor ki basketbol futbol gibi değil. Bir kadro kurarsınız ne alacağınızı bilirsiniz kolay kolay şaşmaz. Bu cümleden sonra da lig sonuncusu lig ikincisi olayını söylüyor Başkan. Dursun Özbek ve Mustafa Cengiz'i yan yana getirmek insaflıca değil. İleride ne olur bilinmez ama şu ana kadar her şey ortada...

Son düzenleme:
[FONT=&quot]"Basketbolcuları günlük vererek oynattık. Adamlar lig sonuncusuna yenildiler, çok asabım bozuldu. Sonra lig ikincisini yendiler. Bu olmadı, bu profesyonellik değil. Biz buna saygı duymayız. Onlar kendilerince profesyonel. Basketbolda silkinme hareketi yapacağız. Basketbolda altyapıdan çıkan oyuncuları takviye ederek birinciliğe oynayan bir takım oluşturmak gerekiyor. Amatör sporlarda da disiplin istiyoruz. Olay küçülme değil, doğru harcama. İnşallah Galatasaray'ı fabrika ayarlarına döndüreceğiz. O laf bize ait, seçim sloganımız. Galatasaray'ı hem karakter hem de mücadele değerlerine yönlendireceğiz. Basketbolda da gereğini yapacağız”

Şu açıklamaları yapan adam benim gözümde sınıf başkanı bile olamaz hiç kimse kusura bakmasın. Kendi bile seçileceğine inanmadan aday oldu, tepki oylarını aldı başkan seçildi. Şimdi de futbol takımı şampiyon oluyor kesinlikle başkanımız devam etsin. Şampiyon başkan devam etmelidir filan deniliyor. İyi yönetmek ayrı şey, futbolda şampiyon olmak ayrı şey. Futbolda şampiyon olunursa yönetim de başarılı ilan edilir diye bir algı var ona da hiç katılmıyorum.[/FONT]

Mustafa ya da Dursun ile bu kulüp yönetilmez hatta sınıfımda öğrenci olsalar, ikisine şu etkileşimli tahtayı aktif hale getir dahi demeyeceğim iki yeteneksiz ve hayal hibecileridir! Terim sayesinde işler yolunda görünüyor ancak zerre spor ya da yöneticilik vizyonu, hedefi ve karakteri olmayan iki adam!

Dursun Özbek ile Mustafa Cengiz'i şartları karşılaştırmadan,dikkatli düşünmeden pervasızca yapılan kıyaslama ve eleştiri ama içi tamamen boş eleştiri olmuş kusura bakmayın da Taner bey, yeni yönetimin elini kolunu bağlamak ve başarısız olsun da sonraki seçim de bana yine gün doğsun fesatlığıyla ve hesabıyla hareket ederek temlik koydurmuş üstüne faiz işletmiş yetinmemiş Mart ayı kongresinde ibra edilmek ve aklanmak için evrak üzerin de değişikliğe gidip sahtekarlık yapmış,buna rağmen M.Cengiz ve ekibi biz taraftarın beklediğinden bile daha büyük enkazla karşılaşmasına rağmen arada bir söylemesi dışın da ki ( onuda söylemeli zaten durumun anlaşılması için ) sürekli borç ödemek,her yere takılan borçları karşılamak,bir yandan Özbek'in yalanları ve tutarsız hareketleri yüzünden neredeyse geleceğine kesin gözüyle baktığımız uefa men cezasını cididyetle hazılanıp yaptığı görsel destekli savunmayla o cezayı engellemesi gibi iyi işlerini hiç görmek istemeyip bir insanı gömmeye çalışmak hiç vicdana sığan ve mantıklı bir davranış değil.

Not: M.Cengiz'in tabiiki beğenmediğim ve yetersiz bulduğum yönleri var,umarım o yönlerini de taraftarın çağrısına cevapsız kalmayan kendisi düzeltmeye çalışacaktır,çalışmalı çünkü taraftarın desteğini alanın huzur içinde çalışabileceğini ama o taraftar desteğinden ve sevgisinden mahrum yönetimin rahat çalışamayacağını şu 4 aylık sürede iyice anlamıştır.

Moderatör tarafında düzenlendi: