2018/2019 Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi

2018/2019 sezonu Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi maçları, ligdeki diğer takımlardan haberler.

Geçtiğimiz sezonu son 2 sırada tamamlayan Uşak Sportif ve YeşilGiresun Basket takımları küme düşerken, Türkiye Basketbol Ligi'ni ilk 2 sırada tamamlayan Türk Telekom ve Afyon Belediyespor, Basketbol Süper Ligi'ne yükselen takımlar oldu.

Kura çekimi Ağustos'ta yapılacak.

Geçtiğimiz sezon beIn Sports'tan yayınlanan mücadeleler ise bu sezon Tivibuspor'dan canlı yayınlanacak.

Takımımıza zorlu maratonda başarılar diliyoruz.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin 2018-2019 sezonunda mücadele edecek takımlar netleşti.

Türkiye Basketbol Federasyonundan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde 2018-2019 Sezonu’nda ligde yer alacak 16 takımın içerisinde Afyon Belediyespor, Anadolu Efes, Bahçeşehir Koleji, Banvit, Beşiktaş Sompo Japan, Büyükçekmece Basketbol, Darüşşafaka, Fenerbahçe, Galatasaray, Gaziantep Basketbol, İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Pınar Karşıyaka, Sakarya Büyükşehir Belediyespor, TOFAŞ, Trabzonspor, Türk Telekom.

https://skor.sozcu.com.tr/2018/07/2...nde-mucadele-edecek-takimlar-netlesti-756109/

Ligin kura çekimi yarın gerçekleşecek. Şimdiye kadar Beinsports çatısı altında ligleri izleyebilirken bir anda Hido önderliğinde Tivibuspor'a yayın verildi. Açıkçası bu durum çok canımı sıktı. Beinsports yan oda ile beraber 120'ye yakın her ay para alıyor birde Tivibuspor çıktı şimdi de. Umarım netten izleyecek bir abonelik sistemi geliştirilir yoksa ligin izlenirliğinin düşeceğini düşünüyorum. Digitürk ile Tivibu arasında epey bir abone farkı olduğu da gerçek.

Son düzenleme:
Ligin kura çekimi yarın gerçekleşecek. Şimdiye kadar Beinsports çatısı altında ligleri izleyebilirken bir anda Hido önderliğinde Tivibuspor'a yayın verildi. Açıkçası bu durum çok canımı sıktı. Beinsports yan oda ile beraber 120'ye yakın her ay para alıyor birde Tivibuspor çıktı şimdi de. Umarım netten izleyevek bir abonelik sistemi geliştirilir yoksa ligin izlenirliğinin düşeceğini düşünüyorum. Digitürk ile Tivibu arasında epey bir abone farkı olduğu da gerçek.

Bütün ligler tek bir yayıncı kuruluş altında birleşsin fiyatı artırsınlar bari. Hem ona hem diğerine para vermesinler. Gerçi ben İp tv kullanıyorum bana bir sıkıntı olmaz da.

Trabzon çekilecek büyük ihtimalle. yerine inş selçuklu gelir.. bursaspor gelirse kötü olur. iki bursa takımı gereksiz olur lig de.

Demirden korkan trene binmeyecek bu kadar bu lig bu kadroyla oynanacaksa ilk 5 haftadaki rakiplerle de diğer rakiplerle de muhakkak oynayacağız
niye ilk 5 haftayı baz alıyorsunuz anlamadım takım çalışsın yeter iyi işler çıkacağına eminim

İlk 5 haftayı baz almadım aslında. Fikstür bana tamamen zor geldi takımlara bakınca ama uzun uzadıya yazmamak için ilk 5 diye kestirip attım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Anadolu Efes

Shane Larkin - Vasilje Micic - Doğuş Balbay
Rodrigue Beabouis - Buğrahan Tuncer
Krunoslav Simon - James Anderson - Birkan Batuk
Brock Motum - Adrien Moerman - Metecan Birsen
Bryant Dunston - Tibor Pleiss - Sertaç Şanlı

Lig için bakacak olursak kadroda 5, dışarda 1 yabancı lisanslı olacak. Efes'in 9 yabancısı var. Dunston, Larkin, Beabouis, Motum büyük ihtimalle lisans çıkacak 4 yabancı. Anderson'a da çıkacağını tahmin ediyorum. Sonuncu lisans da muhtemelen Pleiss olur.

