2022-2023 Galatasaray Futbol Takımı

muslera
boey nelsson abdulkerim pva
fredrik oliviera
yunus emre kerem
seferovic

ilk 11 böyle olacaktır.

dün sevilla stoperde orta saha oyuncusu oynattı. bence de tok satıcıyı oynarsak istediğiniz fiyata gelebilirler. istedikleri diğer oyuncu kehrer'de pahalı çünkü.

Yönetim ve teknik ekip güçlü, mis gibi takım oluşmuş, harika transferler yapılmış, hava sıcak,zemin mükemmel galiba birde kareografi var. Mis gibi mağlubiyet havası var 😀

ilk yarı ;
50 bin seyirci önünde ilk yarıdaki oynadığımız topu hiç beğenmedim.
Emre Akbaba çok etkisiz. Olivera yavaş kalıyor ama kalitesi belli. ( ben gedsonu tercih ederdim bizde )
Yunus ve Kerem i çok erken havaya sokuyoruz. 2 si aynı anda sahada iken bir şeyler hep eksik.
Patrick beklenti / performans açısından bende ki en büyük hayal kırıklığı.

Umarım 2. yarı takım biraz top oynar.

Mac oncesi tahmin yaparken tek unuttugum yine bir sey var.En zayif halkamiz olarak gordugum teknik klube. 6-0 7-0 derken demek daha iyi analiz etmek lazim bazi seyleri.Okan Buruk faktorunu unutmusum megerse.Bu kadronun hep diyorum bu yildilzarin sahip olmasi gereken komutan,imparator belli diye. Neyse bu ilk yaridaki rezil oyunu ne yapar eder duzeltir teknik sorumlu,Duzeltmeli.Bahanesi 0.

0-1 geriye düşmemize neden olan 4 isim var Abdülkerim-Muslera-Anholt ve Okandir.4'üde ciddiyetsizlikte yarışıyorlar.

2 tane pozisyon vermissin,pozisyona giremiyorsun,kalecin 1 pozisyonda orta sahaya kadar çıkıyor,stoperin hazırlık macinda bile yapılmayacak hata yapıyor.

Muslera'ya kızıyorum çünkü 2 tane alkis alacak diye kanı kaynayan gencler gibi orta sahaya çıkıyor müdahale etmek için.

Anholt'a kızıyorum baski yemişken sacma sapan paslar yapıyor.

Senin takimin bunlari yaparsa Taylan görünümlü yeteneksiz stoperin Abdülkerim denilen herifte böyle golü yedirir.

Okan Buruk bu takim seni aşmış.Tipik eski zihniyetli teknik adamlar gibi 80 e kadar beklemeye devam et,golu yiyince yalandan degisiklikler yap bravo.

Eski mesajlarda dedigim gibi. 7.haftayi bizim bu teknik direktor cikarsin bu futbolu ben birakirim.Aynen bu sekilde olacak. En cok basinda gecen cikan Cristiano Ronaldo haberlerine su an seviniyorum.Umarim boyle adamlar asla boyle kalitesiz hocalarin icine dusmez ve Turkiyeye gelmez.Kendine yazik eder. Bu arada iyiki Avrupa kupasinda yokuz.Yoksa basin toplantilarinda bir bahanesi hazir olurdu kendisinin.

buyurun buradan yakın.
Söylenecek o kadar çok şey var ama , neyse.
Kerem severler , sözüm size alın size ikinci 90 dk . Kerem in yaptığı bir tane olumlu iş yok ama o kadar çok kötü , rakibe pası varki. Artık bana gına geldi Keremi ekranda saçını düzeltirken görmek. Okak Buruk iyi bir şey yapmak istiyorsa , Kerem in saçını 3 numaraya vursun.

Okan Buruk bu kafayla devre arasını göremez. Tribünler ağızına kadar dolmuş. Herkes yeni transferleri görmek istiyor. Sen, geçen hafta yokları oynamış Emre ile maça başlıyorsun. Yetmiyor, değişiklikleri çok geç yapıyorsun. Klasik yerli hoca takıntıları... Bu yüzden yabancı hoca istedik. Bu kadar yatırım Okan'a emanet edilmemeliydi.

