2019-2020 Galatasaray Erkek Voleybol Takımı

Antonov’un gelişinden sonra Gergye ile yola devam edileceğini düşünmüyorum. Sezona Antonov-Venno çevresinde başlayacağız gibi duruyor. Duff’u 4. yabancı olarak tutup yerli bir orta bulabilmek iyi olabilir. Yasin’in yerine daha istikrarlı bir katkı alabileceğimiz bir yerli de gerekiyor. Liberolarımız gayet iyi bir sezon geçirdiğini düşünüyorum.

Şampiyonlar ligine gidiyor muyuz? Bilgisi olan var mı? Az önce televizyonda bu sene 2 takım kotası var denildi.Halkbank ligi lider bitirdiği icin gidecekmiş.Ligde de şampiyon olan gidecekmiş.Halkbank maçlarının kolay geçmesi bu yüzdendi sanırım.Final maçını kaybeden Cev Cup oynayackmış.

Voleybol Dedikodu sayfasının haberine göre Ziraat Bankası'ndan orta oyuncu Vahit Emre Savaş ve Arkas'ın liberosu Burak Mert ile anlaştık. Burak Mert en iyi libero seçilmişti. Gergye ile yollar ayrılmış. Duff da belirsiz ama sanırım o da gidecek.

Geçtiğimiz yıl Duff ne kadar iyi performans gösterse de çok sınırlı bir hücum gücümüz oluyordu. Muhtemelen orta oyuncu rotasyonu Vahit-Emin'den oluşacak. Duff'un 4. yabancı olarak kalma ihtimali varsa bence kalmalı ama en azından iyi bir smaçör bularak hücumda daha çok opsiyonu olan bir takım olabiliriz. Liberolarımız bence sezonu iyi geçtiler ancak Can 40 yaşına geldi. Yeni bir kana ihtiyaç vardı. Takımımız için hayırlı olsun. Antonov'un da daha iyi olacağı bir sezon olur umarım önümüzdeki yıl.

Emre ve Burak transferleri çok çok iyi oldu. İkisini de kendi pozisyonlarını en iyi Türk oyuncuları olduğunu düşünüyorum.
Yapılacak smaçör transferleri şampiyonluk şansımızı belirler. Buraya sağlam isimler gelirse şampiyonluk için büyük aday oluruz.

Okan Boke iyi çalışıyor. Ya diğerleri?

Keşke baskette de Okan Böke gibi biri olsaydı, erkek takımının smaçör transferi de bitti sayılır, pürüz çıkmazsa heyecan verici bir isim daha gelecek ve geniş, bol alternatifli bir kadro olacağız, daha diğer takımlar bitirmeden transfer bitecek nerdeyse, teşekkür ediyorum buradan kendisine.

Keşke baskette de Okan Böke gibi biri olsaydı, erkek takımının smaçör transferi de bitti sayılır, pürüz çıkmazsa heyecan verici bir isim daha gelecek ve geniş, bol alternatifli bir kadro olacağız, daha diğer takımlar bitirmeden transfer bitecek nerdeyse, teşekkür ediyorum buradan kendisine.

İsimler kim söyleme şansınız var mı?

Taht'tan daha iyi birini almalıydık bana kalırsa oraya.

4 köşe oyuncusu olacak o zaman. Sonunda yeteneği kısıtlı bir Türk oyuncu ile sınanmayacağız.
Venno, Antonov, Taht belli olan yabancılar.
Tanju gelecek oyuncu için heyecan verici dediyse benim için çok yeterli bir referans. Heyecanla bekliyoruz.