Afyon Belediye

Marcus Knight - Earl Colloway - Serkan Menteşe
Tyrus McGee - Kerem Gülmez
Andrew White - Altan Erol
Edgaras Zelinois - Cevher Özer
Jamelle Hagins - Cemal Nalga - Yunus Emre Akçay

Lige keyif veren bir takım olacaklar bence. Earl Colloway transferine çok anlam veremesem de iyi yabancılar seçtiler. Takımı biraz da Knight'ın oynayacağı oyun belirleyecek.

Bahçeşehir Basketbol

Quino Colom - Yiğitcan Turna - Ata Kahraman
Andy Rautins - Can Altıntığ - Alper Özcan
Chris Babb - Emir Preldzic - Fatih Cantitiz
DJ White - Hadi Özdemir
Marcus Slaughter - Hakan Yapar

Aslında olmaları gereken yer ikinci lig ama Eskişehir çekilince bir anda kendilerini burda buldular. Ellerindeki kaynak sebebiyle hazırlıksız yakalanmadılar tabi ki. Lig şartlarında iyi bir kadroya sahipler gibi görünüyor ama White, Rautins klasik Dedas transferleri. Takımın gidişatını buralardan alacağı katkı belirleyecek gibi.

Beşiktaş Sompo Japan

Ufuk Sarıca ile yolların ayrılmasının ardından henüz bir hareket görünmüyor. Kenan, Mutaf, Erkan, Samet, Enes Berkay Taşkıran, Ömer Utku Al hala sözleşmeli olarak takımda bulunuyor. Maliyeti yüksek olanlardan 1-2 tanesi ayrılabilir deniyor. Son olarak ilgilendikleri Sutton, Rytas ile anlaştı.

Darüşşafaka Basketbol

Ray McCallum - Kartal Özmızrak - Doğuş Özdemiroğlu
Markel Brown - Muhammed Baygül - Jon Diebler
Zanis Peiners - Okben Ulubay?
Cory Jefferson - Stanton Kidd? - Berk Demir
Michael Eric - Furkan Aldemir? - Oğuz Savaş

Blatt ayrıldıktan sonra Ahmet Çakı'yla anlaştılar. Bence Euroleague seviyesinde iyi bir fikir olmadı. Takıma bakınca hücum yönü güçlü oyuncu görmek çok zor. Üstüne Cory Jefferson, Markel Brown gibi kötü sezon geçirmiş oyuncular da göze çarpıyor. Jordan Loyd ile anlaşmışlardı ancak Loyd, NBA çıkışını kullanarak Toronto ile anlaştı. Takımın kaynağı biraz da Wilbekin ve Loyd'dan gelen bonservise bakarak kuruldu. Furkan Aldemir ve Okben Ulubay ile yolları ayırmak istiyorlar ücretlerinden dolayı. Oğuz ise indirim yapacağını belirtmiş. Takımda durumu belirsiz olan bir oyuncu da Stanton Kidd. Utah'la görüşmeye devam ediyor.

Arel Üniversitesi Büyükçekmece

Malcolm Armstead - Merthan Mutlu - Atakan Gökseven
Kenny Hayes - Oğulcan Baykan
Osiris Eldridge - Yiğitcan Vardal
Matt Tiby - Berkay Candan
Devin Williams - Deniz Kılıçlı

Özhan Hoca ile yolları ayırdıktan sonra bütçelerinde kısıntıya gittiler. Normal şartlarda düşme adaylarından biri gibi görünüyor ancak ligin durumu sebebiyle ligde kalma ihtimalleri de fazla.

Fenerbahçe

Kostas Sloukas - Tyler Ennis - Ali Muhammed
Marko Guduric - Sinan Güler - Melih Mahmutoğlu - Tarik Biberovic
Gigi Datome - Nikola Kalinic - Egehan Arna
Nicolo Melli - Barış Hersek
Jan Vesely - Joffrey Lauvergne - Ahmet Düverioğlu

Galatasaray

Tai Webster - Can Korkmaz - Emir Gökalp
Jaka Klobucar - Erolcan Çinko
Aaron Harrison? - Göksenin Köksal - Caner Erdeniz?
Nigel Hayes? - Ege Arar
Zach Auguste - Ayberk Olmaz

