2021-2022 Türkiye Süper Ligi

Arda’yi Gs’ye hic istemedim ama yine de bence aralarinda farklar var.
Sonucta biri direk takimi sampiyon yapsin,reklamimiz olsun,taraftari costursun diye inanilmaz beklentiler yaratilarak,kulubun resmi twitter hesabindan ugruna sarkilar paylasilarak,ucaga binisi bile reklam haline getirilerek utopik paralar verilerek alindi.Hem de elinde o mevkide en az 2 3 oyuncusu olmasina ragmen ve bu oyunculardan birisi de Mesut geldigi sirada takimin en formda oyuncusu Pelkasti.
Digeri ise cok yuksek olmayan bir maasla takim icindeki rolu cok yukarilarda olmayacagi soylenerek alindi ve bir beklenti yaratmadi performans anlaminda.Mesuttan az bir katki da vermedi yani o gobekli haliyle gecen sezon :) En yakin ornegi deplasmandaki Trabzon maci,Kadikoydeki Fb maci,deplasmandaki Sivas maci,icerideki Goztepe maci. :) Mesut gibi oyle penalti atarak gol sayisini da yukseltmedi yani.Bana gore ikisi arasinda bir hayli fark var.

Yani katkı işine girersek Mesut'un çözdüğü iyi maç çoktur özellikle bize karşı maçı aldı tek başına resmen ama bunlar paralarını karşılayacak işler değil. Arda'nın varlığı paradan öde huzur bozuyor. Üstüne para verse gene olmamalı yani o kadar diyeyim.

Yani katkı işine girersek Mesut'un çözdüğü iyi maç çoktur özellikle bize karşı maçı aldı tek başına resmen ama bunlar paralarını karşılayacak işler değil. Arda'nın varlığı paradan öde huzur bozuyor. Üstüne para verse gene olmamalı yani o kadar diyeyim.
O maci direkt İrfan Can aldi ya :) Ben acikcasi cozdugu mac say desen sayamam Mesut’un.Bir gram top oynamadi abi Mesut ya :) Gecen sezonu zaten direkt yok.Bu sezon da Pereira da İsmail Kartal da ona sans vermemek icin ellerinden geleni yaptilar yani.Bir sey gormus demek ki bu adamlar gerek performans gerek takim ici huzur konusunda.Kadro disi zaten su an.Bosuna degildir diye dusunuyorum.

Para bolsa bir denersin.
Tek atimlik kursun icin buyuk riskti tabi. O yatirim goze alindiysa etrafina da uygun bir takim ve hoca koymak lazimdi. Ancak bu nasil yapilir ben cozemedim.

Kastettiğim biri altyapıdan yetişmiş, şampiyonluk yaşamış, giderken de dönemi için cok iyi bir gelir kazandırarak yurt dışına transfer yapmış bir karakter.Digeri transfer olduğu takim için hiçbir şey yapmamış biri.Ben kariyerlerini kast etmemiştim.

Atladığınız nokta şu hepinizin ; Arda zaten o kurşunu Başakşehir'e gelerek atmıştı. Yani Türkiye'ye gelip ''futbol hayatım henüz bitmedi'' cümlesini Başakşehir'de söyleyemediyse daha ne alıyorsun adamı takıma ? Ki o Başakşehir ; BAL liginden topçu getirsen o oyuncunun iliğinden kemiğinden faydalanabilecek bir takımdı.
Mesut ise ; Avrupa'da belki gözden düşmüştü ama TR ligi için fazla kaçacak , kariyerli ve henüz son sözünü söylememiş bir futbolcuydu.
Ayrıca ; ikisinin arasında mevkii ve roller olarak bile dağla kadar farklar var. Biri kanat oyuncusu ; çalım atmak, kat etmek, şut çekmek ve fiziksel olarak diri ve seri olmak zorunda.
Mesut ise zaten 10 numara mevkiinde oynadığı için ve de öldürücü paslarıyla var olan bir oyuncu olduğu için en kötü neyi yapamaz ki diye düşünülebilir. Tabii hepsinden öte ; Mesut Özil gibi bir ismi, hem de 31-32 gibi yaşlı sayılamayacak bir yaşta getirmek inanılmaz bir reklam olacaktı.

Hadi Mesut'u anladık; kendi reklamı ve para için gelmiş. Ama Arda'nın emekli olduğunu Başakşehir'de de mi görmediniz ? Kim el verip getirtip milyonlar verdiyse artık...

