2019-2020 Galatasaray Futbol Takımı

-2.4 eksideydik. Mitroglou Avrupa listesinde olmadığı için gelişi-gidişi FFP'yi etkilemiyor. Diagne ile kapaatık şu an +800,900 artıdaydık onun da bir bölümü Andone'ye gitti zaten.

-2.4 eksideydik. Mitroglou Avrupa listesinde olmadığı için gelişi-gidişi FFP'yi etkilemiyor. Diagne ile kapaatık şu an +800,900 artıdaydık onun da bir bölümü Andone'ye gitti zaten.
Niye mitroglu’nun düşmüyor anlamadım ? Çünkü orda da kiralama bedeli alıp oyuncunun maaşını biz ödüyoruz. Eğer işimize yaramasa niye yapalım ki bunu. Nerede yazıyor düşmediği var mı yazan bir yer merak ettim.

Niye mitroglu’nun düşmüyor anlamadım ? Çünkü orda da kiralama bedeli alıp oyuncunun maaşını biz ödüyoruz. Eğer işimize yaramasa niye yapalım ki bunu. Nerede yazıyor düşmediği var mı yazan bir yer merak ettim.

Yani bu pozitif transfer bakiyesi olayı UEFA listesiyle alakalı. Mitroglou zaten UEFA listesinde olmadığı için etkilemiyor o yüzden. Geçen sene listeye yazmış olsaydık FFP'de +1.4 eklenecekti. Yani sen istersen adamı al eksiye düş uefa organizasyonlarında oynatamazsın ama ligde oynar.

Yani bu pozitif transfer bakiyesi olayı UEFA listesiyle alakalı. Mitroglou zaten UEFA listesinde olmadığı için etkilemiyor o yüzden. Geçen sene listeye yazmış olsaydık FFP'de +1.4 eklenecekti. Yani sen istersen adamı al eksiye düş uefa organizasyonlarında oynatamazsın ama ligde oynar.
Ortada bir mantıksızlık var. Niye kiralama bedeli alıp oyuncunun maaşını ödüyoruz biz o zaman ? Twitter’da, gs sözlük’te vs. bikaç yerde araştırdım onun kiralama bedeli de sayılıyor diye yazıyor hep. O yüzden sana kaynak var mı diye sordum. Transfermarkt da öyle yazmış zaten.

Mitroglu'un ki düşmüyor sanırım. Orada kiralama bedeli değil oyuncunun maaşına istinaden diye bir ibare vardı sanırım. Yoksa onun da ücreti düşerdi.

Bu arada Taylan Antalya'li da transfer etmişiz. Bu da çok olumlu. Yedek bir Türk orta sahaya ihtiyaç vardı. Selçuk krizi yasamayiz artık :)

Transferler tutar tutmaz ayrı konu ama son yıllarda yaptığımız en mantıklı transfer dönemi oldu. Maliyet ve potansiyel fayda denkleminde Ünal Aysal sezonunun bile ötesine geçmiş olabiliriz.
Normal şartlarda ligin üzerinde bir kadromuz olduğunu düşünüyorum, muhtemelen şampiyonluk Fenerbahçe+TFF+MHK ile bizim aramızda geçecek. Şikeci Aziz Yıldırım'dan bile daha beter ve daha sinsi bir rakip yönetimi var, bu seneye dair tek endişem de bu.

Galatasaray, Mario Rene Junior Lemina'nın geçici transferi konusunda oyuncu ve kulübü Southampton FC ile anlaşmaya varıldığını açıkladı.

Kiralama Bedeli: 1.000.000 Euro
Maaş: 2.050.000 Euro
Satın Alma Opsiyonu: 16.000.000 Euro

Galatasaray, Taylan Antalyalı ile 4 yıllık sözleşme imzalandığını KAP'a bildirdi.

