2018-2019 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Fibayi baglamayan kisiler arasi on protokol demek daha mantikli! Transfer yasagi kaldirilmadigi surece resmi hicbir musabakada o oyuncuyu parkeye cikaramazsiniz. A4 kagidigina yazilmis onemsiz seyler diyelim simdilik yapilan yerli transferlerin aciklamasi!

Anladım. Bu yasak kalkmadığı sürece yaptığımız anlaşmaların hiç önemi yok o zaman. Bu arada beşiktaş'ın da varmış yasağı. Onlarda da durum vahimleşiyor bizim gibi.

Can Bey dusunun basketbolcuyuz ikimizde, teklif geliyor Galatasaraydan ve x bir takimdan ikimize, arastiriyoruz ki Galatasarayin transfer yasagi var! simdi hic kimse enayi degil, transfer yasagi neden olur ? oyuncunun alacagini odememissinizdir. Niye Galatasarayin teklifini kabul edelim ki ?

Transfer yasagini kaldiramayan yonetim mi olur ? Gidin transfer yasagini kaldirin guldurmeyin insanlari kendinize.

Bazılarımızın nefret ettiği Oktay Mahmuti bu durumları 1-2 aydır yaşayıp görevi en sonunda bırakma kararı almıştı. Şu durumda değişen tek şey Oktay hocanın gidip Ertuğrul hocanın gelmesi :))

Eurohoops, Alen Omic diyor?

Galatasaray, geçtiğimiz sezonu Kızılyıldız’da tamamlayan Sloven pivot Alen Omic ile ilgileniyor.

(via: @BballSphere)

Son düzenleme:
Açık konuşayım, Costello yerine Omic'i tercih ederim. En azından Avrupa basketbolunu biliyor, yıllardır Eurocup seviyesinde fena sayilmayacak işler yapıyor.

Son sezonlarında Euroleague'de de şans buldu. O seviyelerde yetersiz olduğu için muhtemen forum olarak eleştirilecek ancak bizim bu seneki hedeflerimiz düşünüldüğunde bence yeterli bir adam. 2 sene önce yarı finalde Canaria'yı elediğimizde Eurocup'un en etkili uzunlarından birisiydi. Ayrıca Ertuğrul hocanın Buva ile yakaladığı uyum düşünüldüğünde bence Omic, Costello'ya göre daha uygun bir profil.

Costello'ya gelince herkesin istatistik kastıği D-league'de bile 8-9 sayı ortalamayla oynadığı düşünüldüğunde hücum anlamında ne kadar kısıtlı bir oyuncu olduğu ortaya çıkıyor. Savunma anlamında Omic'ten daha fazlasını vereceği aşikar ama kısa sürelerde ciddi faul problemine girme ihtimali de bir hayli kuvvetli. R.Christmas, Costello'ya göre çok daha fazla tercih edilebilecek bir adamdı, o bile Avrupa basketbolunda sudan çıkmış balığa döndü.

Omic-N'dour pota altı bizim seviyelerde iş yapar.

Son düzenleme:
Kafadaki plan nasıl bilmiyorum ama Omic bizim bütçemizdeki bir takım için bence de kötü tercih olmaz. Savunma defektleri olsa da hücumda opsiyon olabilecek bir oyuncu. Gran Canaria döneminde de kendisini istemiştim ama Efes almıştı.

edit: Ayrıca kafadaki planda Omic varsa 4 numaraya alınacak oyuncu savunma açısından daha titizlikle seçilmeli bence.

Son düzenleme:
Kafadaki plan nasıl bilmiyorum ama Omic bizim bütçemizdeki bir takım için bence de kötü tercih olmaz. Savunma defektleri olsa da hücumda opsiyon olabilecek bir oyuncu. Gran Canaria döneminde de kendisini istemiştim ama Efes almıştı.

edit: Ayrıca kafadaki planda Omic varsa 4 numaraya alınacak oyuncu savunma açısından daha titizlikle seçilmeli bence.

Hem savunması iyi olacak hem pota altını bosaltacak şutu olan 4 numara lazım.
Cameron Oliver :) :)

Bizim bütçemizdeki takımların daha atletik, çember savunucusu oyunculara yönelmesi lazım. Savunması olmayan uzunlarla yola çıkarsak sene sonu saç baş yolarız.

