2021-2022 Euroleague

Ligin en iyi 2 koçunun mücadelesini ligin en iyi takımı kazandı kanımca. Efes'te Simon, Real'de Goss olsa işler belki daha değişik olabilirdi ama böyle yoğun fikstüre yine de çok iyi kadrolarla çıktı 2 ekip de. Efes'in en güçlü karnı guardlarının bu kadar tutuk olduğu günde Real'i yenebilmeleri de nasıl bir takım olduklarının ispatı. Tebrikler Efes, tebrikler Ergin hoca.

Ligin en iyi 2 koçunun mücadelesini ligin en iyi takımı kazandı kanımca. Efes'te Simon, Real'de Goss olsa işler belki daha değişik olabilirdi ama böyle yoğun fikstüre yine de çok iyi kadrolarla çıktı 2 ekip de. Efes'in en güçlü karnı guardlarının bu kadar tutuk olduğu günde Real'i yenebilmeleri de nasıl bir takım olduklarının ispatı. Tebrikler Efes, tebrikler Ergin hoca.

En iyi 2 koçu değil. Diğerleri 2 3 4 diye sıralanır. Son 4 senenin en iyi koçu ektedir 👇

Clyburn hamlesi acayip oldu 2 sene taş gibi oynar oda deli winner bir topçu. Kötü F4 oynadığını görmedim.Modern basketbolda kupa gardla kazanılır özellikle Avrupa'da ve Avrupada ki kısa kıtlığında Efes'in Micic - Larkin ikilisine sahip olması doğal olarak favori yapıyor. Bu ikili kaldığı sürece Clyburn+ yapacakları uzun hamleleri ile net favori girecekler diğer sezona.
Micic hakları Oklahama da kaldığı sürece bence seneye de kalır zaten Ergin hoca kafasını yıkamaya başlamıştır threepeat yaparız sende mvp yi alırsın falan diye 😀

Bana göre de Laso, Ataman ile birlikte Euroleague'nin en iyi antrenörü. Ancak bu sene Madrid Euroleague'yi alamadıysa Laso'nun sene başı kadro planlamasında yaptığı basit bir hatanın rolü çok büyük.

Bir insanın elinde Laprovitola varken onu bırakıp yerine Heurtel'i alması akıl tutulmasıdır. Muhtemelen Laprovitola kalsa Madrid şampiyon olurdu.

Kötü oyuna rağmen tebrikler ama Efes de Ataman da çok şanslıydı. Real dünyanın boş atışını kaçırdı. Ergin hoca Tavares ve hücum tıkanıklığına çözüm bulamadı.

James Anderson gibi devri biten 2-3 oyuncu ile riske girip değişime gitmeliler. Kerhen de olsa şampiyonluk güzel ama methiye düzelecek bir oyun coaching yoktu bu sezon. Yeniden yapılanmayı başarırsa asıl o zaman aslan payını Ataman alır

FIBA pencereleri ile ilgili konuşacaksak bu çok kısa bir konuşma olur. Bunun bir parçası olmak istemiyoruz. Ama takımların BCL ile Eurocup arasında seçim konusunda baskı varsa bu kötü. Kapalı ligden değil 18 hissedardan bahsediyorum. Eurocup için iki yerin olması hala geçerli. BCL'de oynayan bir takımın Euroleague'de bir daha oynama ihtimali yok. Bu takımımızı etkiler mi?
Ayrıca CSKA yı geri alacaklar bence!!!!
Ve Bursa alamayacak

EFES artık yapılanmaya gitmeli gard ve singlleton haricinde

FIBA pencereleri ile ilgili konuşacaksak bu çok kısa bir konuşma olur. Bunun bir parçası olmak istemiyoruz. Ama takımların BCL ile Eurocup arasında seçim konusunda baskı varsa bu kötü. Kapalı ligden değil 18 hissedardan bahsediyorum. Eurocup için iki yerin olması hala geçerli. BCL'de oynayan bir takımın Euroleague'de bir daha oynama ihtimali yok. Bu takımımızı etkiler mi?
Ayrıca CSKA yı geri alacaklar bence!!!!
Ve Bursa alamayacak

EFES artık yapılanmaya gitmeli gard ve singlleton haricinde

neden olmasın telekom 2 sene önce bclde oynuyordu bugün eurocup’ta oynuyor.

Herşey çok iyi güzel ama şu 6 finalde ülkede yetişmiş oyuncular ne kadar süre almış ona da bakmak gerek.Sonra hocanın dediği işte Türk çocukları falan biraz komik kalıyor. Efes'de antrenör, menajer Türk, fenerde onlar bile yabancı.Diger takimlara bakınca kadrolarında ülkede yetişmiş önemli oyuncular var.

CSKA zannetmiyorum alınacağını. Zaten kadroları da kalmadı pek. En son Clyburn Efes ile anlaştı mesela dün gece. Alınacak bir takımın neden bütün oyuncuları ayrılsın ?
Videoda Erten Gazi de korka korka yavaşça su döküyor Ataman'ın başına :D

Yalnız dün çok acaip maç olmuş. Ergin Ataman hiç mola almamış ikinci yarı. 7 asistle oynamış Efes. Belki de en ilginci son topu kaçırarak şampiyon olmuş Anadolu Efes. Son topu kaçırarak şampiyon olan herhalde ilk ve son takım olacaktır 😀 Laso o an neyi düşündü, niye faul yaptırmadı, cidden çok merak ediyorum🤔 Hakikaten şaka gibi...

Yalnız dün çok acaip maç olmuş. Ergin Ataman hiç mola almamış ikinci yarı. 7 asistle oynamış Efes. Belki de en ilginci son topu kaçırarak şampiyon olmuş Anadolu Efes. Son topu kaçırarak şampiyon olan herhalde ilk ve son takım olacaktır 😀 Laso o an neyi düşündü, niye faul yaptırmadı, cidden çok merak ediyorum🤔 Hakikaten şaka gibi...
Açıklaması var sonradan pişman olmuş

CSKA zannetmiyorum alınacağını. Zaten kadroları da kalmadı pek. En son Clyburn Efes ile anlaştı mesela dün gece. Alınacak bir takımın neden bütün oyuncuları ayrılsın ?
Videoda Erten Gazi de korka korka yavaşça su döküyor Ataman'ın başına :D
Ribaundu alamadıkları için üzgünmüş. Yahu ribaund için niye fırsat veriyorsun? Niye süreyi bitirmeye yarayan o şutu kullanmalarına müsade ediyorsun? Demek bu seviyede de hatalar olabiliyor...
Ben mola almalıydım faul yapıp demiş diye duymuştum İsmail Şenol da

Ataman çok uyanık adam valllahi basın toplantısında Rus işgali ile ilgili soru gelince cevap vermeden önce Vasayi soyunma odasına göndermis.