Okan Buruk bu kafayla devre arasını göremez. Tribünler ağızına kadar dolmuş. Herkes yeni transferleri görmek istiyor. Sen, geçen hafta yokları oynamış Emre ile maça başlıyorsun. Yetmiyor, değişiklikleri çok geç yapıyorsun. Klasik yerli hoca takıntıları... Bu yüzden yabancı hoca istedik. Bu kadar yatırım Okan'a emanet edilmemeliydi.
Kesinlikle katiliyorum. Akhisar,Rizeyi baz alanlar yok soyle yapmis, su takimi sampiyon yapmis gibi kiyaslama icine girenleri duyunca sasirmamak elde degil. Su anda bu kadroyu 2 Turk hoca yonetebilir. 3.su yok. Ya Fatih Terim ya da Hikmet Karaman. Bulent Kokrmaz,Erol Bulut,Okan Buruk,Omer Erdogan vs..bunlarin yeri Galatasaray degil. Yabanci bir hocada olurdu,

Son cümle hariç katılıyorum. Bu maç net Okan hocaya yazar. Birde Kerem varken Yunus çıkmaz. Bu takıma net golcü, Kerem'e yerin garanti değil demek için kanat ve Abdülkerim yerine sol stoper lazım. Yerli kuralı yüzünden Okan kalede oynarsa bence çokta sırıtmaz.

Birde 4 4 2 artık çok demode oldu. Hadi oynamak istedin Seferovic ve Gomis gibi 2 ağır oyuncu ile olmaz o iş. Okan hocam umarım bu ısrarından bir an önce döner...

Bu maç Okan hocaya yazar. İkinci yarı başlarken yapılan değişiklik rezalet. Seferovic - Gomis anca son 2-3 dk yapılacak iş geçen hafta ki gibi. Geçen yıldan beri benim en takıldığım nokta bekler yani hiç mi orta yapamaz bir takımın bekleri onuda geçtim sürekli mi kötü karar verir, ilk yarı Oliviera iki kere çok güzel kaçırdı Pva yı öne öne keseceği yerde arkaya kesiyor arkaya keseceği yerde öne. Boey zaten top geçiremiyor tekniği çok kötü bu kadar hızlı bir oyuncunun top sürememesinin başka açıklaması olamaz. Son olarakta Seferovic senin yedek forvetin olur 10 tane atarsa öpüp başına koy.

Okan Buruk analiz yapmamış,takımıda kamp döneminde kötü hazırlamış.Evet ayağa isabetli güzel paslar yapıyoruz ama organize veya çalışılmış atağımız yok.

Mesela Giresunspor bugün kazanacak hiçbir şey yapmadı bu da güzel.

Fakat geçen hafta çift forvete döndü maçı kazandırdı diye övülen Okan Buruk bu hafta geç hamleleri bir yana maçtan önce maçı çok kötü analiz etmiş.Hazırlık döneminde takımdaki ciddiyetsizlikten bahsetmiştim aynı tas aynı hamam devam ediyor.

Ben antrenmanda Ömer-Aytaç görüntülerine teknik ekibin haberi vardır,şakalaşıyorlardır diyordum resmen palavra ya.

Birazcık rakibi analiz etmiş olsa bugün kaleyi Okan'a verirdi,Abdulkerim yerinede Luyindama'ya şans verirdi.Okan iyi kaleci mi değil,Luyindama gözü kapalı güvenilecek adam mı değil ama sen rakibe en fazla 3 bilemedin 4 pozisyon vereceksin,saha üstünlüğü sendeyken ve 3 yerli oynatma durumun varken bunu Giresunspor maçında yapmayacaksında ne zaman yapacaksın ? Okan Koçuk Ziraat maçları için mi takımda ?

Ligin şampiyonluk primi 33 milyon tl, maç başı galibiyet primi 2,5 milyon tl. Ligin bütün maçlarını kazanan takım 90 milyon tl yani bugünün kuruyla 5 milyon euro civarı bir para alıyor. Galatasaray'ın A takım bütçesi vergiler dahil 800 milyon tl ve isimli futbolcu alındı diye şampiyon olunmuyor.
Galatasaray'ın sezona hazır girdiği bir sezon olmuştur son 10 yılda o da Tudor zamanı.
Yazık diyorum başka bir şey demiyorum. Hamza'da seyredenlerin anlattığı gibiymiş evet topla yetenekli ama kararları kötü.