2021-2022 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Ciddi bir bonservis bedeli varsa işin içinde hiç olmasın daha iyi. Ona vereceğimiz parayı ekler daha kaliteli bir 4 numara alırdık. Burak ve Berkan kaçarken izlemeyeceklerdi CEO'muz ve GM'miz...

Ciddi bir bonservis bedeli varsa işin içinde hiç olmasın daha iyi. Ona vereceğimiz parayı ekler daha kaliteli bir 4 numara alırdık. Burak ve Berkan kaçarken izlemeyeceklerdi CEO'muz ve GM'miz...

Hakkaten ilginç. Okben'in de geldiğini varsayarasak şu rotasyona Burak ya da Berkan'dan birini eklesek ciddi kaliteli bir yerli rotasyonuna sahip olacaktık.

Rıdvan-Göksenin-Okben-Burakcan/Berkan-Ege rotasyonuna kimse hayır demezdi herhalde. Net 4 numara bile olmayan adama bonservis veriyoruz.

İşin içerisindeki menajerin de, Sadık'ın bonservisinin yarısına sahip olması falan da düşündürücü

İyimser bakmak istediğimden menajer oyuncu Beşiktaş'dan kurtulsun, Ahmet Hoca oyuncuya sıcak bakmadığı için, diye kendi bonservis payından feragat etmiş artı menejerlik ücretinden de indirime gitmiş olabilir diye düşünüyorum.

Umarım 1m tl den fazla ödememisizdir bonservisine. O 1m tl yi Can Korkmaz'a Burak Can'a Berkan'a Egemen'e vs harcayabilirdik.
Plânlama vs demesin kimse 20 haziranda seçilmişsin nef'le görüşülmüş 2 günde idari atamaları yapar önceden görüşülmüş oyunculara 1m tl ekstra kaynak aktarabilirdik.

Bonservis ödedik ham haline ciddi süre vereceğiz oyunu oturacak pişecek sonra sozlesmesi bitince soluğu telekom bahçeşehir efes yada fenerde alacak, neden?
Istikrarlı ve anlamı buyuklukte bütçe ayiramayacaksan neden bu harcama yapılıyor? Ridvan'ı Okben'i bile zar zor piyasaları düştüğü talipleri azaldığı için alabildik, aldıysak tabi.

Uygun şartlarda geldiyse eleştirmem ama aksi halde pek mantıklı bir hamle gibi durmuyor.

Umarım 1m tl den fazla ödememisizdir bonservisine. O 1m tl yi Can Korkmaz'a Burak Can'a Berkan'a Egemen'e vs harcayabilirdik.
Plânlama vs demesin kimse 20 haziranda seçilmişsin nef'le görüşülmüş 2 günde idari atamaları yapar önceden görüşülmüş oyunculara 1m tl ekstra kaynak aktarabilirdik.

Bonservis ödedik ham haline ciddi süre vereceğiz oyunu oturacak pişecek sonra sozlesmesi bitince soluğu telekom bahçeşehir efes yada fenerde alacak, neden?
Istikrarlı ve anlamı buyuklukte bütçe ayiramayacaksan neden bu harcama yapılıyor? Ridvan'ı Okben'i bile zar zor piyasaları düştüğü talipleri azaldığı için alabildik, aldıysak tabi.

Uygun şartlarda geldiyse eleştirmem ama aksi halde pek mantıklı bir hamle gibi durmuyor.

Bu transferin Nef'le ya da seçimin gecikmesiyle ilgisinin olduğunu düşünmüyorum.

Sadık için BJK ile görüşmeye başladığımızın haberleri çıktığında Burakcan ve Berkan boştaydı. Hatta biz Burakcan ile anlaştık gözüyle bakıyorduk.