2019-2020 sezonu için net 2.000.000 TL
2020-2021 sezonu için net 2.200.000 TL
2021-2022 sezonu için net 2.500.000 TL
2022-2023 sezonu için net 3.000.000 TL
İmza Parası: 4 milyon TL

Hayırlı olsun.
Düşük maaş ve bonservis yok.
Keşke Selçuk ile uzatılmasaydı.
Boşuna o parayı vermiş olduk ona...

Galatasaray, Mario Rene Junior Lemina'nın geçici transferi konusunda oyuncu ve kulübü Southampton FC ile anlaşmaya varıldığını açıkladı.

Kiralama Bedeli: 1.000.000 Euro
Maaş: 2.050.000 Euro
Satın Alma Opsiyonu: 16.000.000 Euro
Resmi hesaptan bir tweet daha atıldı. Yangın yerine döndü ortalık, bir transfer daha mı geliyor acaba ? Tam anlamadım son tweet ne ifade ediyor, Lemina için mi yoksa başka biri daha mı geliyor.

SON DAKİKA: Galatasaray, Taylan Antalyalı ile 4 yıllık sözleşme imzalandığını KAP'a bildirdi.

2019-2020 sezonu için net 2.000.000 TL
2020-2021 sezonu için net 2.200.000 TL
2021-2022 sezonu için net 2.500.000 TL
2022-2023 sezonu için net 3.000.000 TL

Hayırlı olsun.
Keşke Selçuk ile uzatılmasaydı.
Boşuna o parayı vermiş olduk ona...
Taylanmış 😂 benden hızlı davrandın, tam ben mesajı yazarken yeni açıklama geldi😄

FFP sayesinde her kuruşu tek tek takip ederek müthiş bir transfer dönemi geçirdik. Hemen hemen geçen seneki maaş bütçesi seviyelerinde kalarak takımı en az 3-4 seviye yukarı çektik, mükemmel iş. Emeği geçenlerin ellerine sağlık.
(via@caglartorun)

Bence de sonradan iyi toparladık.
Kale,orta saha, kanat ve forvetler de hiçbir sıkıntımız kalmadı.
Ama yedek stoper ve bek rotasyonumuz soru işaretleri barındırıyor.
Linnes takımda kaldı ve şu anda 15 yabancımız var.
Bir oyuncumuzun lisansı dondurulacak gibi.
Bence bu isim Mariano olmalı.
Avrupa'da transfer dönemi kapandı evet ama Arap kulüplerine ilerleyen günlerde satabiliriz. Çünkü orda daha 1 2 gün var sanırım transfer döneminin bitmesine.
Taylan da geldiğine göre Selçuk'a artık yer kalmadı. Keşke sözleşme uzatmasaydık. Hala ilk 2 senenin ekmeğini yiyor.
Selçuk, Emre Taşdemir ve Yunus'u bir yerlere satıp ya da kiralayabilirdik. Kadro da çok yerleri yok bence...

Ben Donk'u göndermeye çalışabilirler diye düşünüyorum. Gerçi stoperleri filan da yedekliyor ama asıl mevkinde çok doluluk var. Ben olsam Mariano'yu veya ters ayaklı Nagatomo'yu gönderirim. Mariano Tudor'un oyun düzeninde önemli bir oyuncuydu ama Terim döneminde zaten ne oynadığımız tam belli olmadığından çok fark edeceğini sanmam. İlerleyen dönemde Belhanda ve Seri bekleri kaçıracak toplar atmaya başlarlarsa o zaman Yugo-Mariano ikilisi yine iş yapabilir ama yaşları, formları ve bir de Mariano'nun defansif zaafiyetiyle buna ek olarak sağ stoper olan Luyindama ile olan uyumsuzluğu ibreyi ona kaydırıyor.

Terim döneminde en öne çıkan oyunumuz Mariano-Fegouli-Belhanda üçgeninde sağ taraftan kurduğumuz setlerdi. Kurulan takımın da pas oyunu için biçilmiş kaftan olduğunu düşününce hocanın en son vaz geçeceği oyuncu Mariano olur (o üçlüden)