2018-2019 Spor Toto Süper Lig

Ilhan Cavcav Sezonunda Genclerbirligi kume dustu. Lefter Sezonunda acaba Fener mi ? Simdi olmaz olmaz diye bir durum soz konusu degil. Ingilizlerin en sevdigim sozudur aslinda bu bir bakima "Never say never "

Diyelim ki kume dustuler, ne mi olur ? Ligin maddi degeri dusecektir. Maclarin yayin hakkini alan firma indirim isteyecektir. P.t.t 1. Lig degeri artacaktir. Ulke de Psikologlar donemin en yuksek cirolarina ulasacaklardir. Ekstra Fb taraftarlari bunu tetikleyecektir.

Simdi kendi kendime sordum. Cevabini veremedim. Dusmesini istiyormuyuz gercekten ? Ben isin isinden cikamadim. Muazzam dalga konusu bu ama sonrasi trajikomik herkes acisindan.

Bir de soyle bir durum var, ayni durumda biz olsaydik Allah etmesin, Fblerin buyuk cogunlugu 100 yilin dalgasini gecerlerdi ve 100 yil surerdi en az :)

Sahi sizlerede sorayim 100 de 100 kume dusmesini istermiydiniz ?

İlla Fb değil Galatasaray'lı olmama rağmen Galatasaray'ın da veya Bjk'nin de 1 kereliğine küme düşmesi hiç yaşanmadığı için bir merak konusu.Bu 3 büyüklerden biri küme düşse neler olur diye merak ediyor insan.Fb'ye gelince düşsünler bakalım,bazen dibi görmek gerekir,böyle bir şey olursa başarının kıymetini anlarlar ve başarıya daha aç olurlar.

Ben üzerlerinde ki bu uğursuzluğu,kötü enerjiyi atarlarsa ve bu sezon düşmezlerse 2020'li yıllara Fb'nin damga vuracağını düşünüyorum,her çöküşün bir yükselişi vardır.Kötü olan bu şekilde yönetilirsek 2020'li yıllarda bizim çöküş dönemimiz olabilir.Bu yüzden erken seçim diyorum bu yüzden #MustafaCengizİstifa diyorum.

Bu olay artık ciddi olarak ihtimal dahilinde çünkü 17.haftadayız artık. Bahsi geçen takım hiç kazanamıyor aylardır. Mucize eseri kazandıkları 2 maç da olmasa sanırım ilk yarıyı galibiyet alamadan kapatan tek takım olacaklardı.
Eğer devre arası en az 4 transfer yapmaz, mevcut kadroya da bir etkide bulunamazlarsa bu takım, daha doğrusu bu oyuncular küme düşer. Ligin zaten bi kalitesi kalmadı benim gözümde. Üç büyükler birbirinden beter. İyice kör dövüşüne döndü lig, herkes herkesi yeniyor. Başakşehir’in sağlıklı sistemi ve malum yapısı olmasa lider her hafta her el değiştirirdi.

Cidden uzun yıllardır bu kadar kalitesiz saçma bi lig izlememiştim. Beşiktaş 4 lendi, yenmeyeni dövüyorlar. Fenerbahçe ciddi anlamda küme savaşı veriyor. Galatasaray çok güçsüz aciz kalıyor. Başakşehir top oynamıyor, 3 haftadır da kazanamıyor ama hala farkla lider. Cidden böyle iğrenç bi sezon görmemiştim.. İşin tuhafı Avrupa’da da benzer şeyler yaşanıyor. Madrid Barcelona şimdiden yıllık mağlubiyet kotalarını doldurdular, aşmak üzereler. Münih hala tam toplanamadı anca ilk 4 e tırmanmaya başladı. City de bugün evinde Palace’a 3 lendi.. Juventus, PSG çerez liglerinde film çekmeye doğru gidiyorlar pes13 tadında.. Allah liglerin sonunu hayır etsin.

Mersun Manal geliyor, rakipler titriyor
Menerbahçem mefans yapmaz, yaptırır
Mali Moç başkanım vizyon fışkırıyor..

Maziz başkan nerdesin, yok mu şike falan :(

Artik dalgasini bile gecemiyorum. Belli bir sey surekli ayni sekilde devam ettiginde bikkinlik olusuyor insanda. Dusecekse duser cok cok Ali Kocu kurban ederler bayramda ahahaha :)

O kadar igrenc bir gulusum var ki rahmetli Erol Tas gorse cildirirdi :) Bir fenerliye denk gelsem basima beyzbol sopasiyla vurup oldurebilir :)

Allah askina son bir espiri yapayim izin verin :)

Koc Holdingten son dakika aciklamasi : Ali Koc suresiz olarak evlatlik verilmistir :) :) :)

İmparatorlar imparatoru Ersun Yanal 3 maç 1 puan , 0 galibiyet. İkinci yarı da böyle devam, Mart gibi çok gülücez. Hem kendi halimize hem Fener’e, en çok Fener’e.

fenerbahçe iyice dibi görmek istiyor anlaşılan. sadık bizim ahmet çalık kadar bile olamaz.
neustatder (yada nasıl yazılıyorsa) ve Roman dan kötü değildir diye düşünüyorum.