Gaziantep Basketbol

Sarunas Vasiliauskas - Can Uğur Öğüt - Kadir Bayram
Phil Greene - Yunus Çankaya
Shaq McKissic - Murat Göktaş
Robert Carter - Orhan Hacıyeva
Tonye Jekiri - Doğan Şenli

Kadrodaki bütün yabancı oyuncuların, Türkiye geçmişi bulunuyor. Jekiri 16/17, Greene ise 15/16 sezonunda Bandırma Kırmızı formaları giydi. Geçen sezondan sadece Robert Carter'ı tutabildiler. Ligde kalacakları kesin gibi görünüyor.

İstanbul BŞB

Tu Halloway - Mehmet Yağmur
Mert Çevik - Furkan Ayça
Luka Babic - Mert Gizir - Kamer Bayraktar
Damian Kulig - İlker Tunalı - Bekir Karlı
Shevon Thompson - Ramazan Tekin

Lig için bir yerli çekirdekleri var ancak kadroda ciddi bir skorer eksiği görünüyor. Takviye yapıp yapmayacakları belirsiz. Yapmamaları sıkıntı yaratabilir.

Pınar Karşıyaka

Erwing Walker - Berk Uğurlu
Sek Henry - Tayfun Erülkü
Deividas Gaiulus - Erdi Gülaslan -
Antonio Campbell - İlkan Karaman
Assem Marei - Egemen Güven

Forumda adı geçen Marei ve Henry'i kadrolarına katarak iyi işler yaptılar. Özhan Hoca da beraberinde Walker'i getirdi. Gaiulus da önemli Avrupa tecrübesi bulunan bir oyuncu. Geçen seneden daha iyiler mi tartışır ancak daha disiplinli bir takım göreceğimiz kesin.

Sakarya BŞB

Toney Douglas - Şafak Edge
Burak Eşlik - Alp Karahan (kiralık)
Jean Salumu - Uğur Dokuyan
Junior Etou - İzzet Türkyılmaz - Kerem Özkan
Landry Nnoku - Cenk Şekeroğlu

Geçen sezon Moustapha Fall transferiyle kendilerinden söz ettirmişlerdi. Arkalarında şehrin desteğiyle geçen yılın keyif veren takımlarından biri oldular. Bu yıl da Toney Douglas'ı transfer ettiler ancak kadronun geri kalanı ne yapar orası sezon içinde belli olacak. 1 yabancı hakları daha var ancak henüz kullanıp kullanmayacakları belirsiz görünüyor.

TOFAŞ

Diante Garrett - Barış Ermiş
Demonte Harper - Yiğit Arslan
Kyle Weems - Muhaymin Mustafa
Kenny Kadji - Berkan Durmaz
Jeff Withey - Muhsin Yaşar

Geçen yıl kadrolarında bulunan yıldız oyuncuları kaybettiler ancak yine de heyecan verebilecek bir takım kurmayı başardılar. Kyle Weems dışında iyi bir kadro gibi görünüyor.

Trabzonspor

15 transfer yasağı bulunuyor ve ciddi bir borç yükü söz konusu. Sanırım lige katılamayacaklar.

Türk Telekom

TJ Campbell - Ender Arslan -Yunus Sonsırma
Sylven Landesberg - Can Akan
Reggie Redding - Serhat Çetin
Kenny Gabriel - Metin Türen - Nusret Yıldırım
Vladimir Stimac - Kaya Peker - Görkem Tosun

iyi kısalara ancak vasat uzunlara sahip bir kadro. Eurocup oynayacakları da düşünülürse çok maç yapmak ileriki dönemde ritim kaybetmelerine sebep olabilir.

Banvit

Alex Perez - Rıdvan Öncel
Marcus Thornton - Şehmuz Hazer
Tolga Geçim - Erkan Yılmaz
Stefan Bircevic - Devin Oliver
Gasper Vidmar - Jordan Morgan - Ragıp Berke Atar

Son düzenleme:
Anadolu Efes

Shane Larkin - Vasilje Micic - DoÄŸuÅŸ Balbay
Rodrigue Beabouis - BuÄŸrahan Tuncer
Bryant Dunston - Tibor Pleiss - Sertaç Å￾anlı

Lig için bakacak olursak kadroda 5, dışarda 1 yabancı lisanslı olacak. Efes'in 9 yabancısı var. Dunston, Larkin, Beabouis, Motum büyük ihtimalle lisans çıkacak 4 yabancı. Anderson'a da çıkacağını tahmin ediyorum. Sonuncu lisans da muhtemelen Pleiss olur.