Biz neyi tartisiyoruz ki su an tam olarak ? Arda ve Mesut kiyasi zaten yapilmayacak noktada.İkisi de bitik ve yillar once futbolu kafasinda birakmis oyuncular.Ben sadece ikisinin geldikten sonraki katkilarini kiyasladim ve bu noktada biri birinden cok ustun degil.Onemli olan da katkisi zaten.Yoksa transfer ilk yapildiginda mantikli mi,iyi transfer mi falan bunlar o zamanin konusu.
Bir futbolcu isterse 27 yasinda olsun eger futbolu kafasinda bitirdigini goremiyorsaniz futbola cok yakin bir yonetici degilsiniz demektir.Yas burada onemli bir kistas degil yani.Yoksa Adriano 30 yasinda ulkemize dusebilirdi veya Antalyaspor Nasri’yi getirdiginde Nasri 29 yasindaydi ama bir sene sonra futbolu birakti.Ronaldinho 30larinin basindayken Feda Besiktasina geliyordu az daha.Gelmedi ve 2 sene sonra hapse kadar dustu yolu.Mesut’ta 2018’den beri saglikli yasam icin spor yapan bir futbolcu.Kendisinden cok beklentisi olan herhalde cok fazla takip etmiyordu.Ben kendi adima Mesut transferi ilk yapildiginda en ufak bir endisem olmamisti mesela.
Su anki durumlarini da kiyaslarsak ikisinin de birbirinden bir farki yok.Ama biri 8m Tl maas alirken digerinin ustune kulubu yaptilar.Biri resmi olmasa da kadro disi digeri hic bir gelen hocanin yuzune bakmadigi ve su an resmi olarak kadro disi olan bir oyuncu.
Gelmeliler miydi,ne zaman gelmelilerdi veya ikisinin ilk transfer olduklarinda yarattigi etki benim konum degil yani.Ama bence ikisinin de transferi son derece mantiksiz ve gereksizdi.

Biz neyi tartisiyoruz ki su an tam olarak ? Arda ve Mesut kiyasi zaten yapilmayacak noktada.İkisi de bitik ve yillar once futbolu kafasinda birakmis oyuncular.Ben sadece ikisinin geldikten sonraki katkilarini kiyasladim ve bu noktada biri birinden cok ustun degil.Onemli olan da katkisi zaten.Yoksa transfer ilk yapildiginda mantikli mi,iyi transfer mi falan bunlar o zamanin konusu.
Bir futbolcu isterse 27 yasinda olsun eger futbolu kafasinda bitirdigini goremiyorsaniz futbola cok yakin bir yonetici degilsiniz demektir.Yas burada onemli bir kistas degil yani.Yoksa Adriano 30 yasinda ulkemize dusebilirdi veya Antalyaspor Nasri’yi getirdiginde Nasri 29 yasindaydi ama bir sene sonra futbolu birakti.Ronaldinho 30larinin basindayken Feda Besiktasina geliyordu az daha.Gelmedi ve 2 sene sonra hapse kadar dustu yolu.Mesut’ta 2018’den beri saglikli yasam icin spor yapan bir futbolcu.Kendisinden cok beklentisi olan herhalde cok fazla takip etmiyordu.Ben kendi adima Mesut transferi ilk yapildiginda en ufak bir endisem olmamisti mesela.
Su anki durumlarini da kiyaslarsak ikisinin de birbirinden bir farki yok.Ama biri 8m Tl maas alirken digerinin ustune kulubu yaptilar.Biri resmi olmasa da kadro disi digeri hic bir gelen hocanin yuzune bakmadigi ve su an resmi olarak kadro disi olan bir oyuncu.
Gelmeliler miydi,ne zaman gelmelilerdi veya ikisinin ilk transfer olduklarinda yarattigi etki benim konum degil yani.Ama bence ikisinin de transferi son derece mantiksiz ve gereksizdi.
Aslında, her ikiside sağlam bir organizasyona gelseler iş yaparlardı ama geldikleri dönemde siz de biz de perişan rezil hallerde çiftlik gibi olduğumuz için sonuç böyle oldu. Yoksa hala ikisinin de tek ayakları diğer tüm oyunculardan daha kaliteli desek abartmış olmayız.

İzmir takımlarının düşecek olmalarına üzülüyorum ama Göztepe Süper Lig'e çıktığından beri düşmek için herşeyi yaptı ve düşmek bu sezona nasip oldu,ancak bu kadar kötü teknik direktör tercihleri yapabilirlerdi.

Keşke Başakşehir ve Kasımpaşa düşseydi

Esas kötü olan ise Ümraniye'nin süper lige çıkma ihtimali

Biz bu loser dolu ligde az şampiyon olmuşuz en az 30 kere falan olmalıydık. Ts ile fb arasında 10 dan az puan farkı olsa fb alırdı şampiyonluğu diyeceğim ama onlarda ayrı bir rezil takım bu konuda 😀

Biz bu loser dolu ligde az şampiyon olmuşuz en az 30 kere falan olmalıydık. Ts ile fb arasında 10 dan az puan farkı olsa fb alırdı şampiyonluğu diyeceğim ama onlarda ayrı bir rezil takım bu konuda 😀

Abdullah Avcı'nın aklı 8 puan öndeyken Fatih Hocaya şampiyonluk vermesinde kalmış olabilir😀Fatih hocaya sabretsek, istediği Gedson ve forvet transferini yapsaydık şimdi çok yakın olacaktık. O zaman daha çok tutuşacaktı Abdullah Avcı. Şampiyonluk vermez buradan da herhalde...

Ne guzel istatistikler. Bir sene oldu diye her sene olur diye bekleyelim, olmazsa da sorun degil zaten olmayanlarin istatistigini tutmuyoruz.
Peki 3 senedir kupa alamamak neyi kanitliyor acaba.