Nedendir bilinmez Burakcan transferini sonlandırmadık. Berkan'la adımız bile çıkmadı. 1 aya yakın Sadık için BJK ile pazarlık yaptık

Olan olduğuna göre oyuncu ile ilgili projeksiyonu olan var mı ben çok izlemedim ama geçen sezon başında Alperen ve Şehmuzla birlikte en çok gelecek vaad ettiğini düşünülen oyunculardan biriymiş sanırım hatta sezon içinde FB Şehmusla birlikte kendisine ciddi bir bonservis önermiş aslı varsa

Enerjik şutu var ama nerde duracağını oyuna nasil gireceğini şut seçimlerini vs henüz tam oturtmuş değil Ahmet Kandemir çoğu maçta kızıp yanına aldı hata yaptığında. Furkan Haltali 5 gibi oynatildigindan daha az hata yapıyordu. Ama iyi bir potansiyel Sadık Emir.

Aliağa geçen sene boyalı alanda Ege ve Ilkan'la oynadı ikisi de iyi oynadı aslında. Yabancıları iyi değildi Hummer Wimbush vs. Petkim'den Okben Canberk ve Ege'nin geldiğini düşünürsek, yabancıları tutturmamiz şart. Yoksa zorlanınız.

12. oyuncu olarak alınan atletizm dışında ekstrasini goremediğim Canberk' e cuzi de olsa çıkış bedeli ödeyeceğiz. En az 150-200 bin tl vardır o da.

Sadık Emir potansiyelli ama şu an ham. Kenardan geleceğini düşünürsek Ege ile aynı anda sahada olursa hem takım çok sıkıntı çeker hem de Sadık gelişemez. Yani bu oyuncuyu bu kadar isteyenler, umarım bunun da planını yapıyordur.

Geçen sezon Alperen’in gölgesinde kaldı. Potansiyel olarak Alperen’in bir tık altında olmasına rağmen Galatasaray çok faydalanacaktır.
Bence çok faydalı transfer. Umarım verilen bonservis sebebiyle taraftar tarafından ezilmez ve gelişimine devam eder.

(via@ArdaCoach)

Sadık Emir konusunda düşüncelerimi yazacakken koç Ali Arda Öztürk’ün şu yorumunu gördüm. Nefis özetlemiş. Sadık Emir geçen sezon coaching kaynaklı olarak az süre aldı, mutlu değildi, kendisine güvenilen ve süre verilen ortamda iyi işler yapacağını düşünüyorum. Potansiyeli büyük.

(via@caglartorun)

Sadık geçen sene 16 dakika ortalamayla oynamış. Bizde de daha fazla süre almaz.

Bjk'de de hakkettiğinden daha az süre aldığını düşünmüyorum. Alperen de Furkan da Ercan da Sadık'a göre daha iyi işler yaptılar.

Alperen 28, Furkan 13, Ercan 20 dakika ortalamayla oynamış. Sadık da 16 dakika süre almış. Ortaya koydukları performansa bakılırsa haksızlık varsa Furkan'a yapılmış

Son düzenleme:
Sadık geçen sene 16 dakika ortalamayla oynamış. Bizde de daha fazla süre almaz.

Bjk'de de hakkettiğinden daha az süre aldığını düşünmüyorum. Alperen de Furkan da Ercan da Sadık'a göre daha iyi işler yaptılar.

Alperen 28, Furkan 13, Ercan 20 dakika ortalamayla oynamış. Sadık da 16 dakika süre almış. Ortaya koydukları performansa bakılırsa haksızlık varsa Furkan'a yapılmış

Sezonun ilk 10 maçında ortalama 28-30 dakika sahada kalıyordu Sadık Emir. Daha fazla sorumluluk, daha fazla top kullanıyordu. Daha sonra sebebini tam bilmediğim ancak tahmin edebildiğim bir sebeple koç Kandemir ile bir tartışma yaşadılar, Kasım ayı gibi. O andan itibaren süreleri 6-8 dakika civarına indi. Sezon ortalaması haliyle 16-18 bandına geldi. Anlatmak istediğim süre alarak başladığı sezonda koçla yaşadığı bir anlaşmazlık nedeniyle istediği ortamı ve süreleri bulamamasıydı, tabii ki sezon sonu istatistiklerine bakarsak süresi öyle gözükecektir ama durum bahsettiğim gibi gelişti. Tatildeyim, istatistiklerine tek tek bakmadım şimdi ama bakarsanız durum daha net anlaşılır. Hatta sezon içinde en ufak hatasında kenara alıp fena şekilde haşlandığı çok sahne vardır Sadık Emir’in. Hatalıdır, değildir orasını net bilmiyorum. Şans bulduğu konusunda da katılıyorum, sene başı iyi şans buldu, değerlendirdi de ama devamında işler farklı gelişti.

