2019-2020 BSL Takımlarının Transferleri ve Kadro Haberleri

Bursaspor, Amerikalı skorer guard Allerik Freeman'ı kadrosuna kattı.

NCAA'de Baylor ve North Carolina State formaları giyen Allerik Freeman, NCAA'deki son sezonunda 16.1 sayı, 4.2 ribaund, 2.6 asist ortalamaları tutturdu.

Profesyonel kariyerine başladığı Macaristan'ın Alba Fehervar takımı ile ligde 14.8 sayı, 3.8 ribaund ile oynayan Allerik, FIBA Europe Cup'ta 17.7 sayı, 2.7 ribaund, 4.0 asist ortalamaları tutturdu.

Bursaspor, geçen sezon Belçika'nın Belfius Mons-Hainaut takımında oynayan Chris Jones'u (1993,1.88) kadrosuna kattı.

NCAA'de Angelo State ile mezun olduğu 2014-15 sezonunda 15.4 sayı, 4.7 ribaund, 4.7 asist ortalamaları yakalayan Jones geçen sezon da Belçika Ligi'nde 14.4 sayı, 3.9 ribaund, 4.4 asist, FIBA EuropeCup'ta 17.7 sayı, 3.7 ribaund, 5.3 asist ortalamaları tutturdu.

TOFAŞ Basketbol Takımı, 2019-2020 sezonu kadro yapılanması kapsamında Belçika pasaportlu Amerikalı forvet Matt Lojeski ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.

Yerli oyuncu statüsünde alınabilecek en iyi oyuncu . Kendisinin ne kadar büyük bir Galatasaraylı olduğunu ve bu mütevazi bütçemizde zorluk çıkarmayacağını biliyorum . Carlos Arroyo etkisi yaratabilir , PG VE SG pozisyonunda ilaç olur diyorum .

Hala eminim bir gün yollarımız kesişecek açıklaması yapan biri nasıl büyük Galatasaray'lı olabilir?
İroni yaptığınızı düşünüyorum...

Hala eminim bir gün yollarımız kesişecek açıklaması yapan biri nasıl büyük Galatasaray'lı olabilir?
İroni yaptığınızı düşünüyorum...
Tabiiki de ironi yaptım Nihat Abicim :D Takımı en zor zamanında bırakıp kolay başarı için en ezeli rakibe transfer olup Barış Hersek ' le forma savaşı veren bir oyuncunun takımımıza geri dönmesini eminim kimse istemez . Efsane olmak varken kepaze olmayı tercih etti . Emekli olacağını düşünmüyorum , bakalım ne haberler alacağız kendisiyle ilgili :D

Tabiiki de ironi yaptım Nihat Abicim :D Takımı en zor zamanında bırakıp kolay başarı için en ezeli rakibe transfer olup Barış Hersek ' le forma savaşı veren bir oyuncunun takımımıza geri dönmesini eminim kimse istemez . Efsane olmak varken kepaze olmayı tercih etti . Emekli olacağını düşünmüyorum , bakalım ne haberler alacağız kendisiyle ilgili :D

Korkuttun kardeşim yaaa😄
Bizden uzak olsun da nereye gitmek isterse gidebilir.
Ergin Hoca'da ligte ki yerli sıkıntısından dolayı inşAllah istemez...

Türk Telekom yada Bahçeşehir ile imzalar bence Sinan. Can Altıntığ var iken Bahçeşehir gereksiz hamle yapmış olur alırsa. Türk Telekom için muazzam olur imzalarsa tabi.

Son düzenleme:
Bursaspor son iki sezonu Türk Telekom'da geçiren Ender Arslan'ı (1983) kadrosuna kattı.

1983 doğumlu Arslan her kategoride milli takımlarda yer aldı, 10 yıl Efes formasını giydi, Antalya Muratpaşa, Galatasaray ve Darüşşafaka Doğuş kadrolarında yer Arslan yurt dışında da Union Olimpija, TAU Cerámica ve Panionios Forthnet'te ülkemizi temsil etti.

kaynak: basketfaul

McKissic, Nemanja Djurisic, Jordan Theodore, İsmet Akpınar, James Michael McAdoo ve son olarak Birkan Batuk'u kadrosuna katan siyah beyazlılar, yeni bir isme daha yöneldi.

Ortacizgi.com'un edindiği bilgiye göre; Beşiktaş Sompo Sigorta, ABD'li oyuncu Toddrick Gotcher'i gündemine aldı.

26 yaşındaki oyuncuyla büyük oranda anlaşma sağlandığı öğrenildi.

Toddrick Gotcher, geçtiğimiz sezon Yunan ekiplerinden Larissa'da forma giydi.

ABD'li oyuncu, 2 numara pozisyonunda oynuyor.

Bursaspor Basketbol, Nijerya asıllı Britanyalı pivot Gabe Olaseni'yi kadrosuna kattı.

EuroBasket 2017'de İstanbul'da milli takımımıza karşı 15 sayı ve 14 ribaund kaydetmişti son olarak Würzburg'da oynayan Olaseni.

(via@NeoRock06)

TOFAŞ, Büyük Britanya ve Amerika vatandaşlığı bulunan Tarik Phillip ile imzaya kaldı.

1993 doğumlu, 1.91 m boyundaki skorer guard 2017'de West Virginia'dan mezun oldu (son sezonu 9.3 sayı, 3.2 asist, 3.0 ribaund, 2.0 top çalma). 2018-18'de Macaristan Ligi'nde Szolnoki forması giyen (FIBA Europe Cup'ta 7.8 sayı, 1.4 asist, 2.9 ribaund, 2.2 top çalma ile oynadı.

(via@basketfaul)