2018-2019 Transferler ve Kadro Yapılanması

İstanbul Üniversite'si oyuncusu İlayda Güner dünkü maçta çok dikkatimi çekti.
Nevriye Yılmaz'dan sonra şutu bu kadar iyi olan başka bir yerli görmedim.
4 ve 5 numara oynayan şutu çok iyi olan gelecek vadeden bir oyuncu.
Umarım teknik ekibinde dikkatini çekmiştir.
Pota altında sayı ve kalite olarak bu kadar eksik olduğumuz bir durumda transfer edilmesi gereken bir oyuncu olduğunu düşünüyorum.
Umarım kaçırmayız...

İstanbul Üniversite'si oyuncusu İlayda Güner dünkü maçta çok dikkatimi çekti.
Nevriye Yılmaz'dan sonra şutu bu kadar iyi olan başka bir yerli görmedim.
4 ve 5 numara oynayan şutu çok iyi olan gelecek vadeden bir oyuncu.

Dalga geçiyorsun heralde bu kızı zaten herkes biliyor yenimi dikkatini çekti?

İstanbul'dan ilk alınması gereken oyuncu Şevvaldir.

Dalga geçiyorsun heralde bu kızı zaten herkes biliyor yenimi dikkatini çekti?

İstanbul'dan ilk alınması gereken oyuncu Şevvaldir.

Yok niye dalga geçeyim?
İlk defa bizim maçta izledim.
Şut stili çok ve çabası çok hoşuma gitti.
Uzun rotasyonunda bu kadar sıkıntı çektiğimiz bir zaman da bize ilaç olur az da olsa...

Mesajım silinmiş herhalde konuyla alakasız diye ama bence çok da alakalıydı. Gelecek transferler muhtemelen ligde hangi sırada yer alıp hangi Avrupa kupasına katılacağımıza bağlı. İşin sonunda Eurocup'a bile gidemezsek ortada takım falan olmaz.

Ancak yine de temennilerim ve önerilerim var.

1- Yerlilere korkunç para veriyoruz. Gerek bonservis gerekse maaş bakımından. Bunu azaltmamız lazım ki yabancılara kaynak olsun.
2- Önce yerlileri bulacağımıza önce adam gibi yabancı bulmak lazım. Çünkü takımda fark yaratan yerliler değil yabancılar olacak.
3- Çukurova modelini takımımızda uygulamak lazım. 4 tane kalburüstü yabancı ve yanlarında mücadeleci ve potansiyelli genç oyuncular.
4- Madem kaliteli bir takım kurulamayacak en azından savaşçı bir takım oluşturmak lazım. Epoupa, Jelena tarzı mücadeleci, tekmeye kafa atan oyuncular istiyorum.
5- Kesinlikte takıma liderlik edecek bir skorer şart. Ve bu isim tecrübeli olmalı. Jefferson gibi oyuncular tecrübeli olmadığı için sıkıntı yaşıyoruz bu sezon. Kesinlikle Taurasi, Quigley tarzında kaliteli, tecrübeli ve son topu ona gönül rahatlığıyla verebileceğimiz güvenilir bir isim olmalı. Iagupova olabilir mesela bu isim. Yıllardır yazıyoruz ama getiremediler şu takıma.
6- Kesinlikle hoca değişikliği olması lazım. Efe Güven çok tecrübesiz bir hoca. Belki 3-4 sene Botaş gibi takımları çalıştırıp tecrübe kazanırsa gelsin ama şu anki hali Galatasaray'ı çalıştıramayacak düzeyde. Ekrem Hocam hazır boştayken gelsin bize.

İrem Naz, İnci Güçlü gibi oyuncular süre alabileceği takımlara kiralanmalı.

Açıkçası kadro yazacağım ama bütçe ne olacak bilmediğim için yazamıyorum. Lakin şu takıma artık Monika, Vitola gibi oyuncular almayın artık. İlla elit olmasına gerek yok, geçen sene Petronyte gibi bir oyuncu bile fark yaratmıştı yeter ki çöp almayın.

Gelecek yıl Moriah'ın kontratından çıkmış olacağız. Bunun yanı sıra Işıl'a da teşekkür vaktinin geldiğini düşünüyorum. Umarim sezon sonunda bir Bircan gökdemir vakasi görmeden bir transfer dönemi geciririz.

TT Riga takımına az bakın. Bütçesi bizden azdır ama taş gibi takımlar ve doğru basketbol oynuyorlar. Her şey para değildir doğru bir koç ve iyi bir kadro planlaması ile neler yapılabileğini çok güzel gösteriyorlar. Bizim beğenmediğimiz Vitola'dan bile iyi katkı alıyorlar ve oranın önemli parçalarından biri.

T
Gelecek yıl Moriah'ın kontratından çıkmış olacağız. Bunun yanı sıra Işıl'a da teşekkür vaktinin geldiğini düşünüyorum. Umarim sezon sonunda bir Bircan gökdemir vakasi görmeden bir transfer dönemi geciririz.

Teşekkür edilmeli dediğiniz Işıl Alben bugünkü kadroda olmasa üç pas üst üste yapamaz bu takım ve iyice başıboş sokak basketbolu oynayan bir ekip olur. İyi yerli oyuncu yokluğu yaşanan bir dönemde Işıl Alben'i kaybetme lüksümüz yok.

Saygılar.

Bir zamanlar bu forma altında Taurasi, Fowles, Charles, Torrens, Lytlle gibi oyuncular izlerdik. Şaka gibi...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ekrem hocayla adam akıllı transferler yapıp ligin yeniden kralı olmak ümidim. Işıl'a da yazık oluyor, kendini kaybetti bu organizasyonluk içinde. Yönetim artık saçmalamasın hoca ve oyuncu kararlarıyla.

Ekrem hocayla adam akıllı transferler yapıp ligin yeniden kralı olmak ümidim. Işıl'a da yazık oluyor, kendini kaybetti bu organizasyonluk içinde. Yönetim artık saçmalamasın hoca ve oyuncu kararlarıyla.
Bence Işıl'ı antrenör yapmak lazım. Maalesef top çalan, sahaya enerji koyan Işıl'ı göremiyoruz son yıllarda. Tabii genç değil o da yaşlandı. Artı olarak yaşadığı ağır sakatlıklar da oldu. O yüzden emekleri için teşekkür edilip antrenör olarak başımızda görmeyi isterim. En azından Efe Güven'den daha iyi bir coaching performansı gösterir diye düşünüyorum.

Işılı göndermeye meraklı arkadaşlar seneye ligden 4 takımın düşeceğini ve her takımın şartları zorlayacağının farkında mı acaba? Bu seneden çok daha iyi kadro kurmak zorundayız gelecek sene ama zaten adam gibi Türk oyuncu yokken Işıl gitsin diyen kafalar var çok şaşırtıcı.

Euroleague şampiyonluğunu aldığımız yıl finalden önce tüm oyunculara kendinize kulüp bakabilirsiniz diyordu zamanın şube yönetimi. Ekrem Memnun o kadar büyük bir hoca ki böyle bir yönetim anlayışına karşı Galatasaray'ı Euroleague şampiyonu yaptı. Galatasaray'da bu branşlar hep üvey evlattı ama arada bir de olsa Ekrem Memnun gibi hocalar çıkıp bir şeyler yapabiliyor. Adamı da canından bezdirdiler kaç senede.