2020-2021 Galatasaray Futbol Takımı

Trilyon tane fırsat eline geçmişken gelinen nokta üzücü, diyemiyorum çünkü komik. Cidden çok güldüm ben bu akşam. Özellikle Fener taraftarının da haline. Umarım ''son raddeye kadar getirdik, nasip olmadı'' düşüncelerine girilmez. Gerçi çoktan girilmiştir de... Şu ligi şamar oğlanına çevirmen gerekirken ne durumlara düştük. Neyse uzatmayacağım, hak eden kazandı. Adamlar sezon boyu vurup geçti, son 3-5 hafta strese girdiler diye bizim hakkımızdı demek komik olur.

Yazık oldu. Şampiyonlar Ligine katılabiliriz inşallah.

Bizim de bjk nında şampiyonlar ligine gideceği belli değil.Yani bjk da eleme onayabilir.Chelsea lig de ilk dörtün dışında kalır ve şampiyonlar ligini alırsa.
Bize gelirsek kaybettiğmiz saçma sapan maçlardan sonra ve oynadığımız ne olduğu belli olmayan oyunla burada bitirmemiz iyi oldu şimdi bir an önce seçimin yapılıp bu yönetimden kurtulup iyi bir yönetimle transferleri erkenden bitirebilirsek elemelerde şansımız olabilir.

Fatih terim bu sezon 1 aylık hocalık yaptı ve o 1 ayda havlu atmışken bir anda şampiyonluk yarışına girdik. Şu hocalığını sezona yaysa bu lig çok kolay geçecek ama hep tripler, hep bahaneler ile koca sezon geçiyor.. gelecek sezon şu hocalığını sezona yay artık fatih hoca..

Şampiyon olmayı hakedecek bir oyun oynamadık ama böyle de kalp kırıcı oldu. İkinci yarı ki oyunla beşleyebilirdik malatyayı ya da oraya gelmeden ilk yarı iki statik isimle çıkmasak maça ya da geçen penaltı şımarıklığını yapmasak farklı olabilirdi. Ama bir kez daha gördük Türk futbolu ve içindekiler miğde bulandırıcı isimler hafta boyu algı yapıldı en sonunda malatyalılar gerideyken zaman geçirmeye çalışıyordu bu mudur yani...Şampiyon olsak da fikrim değişmeyecekti Galatasarayın komple bir değişime ihtiyacı var.Şuan en iyi kemik kadro bizde doğru eklemelerle ve oyunla favori bir şekilde başlarız diğer sezona. Mohammed 'in bonservisini kaçırmamalıyız, Halil zor gibi duruyor Onyekuru ise bu ligin şifresidir bence bonservisi alınmalıdır.

Hoca Hatali isler yapti yapmadi degil.
Hocayi nezaman rahat biraktilar ozaman iyi top oynadik.

Ilk yari Transfer yapamadilar son 8 10 hafta ortadan kayboldular takim catir catir oynadi.Tekrar turediler transfer yapinca sampiyonluk gidince yine kayboldular takim son 5 hafta yine kazandi.

Gecen Hafta takimla beraber gelmek istemis AA ile YG Hoca onlar gelicekse ben araba ile donerim diyip Takim otobusune almamis.

Hoca devam etmek istiyor calismlarimizi yapiyoruz gelicek sene icin diye daha mac oncesi roportaj verdi.

Bodrumda bir iki gun dinlenip muhtemelen bir yonetimi isaret edicekdir oda Burak Elmas olabilir .Gecmisde birlikde calistiklari icin 29 da secim yapilmali bu koltuk sevdalilarina birakilmamali

Evren Gozun Galatasaray Iletisim Bolumunden ayrilma nedenide bu aksam ugur karakullukcu acikladi.Baskan beni cek yayinla AA cek yayinla demek disinda baska bisi demiyormus.