İmparatorlar imparatoru Ersun Yanal 3 maç 1 puan , 0 galibiyet. İkinci yarı da böyle devam, Mart gibi çok gülücez. Hem kendi halimize hem Fener’e, en çok Fener’e.
yanlış istatistik.
4 maç, 2 beraberlik ligde, Erzurum ve Alanya
1 galibiyet 1 yenilgi kupada.. Galibiyet kimeydi hatırlamıyorum.
sonuçta b...n istatistik o ayrı..

Fbliler Ersun Yanalı ilah gibi görüyor. Ama bence overratedin tanımı bu adam. Kariyerinde 1 kupası var sadece. Trabzonspor'da yaptıklarını gördük neredeyse küme düşürecekti takımı. Zaten şampiyon olduğu sezonda da nasıl şampiyon olduğunu gördük. Fatih Hocanın siyasi operasyonlarla takımdan ayrılması, Bjk'nin feda sezonları, uzatma dakikalarında kazanılan bir sürü maç, bir sonraki sezon 4. yıldız mücadelesi olsun diye Fb'nin şampiyon yapıldığını herkes biliyor.

Zaten bunların efsane başkanları Aziz ne demişti? "Ersun mu kazandı şampiyonluğu oyuncular kazandı, biz şampiyonluğu Ts maçında kazandık o maçtan sonra 1 tane genç oyuncu oynatmadı, almış eline bir tane bilgisayar. Bilgisayarla şampiyonluk mu kazanılır?"

Fbliler sanıyor ki Ersun gelince yine şampiyon olacağız falan. Yok öyle bir şey. Artık Fatih Hoca var. Artık Aziz gibi hakemlerin soyunma odasını basan mafya kılıklı yöneticiler yok. Aziz gittikten sonra Fb'nin 17. olması tesadüf değildir herhalde. Aslında sonuncu olmaları gerekiyordu Bursa, Başakşehir, Galatasaray vs. maçlarında yenilmesi gerekiyordu eğer VAR adaletli olsaydı.

Fbliler Ersun Yanalı ilah gibi görüyor. Ama bence overratedin tanımı bu adam. Kariyerinde 1 kupası var sadece. Trabzonspor'da yaptıklarını gördük neredeyse küme düşürecekti takımı. Zaten şampiyon olduğu sezonda da nasıl şampiyon olduğunu gördük. Fatih Hocanın siyasi operasyonlarla takımdan ayrılması, Bjk'nin feda sezonları, uzatma dakikalarında kazanılan bir sürü maç, bir sonraki sezon 4. yıldız mücadelesi olsun diye Fb'nin şampiyon yapıldığını herkes biliyor.

Zaten bunların efsane başkanları Aziz ne demişti? "Ersun mu kazandı şampiyonluğu oyuncular kazandı, biz şampiyonluğu Ts maçında kazandık o maçtan sonra 1 tane genç oyuncu oynatmadı, almış eline bir tane bilgisayar. Bilgisayarla şampiyonluk mu kazanılır?"

Fbliler sanıyor ki Ersun gelince yine şampiyon olacağız falan. Yok öyle bir şey. Artık Fatih Hoca var. Artık Aziz gibi hakemlerin soyunma odasını basan mafya kılıklı yöneticiler yok. Aziz gittikten sonra Fb'nin 17. olması tesadüf değildir herhalde. Aslında sonuncu olmaları gerekiyordu Bursa, Başakşehir, Galatasaray vs. maçlarında yenilmesi gerekiyordu eğer VAR adaletli olsaydı.

Yok hocam böyle birşey. Neden herkes kaybettikten sonra hemen kendilerine operasyon yapıldığını söylüyor? Bu lafım herkese, kimse sadece kendi üstüne almasın. Nisanda garantiledik şampiyonluğu, 1 maç, 2 maç, 3 maç... hangisi şans? 10 kişi ile Beşiktaşa karşı 2 golümüz verilmedi berabere kaldık. Sivas maçında rakip topu hakemin 2 metre önünde eliyle çıkardı, penaltı verilmedi, devamında haksız kırmızı gördük, Eskişehir maçında rakip küfüretti Caner kırmızı görüp ceza aldı, aynı hafta kırmızı gören Gökhan Zan ceza almadan ertesi hafta oynadı. O sene operasyon olmadı yani bence.
Aziz Yıldırım a bakma, madem oyuncular şampiyon yaptılar, sonraki sene neden yapamamışlar?
Bu sene şampiyonluk bekleyen futboldan anlamıyordur. Ligde ilk 5 e girmesi mucize sayılabilecek bir kadro var malesef şu anda.
Ersun Yanal, bence kesinlikle overrated da değil senin dediğin gibi, Denizli, Manisa, Eskişehir ve Gençlerbirliği ile başarılı sonuçlar almıştır. Gençlerbirliği ile uefa da şimdi tam hatırlayamasamda sporting lisbon vs gibi takımları yenip çekerek finalde o senelerin avrupada en iyi takımlarından olan valencia ya uzatmalarda elenmişti.
Milli takımda da Hakan Şükür mafyası başını yemeseydi başarılı olabilirdi.

