2019-2020 Avrupa'da Transferler ve Kadro Haberleri

Son cümlede itoudis'e biraz haksızlık olmus, cska çok kaliteli bir kadrosu varken rakipleride(3-4 takım) yakın kalitedeydi.. Onlarla bir yarış içersindeyken biryandanda underdog bir takım gelip f4 formatında şampiyonlugu zorlayabiliyor.. Maccabi, olimpiakos geçen sene efes vs.. Bu yarısın içerisinde 2 şampiyonluk başarılı oldugunu gösteriyor bence.. Cskanın itoudis gelmeden önce bir loser imajı vardı, onu kaybettirdi..

cska 2008 de en son messia ile şampiyon olmuş, 2016 yılına kadar gene iyi kadrolar kurdular..Bu süreçte messina, kazlauskaz,pashutin vs şampiyon yapamadı..Bu sürecin ardından ilk şampiyonlugu itoudis getirdi.. Olimpiakosa kaybettikleri final var 1 sayıyla, oradaki kadrolarıda baya iyiydi mesela.. Bu formatta tabikii bu tarz süprizler çok olabiliyor.. Ama dedigim gibi itoudis ile o loser imajı gitti, o açından ben biraz haksız buldum yazdıgınızı..

Üst seviye oyuncularla çalışmakta kolay değil, sözünü geçirme, bazı detayları yaptırmak zordur.. Örnek olarak topu paylaşma, savunma yaptırma gibi.. Zaten son dönemde bazı oyuncularla yaşadığı sorun birazda savunma ile alakalıydı.. hackett transferi ve ondan faydalanmasıda + yazar..

Ek olarak şunuda eklemek istiyorum, de colo ve higgins geldiklerinde cok parlak oyuncular değildi bunları aldırıp üst seviyeye çekmekte bir koç için artıdır..

Üst düzey oyuncularla sorun yaşamak çok ciddi bir eksidir. Çünkü bu ya anlaşabildiği oyuncularda takım kalitesinin tavanının düşük olması veya anlaşamadığı kaliteli oyuncularla gürültülü patırtılı bir takım olmak demektir. Oyuncuyu yönetebilmek günümüzde en önemli koçluk becerilerinden birisi. Hackett falan çok küçük detaylar artı saymak zorlama bir yorum olur. Şampiyonlukta rolünü sıralasak sonlarda yer alır. Higgins De colo Ser-Rod Clyburn gibi oyuncular varken bir tane savunma rolü olan oyuncu işte. Fazlası yok abartılacak bir oyuncu değil. Seneye görürüz vasatlığını.

Higgins'i bulup takıma monte etmesi hatta Clyburn'ü da alarak üst seviye takıma entegre etmesi artıdır ancak De Colo'yu artı saymam. Çünkü adam nba'den gelir gelmez ortalığı dağıtmaya başladı. Itoudis etkisi olduğunu düşünmüyorum.

Genç Hırvat yıldız Dragan Bender, CSKA ile prensip anlaşmasına varmasına rağmen @bucks 'dan gelen 2 yıllık kontrat aklını çeldi ve NBA'de kalmaya karar verdi.

Milan, iki yıllık daha sözleşmesi bulunan Mike James ile fesihname için anlaşmaya çalışıyor. İtalyan kulübü son olarak Charlotte Hornets'ten oyun kurucu Shelvin Mack'i kadrosuna kattı.

Mike James bu gelişmelerden sonra sitemini şöyle dile getirdi: Bir süre önce Messina takımın önemli bir parçası olacağını söylemişti. Yalan söylemiş olabilir."

kaynak: basketfaul

Üst düzey oyuncularla sorun yaşamak çok ciddi bir eksidir. Çünkü bu ya anlaşabildiği oyuncularda takım kalitesinin tavanının düşük olması veya anlaşamadığı kaliteli oyuncularla gürültülü patırtılı bir takım olmak demektir. Oyuncuyu yönetebilmek günümüzde en önemli koçluk becerilerinden birisi. Hackett falan çok küçük detaylar artı saymak zorlama bir yorum olur. Şampiyonlukta rolünü sıralasak sonlarda yer alır. Higgins De colo Ser-Rod Clyburn gibi oyuncular varken bir tane savunma rolü olan oyuncu işte. Fazlası yok abartılacak bir oyuncu değil. Seneye görürüz vasatlığını.

Higgins'i bulup takıma monte etmesi hatta Clyburn'ü da alarak üst seviye takıma entegre etmesi artıdır ancak De Colo'yu artı saymam. Çünkü adam nba'den gelir gelmez ortalığı dağıtmaya başladı. Itoudis etkisi olduğunu düşünmüyorum.

Günaydın,

Hackett'ı şu yüzden yazdım, beklenmedik şekilde takımın eksigini giderecek bir hamle oldu ve çokta iyi süreler aldı.. Yani bu saydıgımız üst seviye oyuncularla yakın süreler aldı..

Seneye nasıl bir performans verecek bende merak ediyorum, itoudis hayranlıgımda yok, sadece vasat bir koç oldugunu düşünmüyorum..

Euroleague‘de bu sezon boy gösterek olan Rusya‘nın Zenit St Petersburg takımı transferde Gustavo Ayon‘la bombayı patlattı.

Euroleague’in yeni takımı Zenit, dış transferde önemli bir hamle yaptı ve tecrübeli oyuncu Gustavo Ayon’la 1 yıllık kontrat imzaladı.

Ayon, son 5 yıldır İspanya’nın Real Madrid takımında forma giyiyordu.

Tibor Pleiss yerine Anadolu Efes için çok iyi olmaz mıydı?

CSKA, Jeremy Lin ile ilgileniyormuş.

Off offf offf..
Çok iyi bir hamle bu...

Bu arada Olimpia Milano, Mike James ile yolları ayırma konusunda karşılıklı olarak görüşmelere başlandığını resmi olarak açıklamış. Sizce Avrupa'da kalır mı? Bence Real Madrid ya da Barcelona’nın böyle bir oyuncuya ihtiyacı var....

Son düzenleme:
CSKA bu sene zor F4 yapar. James'in istatistikleri iyi, hoş ama oynadığı oyun, savunmadaki vurdumduymazlığı takıma zarar veriyor. Geçiyorum Armani'yi, Calathes'in Pana'sında bile zaman zaman babasının çiftliğinde gibi takılıyordu ki şu CSKA'nın kısa rotasyonunda ona dur diyecek oyuncu hiç yok. İtoudis frenlemeye çalışacaktır, ne kadar başarılı olur, göreceğiz.

Yıllardır şampiyon olamadığı sezonlarda başarısız bulunan İtoudis şu kadroyla final yapsın benim gözümde şampiyonluluklarından daha kıymetli iş yapmış olur.

Bence Khimki, Jerebko'yu da alırsa CSKA'ya göre daha doğru bir kadro mühendisliği yapmış olacak. F4 için Khimki'yi CSKA'nın önüne koyabilirim.

Jovic-Shved-Karasev-Jerebko-Mozgov 5'i Euroleague'nin en heyecan verici 5'lerinden birisi. Kenardan da D.Booker, Hill, Timma, Bertans falan geliyor

Son düzenleme: