2021-2022 Galatasaray Futbol Takımı

Sonuçtan bağımsız olarak söylüyorum kalite çok düştü takımda, para ile kalite alamıyoruz para yok ,yetistirmemiz gerek yada Kerem,Barış gibi gelişime açık oyuncuları ucuza bulmamız gerek.Bir de Taylan tukaka yapılmaya çalışılıyor bence takımın en faydalı oyuncularından

Beşiktaşa yenil, Fenere yenil, Trabzon’a 2-0 öne geçip maç ver, Anadolu takımlarına karşı bile üstünlük kurama, en iyi adam eksilten oyuncun Morutan’ı oyundan al ya da yedekte beklet, bugün kazanırsa daha 13 haftada Trabzon’un 12 puan gerisine düş…

Böyle yapılanma olmaz olsun. 70 yaşına gelmiş sürekli Bodrum-Amerika gezen, yönetimleri/camiayı parmağında oynatan, kendi hariç herkesi günah keçisi ilan eden t.direktörle yapılanma bu kadar olur. Alın, turşusunu kurun.

Sonuçtan bağımsız olarak söylüyorum kalite çok düştü takımda, para ile kalite alamıyoruz para yok ,yetistirmemiz gerek yada Kerem,Barış gibi gelişime açık oyuncuları ucuza bulmamız gerek.Bir de Taylan tukaka yapılmaya çalışılıyor bence takımın en faydalı oyuncularından

Bir takım 26 milyon euro harcadığı bir transfer döneminde kalite koyamıyorsa orda sorun teknik ekiptedir.

Takimin kalitesiz olduguna katilmiyorum.Takim kaliteli ama oynatilan oyun kotu.Gecen sezon bundan daha dusuk bir kadroyla son haftaya kafada girdik.Ne yani tek fark Gedson mu ya da geldigi ilk 2 mac show yapip sonra adini duymadigimiz Onyekuru mu ?
Acik ara puan farki yapmis Trabzon’da İsmail Koybasilar,Huseyin Turkmenler,Yusuf Sarilar falan oynuyor ama oynadiklari oyun ortada.
Dun yenildigimiz Fb’de sol bek Novak,sag bek Ferdi.Zajclar,Berishalar falan oynuyor kalede de ilk kez Super Lig oynayan Berke var.Ya galibiyet golunu Crespo atti CRESPO :)
Sorunu oyuncu kalitesinde ararsak cok yanlis yerde arariz bence.

Son düzenleme:
Bir takım 26 milyon euro harcadığı bir transfer döneminde kalite koyamıyorsa orda sorun teknik ekiptedir.
Kalite Popescu'dur Barcelona kaptanı olarak geldi,Melo'dur dünya kupası oynayan Brezilya dan geldi,Elonodur,Drogba'dır,Sneijder,Gomis'dir.Bu oyuncular da belli yaş alıp gelmişlerdir.Genc bir kadro kuracaksın 26 milyona kaliteli bir belki iki oyuncu alırsın.Terim'e bir takıntı var ama son iki seneyi saymaz isek ki pandemi nedeniyle normal sezonlar degildiler sadece 1 sezon şampiyon olamamış 2003,ve bir sezonda yarıda ayrılmış, kalan sezonları şampiyon bitirmiştir. Kaldı ki takımın başında olmadığı senelerde diğer hocaların başında demokrasinin kılıcı gibi sallandirilmistir.Hoca ancak kendi isteği ile giderse sıkıntı olmaz,zorlama ile giderse yine gelir.

Oyuncu kalitemiz iyi ancak ancak oyun planı iyi değil Halil iyi çalımlıyor ediyor ancak bitiricilik düşük bu takımın birinci forveti Mohammed ve Diagne'dir. Dün ikisinden biri daha erken girse rakip defansı dağıtıp daha fazla pozisyon bulabilirdik. Yedlin yerine Oğulcan'ı sağ bek olarak oynatıp risk alınabilirdi.

Takım kalitesi iyi değil. Vasat futbolcular var. Şu takımda marco ve kerem dışında yabancı adam gibi takıma gidecek topçu yok. Kerem iyi çalışırsa ( fizik olarak güclenip nerede pas vereceğini öğrenirse ) çok iyi takımlara transfer olabilir. Umarım erken havaya girmez , dışardan öyle bir potansiyeli var.