Bizim bütçemizdeki takımların daha atletik, çember savunucusu oyunculara yönelmesi lazım. Savunması olmayan uzunlarla yola çıkarsak sene sonu saç baş yolarız.
Buna da yanlış bir bakış açısı diyemem. Bütçeler küçüldükçe atletizmi daha ön plana çıkarmaya çalışmanın daha efektif olabileceğini düşünüyorum genel olarak.

Hem savunması iyi olacak hem pota altını bosaltacak şutu olan 4 numara lazım.
Cameron Oliver :) :)

Cameron Oliver’in avrupada herhangi bi maçını izleyen var mı aramızda neden böyle bel bağlandı herkes tarafından? Mesela ben izlemedim, ancak izleyen değerli insanların bazıları adam değişerek savunan takımında kısaların karşısında iyi durduğunu yazmışlar ama bu kadar sadece. Bu adam nası savunmacı ilan edildi anlamadım. Draft raporlarından ediyosak tüm dünyanın gözü önündeki wiggins de savunmacıydı hali ortada. Böyle bi bel bağlamaya gerek olduğunu düşünmüyorum zira ne düşünüldüğü de belli değil. Ayrıca webster+klobucardan sonra 4 numaran şut atmalı aynı zamanda. Ama son senesinde özellikle baya kötü şut atmış yine okuduğum kadarıyla. Evet 5 numara için ağır ayakları olan isimler geçti hep o yüzden atlet bi uzun olması beni de bi cezbetti ama ne olursa olsun EuroCup oynayacağız, ligde hedefimiz de 6. Sıradır diye düşünüyorum Beşiktaş’ın da bu hale gelmesiyle birlikte. Webster bence garanti oyuncu değil, o da risk. Klobucar’ın bu seviyede şut atamadan yapıp yapamayacağı muallak, o yüzden bu adamda garanti ne gördük bilmiyorum. Highlightslarda şut atmış, izleyen adam iki sezondur felaket atıyor diyor. Ben anlamadım kafam karıştı valla cidden izleyen varsa anlatsın. Twitterda gündeme getirenler bu çocuk 4 mü 5 mi bilmiyor daha bana baya garip geliyor.

Son düzenleme:
En son ne zaman savunma takımımız oldu ki bizim? Yine nerde savunma özürlü oyuncu varsa buluruz, sonra rakipler boş potaya smaç basar, üçlüğe el uzatan olmaz vs. Her sezon aynı hikaye..

Gerçi bu yönetimle kadro kurulursa ona bile şükretmemiz lazım. Eleştirmek ne haddimize!

Avellino'ya falan da oyuncu kaptırıyorsak şube kapanmış kadar olmuş demektir. Bundan daha alt seviye var mı?

Hollis Thompson gelirse kaliteli bir transfer olur. Tekrar daha üst seviyeye çıkmak istiyorsa burada kendini tekrardan kanıtlaması lazım. Alen Omic'e ise hiç sevinemedim açıkçası. Çok spesifik bir oyuncu. Çevresini iyi donatmanız lazım. Alternatifli bir kadroda iyi bir silah olabilir ama bizim gibi seviyesi düşük alternatifi az bir kadroda defoları çok ortaya çıkacaktır. Arkasındaki oyuncunun da Ege olacağını ve 6.yabancı almayacağımızı da düşünürsek pota altındaki halimiz geçen seneden hallice olur.

Şu ana dek ismi geçen oyunculara bakarsak, teknik heyetin bir kadro planlaması yok. Eldeki bütçeyle kimi alabilirsek almaya çalışıyoruz. Artık kim evet derse...

Hollis Thompson bir süredir istenen bir isim, geçen sene 500 bin dolara oynamış ama Oly'de bekleneni veremediği için 300-350 arasına bitirmeyi hedefliyor bizimkiler.
Costello defteri henüz kapanmadı tahminimce menajerler çıkarttırdı haberi, Avellino'dan daha çok para verip Eurocup da oynarken bize gelebilir bence hala. Omic önerilen bir isim ama şimdilik istendiği falan yok öncesinde 3-4 oyuncu var bildiğim kadarıyla eğer Costello işi olmazsa.

