2020-2021 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Alex Poythress gelişime açık, potansiyeli olan bir oyuncuydu keşke daha fazla izleyebilseydik. Uzun yıllar sonra deplasmanda kazandığımız fener maçındaki performansıyla aklımda kalacak hep. Korkusuzca vesely’nin üzerinden vurduğu smaç unutulmaz.

John Roberson TBT'ye katılıyor. Basketbolsuz geçen bugünlerde takip edebilen varsa öneririm tanıdığımız çok fazla oyuncu var.

Jon Diebler, Justin Dentmon, Devin Williams, Joe Johnson, DeShaun Thomas gibi tanıdık oyuncular da var

Son düzenleme:
Tai Webster Galatasaray'dan ayrılarak ülkesine döndü. (Basket Servisi)
Alex Poythress Zenit ile sözleşme imzalamaya çok yakın. (Home of Glory)
TAI basketbolun Belhandasiydi benim gözumde iyi olmus.Senede 2 ,3 mac iyi oynicak oda hangisine denk gelirse aman aman yolu acik olsun.

Yönetim uyuma basketbola sahip cik

Sezonu idare edecek takım kurmakla, o bütçeden biraz daha fazlaya yarışmacı takım kurmak arasında uçurum var 2 milyondan aşağıda bütçemiz %40ını yerli oyuncular kapatıyor. Nasıl takım kuracağız ben merakla bekliyorum.

Polemik yaratmak istemiyorum ama koç biraz da bu konularda önemli bence. Bir takımla anlaşıyorsan ve zaten düşük bir bütçeyle mücadele ediyorsan o bütçenin her sene biraz daha biraz daha düşmesine razı olmamalısın bence. O yüzden talepkar ve daha duruş sahibi bir koçla çalışmak çok daha önemli. Elin güçlü değilse sana verilen her şeye razı olursun ama elin güçlü olsaydı bir şeyleri en baştan konuşsaydın, En azından oyuncu bütçesi 3 milyon doların altında olursa çalışmam vs diyebilirdin. O yüzden de ben Galatasaray’ın başında daha talepkar daha eli güçlü bir koç görmek isterim her zaman. Sürekli taviz verirsen her sezon bütçe daha da düşer. En son oyuncu bütçesini 1 milyon dolara sabitlerler :)

Yani her seferinde aynı şeyi yazmaktan yorulmayacağım ama elinde 2 milyon varken 3 milyon harcarsan sonraki sene 1.5 milyon fazla ödersin. Biz de razı değiliz bütçeye ama takip ediyoruz o zaman biz de taraftarlıktan istifa edelim böyle bir şey mümkünse

Bence arkadas yonetimden o kadar umidini kesmis ki bari koclar ise el atsa diye umut ediyor.
Anahtar teslimi subeyi birakilacak koc cok az tabi. Dogru bir is mi olur o da ayri konu.

Arz-talep meselesi fakat iş koçta değil taraftarda bitiyor bence. Futboldaki gibi basketbolda baskı oluşturamıyoruz maalesef, özellikle sosyal medyada. Elimiz güçlü olsa yönetimi en azından sponsorlar bulma, bütçeyi arttırma konularında zorlayabilirdik. Yönetime kalsa asgarî ücret ayırırlar şubeye, gereken tepki de olmayınca işlerine geliyor tabii. Bence Ertuğrul Hoca sesini çıkarsa, onu da gönderip yerine üç kuruşa razı birini bulurlar.

Arz-talep meselesi fakat iş koçta değil taraftarda bitiyor bence. Futboldaki gibi basketbolda baskı oluşturamıyoruz maalesef, özellikle sosyal medyada. Elimiz güçlü olsa yönetimi en azından sponsorlar bulma, bütçeyi arttırma konularında zorlayabilirdik. Yönetime kalsa asgarî ücret ayırırlar şubeye, gereken tepki de olmayınca işlerine geliyor tabii. Bence Ertuğrul Hoca sesini çıkarsa, onu da gönderip yerine üç kuruşa razı birini bulurlar.
Yönetim ne zaman dik durmus ?
Fatih Hocanin arkasina saklanmis,Korkaklar vizyonsuzlar toplulugu. Gsbasket olarak bir hareketlenme, sosyal etkilesim yapmak lazim.

Sözde degil gercekten basketbolu düsunen bir platform ise burasi😉

Bende polemik yaratmak istemiyorum ama bu talepkar koçlar kim çok merak ediyorum? Bazen sadece eleştirmiş olmak için eleştiriyoruz.
Aynen eleştirmiş olmak için eleştiriyorum, hatta eleştirilecek bir şey yok, ben eleştirmek için özel çaba sarfediyorum. Şubeden koçtan yönetimden vs memnunsanız aynen devam edin arkadaşlar.

hangi koçlar varken hangi bütçeler olduğuna bakarsan talepkar koçlar kimler zaten ortaya çıkacaktır. Bu yönetimin Ertuğrul Erdoğan ile çalışma sebebi de budur büyük ihtimalle. Habire bütçe düşürüyorlar bizimkinden ses yok.

Aynen eleştirmiş olmak için eleştiriyorum, hatta eleştirilecek bir şey yok, ben eleştirmek için özel çaba sarfediyorum. Şubeden koçtan yönetimden vs memnunsanız aynen devam edin arkadaşlar.

hangi koçlar varken hangi bütçeler olduğuna bakarsan talepkar koçlar kimler zaten ortaya çıkacaktır. Bu yönetimin Ertuğrul Erdoğan ile çalışma sebebi de budur büyük ihtimalle. Habire bütçe düşürüyorlar bizimkinden ses yok.

Genel değil ama bütçe üzerinden eleştirmek sadece eleştirmiş olmak oluyor?

Yine soruyorum kim mesela? Tofaş bütçe düşürürken Orhun Ene diyememis onu geçtim.
Darüşşafaka ile Selçuk Ernak da diyememis. Onu da geçelim
Karşıyaka bütçesini bilmiyorum ama Ufuk Sarıca da böyle bir şey demez.

Diyorum yine "mevcut" durumda kim demiş böyle bir şey? Gerçekçi olmayan eleştiriler sadece eleştiri yapmış olmak adına oluyor. Onun dışında ki eleştirilerine katilmayabilirim ama saygı duyarım. Çünkü bir altyapısı hatta gerçeklik payı var.

Herkesin butceler etkilenecek gibi. Bence en az biz etkileniriz. Korona cikmasaydi gene bu kadar butce bulunurdu, fazlasi olmazdi.

Genel değil ama bütçe üzerinden eleştirmek sadece eleştirmiş olmak oluyor?

Yine soruyorum kim mesela? Tofaş bütçe düşürürken Orhun Ene diyememis onu geçtim.
Darüşşafaka ile Selçuk Ernak da diyememis. Onu da geçelim
Karşıyaka bütçesini bilmiyorum ama Ufuk Sarıca da böyle bir şey demez.

Diyorum yine "mevcut" durumda kim demiş böyle bir şey? Gerçekçi olmayan eleştiriler sadece eleştiri yapmış olmak adına oluyor. Onun dışında ki eleştirilerine katilmayabilirim ama saygı duyarım. Çünkü bir altyapısı hatta gerçeklik payı var.
Büyük bütçelerin nispeten düşmesiyle küçük bütçelerin her sezon biraz daha düşüp kuşa çevirilmesi aynı şey değil. Evet ekonomik kriz var 30 milyon euro’luk bütçeyi 20’ye düşürebilirsin ama zaten 2 milyon dolar civarında olan bütçeyi sürekli düşürmek iyi niyetli şeyler değil. İşte o tam olarak krizi pandemiyi vs bahane etmek oluyor :)