Takimin kalitesiz olduguna katilmiyorum.Takim kaliteli ama oynatilan oyun kotu.Gecen sezon bundan daha dusuk bir kadroyla son haftaya kafada girdik.Ne yani tek fark Gedson mu ya da geldigi ilk 2 mac show yapip sonra adini duymadigimiz Onyekuru mu ?
Acik ara puan farki yapmis Trabzon’da İsmail Koybasilar,Huseyin Turkmenler,Yusuf Sarilar falan oynuyor ama oynadiklari oyun ortada.
Dun yenildigimiz Fb’de sol bek Novak,sag bek Ferdi.Zajclar,Berishalar falan oynuyor kalede de ilk kez Super Lig oynayan Berke var.Ya galibiyet golunu Crespo atti CRESPO :)
Sorunu oyuncu kalitesinde ararsak cok yanlis yerde arariz bence.
Sorun net kalitede,verdiğiniz örnekler bence çok yanlış. TR Victor Hugo,Hamsik ,Bakasetas ,Gervinho ,Cornelius ,Nwakaeme gibi tecrübeli ve kaliteli oyuncularla oynuyor.Novak ve özellikle Ferdi bizde banko oynar.Ama hoca bir tercih yaptı genç ve dinamik bir takım istedi.Sabredebilirsek ben yine de bu takımın gelisecegine ve iyi işler yapacağına inanıyorum.

Hocaya takıldığım Nokta Sosa ya bu kadar taamül göstermesi.
Derbide net golcü lazımdı Halil hatası dışında muazam top oynadık.

Korelinin cıkardıkları Sosa Diagne Keremin Kaçırdıkları bir derbide buluncak kadar gol pozisyonuna girip kaçırılıyorsa burda kimse Hocaya laf etmesin yine saçma iki gol yenmesi hocalık değil derbi kaldıramama durumudur.

Yedline bugun lisansını verir yollarım Sabri reize büyük haksızlık etmişiz.

Ben oynanan Futboldan memnunum
Boeye yada Omar geldiginde vede Gedson gelince bu takım daha farklı oynar.

Bunların dışında ya Diagneyi kazancaksın yada Mustafayı Halil ile gitmez bu sezon

Sorun net kalitede,verdiğiniz örnekler bence çok yanlış. TR Victor Hugo,Hamsik ,Bakasetas ,Gervinho ,Cornelius ,Nwakaeme gibi tecrübeli ve kaliteli oyuncularla oynuyor.Novak ve özellikle Ferdi bizde banko oynar.Ama hoca bir tercih yaptı genç ve dinamik bir takım istedi.Sabredebilirsek ben yine de bu takımın gelisecegine ve iyi işler yapacağına inanıyorum.
Bakasetasla Cornelius ilk bizim icin gundeme gelse eminim yuzde 90imiz istemezdik.Biraz da verim alabilme,sisteme adapte edebilme isi bu.Gervinho zaten sezonu kapadi belki de futbol hayati bitti.
Ferdi orjinal mevkisinde oynasa tamam derdim de sag bek oynuyor Fb’de.Gs’de takim kurarken sag bekinizi Ferdi’ye emanet eder misiniz ? Novak konusunda ise hic katilmiyorum begenmedigimiz Van Aanholt’tan bile cok daha vasat bir oyuncu.Dun de berbat oynadi.
Bencede 2 hatta 3 tane iyi futbolcu gerekiyor direk kadroya yazabilecegimiz.Ama rakiplerimiz de City,Bayern falan degil yani.Uc asagi bes yukari herkesin kadrosu esit ve herkesin sorunlari var kadro anlaminda.

