2021-2022 Euroleague

Anadolu Efes, Ante Zizic'le 2 yıllığına anlaşmaya vardı. (Eurohoops)

Pleiss de gidecek o zaman. Gençleşme operasyonu mu yapılıyor acaba?

Dunston kalıyor muhtemelen.Neboyu almayacaklar.4 numaralardan birini de iylestirirlerse guardlarin kaldığı senaryoda acayip takım olurlar.

Laso hocam enfarktüs geçirmiş maalesef
Covid asilari daha cok kalp krizi vakalarina ilerleyen zamanlarda yol acacak. Dunya genelinde kalp krizi,kalp ritmi bozukluklari vakalari son 2 sene oncesine kadar % 160 artmis . Covid asisi asla olmadim,olmamda. Bu asilar kalbe karsi cidden etkisi oldugunu dusunuyorum. Asi ureticilerinin zaten asinin arkasinda durmadiklarindan belli. O yuzden Laso gibi bir coachun basketbol icin yapacagi cok sey var ve bir an once umarim iyilesir.

Zizic hamlesini sanki yokluktan yaptılar gibi. Ben de beğenmiyorum aslında da Sertaç'ın ikamesi olmasada farklılık katabilecek özellikleri var açık sahayı iyi koşar, ikili oyunlarda saplanır falan. Dunston da öyle bir oynasa ki bizim seriyi dediler Nebo riskine girmektense Dunston ın bir sezonda daha oynama riskine girerim daha iyi çokta mantıksız değil. Moerman-bobua dan çıkıp strecth 4 alıp ekstra bir oyun kurucu alırlar diye düşünüyorum. Clyburn gelişi ile artık skor bulma konusunda sıkıntıları kalmadı gibi bir şey ama bu sezon en çok aradıkları şey Simon'un oyun aklı oldu orayı yamamaya çalışacaktır efes.

Dunston Efes'te kalmış. Zaten böyle bir durumda atlet oyuncu yerine Zizic tarzı birini almak daha elzem oluyor. Ki Zizic de atlet bir oyuncudur esasen. Çembere yakın aldığında smaçlar. Dunston'a da helal olsun. Kariyerinin sonu , gidecek falan derken; herif playofflarla birlikte kontağı açıp önce Eurolig kupasını kazandırdı. Ardından bizim playofflarda favori Galatasaray'ken kadroya dahil olup Efes'i galip çıkardı. Zannediyorum bu enteresan patlamalarından sonra bir yıl daha kontratı kaptı.

Covid asilari daha cok kalp krizi vakalarina ilerleyen zamanlarda yol acacak. Dunya genelinde kalp krizi,kalp ritmi bozukluklari vakalari son 2 sene oncesine kadar % 160 artmis . Covid asisi asla olmadim,olmamda. Bu asilar kalbe karsi cidden etkisi oldugunu dusunuyorum. Asi ureticilerinin zaten asinin arkasinda durmadiklarindan belli. O yuzden Laso gibi bir coachun basketbol icin yapacagi cok sey var ve bir an once umarim iyilesir.

Spor başta sosyal konularda desteksiz atışların bilime sökmez! Bir iddian olacaksa önce o yönde bilimsel bir araştırman olur. Sıradan vatandaş olarak her konuda atıp tutabilirsin ama bilimde asla. Sosyal medyadaki desteksiz yalanları burada kullanıp burayı kirletemezsin! Bilimde yapılan bir deneyde bile neden sonuç ilişkisi kurulurken acaba tek neden bu mu bunu etkileyen başka sebepleri var da biz mi göremedik diye kılı kırk yararak düşünülür. Kurduğun neden de sorgulanır sanrılar üzerinden oluşturduğun önyargılı neden-sonuç ilişkisi de. Farklı düşünmek eleştirmek bu değil bunlar sadece safsata ve inkar!

Ayrıca, covid nedeniyle başta kalp, akciğer,böbrek olmak üzere bir çok organın hastalığı hafif geçirse de virüsün bu organlara taşınmasıyla kalp kasında,zarında sorunlar ortaya çıkarıp kalp ritmi bozuklukları ve hatta kalp krizine eğilimi artabiliyor. Yani sözün özü önümüzdeki yıllarda covid sonrası uzun dönem hastalıklarını çok göreceğiz buna kalp hastalıkları da dahil. Senin gibi cehaleti kendisine gölge etmiş kişiler de aşıyla ilişki kuracaklar ellerinden hiçbir bilimsel geçerliliği olmayan veriler üzerinden ya da birkaç kötü örneği milyonlarca insana uyarlayarak. Elbetteki her ilacın olduğu gibi aşıların da yan etkileri vardır ama faydası düşünülünce milyonda birlerle açıklanabilecek yan etkilerin hiçbir önemi yoktur!

Son düzenleme:
Spor başta sosyal konularda desteksiz atışların bilime sökmez! Bir iddian olacaksa önce o yönde bilimsel bir araştırman olur. Sıradan vatandaş olarak her konuda atıp tutabilirsin ama bilimde asla. Sosyal medyadaki desteksiz yalanları burada kullanıp burayı kirletemezsin! Bilimde yapılan bir deneyde bile neden sonuç ilişkisi kurulurken acaba tek neden bu mu bunu etkileyen başka sebepleri var da biz mi göremedik diye kılı kırk yararak düşünülür. Kurduğun neden de sorgulanır sanrılar üzerinden oluşturduğun önyargılı neden-sonuç ilişkisi de. Farklı düşünmek eleştirmek bu değil bunlar sadece safsata ve inkar!

Ayrıca, covid nedeniyle başta kalp, akciğer,böbrek olmak üzere bir çok organın hastalığı hafif geçirse de virüsün bu organlara taşınmasıyla kalp kasında,zarında sorunlar ortaya çıkarıp kalp ritmi bozuklukları ve hatta kalp krizine eğilimi artabiliyor. Yani sözün özü önümüzdeki yıllarda covid sonrası uzun dönem hastalıklarını çok göreceğiz buna kalp hastalıkları da dahil. Senin gibi cehaleti kendisine gölge etmiş kişiler de aşıyla ilişki kuracaklar ellerinden hiçbir bilimsel geçerliliği olmayan veriler üzerinden ya da birkaç kötü örneği milyonlarca insana uyarlayarak. Elbetteki her ilacın olduğu gibi aşıların da yan etkileri vardır ama faydası düşünülünce milyonda birlerle açıklanabilecek yan etkilerin hiçbir önemi yoktur!
Aslinda bu yaziya cevap vermeyecektim. Hem uslup,hemde karsisindaki insani tanimadan betimlemeler..neyse. soyleyecegim su,geçen sene covid asisi olan bir ofis calisani kalp krizi geçirdi, apartmandaki komsulardan biri ise ilk doz aşıdan yaklaşık 2 hafta sonra kalp çarpıntısı nedeniyle 2 ayrı doktora gitti, holter ve daha sonrasında event recorder adlı bir cihaz ile 1 hafta takip edildi, sonuçları çıktı, stres kaynaklı çarpıntı olabilir demislerdi. kesin bir bağlantı var asiyla var veya yok ama bu tarz çok sayıda şikayet olduğunu da belli. Herkesin dusuncesi farkli. Bilim adamlarinin aciklamalarinida goruyorum,okuyorum her bir cok dilde. Ozun sozu , Ben asiya karsiyim,olmam ve bu asi-kalp krizi / carpinti baglantilarina inanirim. Haydi iyi gunler!

Nebo geleceğine Dunston'ın kalmasını mantıklı buluyorum. Takımın havasını korumak için önemli bir figür. Ayrıca her ne kadar Nebo çok daha diri ve atletse de Dunston'ın pasörlüğü, oyun bilgisi hatta son zamanlarda geliştirdiği orta mesafeleri Nebo'ya göre kendisini daha kıymetli kılıyor Efes oyun düzeni içerisinde.

