2022-2023 Galatasaray Futbol Takımı

Dün ki maçta göründü ki orta sahada mücadele kısmında torreira yalnız kalıyor.

Torreira- Berkan
Oliveira
yapabiliriz ve kanada yusuf, mertens veya rashidayı atma lüksümüz olur. kerem ile yunusun hiç standartı yok ve berkanı eklediğimizde orta sahada hem daha enerjik hem de 1 tane yabancı kontenjanı açmış oluruz.
berkan değil de orta sahaya midjstö düşünülmeli. 3 yerl içinde baya kafa yorulmalı. Abdulkerim net olmalı .

Sinerji olarak iyi gibiyiz ancak enerji olarak o seviyede degiliz.
Hala ileride gorevler net degil, acaba yunus ve kerem serbest kanat degistirerek mi oynasa cunku bu duzende bariz hareketleri var.

Bir sure az mac yapmayacagiz sonrasinda takimin gelisimi olur diye dusunuyorum ve dusluyorum.

Iki kanatta sabit ve neredeyse alternatifsiz olmak bu takimda kotu bir durum. Yabanci olarak iyi gozuken alternatifleri kullanamiyoruz.

Mertens geldiğinde de aynı muhabbet dönüyordu. Ama görüldü ki fizik olarak gayet iyi. Onu geçtim hiç alışık olmadığı işleri büyük özveriyle yapıyor.
Mata için de taraftar da pek beklenti yok ama çok katkı vereceğini düşünüyorum.

İç sahada Oliveira, dış sahada Midtsjö oynamalı. Böylelikle Torreira da rahatlar. Buna ek olarak Mertens'in rolünü belirleyemeyen bir hocamız var. Normalde büyük takım dediğin 4-4-2 oynar. Ben biraz oldskool kafada olduğum için mesela benim ideal hücüm ikilim Dwight Yorke-Andy Cole ikilisidir. Bunların performansı 1+1=5 olurdu. İcardi-Mertens ya da Gomis-Mertens denenebilir. Bir Hakan Şükür-Arif Erdem performansı verir mi bilemem ama denemeye değer diye düşünüyorum. Sürekli yeni şeyler deneyenlere saygı duyuyorum, hatta 3-5-2 gibi dizilimlere hamle olarak düşünülmesi ya da basketboldaki alan savunması gibi maç içinde belli periyotlarda uygulanması açısından olumlu yaklaşıyorum ancak futbolda asli dizilim 4-4-2'dir.

Oliveira iyi topçu olmakla beraber mevcut düzende sırıtıyor.

Yıllardır Belhanda'nın arkasına aradığımız 8 numara Oliveira idi. Ancak bu sefer de Belhanda gitti.

Mertens mevcut pozisyonunda devam edecekse Oliveira yerine Midtsjo'nun kullanılması elzem

İlginç bir istatistik 😀
Gerçekten çok acaip bir fikstürümüz var.
Şimdi sırasıyla zor deplasmanımız var. Önce Adana Demirspor sonra da Kayserispor.

Muhtemelen bugün Başakşehir kazanıp liderliği alır. Ama ne olursa olsun hem formda ekiplerle oynamamız açısından hem deplasman yoğunluğu açısından zor bir fikstürle lige girdik. Açıkçası oynadığımız oyundan da fazla puan aldık ama bu bölümü bu şekilde geçebilmemiz sadece fikstür açısından değil, yeni kurulan bir takım ve teknik kadro için mental olarak da bize ligin kalanı için büyük avantaj sağladı.