Guzel Piar yaptin Cengiz insallah Uyeligin iptal edilir kovulursun AA YG alipda git

İnstagramda ki gönderirsin göre Gedson da gidici. İyi futbolcu olduğunu gösterdi özellikle bundan önceki 5 maçta şov yaptı ki 4 kere maçın adamı oldu galiba onu monte edeceğiz derken de puan kaybettik sonuçta noldu adamı hazırlayıp takımına yolladık.
Akbaba:kesinlikle sözleşme yenilenmemeli ama yenileneceğini hepimiz biliyoruz.
Linnes:iyi bir profesyoneldir ama çok vasat topçu yolu açık olsun.
Saracchi:fena değildir ama yolu açık olsun her an kırmızı görebilecek bir isim.
Yedlin:başımıza büyük bela aldık aşırı kötü bir oyuncu sprint atmaktan başka bir olayı yok. Şener bundan daha iyi sağ bek.
Luyindama:Malesef kendisinden zarar edeceğiz sakatlık sonrası tanınmaz halde.En iyi oynadığı maç aslında batırdığı Bjk maçı... 3-4 veren çıkar umarım.
Babel :Son dönemi iyi geçirdi ama uğurlar olsun.
Feghouli :Bonservisini eline verelim gitsin.
Falcao :Birazcık karakteri varsa efendi gibi ayrılıp moda ikonu olma yolunda emin adımlarla yoluna devam eder.
Fatih :Kimin torpillisi bilmiyorum rezalet bir kaleci.
Etebo :...
Arda:Ne yapıyorsa yapsın.
Umarım bu oyuncuları seneye bu forma altında görmeyiz.

Yapacak bir şey yok sezonun buraya gelmesi bile mucizeydi ancak hem yeni yönetim hem teknik ekip gerekli dersleri alır umarım. Her maç birbirinden saçma ilk 11'ler onları takip eden saçma oyuncu değişiklikleri. Yine boşa geçen 45 dakikadan sonra yapılabilecek her şeyi yaptık olmadı. Yeni sezon için hayırlısı olsun umarım başka takıma oyuncu yetiştirme işinden vazgeçtiğimiz bir dönem olur artık.

Yeni yönetim kim olursa belli bir mebla ödeme yapılması gerekecek. Bunu bilip aday olup 2 sene 3 sene bunun edebiyatını yapacak insanlar gelmez umarım göreve. Bu kadronun ciddi revizyona (yine, yeni, yeniden) ihtiyacı var. Falcao, Feghouli, Luyindama(her ne kadar iyi bir stoper olsa da sakatlık sonrası, kafa olarak da bitik. Bu saatten sonra dikiş tutar mı bilemem), Saracchi, Onyekuru, Etebo, Fatih, Emre Taşdemir, Emre Akbaba. (say say bitmiyor) gibi 1 var 10 yok gibi isimlerle yollar kesin olarak ayrılmalı.

Son düzenleme:
Yorumları okuyorum hakeden kazandı diyen arkadaşlar var. Üzülüyorum... Şampiyonluk gitti diye değil. Ankaragücü maçında yapılanlar, lensin dakika 5 deki basması, Sivaslı ziyanın uçan tekmesi, omuzla kontrole el çalan hakemleri (babel) çok çabuk unutmuşuz. Karşı tarafa geçiyorum ilk yarıdaki göztepe maçı, her iki hatay maçı, Ankaragücü maçı, sivas maçı, alanya maçı ve daha sayısız hakemli galibiyet veya son dakika puan kurtmaları... 2 golle giden şampiyonluk değil Galatasaray seyircisinin bu boş yorumları can yakıyor. Ha diyeceksiniz hakem vermiyorsa atacaksın olmuyor işte kardeşim bi tane kamerunlu 3 maymunu oynayan bi adam çıkıyor topa poposunu dönüyor ilk yarı 5 gol atıyorlar... saçma sapan işler söylenecek çok şey var kirli bir sezon bitmiştir. Namı diğer şerefli beşiktaş şampiyon yaptırılmıştır. Aboubakarın pfdk 1 maç cezası bile komik kupa maçında oynasın diye. Galatasarayı yediler... Seneye tribünler açılırsa Fatih hoca ile nirlikte herkesi döve döve şampiyon olacaktır bu takım...

Yorumları okuyorum hakeden kazandı diyen arkadaşlar var. Üzülüyorum... Şampiyonluk gitti diye değil. Ankaragücü maçında yapılanlar, lensin dakika 5 deki basması, Sivaslı ziyanın uçan tekmesi, omuzla kontrole el çalan hakemleri (babel) çok çabuk unutmuşuz. Karşı tarafa geçiyorum ilk yarıdaki göztepe maçı, her iki hatay maçı, Ankaragücü maçı, sivas maçı, alanya maçı ve daha sayısız hakemli galibiyet veya son dakika puan kurtmaları... 2 golle giden şampiyonluk değil Galatasaray seyircisinin bu boş yorumları can yakıyor. Ha diyeceksiniz hakem vermiyorsa atacaksın olmuyor işte kardeşim bi tane kamerunlu 3 maymunu oynayan bi adam çıkıyor topa poposunu dönüyor ilk yarı 5 gol atıyorlar... saçma sapan işler söylenecek çok şey var kirli bir sezon bitmiştir. Namı diğer şerefli beşiktaş şampiyon yaptırılmıştır. Aboubakarın pfdk 1 maç cezası bile komik kupa maçında oynasın diye. Galatasarayı yediler... Seneye tribünler açılırsa Fatih hoca ile nirlikte herkesi döve döve şampiyon olacaktır bu takım...

Son zamanlarda gördüğüm en güzel yorum.

- Derbilerde en çok puan toplayan takım biziz.

- Yere göğe konamayan BJK ile ikili averajımız aynı. Yenildiğimiz tek derbi onlara kaybettiğimiz maç. Diagne atılmasa berabere gidiyor. (Ne hikmetse Diagne'nin yaptığı Alanya maçında Lyundama'ya yapılınca hareket yeterince şiddetli görünmedi)

- Ligin ilk yarısında kalemizi kaleci görünümlü bir arkadaşın korumasına rağmen ligin en az gol yiyen takımıyız.

- Hakemler tarafından açık ara en çok kollanan takım BJK iken biz birçok maçta doğrandık. Daha birkaç gün önce Gençlerbirliği maçında Babel'İn nizami golü verilse, Karagümrük maçında hakemin görüp de verdiği penaltı iptal edilmese bugün başka şeyler konuşuyorduk.

- Bizim oyuncuların el kolu çarptığında patır patır 10 kişi kalırken Rosier'in basmadığı bilek atmadığı dirsek kalmadı. Adam bir kere atılmadı oyundan.

- Hatay'ın stoperi Bilong olacak futbolcumsu BJK maçından sonra kadro dışı kalıyor. Ne hikmetse Anadolu takımında bile kadro dışı kalan bu arakadaş 27 yaşında ilk defa Aboubakar'ın da oynadığı Kamerun Milli Takımı'na çağırılıyor. Demek ki BJK maçında baya beğenmişler bu arkadaşın performansını.

- Alanyaspor, İstanbul'da kalabileceği onlarca tesis varken dalga geçer gibi BJK'nin tesislerinde konakladı ve 1 gün sonraki maçta Marafona gol olan topa elini uzatmadı.

- Daha birkaç gün önce BJK-Karagümrük maçı bitiminde koridorlardaki arbedede Rosier ve Ghezzal varken TFF dalga geçer gibi iki tane oynamayacak adamı PFDK'ye sevk etti.

Ve bunlara rağmen ligi sadece BJK'nin 1 averaj gerisinde bitiriyoruz. Sadece şu saydığım olayları biz yaşasak BJKliler Zalad olayında olduğu gibi bir 30 sene de bunu konuşurdu.

Biz 1-0 kazansak da şampiyon olacağımız maçı 8-0 kazandık diye BJKliler 30 yıldır şike yaptığımız söylesinler siz de Galatasaraylısınız ya şu olaylara rağmen hakkeden BJKydi diyin.

Neyse Terim de gider bu saatten sonra artık, önümüzdeki yıllarda gönül rahatlığıyla hakkeden bizdik dersiniz

Son düzenleme:
''Boş yorumlar'' kısmı hoş olmamış, onun dışında fikirlerinize saygı duyarım tabi. Ama 80 milyonun neredeyse hepsi şu kafada: ''rakibimize şurda şu oldu, burda bu oldu rakibe''. Peki insanlar hiç dönüp bakıyor mu ; bizim maçlarda da bizim lehimize yapılan hatalara ? Kimsenin kendi takımına baktığı yok, herkes rakip takım lehine yapılan hatalara odaklanmış. Bunu çeteresini tutacaksak işler değişiyor kusura bakmayın. Daha 2 maç önce Yedlin ya da Gedson'du sanırım, net kırmızı kartlık pozisyonda sarı bile görmemişti yanılmıyorsam. Rakibin direkt ayak bileğine tabanla bastı, kırılmadı Allah'tan. Ama kart bile görmedi, hem de 2 hafta önceki kritik dönemeçti ? Allah için Fener maçlarına da bakıyorum adamların penaltılarında bize uygulanan kurallar onlara uygulanmıyor. Onların da hakkı değil mi şimdi hakkı olan puanları almak ? Alacak verecek meseleleri böyle uzar gider.
Aynı şekilde o futbol katili Rosier denen karaktersizi de ne zaman BJK maçı özetine denk gelsem sürekli birilerine tabanla dalıyor ama sarı ya da hiç görmüyor. Ama onlar da bunu görmüyor, hep bize odaklılar. Biz de onlar gibi olursak ne farkımız kalacak şimdi ?
Öve öve bitiremediğimiz Beşiktaş'la puan aynı diyoruz da, aylardır yerden yere vurup güldüğümüz Fener'i de son hafta geçebildik, 2 puan var aramızda sadece, 3 bile değil. Hatta salaklıklarına doymasalar dün akşam o rezil denilen Fener şampiyonluk kutlamalarına çıkmıştı. Ayrıca kimseyi övdüğümüz de yok. Sezon geneli Beşiktaş daha baskın ve sistemli bir futbol oynadı. Biz de yıllardır olduğu gibi kanser kaos futbolu.
Sen Fener'i deplasmanda yendiğinde psikolojik olarak vurup geçmiştin zaten bütün lige. Herkes şampiyon Galatasaray diye kabullenmişti. Sonra kendi kendini bitirdin. Gittin Anadolu takımlarından 3-4 yedin, ligin son sırasındakilere puanlar kaybettin. Beşiktaş da o aralar geleni geçeni net skorlarla ezip fırsatı iyi değerlendirdi. Final kısmını da stres yaparak geçirdiler ama finali oynadık diye de koca sezonu biz hak etmiş olmuyoruz maalesef. Şimdi Efes aylardır geleni geçeni tokat manyağı yapıyor ama 2 maç Real karşısında son dakikalarda stres yaptı diye F4 Madrid'in hakkı mı oluyor ?

Son düzenleme:
Bu sezon ligimizin ne kadar tırt olduğu da ortaya çıktı aslında. Kenardan getirecek oyuncusu olmayan takım şampiyon oldu. Sergen de öyle aman aman bir taktisyen değil, sadece takımdaki oyuncuların defolarını çok iyi sakladı.

2005-2006 yılında derbilerde iyi performans gösteremesek ve Anelka-Appiah gibi oyunculara sahip Fenerbahçe'ye ezilsek de son maçta şampiyon olmayı başarmıştık. Gollerimizin çoğunu son dakikalarda attık, öyle ezici bir oyun ortaya koyamadık ama güzel hücum futbolu izlemiş ve canla başla oynayarak şampiyonluğu hak etmiştik.

Aynı zamanda Bursaspor'u da destekliyorum. Şu an Bursaspor taraftarına sorsanız takım her maç doğrandı. Bandırmaspor'un, Eskişehir'in maçlarına bakıyorum onların maçları da çok kötü yönetiliyor. Birkaç hafta önce Denizlispor'un oynadığı bir maçta resmen bir yönetim faciası yaşandı ama hayat devam ediyor. Çocuklar, gençler başlarına gelenlerin sorumluluğunu almaz, sorunu hep dışarıda ararlar. Yetişkin olmak demek sorumluluk almak, olaylara reflektif yaklaşabilmektir. Biz de her şeyi dışarıda aradıkça sürekli kişileri ve olayları tartışır, fikir alanına hiç giremeyiz. Umarım yeni yönetim de şapkayı önüne koyar ve sezonun değerlendirmesini iyi yapar. Benim gördüğüm UEFA'dan elenirken Rangers'tan ders alan, kupadan elenen, ligde de şampiyon olamamasına ek olarak koca sezon boyunca sadece Taylan ve sonlarda biraz olsun Kerem'i çıkarabilen bir takım. Ben bu sezonun getirilerini Şampiyonlar Ligi'ne gitme şansı ve transfer yapılamayınca oynatılmaya başlanan Taylan'ın kazanılması olarak görüyorum. Umarım önümüzdeki sezon en azından iyi bir kadro çekirdeği çıkarırız.

Terim'in takımın başındaki 4. sezonu ve ilk iki sezon gelen şampiyonluklar kendisi dahil herkesi kör etti. Aslında bir iki kez ağzından iyi oynamadık lakin gelecek sezon göreceksiniz lafını duyduk ama işi sadece transferle çözme derdine düştü. Bir de üstüne fb'nin yurt dışı bağlantılarını kullanarak yaptığı satışları ve transferleri görünce daha da çok transfer derdine düştü. Ne oldu o Fener bu sezon o transflerin hepsinin diyetini ödedi Samatta, Lemos ve Samuel Osai gibi transferlerle ve kim bilir daha ne diyetler ödedi ve ödeyecek.
Neyse bu sürede futbolcular kim olursa olsun bir oyun planı oturtmadı.
Fatih Terim artık yaşı gereği bu işi bırakmalı ve ABD'ye gitmeli ve futbolu bırakmalı. Gördüğüm şudur ki belli bir yaş sonrası özellikle biz erkekler başka kafalara gidiyoruz. Terim'de 67 yaşında ve artık bu sinir harbini kaldıramıyor. Ne zaman bu harpten sıyrılsa performansı yükseliyor. Ali Koç laf etmiş yönetim niye etmemiş krizi yaşadı. Arda denen gereksiz yüzünden yönetimle kavga etti. Bu sezon artık Arda ile sözleşme falan yenilenmemeli. Senin elini öptü diye affediyorsun al evine besle.

Son düzenleme:
Son zamanlarda gördüğüm en güzel yorum.

- Derbilerde en çok puan toplayan takım biziz.

- Yere göğe konamayan BJK ile ikili averajımız aynı. Yenildiğimiz tek derbi onlara kaybettiğimiz maç. Diagne atılmasa berabere gidiyor. (Ne hikmetse Diagne'nin yaptığı Alanya maçında Lyundama'ya yapılınca hareket yeterince şiddetli görünmedi)

- Ligin ilk yarısında kalemizi kaleci görünümlü bir arkadaşın korumasına rağmen ligin en az gol yiyen takımıyız.

- Hakemler tarafından açık ara en çok kollanan takım BJK iken biz birçok maçta doğrandık. Daha birkaç gün önce Gençlerbirliği maçında Babel'İn nizami golü verilse, Karagümrük maçında hakemin görüp de verdiği penaltı iptal edilmese bugün başka şeyler konuşuyorduk.

- Bizim oyuncuların el kolu çarptığında patır patır 10 kişi kalırken Rosier'in basmadığı bilek atmadığı dirsek kalmadı. Adam bir kere atılmadı oyundan.

- Hatay'ın stoperi Bilong olacak futbolcumsu BJK maçından sonra kadro dışı kalıyor. Ne hikmetse Anadolu takımında bile kadro dışı kalan bu arakadaş 27 yaşında ilk defa Aboubakar'ın da oynadığı Kamerun Milli Takımı'na çağırılıyor. Demek ki BJK maçında baya beğenmişler bu arkadaşın performansını.

- Alanyaspor, İstanbul'da kalabileceği onlarca tesis varken dalga geçer gibi BJK'nin tesislerinde konakladı ve 1 gün sonraki maçta Marafona gol olan topa elini uzatmadı.

- Daha birkaç gün önce BJK-Karagümrük maçı bitiminde koridorlardaki arbedede Rosier ve Ghezzal varken TFF dalga geçer gibi iki tane oynamayacak adamı PFDK'ye sevk etti.

Ve bunlara rağmen ligi sadece BJK'nin 1 averaj gerisinde bitiriyoruz. Sadece şu saydığım olayları biz yaşasak BJKliler Zalad olayında olduğu gibi bir 30 sene de bunu konuşurdu.

Biz 1-0 kazansak da şampiyon olacağımız maçı 8-0 kazandık diye BJKliler 30 yıldır şike yaptığımız söylesinler siz de Galatasaraylısınız ya şu olaylara rağmen hakkeden BJKydi diyin.

Neyse Terim de gider bu saatten sonra artık, önümüzdeki yıllarda gönül rahatlığıyla hakkeden bizdik dersiniz
Biz bu yüzden diğer iki kulüpten farklıyız, en azından taraftarlar olarak. Ne yapalım otuz yıl bu sezonu mu konuşalım... Yapabileceğimiz tek şey ileriye bakmak, hatalardan ders çıkarmak. Bunu yapmayan kulüplerin de durumu ortada.Gönül tabii ki şampiyon olmayı ister ama ikinci olduğumuz ortamda en azından yayın gelirleri olarak hala en fazla kazanan kulübüz. Ama esas sorun ne şampiyonlar ligine direk gidememek, aslında hala şansımız var gruplara kalabilmek için fakat hepimiz biliyoruz ki eleme turlarını geçme şansı yok Avrupa Fatihi Galatasarayın. İlk halletmemiz gereken konu bence bu yoksa lig maratonunda zaten kazanmayacağımız sezonlar olacak biriside bu oldu.