Efes serisinde 3 maçta toplam 18 dakika ancak oynamıştır mesela. Ortalama değil toplam.

Sadık Emir 2000 doğumlu, Alperen’e göre iki yaş daha büyük ve o noktada herhangi bir kıyas yapma niyetiyle de yazmamıştım aslında. Ali Arda koçun da niyeti o değildir diye tahmin ediyorum. Sadece iyi bir potansiyeli olduğunu ve Alperen’in gölgesinde geri planda kaldığını düşünüyorum ben. Şimdi ona fırsat sunan büyük bir camia var yanında, bu kez şansını daha iyi kullanır umarım.

Twitter forum kültürünü zedelemiş, hatta yok etmeye yüz tutmuş olsa da her daim takip ettiğim yerlerdendir burası. Bu vesileyle uzun yıllar sonra foruma da mesaj atmış olayım. Herkese iyi bayramlar diliyorum.

Sezonun ilk 10 maçında ortalama 28-30 dakika sahada kalıyordu Sadık Emir. Daha fazla sorumluluk, daha fazla top kullanıyordu. Daha sonra sebebini tam bilmediğim ancak tahmin edebildiğim bir sebeple koç Kandemir ile bir tartışma yaşadılar, Kasım ayı gibi. O andan itibaren süreleri 6-8 dakika civarına indi. Sezon ortalaması haliyle 16-18 bandına geldi. Anlatmak istediğim süre alarak başladığı sezonda koçla yaşadığı bir anlaşmazlık nedeniyle istediği ortamı ve süreleri bulamamasıydı, tabii ki sezon sonu istatistiklerine bakarsak süresi öyle gözükecektir ama durum bahsettiğim gibi gelişti. Tatildeyim, istatistiklerine tek tek bakmadım şimdi ama bakarsanız durum daha net anlaşılır. Hatta sezon içinde en ufak hatasında kenara alıp fena şekilde haşlandığı çok sahne vardır Sadık Emir’in. Hatalıdır, değildir orasını net bilmiyorum. Şans bulduğu konusunda da katılıyorum, sene başı iyi şans buldu, değerlendirdi de ama devamında işler farklı gelişti.

Efes serisinde 3 maçta toplam 18 dakika ancak oynamıştır mesela. Ortalama değil toplam.

Sadık Emir 2000 doğumlu, Alperen’e göre iki yaş daha büyük ve o noktada herhangi bir kıyas yapma niyetiyle de yazmamıştım aslında. Ali Arda koçun da niyeti o değildir diye tahmin ediyorum. Sadece iyi bir potansiyeli olduğunu ve Alperen’in gölgesinde geri planda kaldığını düşünüyorum ben. Şimdi ona fırsat sunan büyük bir camia var yanında, bu kez şansını daha iyi kullanır umarım.

Twitter forum kültürünü zedelemiş, hatta yok etmeye yüz tutmuş olsa da her daim takip ettiğim yerlerdendir burası. Bu vesileyle uzun yıllar sonra foruma da mesaj atmış olayım. Herkese iyi bayramlar diliyorum.

Çağlar Bey hoş geldiniz. Sürekli olarak bekleriz. Özellikle bilgilendirmeler için. Tekrardan teşekkür ederim ☺️

Yazdığım gönderinin sizin forumda yazmanıza vesile olmasından dolayı çok mutlu oldum.

Sadık Emir'in transfer edildiği maliyetlere belki de daha uygununa Berkan ya da Burakcan gibi garanti isimler transfer edilebilecekken uzun süren pazarlıklarla Sadık'ın transfer edilmesini nasıl yorumlarsınız?

Kaldı ki Sadık için net 4 bile diyemeyiz.

Son düzenleme: