2020-2021 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yani ilk yola çıkışta streç 4 arıyorduk çıkan/çıkmayan isimlerin hepsi bu tarz dış şut atabilen savunmaları ''vasat'' denilecek oyuncular. Mesela Alex Poythress çok fizikli oyuncu ama çok kötü savunmacı 4 numaradan iyi savunmacı bulmak kolay iş değil zaten en yakın örneği M'baye var mesela o tarz adamlar şans işi biraz. RJ olmasaydı agresif olunabilirdi kendisi için ama olursa savunmacı 4.5'la ikame edilir yanında. Tenerife bence BCL'nin favorisi ama kadroya baktığımızda aman aman bi savunmacı yok. Üstüne Cavanaugh-Doornekamp gibi atıcı 4-5 üstüne Shermadini-Bogris gibi hantal 5 numaralarla oynuyorlar. Geçiş oyununda koşan %40'la dış şut atan 4 numara BCL seviyesinde baya kalite iş olurdu bence. Motum dediğimiz adam geçen sene Final Four'da aldığı kısıtlı sürede maç değiştiren adamdı BCL seviyesi için epey tecrübeli olurdu. Ama denildiği gibi menajer işi bir de arada kalmış adamlar bizi tercih etmeye başlayınca Avustralya'da piyasa yapmaya çalışıyorlar belli ki.

Papas bize düşmez demiştim daha önce aynı şekilde Motum da düşmez. Yeni uzun transferimizde ise tek soru işaretim Maccabi Rishon'dan iki oyuncu aldık ama Maccabi Rishon'un durumu. Geçenn sene EuroCup'ta tel tel döküldüler. Yani öyle üst seviyede ne verebilirler göreceğiz.

Shawn Long vardı koreye gitmiş 5 ama 4.5 oynayabilecek özellikleri vardı. 3 uzunu birlikte düşünmek lazım Zach imkanlar ölçüsünde iyi transfer. Diğer 2 uzun belki birlikte açıklanır

Bana da Hamilton biraz beklentilerin altında kalabilir gibi geliyor. İllaki katkı verecektir ama bu takımının kısa rotasyonun lokomotifi Hamilton değil de Macon olacak diye düşünüyorum.

Hamilton istatistik kağıdının her tarafına katkı verebilecek potansiyelde bir kısa ancak şutu çok kötü olmamasına rağmen şutuna karşı çok özgüvensiz ve bu da savunmacısı tarafından hissediliyor. Perdesini alttan geçip içeriye gömülünce de set hücumundaki bütün yaratıcılığı kısıtlanıyor.

Şutuna olan özgüvenini artırmazsa özellikle tanındıktan ve biz de hedef takım haline geldikten sonra Hamilton'dan set hücumlarında bir katkı alamayabiliriz. İsrail Ligi F4'ünde sezonun en iyi 5'ine seçilmiş bir oyuncu olarak önlem alınarak savunuldu ve zorlanmadan durduruldu

Psikolojik anlamda da asıl desteğe,manipülasyona ihtiyaç duyacak oyuncu Hunter değil Alex olabilir.Okuduklarımdan anladığım kadarı ile biraz sessiz,oyun içinde hücümda insiyatif almaktan çekinebilecek ya da insiyatif almayı bırakabilecek bir yapısı olabilir.

Zach Hankins' i almışız Rishon' dan. Hayırlı olsun. Nymburg' da iyi bir performans sergilemişti geçen sezon Avrupa' da. İsrail ligi playoff maçlarında Alex Hamilton' la uyum içindeydi. Son Maccabi maçında canlı olarak izledim ilk kez. Son derece atletik bir oyuncu. Zach Auguste' u aratmayacağını düşünüyorum.

Greg Whittington kalabilir mi acaba çoğu 3.5 'tan iyi dış oyunu vardı

Ben de soruyorum cevap veren olmadı 😁 Pana ile anlaştı haberleri, en son, çıkalı 2 hafta oldu nerede ise ama ortada hala resmi birsey yok. Kesin isteseler şimdiye kadar bitmiş olurdu tahminen daha öncelikli başka bir opsiyonları var onun için bekletiyorlar.

Motum gelirse savunmada çok soft kalabiliriz ama BCL seviyesinin üstünde bir oyuncu. Gelecek olan 4.5 atletik ve iyi savunmacı olmalı. Hankins, takip ettiğim bir oyuncu değil fakat basketbol bilgisine güvendiğim kişilerden gelen bilgiler gayet olumlu. Umarım iyi iş yapar formamız altında.

Madem Euroleague'den gözden düşen oyunculara bakıyoruz, B.Motum yerine Aaron White'yi tercih ederim. Savunmaya getireceği sertlik ve atletizmle bizim ihtiyacımızı rahatlıkla karşılar.Yine hücum becerileri de bizim seviyeler için fazlasıyla yeterli.

Geçen sezonu Tenerife'de geçirmişti, piyasası da iyice düşmüştür

Benzer şekilde 4 numara için de 200-250 aralığında maliyeti olan bir oyuncu alınabilir sanırım .6 yabancı içinse 100k civarina bir oyuncu bulunması gerekir.

Ben kalan yabanci haklari hareketli oyunculara kullanilsin isterim. Hatta bir 3 numara ve 4 numaraya raziyim.
Yedek filan pota altina zor cikar bu halde ama artik avrupa basketbolunda ve bizde bu tarz denemeleri daha fazla gormek istiyorum. 25 ucluk isabeti olan mac gorduk dun gece, pota altini karartsan nolur bu hucuma.
7. Yabanci veya turk bir uzun derseniz basimin ustunde yeri var, buyursun gelsin. Ona da butce yetmez sanki.

James Webb strech 4 de oynar 3 de oynar. 2.uzun 3.uzun önem derecesine göre yazmamıştım. Bir 3.75 bir 4.5 olmak üzere 2 oyuncu lazım birine 2. birine 3. uzun diyebiliriz. Bütçe kısıtlı ama 100 bin dolar için de yanlış istenmeyen oyuncu alınmaz herhalde.
Kalan paranın büyük kısmına bir streç 4 numara alınacak , 3. uzun 4 ve 5 numarada dakika alabilecek bir oyuncu olacak büyük olasılık.

James Webb strech 4 de oynar 3 de oynar. 2.uzun 3.uzun önem derecesine göre yazmamıştım. Bir 3.75 bir 4.5 olmak üzere 2 oyuncu lazım birine 2. birine 3. uzun diyebiliriz. Bütçe kısıtlı ama 100 bin dolar için de yanlış istenmeyen oyuncu alınmaz herhalde.
Yanlış. istenmeyen oyuncu tabi alınmazda iki pozisyondan birine görece daha garanti transfer yapılacak o pozisyonda 3,75 olur demek istedim. Oyuncuyu bilmiyorum ama istatistiklere bakınca Bonn macerasındaki performansı en azından kağıt üzerinde vasat altı gibi geldi .Kendimce o pozisyon için öngördüğüm maksimum riskten daha riskli geldi yani :).

Yanlış. istenmeyen oyuncu tabi alınmazda iki pozisyondan birine görece daha garanti transfer yapılacak o pozisyonda 3,75 olur demek istedim. Oyuncuyu bilmiyorum ama istatistiklere bakınca Bonn macerasındaki performansı en azından kağıt üzerinde vasat altı gibi geldi .Kendimce o pozisyon için öngördüğüm maksimum riskten daha riskli geldi yani :).
3,75 nedir ? Yeni bir pozisyon mu ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...