Selçuk Ernak Ertuğrul Erdoğan senin koçunsa bütçen düşer ve bunlar ses çıkaramaz. David blatt koçunken bütçe kolay kolay düşmez, düşse bile belli seviyelerin altına inmez. inerse o koç orada çalışmaz. Bu kadar basit. Oktay Mahmuti devam etseydi bütçeyi bu kadar düşüremeyecekleri için hocanın bırakmasına bir şekilde sebep oldular. Tablo çok net. Zira Ergin hoca koç olsaydı da bütçe belli bir seviyenin altına inmezdi. Evet Ergin’in o dönem gitmesi mantıklıydı ilişki yıpranmıştı ama kulüp aynı seviyede devam etmek yerine bunu basketbolu küçültmek adına kullandı.

Bjk kadar da olamayacaksak harbiden yazıklar olsun. O yeni yöneticilerden de zerre ümidim yok. Adamların basketbolla ilgili paylaşımı bile yok. Biri Yusuf Günay denen o torpilci yöneticiyi rt yapmakla meşgul, öbürü Rize küme düşsün demiş, diğerinin sporla ilgisi bile yok gibi. Koltuk boş kalmasın diye lise kontenjanından gelmiş tipler..

ÖY baş belasından kurtulmamıza rağmen hiçbir hareket yok. Onun yerine ondan beterini bulmaya çalışıyorlardır şimdi, başarırlar da.

Son düzenleme:
12’den 6’ya indi? Yani diyorsunuz Orhun Ene’yi getirelim orda da bütçe düşmüş. Biz şu an 2+2=4 ve 2x2=4 olmasını tartışıyoruz bence
En fazla 6ya indi ve 6da gayet iyi bir bütçeydi ve Eurocup şampiyonu olundu. Algı oyunlarına filan hiç gerek yok. Memnunsanız takılın kardeşim. Ertuğrul hocanız da sizin olsun şube de sizin olsun. Orhun ene aynı şartlarda senin koçundan daha fazla başarılı olurdu Galatasaray’da ve taraftarla da daha iyi bir bütünleşme gerçekleştirirdi. Ama olmasa bile en azından denemediğimiz bir opsiyona şans vermiş olurduk. Ertuğrul Erdoğan’dan kendi adıma memnun değilim sonuna kadar da eleştircem ama öyle bir savunuyorsun ki overdose, Ertuğrul Erdoğan da babanın oğlu değil sonuçta.

burası Ertuğrul Erdoğan’ı övme platformu mu ?ben bugüne kadar bütün koçları eleştirdim yanlışları olduğunda, Ertuğrul Erdoğan ne yapmış ki onu eleştirmicem ? Çoğu arkadaş sevgisiyle gerçekleri bence karıştırıyor. Ertuğrul Erdoğan’ı sevebilirsin. Ben tanımıyorum kendisini nötrüm ama sevsem de sevmesem de aynı şekilde eleştiririm. Herkesin de böyle yapmasını tavsiye ederim.

Ertuğrul Erdoğan destekçilerine koçlarıyla mutluluklar dilerim. Benim kendi adıma şubeyle ilgili bir heyecanım yok ama bu Ertuğrul Erdoğan sevenleri görünce Ergin Atamana da geçmişteki birçok koça da haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Madem düşük bütçeyle takılıyoruz Ertuğrul Erdoğan takılacağına Cem Akdağ takılsın şubede, Ekrem memnun takılsın. Ömer uğurataya şans verilebilir koç olarak. Bu Ertuğrul Erdoğan sevgisi nereden geliyor anlamış değilim. bunları söyleyince Ertuğrul Erdoğan destekçileri çıkıyor koça karşı bu nefret niye diyor :)). Nefretime ya da sevgime göre hareket etmem. Ergin Ataman’ı eleştirirken de nefret etmiyordum, Ertuğrul Erdoğan’ı eleştirirken de nefret etmiyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...