Yok hocam böyle birşey. Neden herkes kaybettikten sonra hemen kendilerine operasyon yapıldığını söylüyor? Bu lafım herkese, kimse sadece kendi üstüne almasın. Nisanda garantiledik şampiyonluğu, 1 maç, 2 maç, 3 maç... hangisi şans? 10 kişi ile Beşiktaşa karşı 2 golümüz verilmedi berabere kaldık. Sivas maçında rakip topu hakemin 2 metre önünde eliyle çıkardı, penaltı verilmedi, devamında haksız kırmızı gördük, Eskişehir maçında rakip küfüretti Caner kırmızı görüp ceza aldı, aynı hafta kırmızı gören Gökhan Zan ceza almadan ertesi hafta oynadı. O sene operasyon olmadı yani bence.
Aziz Yıldırım a bakma, madem oyuncular şampiyon yaptılar, sonraki sene neden yapamamışlar?
Bu sene şampiyonluk bekleyen futboldan anlamıyordur. Ligde ilk 5 e girmesi mucize sayılabilecek bir kadro var malesef şu anda.
Ersun Yanal, bence kesinlikle overrated da değil senin dediğin gibi, Denizli, Manisa, Eskişehir ve Gençlerbirliği ile başarılı sonuçlar almıştır. Gençlerbirliği ile uefa da şimdi tam hatırlayamasamda sporting lisbon vs gibi takımları yenip çekerek finalde o senelerin avrupada en iyi takımlarından olan valencia ya uzatmalarda elenmişti.
Milli takımda da Hakan Şükür mafyası başını yemeseydi başarılı olabilirdi.
O sene Fb ciddi anlamda kollamıştı hatta Trt Stadyum programı 15 dakikalık video yapmıştı Fb lehine olan pozisyonları. Tek Yürek adlı youtube hesabı askıya alınmasaydı sana o videoları atacaktım. Fb evet o dönem iyi top oynuyordu ancak son dakikalarda Fener gol atana kadar hesabı maçlar oynandığını unutmadık. En az 4-5 maçı Fb o şekilde kazandı. Ayrıca rakibi de yoktu. Bizim siyasi operasyonlarla hocamız koparıldı milli takıma gitti. Yerine gelen Mancini Türkiye Ligi'ne uyum sağlayamadı sezon ortasında geldiği için. Beşiktaş desen oyuncularına menemen yedirmekle meşguldü. Başakşehir, Kasımpaşa gibi takımlar o zaman piyasada yoktu. Yani rakibi olmadan stressiz bir şekilde kazandı. Fb bir de tek kulvarda oynadı o sezon. Avrupa'da yoktu, kupadan da elenmişti Fethiye diye bir takıma. Biz 3 kulvarda oynarken hatta Madrid'li Juventus'lu gruptan çıkmışken, Türkiye Kupası'nı almışken Fb tek kulvarda gidiyordu.

Ben alınan kupalara bakarım. Aykut Kocaman'ın bile Ersun'dan fazla kupası var. Milli takımda zaten başarısızdı, oyuncuları seçmede olsun oyunculara iletişimi olsun zayıf bir hocaydı. Kötü bir hoca değil ancak çok abartılıyor yani. Ligin en iyi ilk 3 hocasına bile koymam onu.

Trabzonun sağ bek bölgesinde sahayı mı ıslatmışlar napmışlarsa ikidir kaydılar ikincide de salak saçma gol yediler Arda tosunundan çalım yiyip. Ne uyuz bi şanstır bu Başakşehir geçmiş yıllardaki fener balı gibi.

Başakşehir gibi 35 lik adamlarla başarı geleceğine Trabzon gibi gençlerle yenilirim daha iyi.Devletin en başındaki kalkıp Başakşehire destek isteyeceğine Eskişehir, Samsunspor, Kocaeli, Ankaragücü ve Sakarya gibi takımlara destek vermemesi ilginç.Çocukluğumda izlediğim takımların bu hale düşmeleri üzücü.