Afyon Belediye

Marcus Knight - Earl Colloway - Serkan MenteÅŸe
Tyrus McGee - Kerem Gülmez
Andrew White - Altan Erol
Edgaras Zelinois - Cevher Özer
Jamelle Hagins - Cemal Nalga - Yunus Emre Akçay

Lige keyif veren bir takım olacaklar bence. Earl Colloway transferine çok anlam veremesem de iyi yabancılar seçtiler. Takımı biraz da Knight'ın oynayacağı oyun belirleyecek.

BahçeÅŸehir Basketbol

Quino Colom - YiÄŸitcan Turna - Ata Kahraman
Andy Rautins - Can Altıntığ - Alper Özcan
Chris Babb - Emir Preldzic - Fatih Cantitiz
DJ White - Hadi Özdemir
Marcus Slaughter - Hakan Yapar

Aslında olmaları gereken yer ikinci lig ama EskiÅŸehir çekilince bir anda kendilerini burda buldular. Ellerindeki kaynak sebebiyle hazırlıksız yakalanmadılar tabi ki. Lig ÅŸartlarında iyi bir kadroya sahipler gibi görünüyor ama White, Rautins klasik Dedas transferleri. Takımın gidiÅŸatını buralardan alacağı katkı belirleyecek gibi.

BeÅŸiktaÅŸ Sompo Japan

Ufuk Sarıca ile yolların ayrılmasının ardından henüz bir hareket görünmüyor. Kenan, Mutaf, Erkan, Samet, Enes Berkay TaÅŸkıran, Ömer Utku Al hala sözleÅŸmeli olarak takımda bulunuyor. Maliyeti yüksek olanlardan 1-2 tanesi ayrılabilir deniyor. Son olarak ilgilendikleri Sutton, Rytas ile anlaÅŸtı.

DarüÅŸÅŸafaka Basketbol

Ray McCallum - Kartal Özmızrak - DoÄŸuÅŸ ÖzdemiroÄŸlu
Markel Brown - Muhammed Baygül - Jon Diebler
Zanis Peiners - Okben Ulubay?
Cory Jefferson - Stanton Kidd? - Berk Demir
Michael Eric - Furkan Aldemir? - OÄŸuz SavaÅŸ

Blatt ayrıldıktan sonra Ahmet Çakı'yla anlaÅŸtılar. Bence Euroleague seviyesinde iyi bir fikir olmadı. Takıma bakınca hücum yönü güçlü oyuncu görmek çok zor. Üstüne Cory Jefferson, Markel Brown gibi kötü sezon geçirmiÅŸ oyuncular da göze çarpıyor. Jordan Loyd ile anlaÅŸmışlardı ancak Loyd, NBA çıkışını kullanarak Toronto ile anlaÅŸtı. Takımın kaynağı biraz da Wilbekin ve Loyd'dan gelen bonservise bakarak kuruldu. Furkan Aldemir ve Okben Ulubay ile yolları ayırmak istiyorlar ücretlerinden dolayı. OÄŸuz ise indirim yapacağını belirtmiÅŸ. Takımda durumu belirsiz olan bir oyuncu da Stanton Kidd. Utah'la görüÅŸmeye devam ediyor.

Arel Üniversitesi Büyükçekmece

Malcolm Armstead - Merthan Mutlu - Atakan Gökseven
Kenny Hayes - OÄŸulcan Baykan
Osiris Eldridge - YiÄŸitcan Vardal
Matt Tiby - Berkay Candan
Devin Williams - Deniz Kılıçlı

Özhan Hoca ile yolları ayırdıktan sonra bütçelerinde kısıntıya gittiler. Normal ÅŸartlarda düÅŸme adaylarından biri gibi görünüyor ancak ligin durumu sebebiyle ligde kalma ihtimalleri de fazla.

