2021 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası

Yarı final eşleşmesinde ev sahibi Sırbistan favori, ev sahibi olmasalar da favori yine onlar olacaktı. Benim beklentim bronz madalya ancak çok büyük farklar da yok, bugün kazanabiliriz, Avrupa Şampiyonu da olabiliriz. Takımın çok sevilmesi ve takdir edilmesi niye insanları rahatsız ediyor da başarısız damgası vurulmaya çalışılıyor burada anlamış değilim. İtalya - Sırbistan - Türkiye - Hollanda seviye olarak birbirine çok yakın 4 takım yarı finalde, bunların 1'i başarılı, 3'ü başarısız mı diyeceğiz turnuva sonunda.

Bu turnuvada bence Sırbistan ve İtalya ile beraber en iyi performansı biz gösterdik. Sırbistan ev sahibi olması ve nispeten kolay bir yoldan gelmesi nedenleriyle aslında bir tık aşağıda ama onlar da bize karşı vites yükselteceklerdir. İtalya da Rusya dışında pek sınanmadı. Ama benim eleştirim turnuva özelinde değil. Hiç avrupa şampiyonu olamadık. Oynadığımız finaller de kendi evimizdeydi. Üstelik Dünya Şampiyonları ve Olimpiyatlarda yarı finalimiz bile yok. Bu saydığım şeyleri Sırbistan yaşasa 20 yıllık periyotta, başarılıyız derler miydi? Evet, çığır açmak açısından başarılıdır ama sahada başarısızlar şimdiye kadar. Sporda başarı alışkanlığımız olmadığı ve her sporu futbolla kıyasladığımız için bu manevi hissiyatı anlayabiliyorum. Benim için yapabileceklerini yapmaları önemli. Şampiyonluk hedefi olması gereken bir takım bronz madalyayla ülkeyi sevince boğmamalı. Underdog isek o zaman kürsü başarılıdır. Ama kadro kalitesi olarak şampiyonluk için yeterliyken daha azı başarısızlıktır. Oyun olarak oraya çıktık ama yine şampiyon olamazsak o zaman da sporumuzun genel sorunu olan finalleri kazanamamaya dönüp bir bakmak ve kendimize bu sorunu çözme adına çeki düzen vermemiz lazım.

Boskovic dışında cidden BOŞlar yani. Her topu ona paslıyorlar bitirsin diye. Bizde de Ebrar yarını yokmuş gibi vurduğundan içimin yağları eriyor.

"Voleybol Ülkesi"yiz ya yine ondan şampiyon olamadık bu turnuvada. Yahu biz voleybol ülkesiysek Sırbistan ne Rusya ne İtalya ne? Yarın Hollanda'yı yener yine kürsüye çıkarız. Nasılsa şampiyon olsak da 3.olsak da aynı pohpohlamayı alacaklar. Kimse hesap sormayacaksa neden kendilerini mental olarak geliştirsinler ki?

Not; Şu an twitter yıkılıyor ,sizinle gurur duyuyoruz, mesajlarıyla. Keşke görmez olaydım o twitleri. Bizden ne köy olur ne kasaba. Boşuna ümitlenmeyin. Başarısızlıklar daimi bu ülkede!

Aslında süper takımız bu doğru. Sadece aşmamız gereken küçük bir engel var ama bu engeli ısrarla aşmıyoruz; çünkü engel biziz. Bir yere kadar sınır var kafamızda; o sınır tamamlandığında ötesine geçemiyoruz. Hiç set vermeden buralara kadar geliriz yine ve hatta bugünkü gibi ilk seti de alırız ama sonra mental eşik bitiyor bizde.
İlk seti aldıktan sonra yine bu sınırda takılıp kalırız diye korkuyordum ve öyle de olmuştu set ortasında 12-16 geri düştüğümüzde. Fakat ilginç bir baş kaldırmayla 21-18 yapıp 2-0 yapmak üzereyken havlu attık.
Buralara kadar gelmek tamam süper ama buralarda bir anda havlu atınca da ''overrated'' oluyorsun kusura bakma.