Biz bu yüzden diğer iki kulüpten farklıyız, en azından taraftarlar olarak. Ne yapalım otuz yıl bu sezonu mu konuşalım... Yapabileceğimiz tek şey ileriye bakmak, hatalardan ders çıkarmak. Bunu yapmayan kulüplerin de durumu ortada.Gönül tabii ki şampiyon olmayı ister ama ikinci olduğumuz ortamda en azından yayın gelirleri olarak hala en fazla kazanan kulübüz. Ama esas sorun ne şampiyonlar ligine direk gidememek, aslında hala şansımız var gruplara kalabilmek için fakat hepimiz biliyoruz ki eleme turlarını geçme şansı yok Avrupa Fatihi Galatasarayın. İlk halletmemiz gereken konu bence bu yoksa lig maratonunda zaten kazanmayacağımız sezonlar olacak biriside bu oldu.
Kesinlikle!.. Galatasaray için asıl hedef Avrupa'da başarıdır. Lig şampiyonluğu sadece bir araçtır, amaç değildir. Şu BJK'yi geçemiyorsak ŞL'ye gitmenin de bir manası yok. Yine gidip şamar oğlanı olacaksak hiç gitmeyelim zaten. Bu yüzden çoğu Galatasaraylı kaçan şampiyonluğa değil, Galatasaray'ın içinde bulunduğu duruma üzülüyor.

Ben hocanın ders falan alacağını düşünmüyorum. Adam 2 sezondur tff, hakemler ve kendi yöneticileri ile uğraşmaktan ve kafaya takmaktan hocalık yapmaya fırsat bulamıyor. Şu son 1 aydaki gibi kendini sahaya verince yani hocalık yapınca direkt farkını yaratıyor. Deplasmandaki trabzon, fenerbahçe ve evimizdeki beşiktaş maçı da bunun en büyük kanıtı. Hocanın alacağı en büyük ders, ne olursa olsun kafasını sadece sahaya vermek olduğunu bilmesidir. Ama hangi yönetim gelse yine tff, yine hakemler yine organize kötülük bla bla hocalık yapmaya unutacak. Umarım yeni sezonda kalırsa kendini sahaya veren, dışarı ile ilgilenmeyen bir mantalitede olur. O zaman istedikleri kadar organize kötülük olsun hocayı durduramaz. Ama hep tuzağa düşüyor, eminim ilk atılan yeme takılıp kafaya takacak ve olumsuz etkileyecek bizi. Umarım şaşırtirsin hoca. Alacağın en büyük ders bu olmalı..

Avrupa da mı organize kötülük yapıyor ? Onlara da mı Fenerasyon ya da BJK'nin uşakları diyeceğiz ? Tarihin en kek gruplarından birine düşüyorsun, elinde Nzonzi, Lemina, Falcao, Feghouli vs isimler var, bir dediğin iki edilmemiş hepsi transfer edilmiş ama neredeyse sıfır çekip döneceksin. Ergin Ataman, kendine kinleri olan Fenerlileri bile ''adam EL şampiyonluğunu sonuna kadar hak ediyor'' dedirtecek noktaya getiriyorsa ben daha bir şey demiyorum.
Şu hakemdir, fetödür, federasyondur kafasına en son fenerliler girdi, 7 yıldır burunları b*ktan kalkmıyor. Şimdi git forumlarına ''bjk ve gs hakem sayesinde şampiyon oldu'' de bakayım yemediğin küfür kalacak mı? Onlar da uyanmaya başladılar çünkü. Sorun hakem, fetö bilmem ne değil, sorun bizim başkanımız teknik ekibimiz, futbolumuz diye aydınlanmaya başladılar. Oralara girince uçan buluttan nem kapar hayatı zehir edersiniz kendinize, başka bir şey olmaz. Yine de siz bilirsiniz tabi, benimki bir tavsiye sadece.
Hakem hataları var tabi, yok demiyorum yanlış anlaşılmasın. Ama dediğim gibi tek tek çetere tutmaya kalkarsak açık konuşayım belki de en karlı Fener çıkar üç takım arasından. Maalesef rezil ligin, hakemleri de rezil.

Bence avrupa başarısının sırri lig kalitesinde hadi gs son 7 senedir avrupada başarısız son üç sezondur türk takımlarına bakmak lazım gs şampiyonlar liginde yükselirken lig kalitesi artıyordu 1990larin başında o ligin öncülüğünü gs yaptı aynısı 60larin ortalarında oldu mesela 70lerde gs üst üste 3 sezon şampiyon olmasına rağmen avrupa galibiyeti yoktu tartışılması gereken budur ondan sonra teknik adam sorumluluğu başlar diye düşünüyorum