2018-2019 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Ekrem Memnun hoca görüşme talep ettiğine göre kafasında planlar var. Ama ne kadar basarır hiç bilinmez kalbim hala MAHMUTİ hoca dönsün diye can atıyor.

Benim de hala kalbim Mahmuti dese de o olmuyorsa Ekrem hoca olsun isterim. Ama erkek takimi calistirma konusu biraz muamma. Cok severim onu. Bu yonetimle nasil olacak bi o konudan emin degilim.

Bir süre önce yazmıştım, Ekrem Hoca ve Cem Akdağ Hoca da Galatasaray'ı önemsiyorsa bu dayatmayı kabul etmemeli. Diğer yandan içim de elvermiyor takımın sırf şu yönetimin çakallığı ortaya çıksın diye rezil olmasına. Ekrem Hoca hatırladığım kadarıyla Blatt Efes'ten gönderilince sezonu Efes'in başında tamamlamıştı. Ondan sonra bir Daçka macerası var. Risk alacaksak en fazla alabileceğimiz bu sezon gibi duruyor.

Benim için güzel oyun> iyi skor. Bu sebeple kim iyi bir basketbol izletecekse o gelsin.

Ekrem hoca gayet yapar erkek takımında ama çok soru işareti var kafamda.

Ekrem hoca da Oktay hoca gibi amaç, hedef olmayan bir yere gelmez benim bildiğim. Ekrem hocaya Oktay hocaya veremediklerimizden fazla ne verebileceğiz? Plan, program ne? Bir projemiz var mı? Ne kadar sabredebileceğiz?

İsmi Metin bey açıkladığına göre demek ki kaynağımız söylenmesine izin vermiş :) Evet arkadaşlar Ekrem Memnun koç adayımız hatta koçumuz yüksek ihtimal. Görüşme talebi koçtan gelmiş. Bugün görüşme gerçekleşti büyük ihtimalle ama Ömer Yalçınkaya taş koyabilir bu işe. O yabancı koç peşinde herhalde nasıl alacaksa artık :) Ekrem hoca olmazsa bir yerli isim daha aday var onu şu an yazmayayım.

Ekrem Memnun erkek basketbolda başarısız olduğu için seneler evvel kadın basketboluna geçmişti. Evet koçu seviyoruz fakat bir realite var. Hoş bu ortama kim gelse başarılı olamaz düşüncesindeyim. Yazık koç kendini yakacak. Bu arada düşünülen hem kadın basketbol milli takımını hem bizi çalıştırma şeklinde. Kendisine 2-3 milyon dolar bütçe verebileceğimiz söylenecekti. Bugün büyük ihtimalle el sıkışılmıştır ama son dk pürüz olur mu olmaz mı inanın bilmiyorum. Haftaya sarkacak sanki bu iş...

Şube zaten Ömer Bey'in çiftliği oldu ?
Bi uzak dursun şu şubeden.
Çeksin elini eteğini yeter bıktık artık şubeyi getirdiği şu halden.

Ekrem hoca Galatasaray'a gelmek istiyorsa Kadın Şubesi'ne gelsin.
Ona en çok orada ihtiyacimiz var.

Ömer Yalçınkaya Las Vegas'a gitmiş de ne sıfatla gitmiş onu anlamadım. Gelecek yıl koç olarak kendisini seçtik de ben mi bir şeyleri kaçırdım?

Taze Bilgiler

Arkadaşlar, şube yöneticimiz Ömer Cansever'le az evvel iletişime geçtim. Transfer yasağı, başvuru yapılıp kabul edildiği anda 10 gün içinde kalkıyor yani önümüzdeki hafta yasak kalkmış olacak.

Koç konusunda işin önümüzdeki haftaya kaldığı ve haftasonuna kadar açıklanacağını bildirdi. Yerli ve yabancı 6 aday olduğunu söyledi. Ekrem Memnun ve Hakan Demir bunlardan ikisi. Geri kalan 4 isim kimler bilmiyorum ama yabancı adaylar da var belli ki.

Bu şartlara kim getirilse problem olacak ama Ekrem Memnun olmasa güzel olur yazık adamcağız harcanıp gidecek...