Futboldaki belçika gibiyiz. Müthişiz harikayız ama kupa yok.
Yok hocam harika falan değiliz overrated demiş bir arkadaş kesinlikle doğru.. Tarih kupayı alanları yazıyor kritik anlarda coachun seçimleri doğru olmadığını maçın gidişatı gösterdi, Meryem Boz hiç oyuna giremedi hele Tuğba Şenoğlu'nda ne buluyor bunu da anlamış değilim hiç blok üstü vurduğunu görmedim, tüm topları blokta eriyor kritik anlarda bu kıza neden top atılır inanılır gibi değil top öldüremiyor çok çalışması lazım..
Ayrıca rakip set sayısı için atıyor biz hücumda plase deniyoruz kesinlikle 2.set sonuyla, bu 3.set finali kırılma anlarıydı. Sonuçta yine hüsran bu kadar elimize gelmiş tarihi fırsatı geri tepmek yakışmadı.

Son düzenleme:
İyi bir takımız ama en iyi değiliz, sorun devamlılık. En önemli maçlarda kesin bir kaç oyuncumuz kötü oynuyor.Dun Zehra bir felaketti. Herkes Boskovic diyor ama takimca iyiler,Boskovic aksasa diğerleri devreye girer.Bir de özellikle Hande saatli bomba,bazen süper,bazen 0.Ama bu turnuvada pasör ve Eda çok iyi oynadı, Tuğba ve Ebrar da görevlerini yaptılar.Hangi branşta Sırp 'larla bu seviyede oynayabiliyoruzki?Bence alkışı hak ediyorlar,teşekkürler kızlar

İyi bir takımız ama en iyi değiliz, sorun devamlılık. En önemli maçlarda kesin bir kaç oyuncumuz kötü oynuyor.Dun Zehra bir felaketti. Herkes Boskovic diyor ama takimca iyiler,Boskovic aksasa diğerleri devreye girer.Bir de özellikle Hande saatli bomba,bazen süper,bazen 0.Ama bu turnuvada pasör ve Eda çok iyi oynadı, Tuğba ve Ebrar da görevlerini yaptılar.Hangi branşta Sırp 'larla bu seviyede oynayabiliyoruzki?Bence alkışı hak ediyorlar,teşekkürler kızlar

Alkışı bu seviyede milli takımlar çıkaran iyi bir sistemi olan federasyon hakediyor. Sahaya çıkarken favorilerden biri olduğumuz için alkışı hak ediyorlar ama sonuç alamadıkları için eleştiriyi hakediyorlar. Her Avrupa şampiyonasında yarı final oynamayı alışkanlık haline getirmek başarıdır ama periyodik olarak 3'ünde 4'ünde 1 şampiyon olursan o zaman alkışı hak edersin.

Alkışı bu seviyede milli takımlar çıkaran iyi bir sistemi olan federasyon hakediyor. Sahaya çıkarken favorilerden biri olduğumuz için alkışı hak ediyorlar ama sonuç alamadıkları için eleştiriyi hakediyorlar. Her Avrupa şampiyonasında yarı final oynamayı alışkanlık haline getirmek başarıdır ama periyodik olarak 3'ünde 4'ünde 1 şampiyon olursan o zaman alkışı hak edersin.
Tabiki şampiyon olmak önemlidir ama olunmuyor diye de eleştiri hak ediliyora katılmıyorum.Sonuç olarak dünya sıralamasında beşinciyiz.Kendi evimizde yenemedigimiz takıma karşı zaten onların evinde favori de degildik.Federasyon işini gerçekten iyi yapıyor ama kulüpleri de unutmamak gerek.Sirplarin hemen hepsi ülkemizde oynuyor. Kaliteli isimlerle antrenman yapmak oyuncularımıza büyük fayda sagliyor.