Beşiktaş şampiyon olur ; hakemler yaptı... Fener 8 sene şampiyon olamaz ; Türkiye'deki tiyatroyu izleyin... Galatasaray arka arkaya şampiyon olur ; 12 kişiyle oynuyorlar...
Sıkıldım artık bu vasat, varoş, kokuşmuş zihniyetin döktüğü cümle ürünlerinden. Başkan Burak Elmas dün çıkmış ''Bu sistemi kaldıracağız.'' diyor. Ne anlatıyorsun sen hacı abi ? Ya Allah aşkına şu 'dış güçler' mavallarına sen de gireceksen çek git kulüpten. Ali Koç gibi kendini rezil etme şu söylemlerle. ''Marcao'nun cezası için benle pazarlık yapan kulüp başkanı oldu'' diyorsun. E şimdi mi söylenir bu ? Bunu söylemek için mağlubiyeti mi bekliyorsun ? Ve konuyla alakası ne ? Ha bir de ''bu kadro 5-6 yıl daha beraber oynayacak'' diye inanılmaz saçma bir cümle kullandı ki orada değiştirdim kanalı. Kimi kandırıyorsun sen, biz aptal mıyız ? Şurda 3-5 veren çıksa oyuncu satmaya dünden razısınız. Hocaya da bravo, iyi kukla etmiş seni. Rezil olduğumuz maçların 1 tanesinde dahi hocanın ya da oynanan(!) futbolun harfini dahi ağzına alamadın.
- Henüz sadece 13 maç oynanmış. En az yarısını kaybetmişsin. 12 puan fark yemişsin. Ne attığın iyi, ne tuttuğun.. Ne gol krallığında ne asist krallığında oyuncunu geçtim; esamen bile okunmuyor. Kıytırık denilen takımların çoğu sana puan farkını atmış gitmiş. Neyin hikayesini anlatıyorsun anlamıyorum.
- Diagne hain deniyor, postalanıyor ama ne hikmetse yine ona bel bağlanıyor. Mohamed ipe çekiliyor ama çıkıp takımı kurtarıyor adam. Bütün bunlara rağmen yine 2 net forvetini kızağa çekip Halil-Kerem falan başlıyorsun derbide yahut her maçta.
- Dünkü maça bakıyorum saha kenarında tehditler, küfürler, hakeme el sallamalar, kavgalar gürültüler... Yanındaki ne idüğü belirsiz sözde futbol uzmanı yardımcı figüranlar da ona ayak uydurmuş hakemin üzerine yürüyor. Mahalle kahvesi mi abi bura ?
- Kadro yeni kurulmuşmuşşşş... Ulan VavaCars bilmem ne takımı 30 yıldır bir arada mı oynuyor da bize fark atmış ? Trabzon yeni kurulmadı mı ? Adamlar bütün yıldızlarını sattılar. Yahu hepsini bırakın da ; şu küme düşme hattına demir atan Başakşehir nasıl oluyor da bizim takımın üstüne çıkıyor cetvelde ? Biri bana bunu izah etsin.
Ben bu kadrodaki oyuncuları bu sistemsiz ortamda asla yorumlamam. Hiçbiri asıl performansını vermiyor, verimini veremiyor. Yarın Diagne satılacak oh kurtulduk denilecek. Sonra yerine gelen adam 2 maçta 2 gol atıp kral olacak. 2 ay sonra o gelen de hain olacak ve kurtulma yolları aranacak medya önünde.
Bu işler inşallahla maşallahla yürümüyor. Bu sezon Sami Yen'de oynadığın 6 maçta 8 gol atabilmişsin ittire kaktıra. Sayısal veriler her şeyi gün gibi gösteriyor. Ki ortada bir ışık da yok. Eskiden iyi kötü kendi evimizde taraftarla 3-5 sallardık.

Yalnız Burak Elmas bu Marcao ve ceza muhabbetini belgesiyle açıkladı. Normal bir ülkede bu olaydan sonra ortalık yıkılırdı ama burada bir şey olmadı tabi ki.
Kendi taraftarımız bile dikkate almamış gerçi bir şey olmaması normal.

Farklı ne yazmışsın ki Muhammed aynı şeyler. Neden takılayım yazdıklarına Gayet güzel eleştiri yapmışsın işte.
Sana katıldığım da seninle aynı düşünmediğim yerler de var.
Sadece bir eleştiri yapmışsın bende doğru bilgiyi vermek istedim

Gecen sezonun tamaminda “bir” gol atabilmis Cornelius bu sezon simdiden 6 gole ulasti.Bence kaliteyi kagit ustundeki isimlerin degil de baska etkenlerin belirlediginin guzel bir ornegidir bu.

Trabzonspor'un bence şu ana dek iyi gitmesinin başlıca sebepleri.

1-Teknik heyet ile oyuncular arasında iyi ilişkiler olduğunu düşünüyorum.
2-Trabzonspor'un her zaman çıkarıp oynatabileceği ve bel bağlayabileceği yerli oyuncuları var.
3-Sakatlıklar Trabzonspor'u etkilemiyor.Yerine oyuncu koyup doldurabiliyorlar.Cornelius-Hamsik-Bakasetas-Uğurcan-Hugo veya Edgar kim oynamazsa yeri doluyor.Bunu çokça kez gördük fakat en etkilisi Beşiktaş maçındaydı.
4-Pozisyon verselerde hücum futbolu oynuyorlar,sürekli golü düşünüyorlar.Kanatlardan iyi geliyorlar,iyi top çeviriyorlar,iyi yön değiştiriyorlar,hangi oyuncu ne zaman nerede olacağını çok iyi biliyor.
5-Maç analizlerini iyi yapıyorlar,rakiplere iyi hazırlanıyorlar.
6-O sakat,bu sakat,şu hasta oldu diye bahane üretmiyorlar.
7-10 kişi kaldıkları Konyaspor deplasmanındada gördük ki rakibi baskıya alıp beraberliği yakalyıp,galibiyeti kaçırdılar.Müthiş iş yani.10 kişi kaldıkları bir senaryoya bile hazırlar.

Ve bu Trabzonspor'un başında bugün Fatih hoca olsaydı bugün Trabzonspor liderden 10 puan üzeri fark yemiş olurdu.Son cümlemde budur.

Trabzonspor'un bence şu ana dek iyi gitmesinin başlıca sebepleri.

1-Teknik heyet ile oyuncular arasında iyi ilişkiler olduğunu düşünüyorum.
2-Trabzonspor'un her zaman çıkarıp oynatabileceği ve bel bağlayabileceği yerli oyuncuları var.
3-Sakatlıklar Trabzonspor'u etkilemiyor.Yerine oyuncu koyup doldurabiliyorlar.Cornelius-Hamsik-Bakasetas-Uğurcan-Hugo veya Edgar kim oynamazsa yeri doluyor.Bunu çokça kez gördük fakat en etkilisi Beşiktaş maçındaydı.
4-Pozisyon verselerde hücum futbolu oynuyorlar,sürekli golü düşünüyorlar.Kanatlardan iyi geliyorlar,iyi top çeviriyorlar,iyi yön değiştiriyorlar,hangi oyuncu ne zaman nerede olacağını çok iyi biliyor.
5-Maç analizlerini iyi yapıyorlar,rakiplere iyi hazırlanıyorlar.
6-O sakat,bu sakat,şu hasta oldu diye bahane üretmiyorlar.
7-10 kişi kaldıkları Konyaspor deplasmanındada gördük ki rakibi baskıya alıp beraberliği yakalyıp,galibiyeti kaçırdılar.Müthiş iş yani.10 kişi kaldıkları bir senaryoya bile hazırlar.

Ve bu Trabzonspor'un başında bugün Fatih hoca olsaydı bugün Trabzonspor liderden 10 puan üzeri fark yemiş olurdu.Son cümlemde budur.

Ve bugünde gördük ki Başakşehir den sonra kollanma sırası onlara gelmiş. Onlarda yakında düşüşe gececekler çünkü klasik Trabzonspor ve A.Avcı takımları her zaman iyi başlar şampiyonluk şarkıları söylerler ve işler tersine gitmeye başlar.

Ve bugünde gördük ki Başakşehir den sonra kollanma sırası onlara gelmiş. Onlarda yakında düşüşe gececekler çünkü klasik Trabzonspor ve A.Avcı takımları her zaman iyi başlar şampiyonluk şarkıları söylerler ve işler tersine gitmeye başlar.

Hakemler her zaman kötü.Hugo'nun pozisyonunu bilerek yazmadım.Burada Trabzonspor'un şu anda neden ligin zirvesinde olduğundan ve bunu belirtirken bizim takımımızda nelerin eksik olduğunun anlaşılmasına özen gösterdim.

Dün basın toplantısında Necati Ateş'te Galatasaray her zaman toparlanmasını bilir,golcüler elbet gol atmaya başlar,bugün kaçırır yarın atar deyip durdu :) sizin yorumunuzdan sonra o basın toplantısı geldi aklıma.Ezber yorumlar bunlar.