2019-2020 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

valla helal olsun ben de o dönem istemiyordum Colom veya Markovic tarzı bir oyuncu. Daha çok hücum repertuarı geniş olsun derdim ama şu an Valencia'daki Colom bile gelse seviye atlarız. Sadece topa ortalama bir şekilde yön veren guard lazım.
Bir guardin skorerse (dentmon.russ) diğer guardin topla çok haşır neşir olmayan ön alanda iyi savunma yapan ama çabuk düşünebilen biri olmalı. Bizim o yılki en büyük sorunumuz takım kimyasını oturtamamak oldu guardlardan başlayarak. Genelde dentmon-markovic istemiştim.
 
Gerçekten bir tane guard transferi yapamayacak durumda mı bu şube?
Eurocup'ın en cafcaflı zamanlarında kadın basketbol takımını uzunsuz oynatan yönetici grubunun erkek takımına guard almamasına şaşırmamak lazım. Bence artık kabul etmemiz gereken Galatasaray yöneticilerin amacının şubede başarı değil, kulüpte işleri devam ettirmek olduğu. Şu bütçelerle, yatırım ve emeklerle küme düşmediğimiz sürece ligde 3. ya da 10. olmuşuz kimsenin umurunda olduğunu sanmıyorum. Sadece sene başı yeni bütçeyle bir tek atımlık şansımız oluyordu, Ertuğrul hoca da yine Tai-Auguste 1-5'ine takımın direksiyonunu vererek o umudu da bitirdi.
 
Eğer Alex Perez olmayacaksa, G-League'den Xavier Munford gelebilir. Aşırı para isteyeceğini sanmam hatta Alex Poythress'la aynı paraya oynayabilir.
 
Treviso, Galatasaray Doğa Sigorta'nın Sırp guard Aleksej Nikolic için yaptığı ciddi bonservis teklifini reddetti. (@Sportando)

Kadın takımı için Angel'e 50 bin dolar veremeyenler boy-out parası vermeye kalkmış.
Şaka gibi bir şube yönetimi var...
 
Buva'yı şahsen beğeniyorum yahu ondan🙈
Bence 5 numara da öyle bir oyuncuya ihtiyacımız var. Sırtı dönük oyunu ve şutu olan bir 5 numara kendisi. Ribauntlarda da Poythress'dan daha çok katkı verir eminim. Savunmada da en az onun kadar mücadele eder bundan da şüphem yok. Keşke Poythress yerine onu kadromuza katabilseydik...
 

Üst