Taze Bilgiler

Arkadaşlar, şube yöneticimiz Ömer Cansever'le az evvel iletişime geçtim. Transfer yasağı, başvuru yapılıp kabul edildiği anda 10 gün içinde kalkıyor yani önümüzdeki hafta yasak kalkmış olacak.

Koç konusunda işin önümüzdeki haftaya kaldığı ve haftasonuna kadar açıklanacağını bildirdi. Yerli ve yabancı 6 aday olduğunu söyledi. Ekrem Memnun ve Hakan Demir bunlardan ikisi. Geri kalan 4 isim kimler bilmiyorum ama yabancı adaylar da var belli ki.

Bu şartlara kim getirilse problem olacak ama Ekrem Memnun olmasa güzel olur yazık adamcağız harcanıp gidecek...

Bunlar bu çapla Hakan Demir'i getirir. Yabancı olayı da bana komik geliyor, kesin basketbol koçumuymuş o adaylar tekrar bir araştırsınlar..? Sonra Sırbistan'dan normal bir adamı Koç diye getirmesinler :). Bu arada benim tercihim her zaman rüştünü ispat etmiş belli bir kariyeri olan yabancı koç ama onu da bu arkadaşlar getiremez maalesef.

İvanovic olayı ne olmuş acaba :)

Hakan Demir ismi Ergin Ataman tarafından önerilmiş onu da söyleyeyim :) Eski yardımcısı Yağızer'i tavsiye etmemiş. Bu kadar söyleyeyim...

Hakan Demir ismi Ergin Ataman tarafından önerilmiş onu da söyleyeyim :) Eski yardımcısı Yağızer'i tavsiye etmemiş. Bu kadar söyleyeyim...

Yok artık.
Hakan Hoca da mı Ergin Hoca gibi para almadan! çalışacakmış.
Ondan mı önermiş Ergin Hoca, Hakan Hoca'yı?

Ben olsam Ömer Uğurata'ya giderdim.
Kadın Şube de nasıl genç hoca getirdim ise risk alır Erkek Şube'de de getirirdim.
Ama bu cesaret işi.
Efe Hoca'nın getirilmesinde cesaret olmadığını hepimiz biliyoruz.
Neyse...

Taze Bilgiler

Hakan hoca gelirse ŞANLI GALATASARAY BASKETBOL takımı kümede kalmaya oynar. Ergin hoca da zaten dibe batmış konumda olan şube ye daha da sıvamak için bir öneri yapmış. Ekrem Memnun hoca olsa bari hakan hocadan daha iyi olur en azından.

Konunun ilk açıldığı yazılara baktım da Oktay Hocamın elinde nasıl bir kadro şekillenir diye konuşmuşuz. Şimdi ise Oktay MAHMUTİ hocamın tırnağı olamayacak antrenörleri GALATASARAY BASKETBOL takımı başantrenörü olarak konuşmak durumunda kalıyoruz.Sonumuz hayrolsun.

Efe Güven'e zerre itirazım yok. Arkadaşlar ısrarla oynattığı oyun hariç eleştiriyorlar. Kimse bu adam alt takımlarda takımlarına ne oynatıyordu ve takımlar o'nun tarzını yansıtıyor muydu gibi detayları değil alt yapıdan kimse çıkmıyora takılıyor. Çıkmaz çünkü alt yapıda yetenekli tüm oyuncular başka takımlarda.

Efe Güven'e zerre itirazım yok. Arkadaşlar ısrarla oynattığı oyun hariç eleştiriyorlar. Kimse bu adam alt takımlarda takımlarına ne oynatıyordu ve takımlar o'nun tarzını yansıtıyor muydu gibi detayları değil alt yapıdan kimse çıkmıyora takılıyor. Çıkmaz çünkü alt yapıda yetenekli tüm oyuncular başka takımlarda.

Galatasaray kadın basketbol alt yapısı en iyilerden biridir. Potansiyelli bir çok oyuncu alındı ama hepsinin hali ortada.

Eskişehir basket’den boşa çıkan 2 basketçi ile anlaşma sağlandı.Transfer yasağının çözümü sonrası açıklanacaktır

(via@suatbora)