Zizic'e gelince Efes'in sırtı dönük oynayan oyuncu eksikliğini giderecek bir oyuncu. Ayrıca Clyburn ile birlikte rebound problemini de bitirirler. Ancak Efes'in iki f4'te de çilingiri Pleiss'in uzak mesafe şutlarıydı. Zizic'le rakipler gömülecek ve Larkin-Micic'in konfor alanı azalacak.

Ben olsam şutu olan Tobey-Landale-Papagiannis gibi bir uzuna giderdim

Aslinda bu yaziya cevap vermeyecektim. Hem uslup,hemde karsisindaki insani tanimadan betimlemeler..neyse. soyleyecegim su,geçen sene covid asisi olan bir ofis calisani kalp krizi geçirdi, apartmandaki komsulardan biri ise ilk doz aşıdan yaklaşık 2 hafta sonra kalp çarpıntısı nedeniyle 2 ayrı doktora gitti, holter ve daha sonrasında event recorder adlı bir cihaz ile 1 hafta takip edildi, sonuçları çıktı, stres kaynaklı çarpıntı olabilir demislerdi. kesin bir bağlantı var asiyla var veya yok ama bu tarz çok sayıda şikayet olduğunu da belli. Herkesin dusuncesi farkli. Bilim adamlarinin aciklamalarinida goruyorum,okuyorum her bir cok dilde. Ozun sozu , Ben asiya karsiyim,olmam ve bu asi-kalp krizi / carpinti baglantilarina inanirim. Haydi iyi gunler!

Vah vah... Bu kadar olabilir. Son 2 cümlede yazdıklarımı iyi okusaydın bu şekilde cevap vermeye utanırdın. Halen gelmiş bana "Kaynımda da vardı..." gibisinden etrafındaki kişileri örnek veriyor. Çevremizde zaten kalp rahatsızlığı geçirebilecek insanlar covidden sonra geçirince bu aportta bekleyen arkadaşlar hemen üstüne atlar zaten. Tersi bir olayı da önemsemez geçer gider. Algıda seçicilik de diyebiliriz buna sonuçlar üzerinden işine yarar neden arama da. Covidin ne kadar tehlikeli olduğu anlatılırken asıl tehlikenin uzun dönem covid etkileri olabileceği söyleniyordu. Bu tip kalp rahatsızlıkları da bunlardan biri olup sayıyı arttırabilir. Bundan ben de çok endişeleniyordum ama asıl büyük tehlikeli olan şey dezenformasyonmuş onu gördük. Hem de bilimsel konulardaki dezenformasyon. Bilgiye rahatlıkla ulaşabileceğimiz bir teknoloji çağındayız ama bu bizi bilgi toplumuna değil komplo teorilerine inanan kulaktan dolma bilgilerle yaşam süren kitleler haline getiriyor daha çok. Çünkü destekli bir düşünce içermeyen içi boş iddialardan oluşan, önsezilerle hareket edilen, dogmatik inançlardan kök salmış bilgiler daha hızlı yayılıyor. Dünyanın üzerine çöken en büyük kötülük de bilginin kolay erişilebilirliğinin getirdiği denetlemeyen bilgilerin çok kullanıldıkça peşinden gidenlerinin çok olması olacak. En büyük kötülük sosyal medya düzenidir.

Ayrıca, sorun senin neye inandığın değil burada Laso ile ilgili bir konuda durup dururken konuyu bilgin olmadan fikrin olarak buraya getirmen. Senin etkilediğin/etkileyebileceğin çocukların için vs üzülürüm ama senin için değil. Toplum için zaten üzülüyorum ama sadece seni değiştirmem kitleleri düşününce bir anlam ifade etmeyeceği için senin önyargılarını parçalamaya çalışmayacağım.

NOT: Temel bilimlerin ne kadar önemli olduğunu da görüyoruz. Keşke herkese doğru düzgün şekilde temel bilim eğitimi verilebilse de belki gelecek nesiller kurtulur ama mevcut yönetenlerin başka konularda da cehaleti öncelediğini düşünürsek bu çok yakında pek mümkün olmayacak gibi.