Fenerbahçe

Kostas Sloukas - Tyler Ennis - Ali Muhammed
Marko Guduric - Sinan Güler - Melih MahmutoÄŸlu - Tarik Biberovic
Gigi Datome - Nikola Kalinic - Egehan Arna
Nicolo Melli - Barış Hersek
Jan Vesely - Joffrey Lauvergne - Ahmet DüverioÄŸlu

Galatasaray

Tai Webster - Can Korkmaz - Emir Gökalp
Jaka Klobucar - Erolcan Çinko
Aaron Harrison? - Göksenin Köksal - Caner Erdeniz?
Nigel Hayes? - Ege Arar
Zach Auguste - Ayberk Olmaz

Gaziantep Basketbol

Sarunas Vasiliauskas - Can UÄŸur ÖÄŸüt - Kadir Bayram
Phil Greene - Yunus Çankaya
Shaq McKissic - Murat GöktaÅŸ
Robert Carter - Orhan Hacıyeva
Tonye Jekiri - DoÄŸan Å￾enli

Kadrodaki bütün yabancı oyuncuların, Türkiye geçmiÅŸi bulunuyor. Jekiri 16/17, Greene ise 15/16 sezonunda Bandırma Kırmızı formaları giydi. Geçen sezondan sadece Robert Carter'ı tutabildiler. Ligde kalacakları kesin gibi görünüyor.

Ä°stanbul BÅ￾B

Tu Halloway - Mehmet YaÄŸmur
Mert Çevik - Furkan Ayça
Luka Babic - Mert Gizir - Kamer Bayraktar
Damian Kulig - İlker Tunalı - Bekir Karlı
Shevon Thompson - Ramazan Tekin

Lig için bir yerli çekirdekleri var ancak kadroda ciddi bir skorer eksiÄŸi görünüyor. Takviye yapıp yapmayacakları belirsiz. Yapmamaları sıkıntı yaratabilir.

Pınar Karşıyaka

Erwing Walker - Berk UÄŸurlu
Sek Henry - Tayfun Erülkü
Deividas Gaiulus - Erdi Gülaslan -
Antonio Campbell - Ä°lkan Karaman
Assem Marei - Egemen Güven

Forumda adı geçen Marei ve Henry'i kadrolarına katarak iyi iÅŸler yaptılar. Özhan Hoca da beraberinde Walker'i getirdi. Gaiulus da önemli Avrupa tecrübesi bulunan bir oyuncu. Geçen seneden daha iyiler mi tartışır ancak daha disiplinli bir takım göreceÄŸimiz kesin.

Sakarya BÅ￾B

Toney Douglas - Å￾afak Edge
Burak Eşlik - Alp Karahan (kiralık)
Jean Salumu - UÄŸur Dokuyan
Junior Etou - Ä°zzet Türkyılmaz - Kerem Özkan
Landry Nnoku - Cenk Å￾ekeroÄŸlu

Geçen sezon Moustapha Fall transferiyle kendilerinden söz ettirmiÅŸlerdi. Arkalarında ÅŸehrin desteÄŸiyle geçen yılın keyif veren takımlarından biri oldular. Bu yıl da Toney Douglas'ı transfer ettiler ancak kadronun geri kalanı ne yapar orası sezon içinde belli olacak. 1 yabancı hakları daha var ancak henüz kullanıp kullanmayacakları belirsiz görünüyor.

TOFAÅ￾

Diante Garrett - Barış Ermiş
Demonte Harper - YiÄŸit Arslan
Kyle Weems - Muhaymin Mustafa
Kenny Kadji - Berkan Durmaz
Jeff Withey - Muhsin YaÅŸar

Geçen yıl kadrolarında bulunan yıldız oyuncuları kaybettiler ancak yine de heyecan verebilecek bir takım kurmayı baÅŸardılar. Kyle Weems dışında iyi bir kadro gibi görünüyor.

Trabzonspor

15 transfer yasağı bulunuyor ve ciddi bir borç yükü söz konusu. Sanırım lige katılamayacaklar.

Türk Telekom

TJ Campbell - Ender Arslan -Yunus Sonsırma
Sylven Landesberg - Can Akan
Reggie Redding - Serhat Çetin
Kenny Gabriel - Metin Türen - Nusret Yıldırım
Vladimir Stimac - Kaya Peker - Görkem Tosun

iyi kısalara ancak vasat uzunlara sahip bir kadro. Eurocup oynayacakları da düÅŸünülürse çok maç yapmak ileriki dönemde ritim kaybetmelerine sebep olabilir.

