2020-2021 Galatasaray Erkek Voleybol Takımı

İsim olarak çok oyuncu bilmem ama 38 yaşında bir oyuncuya tüm sezon güvenmek bence çok mantıklı bir tercih değil. Yine de takımda tutulabilir 3. bir yabancı oyuncu olarak. Yani bu kadar yatırım yapıyoruz ondan sonra Türklük damarları tutuyor 2 yabancı oynatıyorlar takımı koca sezon. Biri de mecburiyetten sezon ortasında alınmış. Bu kadar paraya yazık günah bir planlama yapın yolun başında ona göre gidelim. Kupadan erken elenmek, bir sürü gereksiz mağlubiyetle geçti tüm sezon.

Selçuk'u severim sayarım karakter olarak çok büyük oyuncudur ama miadı doldu artık. Ziraat'i eleyebileceğimizi düşünüyorum gerçekten bugün Ter Maat dışında hiçbir şey üretmeden maç kazandılar. Son sette Onurcan'ın 3 tane topu kötü karşılamasıyla çok basit kaybettik maçı.

- yury isim olarak büyüktür ama o eski yury değil, zaten dinamo'da süre bulamadığı için bize düştü ve öyle iyi de oynamıyor. bu maç harikaydı o başka. bruno manşette, hücumda, servislerde ve enerjisiyle özel bir isimdir. bu ligi takip edip brunoya burun kıvırmakta komik bence. toto'nun 3 yıldır yıldızıdır ve takımı kendisini bırakmıyor zaten. toto'ya da wallace ile harika oynayıp türkiye kupasını hediye ettiler bu sene. smaçör bölgesinde burutay ve bruno ikilisi harika olur. wallace cruzeiro'ya döndü.
O yüzden hem Toto hem ziraat Yuri'yi almaya çalışıyor şu anda.

Ziraat o kadar abartılacak bir takım değil ama o maçın son anına kadar galibiyet alabileceğimizi düşündüysek bu net Yury sayesinde. Yaşı geçmiş olabilir ama kalite sabit. Ivan Milijkovic de Fenerbahçe'deyken bütün sezon yatar play-off larda vitesi arttırıp Fenerbahçe'ye bir kaç seviye atlattığı hatta şampiyon yapmışlığı var. Burak Mert'in formsuzluğu ve Selçuk'un bitikliği bize o maçı kaybettirdi. Hatta bütün yerlilerde hiç bir şekilde play-off havası yok. Bunda da oyuncular kadar teknik ekibin de suçu fazladır. Hatta oyunculardan da fazladır.

Berezhko kötü oyuncu değil sadece hiçbir zaman direkt şampiyon yapar diyeceğimiz bir oyuncu değil, üstelik seviyesi de yaşına göre Rusya'da hiçbir zaman olmadı, 2012 olimpiyat maçlarını ve finali diğer Avrupa Şampiyonası maçlarını izleyen zaten bunu görür ha bunun yanında Berezhko'yu isteyen Zenit Kazan değil, Kozle değil, Perugia değil, Trentino değil zaten Berezhko'da Osmany değil, Kazyski değil. Ha bu maçta iyi oynadı seriyi de kazanırız belki ama o kadar şampiyonluk havası yok takımda.

Yarın kazanacağımızı düşünüyorum, yeter ki libero pozisyonunda burak mert ortalama bir oyun oynasın. geçen maç coronayı atlatmasına rağmen hastalığın getirdiği kırgınlık yaşamıştı ve sağlıklı oyun verememişti. bu arada sezon sonu sözleşmesi biten burutayda kalıyor diye duydum. böyle bir lidere ihtiyaç her zaman vardır. türk olarak çok iyi bir oyuncunun da adı geçiyor, umarım oda gerçekleşir. seneye daha güçlü olacağımız da kesin. smaçör bölgesinde yüzümüz de gülecek seneye : ) uzun lig serüvenin de 38 yaşında isimlere güven olmaz çünkü..

Son düzenleme:
Sevgil
Yarın kazanacağımızı düşünüyorum, yeter ki libero pozisyonunda burak mert ortalama bir oyun oynasın. geçen maç coronayı atlatmasına rağmen hastalığın getirdiği kırgınlık yaşamıştı ve sağlıklı oyun verememişti. bu arada sezon sonu sözleşmesi biten burutayda kalıyor diye duydum. böyle bir lidere ihtiyaç her zaman vardır. türk olarak çok iyi bir oyuncunun da adı geçiyor, umarım oda gerçekleşir. seneye daha güçlü olacağımız da kesin. smaçör bölgesinde yüzümüz de gülecek seneye : ) uzun lig serüvenin de 38 yaşında isimlere güven olmaz çünkü..
Sevgili Okan bildiğin veyahut duyduğun isimleri burada açıklarsan bizde bilsek olmazmı?

Kesinleşmeden yazamam. Sezon da devam ederken isim yazmak olmaz zaten. Yine de gidecek isimleri az çok tahmin ediyorsunuzdur. 2 bölgede kesin değişim olacak as oyuncuda, bir bölgede daha değişim olabilir ama kesin değil, Çünkü düşünülen oyuncunun kulübü de takımda tutmak istiyor oyuncuyu.

Son düzenleme:
Köşelerin kötü oyunu yüzünden kaybettik ilk seti ama ikinci sette köşeler toparlaninca farkı yarattık ve 2. Sette 19-9 öndeyiz. Oyun böyle devam ettiği sürece, yury veya torresten biri hücumda aktif olduğu sürece maçı kazanırız. Seriyi ankaraya taşırırız.

Çok iyi oldu ikinci seti aldık. Bu maçı alırız biz. Ne zamandır voleybol maçı izlemiyordum. Burutay'ı etkisiz gördüm biraz, benim bildiğim en iyi yerli oyuncu Burutay değil miydi. Oyuna ağırlığını koyması lazım daha çok. Bir de alakasız olacak ama ne zamandır sormak istiyordum o arkadaki bir oyuncu niye farklı forma giyiyor takımlarda bilen var mı ?