Kaleci lazım dedikçe 50 kere Okan var yazıldı ama dün yediği gol yine inat etmemek gerektiğini göstermiştir. Muslera sonrası tufan. Bu adamı halı sahaya bile çağırmam. Komik videolar kategorisindeki gollerden yiyor. Komedi gibi gol yemiş yine dün.
Mata belli ki her haliyle bu ligde fark yaratacak. Maç içinde 2 ve 3.bölgedeki yabancılarımız müthiş paslaşmalarla organize ataklar gerçekleştirdi. Bu kadro yapısıyla çıkmamız lazım. Yunus falan olmaz artık, olmuyor da. Bunların tavanı en fazla küçük takımın büyük golcüsü, asistçisi.
Barış Alper'e atılan pas, onun yaptığı müthiş kontrol ve bekletmeden tek dokunuşu teknik kokuyor. Maçı da harika oynamış. Forma şansı bulmalı yerli kontenjanından artık.
Sonradan giren genç yerliler de içine etmiş atakların. 5 adam boşta sağa koşarken , soldaki tek adama pas falan atıyorlar. Komedi.
Jensen'i geçenlerde de yazıp durdum lig başlığına. İnanılmaz bir kalecilik var adamda. Yine dünyaları kurtarmış. Belki düşünülebilir.
Hakem de hazırlık maçında bile içine etmiş maçın. Barış Alper'e net tekme var , penaltı vermemiş. Okan'ın yediği komedi golde de ben buz gibi ofsayt gördüm ama gol verilmiş.

Son düzenleme:
Kaleci lazım dedikçe 50 kere Okan var yazıldı ama dün yediği gol yine inat etmemek gerektiğini göstermiştir. Muslera sonrası tufan. Bu adamı halı sahaya bile çağırmam. Komik videolar kategorisindeki gollerden yiyor. Komedi gibi gol yemiş yine dün.
Mata belli ki her haliyle bu ligde fark yaratacak. Maç içinde 2 ve 3.bölgedeki yabancılarımız müthiş paslaşmalarla organize ataklar gerçekleştirdi. Bu kadro yapısıyla çıkmamız lazım. Yunus falan olmaz artık, olmuyor da. Bunların tavanı en fazla küçük takımın büyük golcüsü, asistçisi.
Barış Alper'e atılan pas, onun yaptığı müthiş kontrol ve bekletmeden tek dokunuşu teknik kokuyor. Maçı da harika oynamış. Forma şansı bulmalı yerli kontenjanından artık.
Sonradan giren genç yerliler de içine etmiş atakların. 5 adam boşta sağa koşarken , soldaki tek adama pas falan atıyorlar. Komedi.
Jensen'i geçenlerde de yazıp durdum lig başlığına. İnanılmaz bir kalecilik var adamda. Yine dünyaları kurtarmış. Belki düşünülebilir.
Hakem de hazırlık maçında bile içine etmiş maçın. Barış Alper'e net tekme var , penaltı vermemiş. Okan'ın yediği komedi golde de ben buz gibi ofsayt gördüm ama gol verilmiş.

Felaket bir gol yedi, başka da top gelmedi zaten. Yalnız sakatlıklardan sonra Muslera da genelde felaket dönüyor. Maç ritmini kazanınca normal seyrine oturuyor. Biz yıllardır Muslera'ya yedek arıyoruz ancak arkasında kaleci paslandırarak bir yere gelemeyiz. Okan bizde değilken iyi, çünkü oynayarak form tutuyor. Bizdeyse ancak kupa maçlarında oynar. Bu durumda da Muslera ayrılsa daha 3-4 maçta form tutana kadar yediği gollerle sepet bağlanarak gönderilir.

FB gayet formda bir Engin'den Rüştü için, henüz emeklilik çağına gelmemiş Rüştü'den Volkan için vazgeçti. Baktılar Volkan konsantrasyon problemi yaşıyor, hemen Altay'ı koydular kaleye. Bu sayede de senelerdir yabancı kuralında avantajlılar.

Harun ile eş zamanlı da Altay gelmişti sanırım. Yani diğer takımlar formda olan kaleci yerine başka formda olanı koyuyorlar bazen. Bizde Muslera 40'a kadar kalede olacak büyük ihtimalle. O yüzden yedek kaleci alınması da alınmaması da sıkıntı gibi duruyor. Lung'u beğeniyordum Kayseri'den ayrıldı bu yaz sanırım. Jensen de çok fazla kritik kurtarışlar yapıyor maçlarda. Danimarka'dan kötü kaleci çıkmıyor zaten genelde.