Emeğine sağlık Furkan.
Çok güzel bir çalışma var olasın

Trabzon umarım ligten çekilmez.
Bu ekonomik kriz ile çok sıkıntı çekecek takımlarımız.
Umarım ligten başka çekilen takım olmaz...

Fikstür bugünkü kura çekimiyle belli olmuş;

Galatasarayımız'ın fikstürü;

6 Ekim: Galatasaray - Anadolu Efes
13 Ekim: Bahçeşehir Koleji - Galatasaray
20 Ekim: Galatasaray - Trabzonspor
27 Ekim: Tofaş - Galatasaray
3 Kasım: Galatasaray - Pınar Karşıyaka
10 Kasım: İstanbul BBSK - Galatasaray
17 Kasım: Galatasaray - Afyon Belediye
24 Kasım: Beşiktaş Sompo Japan - Galatasaray
4 Aralık: Darüşşafaka - Galatasaray
8 Aralık: Galatasaray - Banvit
15 Aralık: Sakarya Belediye - Galatasaray
22 Aralık: Galatasaray - Fenerbahçe
29 Aralık: Türk Telekom - Galatasaray
5 Ocak: Galatasaray - Büyükçekmece
12 Ocak: Gaziantep Basketbol - Galatasaray

İlk hafta programı;

Fenerbahçe - Beşiktaş Sompo Japan
Galatasaray - Anadolu Efes
Banvit - Büyükçekmece
Darüşşafaka - Gaziantep Basketbol
Afyon Belediye - Bahçeşehir Koleji
İstanbul BBSK - Trabzonspor
Pınar Karşıyaka - Tofaş
Sakarya Belediye - Türk Telekom

Ben bu sene biraz da hakemleri merak ediyorum. Malum Aziz Yıldırım gittikten sonra Ali Koç onun bütün ekiplerini, lobisini de tasfiye etti. Branşlardaki o mafyavari yapılanma sonrası durum ne olacak acaba.

Anadolu Efes

Shane Larkin - Vasilje Micic - Doğuş Balbay
Rodrigue Beabouis - Buğrahan Tuncer
Bryant Dunston - Tibor Pleiss - Sertaç Şanlı

............

Bildiğim kadarıyla bütün yabancıların lisansı olacak ama kadroda sadece 5 tanesi yer alabilecek.

Fb-Efes Cumbaba finali oynanıyor. Efes'te Larkin, Pleiss, Motum, Anderson gibi bizim takımda banko ilk 5 oynayacak oyuncular yabancı kuralı nedeniyle kadroda yer almıyor. Düşünün yani Efes'le bizim takım arasındaki kadro farkını.

Ergin hoca sezona Obradovic’i yenerek kupayla başladı.
Melli’nin çok troll bi gün de olması da etkiliydi ama Efes enerji koydu ve iyi de savunma yaptı. Son 2 dakika rehavetle fener balı da karışınca bi anda tek topa kadar indirdiler.
Bence son hücumda 5 saniyeyi rahat geçti ama hakemler çalamadı. Yine de kazandıklarına saysınlar Fenerliler hakemlerle zamanında. Sonuçta hak eden kazandı, Efes haketti.
Sloukas yıllar geçtikçe o kadar itici bir hal aldı ki yanından sinek kanat çırpsa kendini yerde taklalar atarak gösteriyor.
Bir sözüm de malum Türk oyuncu sınırlamasıyla ilgili. Yani dünya üzerinde bi bu kadar daha ahmakça yönetilen başka ülke yoktur herhalde. Bütün dünya yukarı çıksa biz inadına aşağıya iniyoruz. Sebepsiz, safi zarar başka bişey değil.

Fenerin Türkiye kupası ve Cumhurbaşkanlığı kupasını esas hedef olarak görmediğini düşünüyorum.Onlar için hedef Lig ve EL

Yabancı kuralı yüzünden bir çok yıldız ismi izleyemiyoruz.Sinir bozucu ..

Ergin hocanın mazeret hakkı olmayan bir sezon,muhteşem imkanlar ve bu sefer daha yüksek bütçeye sahip,EL'de ilk 8'de olamazlarsa büyük rezalet olmuş olur.Esas er meydanı EL sonrada ligdir.