Ben uzun zamandır Ağustos ayından önce takım kurduğumuzu hatırlamıyorum. Eurocupı aldığımız sezon dahil. Kadrosunun yarısı ve fazlası ortada olmayan 9 kulüp var şu an. İlk sekiz içinde gösterilen ve büyütülen KSK, BJK, Sakarya ve Banvit beni zerre korkutmuyor. Play off için 5 milyon usd bütçeye ihtiyaç yok.
Son olarak da biz Can Topsakal ile eurocupı aldıysak yönetimin sahadaki oyun etkisi sınırlı demektir.
Belki düşeriz geleceği bilemem, ben zerre kadar düşmeye ihtimal vermiyorum onu baştan yazayım. Ancak daha kadro oluşmadan bu kanıya varanlarda, GS taraftarının hali diye kendileriyle dalga geçirtenlerde artık iyi niyet aramıyorum.
As olan Galatasaraydır. Mahmudi değil.

Ortaya atılan bir fikri niye hemen Galatasaray düşmanlığına, sizin görüşlerinize bir saldırıya çeviriyorsunuz anlamıyorum. Bunu genel yazıyorum abi senin devamlı yaptığın bir şey diye söylemiyorum yanlış anlaşılma olmasın ama bana attığınız şu mesaj gereksiz netlikte. O zaman cevap vereyim bende

1- "Uzun zamandır Ağustos'tan önce kadro kurmuyoruz" cümlesi ne kadar kötü yönetildiğimizin direk bir kanıtı değil mi zaten? Geçmiş dönemde yapılan transfer yanlışları, şuan karşı karşıya kaldığımız transfer yasakları biraz da bu yanlışın sonucu değil mi? Haziran, Temmuz ayındaki piyasanın genişliğiyle, Ağustos ayındaki piyasanın genişliği bir mi? Peki neredeyse Ağustos ayına kadar koçumuzun belli olmadığı kaç sezon oldu, Ertuğrul Erdoğan gibi vasat bir koçla başladığımız kaç sezon vardı bu sezonlar içinde? Ağustos ayına kadar tek yabancı almadığımız kaç sezon oldu?

2- 5 Milyon orada lafın gelişi söylenmiş, üstelik beklentinin üstü diye söylenmiş bir cümle zaten. Elbette daha az bir bütçemiz olacak, elbette o düşük bütçelere iyi kadro kurulabilir ama Ağustos ayına kalırsan seçeneklerin azalıyor işte. Webster'in bize kalması mucize mesela bence yazdım daha önce.

3- Kimse geleceği bilemiyor tabi ki ama şuan elinde hiçbir şey olmayan takım için şampiyon mu oluruz desin insanlar? Webster tarzı bizi mutlu edecek başka oyuncular da gelir şu kısıtlı piyasada bizde( en azından bende) fikrimizi değiştiririz. Bunda bir düşmanlık, kötü niyet nerede abi Allah aşkına?

4- As olan Galatasaraydır elbette ama bunun olmayan kadroyu yorumlamakla ne alakası var?

Hollis Thompson bir süredir istenen bir isim, geçen sene 500 bin dolara oynamış ama Oly'de bekleneni veremediği için 300-350 arasına bitirmeyi hedefliyor bizimkiler.
Costello defteri henüz kapanmadı tahminimce menajerler çıkarttırdı haberi, Avellino'dan daha çok para verip Eurocup da oynarken bize gelebilir bence hala. Omic önerilen bir isim ama şimdilik istendiği falan yok öncesinde 3-4 oyuncu var bildiğim kadarıyla eğer Costello işi olmazsa.

Teşekkürler Tanju Bey, açıklamarınız kulubün transfer politakasının şimdilik kötü olmadığını gösteriyor. Hollis transferinde durum ne acaba sizce olur mu? Bu sene bizi heyecanlandiracak bir transfer olur bence gelirse.

Hollis işi bir an önce halledilir umarım.
Castello ve Omic arasında da kimi tercih edeceğimi bilemedim.
Ben olsam 5e boşta ise Vidmar'ı koyarım.
En azından ne alacağımız belli bir oyuncu.
Ama sanırım paramiz yetmez onu almaya...